Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lapsesoov
ikkagi need raseduse tunnused!?
 
marja 19. jaanuar 2009, kl 17.05
Päevad oleks pidanud hakkama eelmise nädala lõpus, 2-3pv on praegu üle läinud. Tunne ,et kohe-kohe hakkavad oli juba nädal tagasi, mõtlesin, et kohe hakkan plahvatama. Nüüd on kõik korras ,aga mida pole, on päevad.

Täna avastasin ,et uriin on nagu tumedam, ja tuleb üsna veidi sellist pruunikat voolust. Kõht natuke "mullitab", aga päevade eelselt tavapärast valu pole. Mul kõht päevade ajal ikka kohutavalt valutab, olen täitsa halvatud siis.
Süda paha pole, rinnad ka valusad pole, mingeid sümptomeid ei tähelda v.a päevade ärajäämine. Vabalt võin olla rase, aga kuidagi nagu otseselt ei tunne ,et miskit muutunud oleks. Testi ka pole teinud ,ootan paar päeva, äkki on tsüklihäire.

Rääkige veel kulla kunagised rasedad, millised on olnud teie raseduse sümptomid, kui kiiresti need esile tulnud on ja mismoodi.

Väga tahaksin rase olla:)
 
tee test 19. jaanuar 2009, kl 18.40
No jeerum, enne ikka tee test ja siis kui see negatiivne, hakkame arutama, kas sa võid ikka rase olla ja mis sümptomid peaks/ei peaks olema.
 
marja 19. jaanuar 2009, kl 18.54
miks sa nii kuri oled?

kirjutasin, et päevade algusest möödas 2-3 pv, kindluse mõttes ootan veel paar päeva, siis teen.

Küsimus oli milleski muus.
 
regatt 20. jaanuar 2009, kl 00.23
kui aus olla siis ega nii varajases raseduses vist sümptomeid polegi, minul igatahes ei olnud. Päevad jäid ära ja minu meelest teisel päeval tegin juba testi oli positiivne, seega mine osta südamerahus test ja vaata võib näidata võib mitte aga endale hakkab ehk kergem :)
 
:) 20. jaanuar 2009, kl 00.34
Uriin tumedam? Kullakene, nii juhtub, kui Sa oled vähe joonud või organismis on muul põhjusel liiga vähe vedelikku. :)
 
Belladonna 20. jaanuar 2009, kl 10.49
minul täpselt samuti, päevad juba 4-5 hilinenud, aga juba teist nädalat on selline õrn tuiklemine alakõhus - et kohe kohe hakkavad.. on ainult hetkeks tsipakene määrinud ja kõik. Pea uimane, siuke nõrkus sees. Samas mingit olulist isude muutust ega südamepahadust ei tuvasta. Pugin nagu muiste:)Kohv ka meelejärgi.
Test esimesel ärajäämisepäeval oli neg, praegu pole uut teinud.
Kuigi jah, mis küsida tahtsin on ka see, et test oli algul küll kohe peale testimist neg, aga kui töölt koju tulin ja seda uuesti vaatasin, siis täiesti mitmetriibuline - lükkasin selle fakti, et testid pidid mingi aja möödudes valetama hakkama kaela.
Kas see on õige arusaam, või olen ikkagi rase? Ei julge end veel nii õnnelike ridadesse arvata, kuigi väga tahaksin.
 
Belladonna 20. jaanuar 2009, kl 10.52
ja lisaks meeletud gaasid tekivad kohe peale sööki juba teist nädalat, siuke õhupallitunne:))) Rinnad mõtlen ise hellaks:)
 
Mannu 20. jaanuar 2009, kl 11.06
mul on päevad juba 5 päeva hilinenud, vahetevahel on paha olla, täna hommikul tegin testi nagu õpetuses oli et hommikusest uriinist aga ikka ainult üks triip. pole üldse sellist tunnet et päevad hakkaks kuna mul alati ennem päevi mingi 5 päeva selline paks tunne ja söön jube palju ja rinnad on jube valusad ja paisunud aga mul ei ole üldse selliseid tunnuseid. ei tea mis jama on, ootan veel nädalakse kui ei hakka päevad siis teen uue testi ja kui ei ole pos siis arsti juurde
 
... 20. jaanuar 2009, kl 14.40
Sul on tsüklihäire ja päevad lähevad üle just selle pärast, et väga tahad rase olla. Mõtled üle.
 
