Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lapsesoov
Kahesarveline emakas
 
Kurbus südames 07. juuni 2009, kl 20.16
To Anne - kas Sina oled oma emaka eripärast vaatamata saanud lapsi?
 
jah 11. juuni 2009, kl 10.24
tean inimesi kes on lapsi adopteerinud. Tunduvad päris õnnelikud.
Eluga tuleb edasi minna. Elu on alati ebaõiglane. Aga peaasi on mitte loobuda, alla anda.
 
sarvik 02. juuli 2009, kl 22.51
Varu kannatust, küll õnnestub. Võib minna mitu aastat. Mul ka selline ja kaks toredat last :).
Kas emakas on vaheseinaga või mitte?
 
Kurbus südames 03. juuli 2009, kl 08.35
Aitäh Sarvik :)

eks ma üritan jah kannataust varuda, aga tead, mul tundub kogu ettevõtmine lootusetu. Loobusin ka Estrofem tablettide võtmisest, sest need tõid 3 kuuga meeletu kaalu tõusu (kuskil 4 kg), pidevad peavalud ning halva enesetunde. Eks ma lähen lähiajal arsti juurde ja räägin temaga, lasen end üle vaadata.
Tead, ausalt ma ei teagi, kas on vaheseinaga või mitte. Kindlasti arst ka mainis seda, kuid kuna olin tol hetkel "šokis", siis ega ma ei pannudki seda tähele.
Kas sellel on muidu mingit vahet ka, kas vaheseinaga või ilma?
Tänan julgustuse eest!
Palju päikest ja naeratusi
 
sarvik 03. juuli 2009, kl 10.06
Kui täielikku vaheseina pole, siis on parem. Loe ka siit:
http://www.nupsu.ee/index.php?menu=forum&page=viewtopic&topic=30697
 
Kurbus südames 03. juuli 2009, kl 10.45
Sarvik, tänan info eest, lugesin läbi ja sain lootust juurde :) ma pole üksi "selline" ja ehk on ka minul võimalus tulevikus emaks saada.
 
Pipi 08. juuli 2009, kl 20.24
Tere ka minu poolt!
Minul sama asi kahesarviline emakas,mul on rasedus kunagi katkenud,aga mina hetkel ka ei loobu sellest mõttest et mitte rasedaks jääda.Kuigi igaüks on erinev ja väga paljudel võib asi omamoodi minna,hoian ka mina pöialt eespool mainitud naisele,kes nii hingest soovib last ja see on ainult tore!Ja nii hea on lugeda,et minagi pole ainuke selle murega,kuigi mulle pole kardinaalselt ükski arst öelnud,et last sellise emakaga ei saa.Mõned arstid ikka on kuidagi kohatud küll,et lootust ei anna.Igaljuhul hoian teie infol silma peal ja jõudu ja jaksu too"kurbus südames"kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab!!!Päikest kõigile kes on positiivse mõtlemisega!!
 
Muska 04. august 2009, kl 16.38
minul avastati, et emakas on vahesein siis kui rase olin. seda, et emakas on kahe sarvega, sin teada siis kui keiser oli. Kuna vähe oli lapsel ruumi, siis õigeks end ei keeranud ning keiser tehti 36 nädalal, sest sünnitegevus hakka peale. Peale seda olen küll korra veel rasestunud, kuid oli peetumine. Ilmselt polnud tingitud emaka suurusest ega kujust(peetus ca 4 nädalal).
 
R. 14. august 2009, kl 19.05
Minul on ka kahesarveline emakas, hetkel on kuskil 5-6 nädal rasedust :). Pisikesed probleemid on aga kindlasti on kõik hästi :) !! Kolmap. selgub :).
Ära heida üldse lootust !
 
Nurse Betty 15. august 2009, kl 21.39
Kuidas meie teemaautoril läheb? Ikka mõtlen Su peale, kui teemat näen ja loodan Sulle parimat.
 
Kurbus südames 16. august 2009, kl 15.22
Tere Nurse Betty,

tänan Sind mind meeles pidamast :) nii tore on teada, et kuskil on olemas inimesed, kes sinust hoolivad.
Minul muutusi ei ole, välja arvatud see, et ma ei ole nüüd üle kuu aja Estrofem tablette võtnud. Arst oli mul puhkusel, seejärel olin ise eemal ja kuna peavalud hakkasid tõsiselt igapäevast elu häirima, seetõttu ma tablettide võtmise ka lõpetasin. Peavalud on ka nüüd käega pühitud. Lähiajal peangi rasti juurde aja kinni panema, samas mis mõttega ma sinna lähen, arst lihtsalt ütleb mulle, et kuna ma tablette ei võtta, mis ma siis ikka mööda arste käin.
Aga eks näis, mis saab, ega mul erilist lootust ei ole enam. Ma lihtsalt ei suuda ennast nende tablettide võtmisega piinata.
Kuidas Sul endal läheb?

