Pulmad
Mitte kedagi ei ole kutsuda?
 
Rs 21. november 2014, kl 00.13
Oleme mehega koos olnud juba 5 aastat ja meil on ühised sõbrad- tema sõbrad. Mul sõbrannasid-sõpru, kui selliseid ei ole. On küll tuttavaid keskkooliajast, aga mitte ükski ei ole sedasorti tuttav, kellele pulmakutse saata. Ei ole me ju aastaid suhelnud, ega midagi. Mees ütles, et ma kindlasti liialdan ja asi nii hull ka pole, aga temal sellist mure ei ole, tal on palju häid sõpru, väga suur ja kokkuhoidev pere ning suguvõsa.
Mina aga oma sugulastest kuigipalju ei tea, mul on onutütar Tallinnas, on vanaema ja vanaisa. Ema muidugi ka. Õdesid-vendi ei ole. Heal juhul kaks sõbrannat külalisteks leian. Aga ma nii väga kardan, et mehepoolsete külaliste kõrval (umbes 60) on minu 6-7 külalist kummaline.
Mida teha? Sai kokku lepitud niigi, et pulma tulevad vaid sugulased ja pere, aga tuleb välja, et mehe suguvõsa on tohutu ja iga päev ilmub nimekirja mõni nimi veel juurde.
Kusjuures tseremoonia on kirikus ja mehe vanemad pakkusid välja, et kombekohaselt istuvad peigmehe külalised ühel pool vahekäiku ja pruudi omad teisel pool.
Siis oleks väga nukker, kui minu külaliste poolel oleks vaid paar inimest.
 
no 21. november 2014, kl 00.37
siis ütled mehe vanematele, et pole mõtet seda poolitamist teha, kõigil mugavam.
 
oh sind küll 21. november 2014, kl 01.11
ära nüüd põe asjade pärast, milles sa süüdi pole. mul ka pole sugulasi, mis siis! ütledki ämmale, et selline lugu ja kuna sul oleks ebamugav ja see on ikkagi sinu pulm, siis palun ärgu sellist asja korraldagu. normaalne inimene ei hakka ju teisele tema omas pulmas tekitama halba enesetunnet? ta lihtsalt ei taju hetkel, selgita rahulikult, kahekesi olles ja ongi korras. pealegi ära kedagi vägisi küll kutsuma hakka, su mees otsustas kosida sinu, mitte su sõpru ja see, et tal on, on tema stiil, sinu oma on teistsugune ja kumbki pole vale. mul juubel tulemas, no et kutsuks kedagi, teised peavad sel puhul ikka suured peod ja no mul oleks kutsuda nii 5 inimest, no ei ole rohkem kedagi, keda tahaksin kutsuda. ka nemad pole mind kutsunud, kuigi käime läbi. mõni on väitnud alati, et ei peagi. kuigi tean, et väikest viisi ikka on pidanud. no mis seal ikka, ei kutsunud, ma ka ei kutsuks. ja üldse ei põe ka :)
ära muretse, rõõmusta, et sul on pulmad ja elu algamas, ela täna ja hetkes. naudi ja jäta kõik meelde, kunagi on nii hea meenutada, kui juba juubeleid pead, no selliseid "väärikaid", nagu minul.
õnne ja edu sulle!
 
Rs. 21. november 2014, kl 02.21
Võtan siis selle jutuks. Nii oleks täitsa normaalne, kui oleks lihtsalt külalised ja keegi ei saaks arugi, kes on kelle külalised. Vahel planeerides on selline tunne, et tahaks lihtsalt asja vaikselt ära registreerida ja emade-isadega restoranis tähistada.. Aga seda enneolematust ei jõuaks vist ära kuulatagi :D
 
* 21. november 2014, kl 09.12
Pulmad on Sinu ja need peaks tegema nii nagu Sina tahad. Selle peaksid selgeks tegema ka mehele ja tema vanematele. Kui see ei õnnestu, siis pead arvestama, et elad kogu ülejäänud elu nende tahtmiste järgi.
Samas peaks austama ka peretraditsioone. Kui mehe suguvõsas on kombeks tähtsa ürituse puhul koguneda, siis oleks Sinust ebõiglane neile seda keelata. Seega oleks siiski ilus suuremad pulmad teha.
Samas sõbrannade ja sugulaste puudumise pärast ei ole mõtet põdeda - kui ei ole, siis ei ole. Mis parata! Tunne parem rõõmu sellest, mis on (mehe sugulased ja ühised sõbrad).
Ühesõnaga võta vabalt, pea pulmad maha, võta mehe sõpru ka enda omadena ja ämmale ütle, et kirikus sugulasi ei jagata - ühine elu, ühised sugulased ja sõbrad.
 
Kadi 21. november 2014, kl 13.49
Pane internetti kuulutus ja trumpad mehe suguvõsa üle.
 