oli 20. jaanuar 2009, kl 21.12
Kui kõhus valud, uriin muutunud, pruun voolus, siis mõtle ka suguhaigustele, tsüklihäiretele.
Raseduse alguses ei tohiks olla iiveldust jne. Need tekivad rasedushormoonist, mida on 2 p üle läinud päevade ajal ikka organismis veel väga vähe ja ei saa neid tundemärke tekkida. Süda saab pahaks mõelda igaüks jn e
 
Jälle 21. jaanuar 2009, kl 11.26
.. sama teema.
Ei pruugi olla rase, võib olla ka tsüklihäire. Samuti võid olla peast rase - seda juhtub, kui väga last soovitakse, võimendad iga väiksemagi asja üle.
Minul oli iiveldus ubbes 4-st nädalast. Kõhuvalu ja hellad rinnad umbes samsat ajast kui oleks pidanud algama uued päevad. Söögiisud tekivad hiljem, umbes 7-8 nädal. Ja muuseas kohvilembus ei kaogi kuhugi - mul 3 kuud rasedust täis ja kohvi on ikka lemmikute nimekirjas.

Tee test, kui negatiivne oota paar päeva veel ja tee uuesti.
 
segaduses 02. veebruar 2009, kl 20.11
Mul 12 päeva hilinenud ja kahte triipu ei kuskil. Terve selle aja tunne et koke-kohe hakkavad ja viimased 3 päeva rinnad valusad, kerge iiveldus, vahetevahel tuikab alakõhus nagu enne päevi aga nõrgemalt.Väsimus ja väike 37 palavik. Kas peastrase?
Plaan minna arsti juurde, aga sinna saamiseks vaja ju veel kaua oodata. Kas on tõenäoline, et rase? Mõtlen end juba lolliks...
 
l. 04. veebruar 2009, kl 17.45
tegin eile õhtul ja täna ka kontrolliks testi, mõlemad positiivsed :) nüüd siis tean, mis tundemärgid tegelikult minul on...

ehk siis - mitte mingeid tundemärke ei ole, mis ei sarnaneks tavalisele enne- päevi-tundele. Rinnad veidi hellad, väsimus (on niikuinii koguaeg) ja kõhuks ka õrnalt tuikab vahepeal. Peastrase olen selliste tundemärkidega korduvalt varem olnud, kusjuures siis olen juurde suutnud mõelda ka iiveldused ja pearingikäimised.
 
segaduses:( 24. juuli 2009, kl 21.19
lugesin neid eelmisi komentaare ja olen veel suuremas segaduses nimelt kartsin hullult et olen rase kuna söögiisu on mega suur ja väsimus on suurem kui iial varem menses pidi juba 11päeva tagasi hakkama siiani ei midagi ja alakõhus on samuti imelikud valud aga iiveldust eriti ei ole ainult mingi kax korda on süda tõsiselt pahaks läinud.
Täna hommiku dsiis ostsin testi ja näitas nega. aga vanemad ja sõbrannad ikka soovitavad arsti juurde minna et olla kindel panin arstile ajha kinni aga sinna niikaua aega enne kui saan minna siis mõtlesin et uurin siit kes on varem rasedad olnud et ehk oskaksite öelda et kas ma võin olla rase või on see mingi muu viga???
ise eriti lapsesaamisele mõelnud nagu polegi!
oleksin vastuste eest väga tänulik!!!
Kõike head kõigile!!!
 
Liisu 27. juuli 2009, kl 09.18
Kui arstini on palju aega, siis mine tee rahustuseks veretest. See ei maksa palju ja ütleb kindla vastuse. Kuigi arvan, et kui test oli neg. siis võib tegemist olla lihtsalt tsüklihäirega.
 
mul oli sama 28. juuli 2009, kl 13.34
mul oli ka õrnad tuiked alakõhus,väsimus,rinnad hellad ja päevad jäid ära..veebruaris olid märtsis polnud aprillis olid...siis tegin testi kui päevad hilinesid ja oli neg siis tegin veretesti oli ka negatiivne.siis läksin arstile ja tehti uh ja avastati et mul on mõlemas munasarjas 4 tsüsti...kirjutati diane pillid 2kuuks..nüüd pillid läbi ja ikka tsüstid valutavad!enam oma arstile ei lähe vaid tartu
 
to: mul oli sama 28. juuli 2009, kl 14.37
Kas sa saaksid mulle anda enda hoti aadressi tahaks sinuga räägida sel teemal...
to:liisu
tänan hea mõte eest täna lähen käin ja ostan ära!!! ei usu eriti seda tsüklihäire asja!!!
 