Päikest
 
trips 16. august 2009, kl 21.55
Tere! Sattusin siia päris juhuslikult, sest ise olen lapsesaamiseast juba väljas. Teema oli nii kaasahaarav, et tahaksin ka sõna sekka öelda.
Kulla Kurbus südames! Kindlasti mine arsti juurde, ehk ta leiab mingi asendusravi Sulle. On ju pea igal rohul analoogid olemas. Kui üks ei sobi, sobib ehk teine.
Hoian Sulle ja Su abikaasale pöialt - olen kindel, et nii oodatud ja igatsetud lapsuke lihtsalt PEAB ühel päeval sündima!
 
Nurse Betty 16. august 2009, kl 23.22
Oh, aitäh küsimast! Mul on veel u. 5 nädalat kõhuga ringitatsamist jäänud ja tunnen ennast väga hästi! Soovin väga ka Sulle sedasama tunnet.

Kindlasti käi arsti juures jälle. Ma pole asjakohaste ravimitega eriti kursis, ent usun ka mina, et on olemas alternatiive. Võib-olla tasub Sul ka proovida nõelravi?
Ilusat suve lõppu ja ikka positiivset meelt!
 
kratt 18. august 2009, kl 21.46
Kurbus südames.
Ma lugesin kõik läbi, aga ma ei saa hästi aru, miks sa tablette võtsid ja mis probleemid sul hormoonidega on? ja kuidas see välja uuriti? Kas sul ei ole päevi vms?
Aga edu sulle ja ehk lõpuks läheb kõik hästi.
 
Kurbus südames 19. august 2009, kl 09.35
Armas -kratt-

võtsin tablette, kuna emaka "limaskest" on põhimõtteliselt olematu, ja seetõttu ei käi päevad üldse. Üldiselt on minu organismis puudu mingist hormoonist, millepärast päevad ise ei hakka. Anna andeks, kui segaselt ennast väljendan, lihtsalt ei valda spetsiifikat. Põhimõtteliselt on nii, et mul ei ole veel 11 aasta jooksul kordagi päevad ise hakkanud (ainult tablettidega esilekutsumisega), tunnen ära selle perioodi (süda on paha, kõht punnitab jms), kuid mida ei ole, see on veri.
Vot nii :)
 
msk 04. august 2010, kl 12.38
ma ei saa nüüd aru, hakka kasvõi kartma, mul on ka kahesarveline emakas ja ma olen 2 kuud rase, ma saingi alles nüüd teada, et see mul on, sest arst ütles seda, aga tema ei maininud küll, et rasedust mõjutab.
 
h 04. august 2010, kl 12.49
Ma tean üht naist, kes sai oma kahesarvelise emakaga ilusad kaksikud :)
 
tropp 10. august 2010, kl 00.40
kle, autor, käi vähem arstidel ja uuringutel ja seksi rohkem ja ennastunustavalt ja ära mõtle ennast viljatuks

jokkala pele, vanasti ei teatud günekoloogiast midagi ja KÕIK naised jäid rasedaks, isegi siis, kui nad 15 korda aborti tegid, ikka jäid ja keegi ei ulisenud

sinu probleem on kahe kõrva vahel ja vales elustiilis
 
eh:) 10. august 2010, kl 13.38
nõustun viimasega. sa oled ikka loll. kuidas mina oma kahesarvelise emakaga rase olen ja teda kanda saan ning arst ütles, et mingit ohtu pole?!:D
siis on vast kas sina loll või see arst:)
 
Mida iganes 13. august 2010, kl 15.26
Viimastele-lollid olete ehk ise kahesarvelisi emakaid on erinevat tüüpi ja no palju õnne kui teil vedanud on a ega me ei tea ju mis tüüp teemaalgatajal on eks ole
 
Mm 24. november 2010, kl 09.45
Olen 45aastane ja kodus on kasvamas 17aastane poeg.
Aga üllatus-üllatus. Käisin täna arsti juures ja selgus, et mul on kahesarveline emakas. Seni teadsin enda "eripäraks" olevat seda, et emakas hoiab tahapoole.
Naised, te olete erilised!

Päikest!
 
