Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Delfi WebID võlud
 
katsetaja 03. oktoober 2010, kl 20.04
Leidsin kogemata vist meetodi, kuidas luua eriti kavalat turvalist WebID kontot siin:

1. Registreerid uue konto, mille nime pikkus on 33 või rohkem tähemärki (kui pikk üldse saab olla, seda ei selgunud, kuid 256 puhul juba torises, ei lubanud, samas üle 60 andis küll teha).
2. Logid oma uue registreeritud pika kontotunnusega sisse, siis näed et Delfi kuvab seda kasutajatunnust ainult 32 esimese sümboli pikkusena.
3. Huvitaval kombel lubas Delfi tekitada seejärel ka teise konto mis oli identse nimega, kuid 32 sümboliga siis (esimese variandi esimene, nähtav osa).
4. Pärast selle teise konto samuti edukat tekitamist ja edukat aktiveerimist sai proovitud ka sellega sisse logida, ikkagi huvitav küsimus, kuidas Delfi kuvab kahte identsena paistvat kasutajatunnust korraga. Nagu selgus saigi Delfi mõistus sealkohas otsa - tulemuseks valge leht ja crash.
5. Samal ajal see esimese pikema nimega tehtud konto toimib edasi, kusjuures sinna peab sisse logima ikka selle täispika nimega, samas kuvatakse kõigile seda ainult 32 pikkusena.
6. Teist tekitatud 32-sümbolilist kontot ei saa nüüd enam kasutada ega ära kustutada enne kui see pikema sümbolite hulgaga analoogse algusosaga konto on eest ära kustutatud. Samas ka see ligipääsmatu konto on ikkagi täiesti alles (saab näiteks muuta selle salasõna).

Eriline kringel, eksole!
(Ettevõtmisel polnud tegelikult sellist eesmärki, asi kukkus nii välja kogemata. Ma ei kujuta ette, kas seda võib ka kuidagi turvaauguks lugeda, bugiks ilmselt küll).
 
iswer 03. oktoober 2010, kl 23.45
Kas tõesti pole midagi muud teha, kui häkkida käkkida selle logimise kallal?
 
olavsu1 04. oktoober 2010, kl 00.12
iswer kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas tõesti pole midagi muud teha, kui häkkida
> käkkida selle logimise kallal?


kuidas muidu vead välja tulevad?
-TnT- 04. oktoober 2010, kl 12.13
Kas seda just häkkimiseks saab nimetada ? ;-)
 
olavsu1 04. oktoober 2010, kl 12.40
nuh tavakasutaja tegevusest erineb see kõvasti
 
Tõnis 04. oktoober 2010, kl 13.31
olavsu1, mis su avatar on? Siil või armadill? Pilt na ähmane, ei saa aru.
 
olavsu1 04. oktoober 2010, kl 14.10
siilipilt sai pandus avatariks
 
Fucs 04. oktoober 2010, kl 14.45
Loomaaed koos :)))
 
muide 04. oktoober 2010, kl 15.10
...teie mõlemate loomaikoonid on tegelikult ühtmoodi segased sellises väiksuses vaadates, kipub paistma nagu värvilaikude massina rohkem. niisama sõbralikult soovitades, mina oleks joonistanud kasvõi paint'is lihtsa lapsiku karikatuuri samast objektist ja sedasi puhaste joonte-clipart'i kujul oleks need väiksed ikoonid oluliselt efektsemad ja kiiremini äratuntavad.)
 
Fucs 04. oktoober 2010, kl 15.42
See nn Avatar on siin foorumis jah nagu kirbusitt.
Aga vbl pole näiteks mulle see Telhvi Foorum siin primaarne?
Kirbusitaks teeb ta Telhvi foorum ise.
Õiges kohas minu kasutaja konto all (s.o. kasutajaankeedis) on see normaalse suurusega. Äkki see koht seal, kus suudetakse ka normaalsuuruses pilti kuvada on mulle tähtsam ja ma ei taha, et seal oleks kriipsujuku?

http://www.upload.ee/image/843488/Fucs...

****
Niisama pullimiseks siin on mul ka justnimelt joonistatud passipilt® tehtud.
Aga millise kasutajanime all ja kuskohas, tuleb endal ära arvata ;)
-TnT- 04. oktoober 2010, kl 16.08
Ai kurja. Minu e-posti aadress ei olnud varjatud ;-)
 
Fucs 04. oktoober 2010, kl 18.25
Nüüd peaks lingid kah toimima.
Andkem aega Telhvil atra seada :)

http://www.eesti.ee/est/
 
ha ha 05. oktoober 2010, kl 09.33
Fucs vaatasin et oled kassi avatariks sebinud
aga suurem pilt näitab juba tiigrikutsikat mussi kuulamas:)
ooo jaa need liitumise võlud
tegelikult see tekst segab siia teksti sisestamist
vaata pildilt LINK http://www.upload.ee/image/845198/pilt.jpg
-TnT- 05. oktoober 2010, kl 16.28
See tekst kaob ju kohe kui kursoriga kasti maandud ;-)
 
? 05. oktoober 2010, kl 19.07
Kuidas omale pildi saab?
 
Demi1 05. oktoober 2010, kl 19.48
Mine ID-sse ja samast kohast, kust konto tegid saad browseriga sirvida ja laadida.
 
sisselogimata 05. oktoober 2010, kl 20.00
-TnT- kirjutas:
-------------------------------------------------------
> See tekst kaob ju kohe kui kursoriga kasti maandud

Kui JavaScript on välja lülitatud või pole brauseris seda, siis ei kao see tekst kuhugi. Ma olen juba ammusest ajast (sellest ajast peale kui see tekst kasti topiti) kirjutanud vastused hambad ristis läbi selle teksti. Midagi näeb õnneks ikka, kuigi näpukaid tuleb küll rohkem sisse.