mul oli sama 30. juuli 2009, kl 11.31
mossu23@hot.ee
 
mhmh 29. august 2009, kl 20.32
Alakõht tuikab juba nädal aega. Munasarjad oleksid nagu paistes. vahest torgib kõhus. rinnad on natukene kikkis aga ei valuta.
Päevad on 2 nädalat hiljaks jäänud. Praegu on küll selline tunne,et nüüd olengi. Tupp on lillaka värvusega. Ja ma tahan koguaeg KURKI, ükskõik kas marineeritud või värsket, mõlemad lähevad. :D Kui ma karjatan. AI! Siis mees kohe ütleb. noh pisike põtkib jah. :D hahaha.. väga naljakas. Ei julge testi ostma minna. pärast on negatiivne ja oh seda kurbust.
Edu kõikidele triibupüüdjatele!

M.
 
pettumus 01. september 2009, kl 20.27
ma muideks mõtlesin ennast rasedaks(alakõhu tuikamised jne)sest kõik oli planeeritud õigesti - st. "hea aja" kasutamine jne. tunne oli, et no nüüd seekord õnnestus rasedaks jääda aga säh - meie kurvastuseks hakkasid ikkagi päevad! aga on erand kinnitab reeglit ehk et raseduse ajal võivad ka päevad olla :) olgem optimistlikud ja küll me saame emmedeks/issideks üks päev :) Jõudu!
 
:) 15. september 2009, kl 10.20
Kuidas seda testi siis tehakse?
 
aka 16. september 2009, kl 11.16
no mina olen oma rasedused kõik ennetriipe ja arste selgeks teinud -ma tunnen lihtsalt ära -plaanid või mitte ,lolliks ei mõtle .aga juba nii 5 päeva peale kriitilist aega tean et rase.viimase lapse ootele jäin 4 aastat tagasi jõuludel ja enne uut aastat teadsin et ootan last .tegin testi .loomulikult ei näidanud .ei näidanud ka 2 nädalat hiljem . ma ei tea mitu testi kokku sai ostetud :=) ja mul oli õigus .
 
oeh 08. veebruar 2010, kl 09.29
Kas kellelgi on rasedana ka päevi olnud? Päevad ära ei jää, aga ikkagi selline tunne. Tegin testi, negatiivne. Eriti ei tahaks olla ka, kas siis kujutan ette? Mingeid sümptomeid peale rindade tundlikuse ja väsimuse nagu pole ka
 
sirts 15. veebruar 2010, kl 13.06
minul olid raseduse ajal päevad kuni kuuenda kuuni ja siis jäid ära. rasedusest sain aru juba üsna varakult, lihtsalt oli kohe teistmoodi tunne, ja rinnad olid ka muidugi kohutavalt hellad.
ja magasin kogu aeg, käisin siis alles veel koolis ja nii kui ma koolist koju sain siis magama jäin...nagu lasteaias, et päeval magasin
 
Šigne 22. veebruar 2010, kl 21.18
Tere Triibupüüdjad :)

Raseduse tunnen ikka igaüks ise endas ära:)
Minu tunnused olid esimese lapsega just see,et süda ütles mulle "OLED RASE!" päevad olid ja pettiski see,et vere kogus oli vähene ja kestis pool päeva. JA kui arstile läksin siis oligi nii :)

Kuna mul üks nädal enne päevi hakkavad rinnad valutama meeletult siis ei oska öelda kas hetkel olen rase. Päevad on hiljaks jäänud juba 5 päeva ja ootan veel ning teen testi siis :)
Kuigi ma eriti testi ei usalda siis sai ka arstile aeg pandud.
Muidugi hetkel ongi see imelik,et kuna ma varem polnud söömisest eriti huvitatud. Ei ma ei ole buliimik ega anoreksik,aga lihtsalt soolestiku probleemide pärast pole isu siis nüüd võin ennast lõhki süüa. Varem oli rosina sai heeringaga minu jaoks öäkkk,aga nüüd krõbistan meeleldi.Alakõhus on samamoodi pakitsev tunne,et kohe kohe hakkavad päevad ja siis ei midagi. Rinnad on ikka kohe väga valusad,unine ja samas ülienergiline. Ei kujutaks ennast kuu aega tagasi kuuri katusel labidaga lund kühveldamas nüüd käin iga päev labidaga ringi nagu hull :)
Aga edu neile kes proovivad triipe kätte saada ja ärge matke lootusi maha ;)

