Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
Kaua kestab kihlus?
 
B 18. oktoober 2007, kl 19.37
Kaua kihlus üldiselt kestma peaks või teil kestis?
 
õ 18. oktoober 2007, kl 20.40
Umbes aasta kestis. See vist on ka selline tavaline keskmine nendes riikides kus kihlumine juba pikaajalisem tava on.
 
leila000 19. oktoober 2007, kl 13.39
meil 3a :)
 
! 19. oktoober 2007, kl 14.15
Üldiselt pole määratud kaua kihlus täpselt kestma peaks, kasvõi 20a kui vaja.

ise olen praegu kihlatud... pulmad tulemas suvel, ehk siis pulmadeks kihlatud oldud 1,1 a. :)

Eks see 1-2a ole vist kõige tavalisem.
 
m 20. oktoober 2007, kl 13.39
kihlus iseenesest on vana komme, mille puhul saadi kirikust õnnistus ja oldi kihlatud ca 1 aasta, mis kulus pulmade ettevalmistuseks. tänapäeval ei kihlu vist keegi enam kirikus :D
 
abielluja 23. oktoober 2007, kl 20.35
kihlus kestab 2 aastat. mina olen sellist varianti kuulnud. et kahe aasta jooksul siis peaks abielluma.
 
Pihlajanmari 28. oktoober 2007, kl 19.16
Mina pole kyll kuulnud, et kihlus kestab 1, 2 vöi 5 aastat. See vöib kesta kasvöi ka 20 aastat nagu keegi siin ellnevaltki oli kirjutanud. Abiellumisele võib eelneda eraldi kihlus, millega pruutpaar annab avalikult teada oma abiellumise soovist. Kihlust saab ka abiellumisplaanide luhtumisel tühistada.
Ise olen kihlatud 2 aastat:)
 
mul 31. oktoober 2007, kl 15.43
kestis 7 kuud
 
Mio 06. november 2007, kl 22.31
Traditsiooni järgi ollakse kihlatud hetkest, kui mees on kosjas käinud (oma daami kätt palunud) ja naine oma nõusoleku abiellumiseks andnud.

Tänapäeval on tavad erinevad, olenevalt iga maa kultuurist. Mõnes riigis peetakse nendest traditsioonidest veel kinni ja abiellutakse ka suhteliselt kiiresti pärast suhte algust. Teisal, näiteks Rootsis, kus ise elan, tehakse selle kihlumisega enam-vähem nagu soovi on. Paljud ei abiellu iial, vaid elavad aastast aastasse, kogu elu kihlatutena. Nende puhul pole ju kihlus olnud selle märgiks, et pulmapäev paika on pandud. Lihtsalt on tahetud mingit märki ühtekuulumisest ja kihlasõrmuseid on ju kerge osta ja näppu torgata, ei ole vaja erilisi riideid ega karja suguvõsa kokku ajada selleks puhuks. (ega tegelikult ka mitte pulmade jaoks, aga see ju rohkem traditsioon). Osad on kihlatud aastaid ja siis ühtäkki, kui lapsed juba suhteliselt suured, otsustatakse abielluda. Lõppkokkuvõtteks tuleb vist öelda, et peaasi on ju et mõlemad pooled oma otsuse ja seisusega rahul ning õnnelikud on. Ei saa ju kedagi endaga abielluma ega kihlumagi sundida.
Minu isiklik arvamus on, et kui juba traditsioonidest kinni pidada ja kihluda, siis tuleb teha seda tavakohaselt, tulevase abielu märgiks.
 
ei 30. november 2007, kl 19.35
niisama kooselamine on hooramine

ja pole see mingi kihlus, kui elatakse juba voodis kokku

rõve see komme
 
Kristi 04. juuli 2017, kl 18.25
Meie kihlusime taaviga kaksikõe pulmas ja olime kihlatud umbes poolteist aastat
 
KUIDAS nii ? 31. detsember 2017, kl 08.09
m Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kihlus iseenesest on vana komme, mille puhul saadi
> kirikust õnnistus ja oldi kihlatud ca 1 aasta, mi
> s kulus pulmade ettevalmistuseks. tänapäeval ei ki
> hlu vist keegi enam kirikus :D
OI,,OI OI----JUST NOORED PAARIKESED ,,,KÄIVAD KIRIKUTES LEERI KOOLIS !
SEE ON NOORTELE VAJALIK -------JA NOORE INIMESE
ELUKS ETTE VALMISTAMINE,,,
SIIS ALLES KINGITAKSE KIHLA SÕRMUS
JA KIRIK ----PANEB KA NOORED PAARI ;;SEE OLI ENNE NII
JA JÄÄBKI NII !"
 
Simon 12. juuni 2018, kl 10.49
4 kuud oli meie kihlusaeg ehk siis aeg ettepaneku ja pulmapeo vahel.
 
hmm 18. september 2018, kl 12.25
Seda et... kas kihlus on ainult siis kihlus, kui see käib läbi kiriku? Inimesed, kes kiriku liikmed ei ole, ei saagi kihlatud olla?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!