Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
perekonna nimi
 
19. detsember 2007, kl 04.01
kas kaks perekonnanime tohib olla,et siis võtan mehe oma juurde,enda omast ei taha loobuda,see suht haruldane ja isa soov ka.
 
miu 19. detsember 2007, kl 05.16
No muidugi saab 2 nime olla, et siis sinu nimi , sidekriips, mehe nimi. Pole probleemi
 
Olgem realistlikud 19. detsember 2007, kl 09.05
Isa soov on kindlasti oma lapselapsed vaid ja ainult enda nime järgi saada, siis pole kulutatud raha ja aeg raisku läinud. Muidu kasvata tütar ülesse, siis juhuslik moraalitu kiimur teeb lapse, kargab tütart igast asendist ja lõpuks veel on lapselaps (näiteks poeg) võõra nimega ja tahab pärandust ka saada.
 
n 19. detsember 2007, kl 10.45
minul oma nimi ja mehel enda. miks sa üldse mehe nime pead võtma kui ei taha?
 
19. detsember 2007, kl 13.18
tahan mehe nime ka:D
 
aga 19. detsember 2007, kl 14.16
Isa soov on isa soov,aga mida mees asjast arvab,Sa lähed ju ikka temale mehele?
 
kelli 19. detsember 2007, kl 17.44
Loomulikult on see võimalik.
Aga mis sinu lapsed edasi teevad? Jäävad ka sidekriipsuga? Tegelikult on vist nii, et nad peavad otsustama ühe nime kasuks, sest ega näiteks sinu tütar ei saa omakorda mehe nime kolmandaks juurde võtta. Seega nime säilitamine ja edasi andmine ei pruugi õnnestuda.
Minul oli ka väga haruldane perekonnanimi. Aga kuna minu jaoks oli välistatud variant, et mõlemad jäävad oma nimega (ja kelle nimega siis lapsed?? kui isa nimega, siis kes mina üldse olen?? jne), siis võtsin mehe nime, sest oleks kaasnenud oma perenime muutmisega rohkem jama kui minul (ei hakka pikemalt põhjendama).
 
mõü 20. detsember 2007, kl 18.01
mees on nõus ja lastega ei ole muret,nendega asi paikkas
 
teadja 21. detsember 2007, kl 00.26
Sina saad v6tta mehe nime enda oma k6rvale aga lapsel on ainult üks perekonnanimi. Lapsel kahte olla ei tohi.
 
mhm 21. detsember 2007, kl 19.32
ja abikaasadest võib ainult ühel olla sidekriipsuga kaks pereknnanime...
 
nunuhh 22. detsember 2007, kl 23.19
Minu arvates on ikka abiellumise mõte see, et me oleme ühine pere ühise nimega. Kui oleksin oma nime jätnud, siis mulle isiklikult jääks küll kuidagi poolikuks see abielu.
 
hee 23. detsember 2007, kl 20.38
mina jätan igal juhul oma nime. kui mees tahab ühist nime, siis võtku minu nimi.
 
emma 23. detsember 2007, kl 21.37
meil minu nimi, lihtalt meeldis rohkem, kui mehe nimi.
 
Emma-kumma 24. detsember 2007, kl 11.06
nimi,aga võiks olla üks nimi.Ei polda absoluutselt kahe nimega naisi,nad nagu näitaksid,et uus elu käsil.
 
- 24. detsember 2007, kl 11.51
meil ka sidekriipsuga. esimesel lapsel on ühe nimi ja nüüd teine kes tuleb on teise nimega. minu peres kusjuures oli samamoodi, et ema nime sai vend ja mind sain isa nime.sedasi on nimede pikkused ka normaalsed.
 
Nooh.. 24. detsember 2007, kl 17.44
Aga kas sa siis kujutaksid ette, et su lapse nimi oleks näiteks:

Jürgen-Ott Sidur-Pidur

Kõlab juba nagu Ervin-Jaak-Üks-Jalg-Värav Kreisiraadiost..

Minu arust võiksid ikkagi ainult mehe nime võtta. Mis selles su nimes midagi NIIIII erilist ikka saab olla, et seda muuta ei või :) Ei usu, et see kullast on..
 
no teate 01. jaanuar 2008, kl 13.50
kui mehel on mingi totter perek nimi ja naisel imeilus, siis ma ei saa nendest naistest aru, kes loobuvad ilusast nimest, et võtta endale KOLE perekonnanimi

näiteks mehe nimi on mingi... ma ei tea... Nilbe, Tobe, Mölakas (näiteks) ja naise neiupõlvenimi on Kaljurand, Laheveer, Salumäe vms. - ma ei saa aru, kuidas on võimalik, et naine muudab nime??? Mees peaks olema piisavalt arukas, et võtta ikka naise nimi, mõelgu vaestele lastele kah.
 
idioot oled või? 04. jaanuar 2008, kl 22.23
mis idiootlik küsimus, nagu Sa poleks kunagi sidekriipsuga nimesid näinud? arengupeetusega oled, eks? teine samasugune Su kindlasti kosib ka.. kirjastiilist ka ju näha.. ja katsu ära otsustada kas perekonnanimi käib kokku või lahku.

kust, krt, sellised tulevad..
 
fg 13. jaanuar 2008, kl 21.18
lisaks siin ülejäänud vingjatele
lapsele tuleb isa nimi (juhul, kui ikka mees lapsed oma nimele võtab) või tuleb ema neiupõlvenimi. st. mingit sidekriipsu nimesid lastele ei tule !!!!!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!