Vanaema 26. mai 2011, kl 02.20
Kahesarveline emakas ei tähenda alati, et ei rasestu või, et ei kanna lõpuni.
Minul endal on 2 last ja mõlemad lõpuni kantud, rasestumine oli ka käkitegu. Tütrel on mul samuti kahesarveline emakas ja samuti on ta juba toreda poisi ema. Ja rasestumine on meile mõlemale käkitegu olnud. Rasestumine on seotud rohkem siiski hormoonide rõõmsameelsest koostööst ja munajuhade läbitavusest. Tihedamini on probleem ikkagi munajuhades. Võib ka olla vahel, et munasarjad asetsevad munajuhast liiga kaugel ja munarakk ei jõua munajuhasse. (nii oli minu vennanaisel- temal praegu 2 last, tõsi kuntsliku viljastamisega, aga lapsed olemas tänu tänapäeva imemeditsiinile). Nii, et igati arvan, et kui Sul emakas on olemas, olgu ta siis südamekujuline või mitte, on Sul väga suur võimalus last saada. Enda kohta võin öelda, et esimene rasedus kulges väga kenasti ja lapsel oli ruumi küll, teise lapse ajal oli kõht natuke liiga väike ja vedelikku vähe, aga sündis üle 3-e kilo ja täiesti terve ja samuti õigeaegsena. Vahe oli tõesti selles, et esimese lapse kandmise aeg oli enamasti soojal ajal ja jõin piisavalt vedelikku. Emakas ju paisub ikka ühtemoodi. Kui oleks emakas kahekojaline siis võiks tõesti kahelda, et saad lõpuni kanda, aga ka siis on võimalik last saada ja teda ka hiljem kasvatada. Isegi 1 kilosed lapsed jäävad ju tänapäeval elama ja kasvavad norm. inimesed. Jõudu Sulle õige põhjuse leidmiseks. Ja pea meeles, et kui on emakas ja on olemas munasarjad, siis lapsesaamine on ikkagi täiesti võimalik, võimalik, et Sinu puhul võib abi minna mõnest meditsiiniimest, isegi kui see peaks olema kuntslik viljastamine ja keisrilõige. Päikest ja rõõmu Sulle...
 
Elis 29. juuni 2011, kl 17.03
Hei, ära noruta,.. mul on ka kahesarveline emakas ja mingi vahesein ka. Mulle ei antud ka mingit lootust, aga võta näpust, rasedaks jäin, kuid sünnnitus oli keisrilõige tänu vaheseinale. Nüüd proovin uuesti last saada, niiet pea püsti ja anna minna, küll tuleb ka sinu kord.! :))
 
Kurbus südames - enam mitte :) 10. juuli 2012, kl 10.23
Tere kõigile!

Minu esimesest postitusest on möödas 3 aastat ning nüüd on positiivseid uudiseid - meil abikaasaga läheb 6.rasedusnädal :)
Päikest
 
M 10. juuli 2012, kl 19.08
Tere kurbus südames-enam mitte :D Lugesin täna esimest korda su teemat elasin täiega kaasa . vaatasin ka et oma 3 aastat tagasi oled teema teinud..lootsin et ehk läheb kõik hästi,siiani nagu lugesin siis lähebki. aga kuidas sul see siis õnnestus ? kas käisid veel mööda arste või nüüd siis tuli selline uudis,nagu välk selgest taevast ?:) igatahes palju õnne,lõpuks ometi eksole :) Anna ka edaspidi siin teada kuidas sul läheb
 
naine 11. juuli 2012, kl 01.29
õnne))

aru ei saa miks su esimene arst ikka 0% tõenäosust lubas rasestumiseks...et inimesele shokiteraapiat teha, hirmutada...

kuidas saavad need arsti ikka nii erinevad olla
 
hehee 11. juuli 2012, kl 15.47
Oi, oi kui tore. Palju-palju õnne ja muretut rasedust! Mäletan,et lugesin ka seda teemat ammu ning see jäi hinge. Imesid juhtub. Super
 
sarvik 20. juuli 2012, kl 11.01
Mul on ka nii hea meel :).
Et kõik hästi läheks.
Õnne!
 
Teemaalgataja - kurbus südames 19. detsember 2013, kl 01.04
Tere veel kord kõigile, kes aastaid tagasi mu postitust lugesid, nõu andsid, toetasid ning julgustasid :)

Meil abikaasaga on kodus kasvamas imeline/kaunis/kõige kallim maamuna peal - 9-kuune printsess. Dr. A.Sõritsa on see super arst, kes meile lootust andis ning meid raviga aitas. Kaks kuud tema juures käimist ning olimegi titaootel. 13.03.13 sündis meie ime :) valis endale ilusa kuupäeva, sest määratud tähtaeg oli tegelikult 7.märts :)
 
hm 19. detsember 2013, kl 16.29
palju õnne!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!