Ilusat kevade tulekud ja veel kaunimat suve ;)
 
mõtlemine halvab 03. märts 2010, kl 14.55
Mul on ka sarnane mure.
Päevad on praegu mul u 3 päeva hiljaks jäänud, kuig need käivad muidu nagu kellavärk, juba aastaid. Pole kunagi ühtki tsüklihäiret olnud...
Alakõhus on imelik pakitsev tunne ja väikesed torked nagu kohe hakkaksid päevad, aga pole alanud. Vahepeal, kui oli nö õige päevade algamise aeg, läks kõht ka tavapäraselt punni. Nüüd on kõht alanenud, aga alakõht väga hell ja selline tumedam triip on kõhu kesel, mis on veidi suuremaks läinud.
Ka rinnad pakitsesid vahepeal mitu päeva ja tunduvad kuidagi rasked. Öösiti ajab kohutavalt higistama, aeg-ajalt iiveldab veidike, neid sümptomeid pole ma ka enda puhul varem täheldanud.

Nüüd kaalun testi ostmist, aga mõtlen, et ma ootan veel mõne päeva, äkki päevad algavad ja siis oleks nii suur pettumus, sest olen juba hakanud end rasedaks mõtlema. Millelegi muule ei suudagi peaaegu keskenduda...
Kui õigesti see test ikkagi näitab, kui ruttu näitama hakkab?
 
mul ka 13. märts 2010, kl 18.12
Mul on ka sarnane mure.
Päevad jäid 4 päeva hiljaks - muidu on peale pillide lõpetamist aasta käinud kui kellavärk ja kõik normaalne olnud. Nüüd siis nagu öeldud 4 päeva jäid hiljaks - siis pool päeva olid väheses koguses.. siis pool päeva ei olnud ja siis jälle olid pool päeva.. Enesetunne raske, pea valutab ja käib kohati ringi, väsimus suur ning kohati ajab ka iiveldama.
Üldse ei mõista oma keha enam..
 
sama siin 21. märts 2010, kl 09.22
Mul sama jama.päevad juba pea 2nädalat hiljaks jäänud.
kõhus imelik tunne,pea käib ringi,vahest süda paha,kõht valutab(õhtuti eriti peale söömist)ja on selline tunne et kohe kohe hakkavad päevad aga ei midagi..testi olen ma juba 3tk teinud ja kõik on neg.ja mis kõige hullem "ma lähen aina paksemaks"(kõht kasvab)ei tea mis toimub kas mõtlen ise ennast rasedaks või testid valetavad.arsti juurde on ikka väga pikad ajad alles juuni alguseks saab..aga sinna ju päris mitu head kuud veel..
päris mures olen et mis toimub minuga olen väga tujukas koguaeg ja koguaeg on väsimus-magaks ainult kui saaks:) isegi mees ei suuda enam mu tujusid välja kannatada:D:D
mida teha?millest need tsüklihäired tekivad?(et mis mõjutab seda)
 
anneli 25. märts 2010, kl 01.37
Sain yleeile teada, et olen rase :) Nii loodan, et pole emakav2line rasedus. Elan Londonis, k2isin tna perearstil ja l2hen reedel evrd andma ja alles 7 saan Ultrahelisse. :( Nii paha tunne on, et pean veel 2 n2dalat ootama enne kui teada saan kas ikka k6ik on h2sti, ei taha nagu veel r66mustada ega midagi.
Mul peaks olema kuskil kolmas n2dal alles. Rinnad on tundlikud ja valusad ja h222sti suured, iiveldus on ja yle eile ja eile oli pruunikas voolus, aga tna pole enam midagi olnud ja munasarjad on nagu imelikud, selline pakitsev tunne on, mitte valu vaid imelikud. Kas keegi sokab 6leda, kas on veel mingeweid tunnuseid et teada saada enamv2hemgi, et kas tegemist on emakav2lise rasedusega.. syda nii valutab!
Esimene laps ja tahaks nii r66mustada, aga ei julge..
 
to sama siin 25. märts 2010, kl 08.08
Rasedusega võetakse vastuvõtule kiiremini. Ütled et rasedusekahtlus/rasedus. Tavaline vastuvõtt võib jah venida mitu kuud kaugemale. Samas võid ka eraka juures käia.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!