Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
venekeelne kiri loetavaks?
 
s 10. august 2009, kl 15.30
Kuidas saada venekeelne kiri loetavaks,näitab ainult mingisuguseid tundmatuid tähemärke...
 
Vunts 10. august 2009, kl 15.38
Ehk on sellest abi http://zsigri.tripod.com/fontboard/cyrinst.htmlhttp://zsigri.tripod.com/fontboard/cyrinst.html
 
Vunts 10. august 2009, kl 16.03
Aga tegelt peaks kirillitsa juba arvutis olemas olema. Tegemist siis Win XP'ga.
Ava control panel > Regional and language options > Languages - details > Settings - Add > Input language vali omale sobiv keel.Installitakse sobiv pakett ja valma.
Läbi ei ole proovinud.
 
olavsu1 10. august 2009, kl 16.08
windows on selles suhtes üks halvemaid variante.

linux on UTF8 põhine ja mitte kunagi pole olnud probleemi, et mõnda kirja kuskil, ei näe.
 
jep 10. august 2009, kl 17.12
Vene keelseks kirjavahetuseks on kõige otstarbekam teha kuhugile vene e-postiserverisse omale aadress.
Näiteks http://www.mail.ru/ See on spämmivaba.
 
s 10. august 2009, kl 17.30
mul ühe tarkvara loetavaks tegemiseks probleem,proovin siis eelnevat,tähh
 
olavsu1 10. august 2009, kl 17.37
_Autor: s
Aeg: 08-10-09 17:30_

see on juba teine probleem. ja mitte ükski siin kirjeldatud lahendus ei pruugi aidada.
vaid siis võib õnnestuda kui tarkvara on saadaval source koodina.
 
jep 10. august 2009, kl 18.53
Teema algataja, ma sain sinust valesti aru. Sa kirjutasid, et soovid vene keelset kirja loetavaks teha ja arvasin, et tegu on e-kirjaga, kuid soovid vist arvutisse installitud vene keelset programmi loetavaks teha? Xp-l saab keele sätetesse Control Panel, 2klikki Regional and Language Options ja avanenud aknas kliki üleval sakil Advanced. Ripploetelus on keeled, su arvuti tunnistab neid keeli, mille ees on linnuke. Kuid su arvutisse võib vene keele kodeering üldse installimata olla. Siis tuleb see plaadilt arvutisse lasta.
 
Tegelikult, 10. august 2009, kl 23.30
võid ju kõike seda teha, mida siin ülalpool pakutakse, kuid ikkagi võib juhtuda, et Su arvuti ei tunnista vene keelt ja näitab vaid küsimärke. Mina juba üle 10 aasta töötan pool ajast venekeelsete materjalidega, ning ikkagi...juhtub nii programme, kui ka CD-sid, mida arvuti ei suuda lugeda. Kõige sagedamini on need venekeelsed emailid. Emaili ennast arvuti loeb, kuid pealkiri on vaid küsimärgid.
Kuna Sa aga kirjutasid, et venekeelne KIRI teha loetavaks, siis näiteks, Outlook Expressis (nagu ka IE-l) on ülal nupp View. Sealt leia sõna Encoding, ning vali vajalik keel.
 
jep 11. august 2009, kl 17.32
Kirillitsal on mitu kodeeringut ja selleks, et arvuti suudaks loetavaks teha kõik vene keelsed programmid, on vaja kõik vene keele kodeeringut installida. Minu arvutis on ka nii, et osasid vene keelseid programme tunnistab arvuti, osadel on tähtede asemel ainult küsimärgid. Kuid tuttav lasi plaadilt kõik vene kodeeringut arvutisse ja temal sellist probleemi ei ole. E-kirjaga on teine asi. Vene keelseks kirjavahetuseks on parem vene e-posti serverisse postkast teha. Eesti meiliserveritest peaks ainult hot kirillitsat tundma. Outlookil on jah vene keelsete meilide pealkiri küsimärkides, kuid Opera postiprogrammil kirillitsa tundmisega probleeme ei ole, nii pealkiri kui kiri ise on loetavad.
 
olavsu1 11. august 2009, kl 17.54
venelastel on põhiline kodeering KOIR-8 mõnel üksikul on midagi eriti erilist.
 