:)))) 21. november 2014, kl 15.51
Kadi pani hästi :)
Kui ma sinu asemel oleks, siis ma teeks nii nagu mina tahaks - kutsuks pulma endale olulised inimesed ja ei kutsuks tervet suguvõsa lihtsalt sellepärast, et keegi võib muidu solvuda ning ämmale ütleksin ka sellised soovid, mida mina tahan, sest ikkagi on minu pulmad, mitte ämma suurushullustuse demonstreerimine.
 
lugesin 21. november 2014, kl 17.46
ma ei saa aru lausest: mees ütles, ma kindlasti liialdan, asi pole nii hull. ja ämm korraldab kirikut ja istumist. te olete viis aastat koos olnud. jääb mulje, et oled vaikse tüdrukuna mingisse pinnapealsete tõusikute punti sattunud ja tegelikult oled selles suures toredas seltskonnas samuti üksi. muideks, põdeda ei ole midagi, paljudel ei ole eriti peret ega sõpru. see ei ole puue.
 
vanemmutt 23. november 2014, kl 23.25
Kas mees ei või siis natuke inimlikkust ja vastutulelikkust ilmutada ja osa "sugulasi" kutsumata jätta? Pole vaja pulmade sildi all suguvõsa kokkutulekut korraldada. Selline asi ei kõlba küll kuhugi, et mehe poolt on 60 külalist ja sinu poolt vaevalt 10. Ei sobi, tõesti ei sobi. Kui sinul on ainult lähimad sugulased (sest rohkem sugulasi pole või ei suhtle), siis peaks mees samaga vastama ja ka ainult lähimad sugulased ja paar lähimat sõpra kutsuma. Ja suguvõsa kokkutulek korraldagu mingil muul ajal.
 
Katre 24. november 2014, kl 12.50
Mina pole kunagi sellest aru saanud, miks peaks kogu suguvõsa kutsuma pulma. Abiellumine on ikka sündmus, mida jagada koos oma kõige lähedasemate ja kallimatega. Meie kutsume ainult vanemad (vanavanemad kutsuks ka, kuid paraku on nad juba siit ilmast lahkunud), õed-vennad oma lastega ja lähedased sõbrad. Minul suur perekond, kokku tuleb minu poolt 19 inimest ja mehe poolt siis 9 inimest. Ja sõpru kutsume 12. Minu meelest ei ole oluline kvantiteet, vaid kvaliteet.
Võiksite mehega arutada ja kaaluda, kas on vaja kõiksugu sugulased kokku ajada, selleks tarbeks tehke parem eraldi suguvõsa kokkutulek, tõesti.
 
njaah 28. november 2014, kl 20.50
Ma arvan ka, et võiks ringi koomale tõmmata ja ainult kõige lähemad sugulased. Nojaa ma saan aru, et kui neil suguvõsas ongi kombeks ja harjutud, siis võivad jahmunud olla. Võibolla teete mehe suglastele hiljem eraldi peo.
 
fifty 28. november 2014, kl 21.00
Tegelikult on meil kõigil suur suguvõsa. Võta geni.com lahti ja vaata silmad punni. Ma tean juhuseid, kus abielupaar avastanud nüüd aastakümneid hiljem, et mingi satskond sugulasi on neil suisa ühised.
 
elementaarne 19. jaanuar 2015, kl 22.00
pulm on kõigile pidu,ärge jätke kedagi kutsumata! ja ka teid kutsutakse siis heameelega!
 
D 28. jaanuar 2015, kl 04.04
Meil on suur suguvõsa ja oleme lõbusad ja toredad. Kutsu meid ja aitame.
 
hea kild 23. veebruar 2015, kl 23.48
KIRIKUS - ja pole külalisi! see ütleb selle religiooni kohta absoluutselt kõik.

no comments...
 
Jekateriina 06. märts 2015, kl 11.15
Ilmselgelt oled sa suhtes, kus mees on väga võimukas. Mõtle ikka kaks korda, kui sellisega abiellud. Kui sul enam sõpru ja tuttavaid ei ole siis sul pole enam elu. Mine kiiremas korras lahku ja hakka elama.
 
ave 06. märts 2015, kl 12.20
Tihti on paaridel nii, et ühel poolel on palju rohkem sõpru ja sugulasi kui teisel. Kõik oleneb perekonnast ja ka inimese iseloomust-introvertsetel inimestel ongi vähem sõpru arvuliselt aga see-eest väga lähedased sõbrad. Mul on ka 2x väiksem lähisuguvõsa kui mehel aga ma ei põe.
Kirikus pulma korral soovitaks mitte teha seda vasakule ja paremale pinkidele jagamist. Pigem lihtsalt nii, et esiridaded oleks mõlema sugulased e. emad-isad, vanaemad,vanaisad, tädid ja onud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!