Hullem on see, et nüüd uues foorumis tehti sisselogimise link ka JavaScriptiga. Kõik muu siin foorumis toimib ka ilma täitsa okei, kuid ainult sisse logida ei saa. Sisselogimise linki on lausa 3 korda, oleks siis üks neistki tehtud ilma JS'ta. Kuid Delfi pildi-video keskkondadesse saab sisse logida, seal on logini link html-iga tehtud. Seal sain ka omale kasutajakonto teha. Aga kasutajakontot siin foorumis kasutada näh ei saa.
 
Print 05. oktoober 2010, kl 20.05
Kas on mingi uus nõks, et teemat avades kiirelt 29. vastuse peale jõuda, kui tean, et eelmised 28 olen läbi lugenud? Enne Suurt Reedet vajutasin End ja kohal ma olingi, nüüd viib see käsk mind suvalisele viimasele Delfi artiklile, mis mind absoluutselt ei huvita. Page Down kerib vastuste kaupa, igavene jama...
 
to Print 05. oktoober 2010, kl 20.15
Pead kasutama Adblock'i või Custom CSS'i, millede abil saad selle alumise jura omapoolselt ära lõigata. Adblock peaks olema algajale soovitavam vahend, kuid teda pole kõigile brauseritele.
 
ha ha 05. oktoober 2010, kl 21.15
milleks seda jama üldse teema alla vaja on?
teema lõpp lehekülje lõpuks ei sobinud enam moodsasse telfasse:)
 
Demi1 05. oktoober 2010, kl 22.05
Võluv daam see Delfi Veeb :D
 
skype 05. oktoober 2010, kl 23.04
Fucs kirjutab:
"Niisama pullimiseks siin on mul ka justnimelt joonistatud passipilt® tehtud.
Aga millise kasutajanime all ja kuskohas, tuleb endal ära arvata ;)"

Pakun, et skiska Halvas Kogemuses ja pildi all on nimi skiso!
Kas õigesti vastanule auhind ka ette nähtud on?:D
 
arvan 05. oktoober 2010, kl 23.11
ha ha kirjutas:
-------------------------------------------------------
> milleks seda jama üldse teema alla vaja on?
> teema lõpp lehekülje lõpuks ei sobinud enam
> moodsasse telfasse:)

Eks need toimetuse vaimutööst sündinud artiklid on saanud suhteliselt vähe lugejaid ja kommenteerijaid. Ning nüüd ilmselt toimetus enda eksistentsi jätkusuutlikkuse (ülemuste silmes?) nimel püüab otsida variante kuidas oma toodangut vägisi söögi ette ja peale soolata.
 
arvan 05. oktoober 2010, kl 23.14
Tegelikult võiks toimetus hoopis oma koosseisu julgesti kokku tõmmata, näiteks kahe või kolme naisteka artiklitädi asemel hoopis üks täiendav enamvähem-itimees palgale võtta. Sellisest vangerdusest oleks rohkem kasu, kokkuvõttes.
 
olavsu1 15. aprill 2011, kl 20.36
viimati välja tulnud jama on see et haisema läinud kontost ei saa lahti.

see meiliaadress mida sellisel puhul tüütada, ei toimi.

Kuidas sulgeda oma Web ID konto?
Konto sulgemiseks saada vastav sooviavaldus e-posti aadressil info@webid.ee
 
Tlb 15. aprill 2011, kl 20.47
seda lõpetamise vastust sa jäädki ootama, ei ole telhvil mingit huvi su kontot kustutada ja selleks et oma kontost lahti saada, pead ilmselt seda läbi tarbijakaitse tegema. samas nad pole seda konto sulgemise värki kuskil ka reglementeerinud (pole vähemalt leidnud) ja seega nad võivad su sulgemise meilile ka rahulikult alles 30 pääva pärast vastata. ma ootan juba teist või kolmandat nädalat seda meili vastust ja kui 30 pääva täis tiksub, siis akkan neid muude vahenditega mõjutama. ilmselt tuleb selleks ka näiteks postimees appi võtta :)
 
ha ha 15. aprill 2011, kl 20.58
targad mehed olete aga
kasutaja tingimustega nõustudes andsite kõik õigused delfale:)
ei tasu nüüd piiksuda nagu jänkuke silmuses raisakotkas maksa nokkimas:)
 
olavsu1 15. aprill 2011, kl 21.07
Tlb Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> seda lõpetamise vastust sa jäädki ootama, ei ole t
> elhvil mingit huvi su kontot kustutada ja selleks
> et oma kontost lahti saada, pead ilmselt seda läbi
> tarbijakaitse tegema.

vastus siiski tuli kuid just selline mis teatas et toda aadressi pole olemas.
 
jajah 15. aprill 2011, kl 21.41
yahoo teatas ükskord konkreetselt, et minu (siiamaani normaalselt toimiv) ID pole veel võetud. Tuli siis sama nimega konto uuesti avada. Selliseid asju juhtub ka parimaski peres.
 
aga 15. aprill 2011, kl 21.46
Shadow25 pole mulle siiamaani vastanud, milliseid erilisi unesnägemata eeliseid siia registreerimine annab peale aktiivse lingi lisamise ja oma postituse muutmise võimaluse.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!