Tegelikult 11. august 2009, kl 18.56
olavsu1 08-11-09 17:54
tegi kirjavea. Peaks ikka olema KOI8-R ja teine KOI8-U, ning veel: DOS, ISO ja Windows.
 
jep 11. august 2009, kl 22.46
Vaatasin oma arvutisse installitud kirillitsa kodeeringuid ja on KOI8-U ning ISO. Veel on installitud KOI8 Russian (Need kodeeringud on op-süsteemis, mitte brauseris). Osadel vene keelse kasutajaliidesega programmidel on kirillitsa loetav, nt. CDBurnerXP, Kaspersky, CrystalDiskInfo, kuid Avastil on vene tähtede asemel ainult küsimärgid. Osad kodeeringuid on üldse installimata. Tean, et 1 mu tuttav lasi hiljem plaadilt kodeeringuid juurde ja tal on arvutis kõik vene keelse kasutajaliidesega programmid loetavad, kuid ma ei tea, mida ta juurde installis. Installimata on OEM-Cyrillic, kas see muudaks asja?
 
s 13. august 2009, kl 13.14
paluks tarkadelt linki,et mitte mingi portsu otsa kukkuda.Tähh!
 
ЖЗCЦЧШЩ 27. september 2022, kl 15.44
Kui inimkond on ahvist arenenud siis venelased sellest maost kelle pärast Aadam ja Eeva paradiisiaiast välja saadeti
 
Z TÄHENDUS 27. september 2022, kl 15.45
V-vanja või Volodõmir Z - Zalupa saebal zukensõn või za pobedu ehk dvizenie storonu zadnitsõ ning zero ehk null P - putkin putkin - zalupa
Botox käbliku haiguslugu piZdets. Z on pool haak riista ehk nassa rõõba Zajets ja Volk ja Zajetsid antakse ette kahurilihaks. Külili kukkunud Põhja-Atlandi Alliansi esitäht orki interpretatsioonis. Z on lihtsalt külili keeratud N millega algab sõna natsid või siis nazi. Z tähendab ühte tegelast nimega Zed filmist Pulp fiction vene taktika oli järgmine: z=zakum ja V=vodka siis vene solbakud teavad, kus sõidukis miski asub! Vanasti oli filmitegelane Zorro kes vist varsti nimetatakse ümber oraalseks Orroks kes joonistas oma mõõgaga pahadele Z tähte rinnale. Viimasel ajal pole isegi mitte youtubest leitav kuid see eest on youtubest leitav klipp, kuidas kremli kaunitar zahharova maasikaid sööb kuigi oleks vaja sellist klippi kus medvedka zaharovale mustikasse keerab kui ta maasikapeenra ääres küürutab Kas mitte too Z pole võetud ingliskeelsest sõnast "Zombi"? See iseloomustaks väga hästi tänapäeva keskmist Vene sõjameest: ebaintelligentne, armastab kõikjal oma rammu näidata, põlastab kõike, millest ise aru ei saa, meeldib kiusata ja piinata endast nõrgemaid (ka omaenese armees), räägib halvasti oma ülemustest, kuid on neile siiski orjalikult kuulekas jne. Imelik et nad Venemaal saksa tähti kasutavad Z ja V ja O. Slaavi tähestik ei meeldi neile? Mul on lapsele ostetud tressikas, selja peal suur Z ja mõõk läbi. Videomängutegelase Zelda puhul. Nüüd peab maika väel koolis käima. Maailmakirjandusest on tuntud olend Zog Vonneguti Tsempionide einest,kes saabus maale planeedilt,kus suheldi stepptantsu ja peeretuste abil.Zog üritas suhelda Nebraska farmeriga,see lõi ta labidaga maha. Eit teadis aga eit zuri ära Kui ukrainlased kaitsesid Ussisaart, siis agressor laev moskva saadeti nahhui. Kui see laev põhja läks ja viimast korda oma nina püsti ajas pööras ka N enda Z kujutiseks. Z=77 Näiteks 17.7.2+0+1+4 lend 17 777 allatulistamist + 7 aastat 7 kuud 7 päeva edasi- Ukraina Invasiooni ehk 77 aastat - 77 päeva II MS lõpust. Ukrinlased võtavad kasutusele sümboli VVP - валово́й вну́тренний проду́кт
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!