1) Mis juhtub siis kui Sa installeerid või juba jooksutad mingi kolmanda-osapoole antiviirus tarkvara?
Juhul kui Sa installeerid mingi muu viirustõrje tarkvara, siis lülitatakse Windows Defender automaatselt välja. Kui Sa läksid oma Windows 7 või Windows 8.1 süsteemist otse üle Windows 10 versioonile, st tegid nn "upgrade" installi, siis juhul kui Sinu enda viirustõrje programm ühildub Windows 10 süsteemiga, siis jäetakse ainult tema jooksma ja Windows Defender pahavaratõrje programmi ei aktiveerita. Kui Sinu enda antiviirus aga ei ühildu Windows 10 süsteemiga, siis teda ei aktiveerita ja sisse lülitatakse Win 10 enda Windows Defender pahavaratõrje tarkvara.
Kui Sul jookseb reaalajas mingi muu firma viirustõrje tarkvara ja kui Sa üritad nüüd Windows Defender programmi käivitada ning avada tema kasutajaliidest, klikkides 'Settings' äpis "Use Windows Defender" lingile, siis teatatakse, et Windows Defender on välja lülitatud. Windows Defender väljastab Sulle järgmise teate: "This app has been turned off and isn’t monitoring your computer".
NB! Et vältida ühildumise ja muid probleeme, skaneerib Novembri (Threshold 2) värskendus installeerimise käigus Sinu süsteemi tarkvara ja võib eemaldada need programmid, mis ei ühildu antud Windowsi värskendusega. Nendeks programmideks võivad olla näiteks CCleaner ja muud taolised ning ka vananenud versioonidega antiviirused (Bitdefender, Spybot Search & Destroy, NOD32 Antivirus jne). Pärast Threshold 2 installi lõpetamist ilmub eemaldatud programmidest vastav teade ka Tegevuskeskusesse (Action Center). See ei tähenda, et Sa ei või neid programme enam tulevikus kasutada, Sul tuleb lihtsalt nende uuemad versioonid alla laadida (või need ära oodata).
Juhul kui eemaldatakse Sinu mittesobiv antiviirus, siis käivitatakse automaatselt Microsofti enda Windows Defender antiviirus.
Rohkem juttu sellest: http://landfield.pri.ee/Win_10/Windows_Defender.html#muu
-------------------------------------------------
2) "Ja 4GB mälu, mis mul on on W10 jaoks liiga vähe, ta mahtus küll sisse aga tööruumi jääb väheks, eriti, kui lisad tulevad." - mida see tähendab???
Sul on arvatavasti tegu ikka 4GB füüsilise mäluga (RAM), mis on tavakasutaja ja Win 10 jaoks piisav - muidugi võiks ka rohkem olla. Kui tegu on Windows 10 32-bit versiooniga, siis ei saagi üle 4GB mälu kasutada.
Kõvaketta (või salvestusruumi) maht on aga hoopis teine suurus.
32-bit ja 64-bit versioonidest link: http://landfield.pri.ee/Vista_32-bit_versioon.html