Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Appi aidake
 
Shadow25 11. oktoober 2010, kl 08.43
Kui Marisel uTorrentit kasutades veebindus ei tööta, aga MSN toimib, siis ilmselgelt pole terve nett uTorrenti poolt hõivatud. Nett iseenesest toimib, aga uTorrent hõivab just veebi osa omale. Ok, pole ma võrgunduses nii tugev, aga siinkohal tõesti kujutan ette, et programmi kindla pordi määramine võib siin aidata. Kas pole võimalik, et näiteks kasutab(Kuna muud ei lasta.) Marisel sama porti, mida veebi(80) jaoks vaja ja veeb lihtsalt ei mahu sellest uksest/pordist enam läbi? Piltlikult öeldes. Muud pordid vabad ja seega toimib ka MSN.
Tunnistan, et võin siin kuskil suude ämbrisse astuda, kui nii, parandage. :)
Ja noh, on jamad veebiga või ei, pordid võiks parima tulemuse saamiseks nagunii õigesti seadistatud olla. Sama võiks ka teemaalgataja teha.

Muidugi tuleks ua seadetes eelnevalt kirjutatud seadeid muuta. Ühenduste afvud jne, aga mitte liiga palju piirata. Kui näiteks üleslaadimiskiirust liialt piirata, siis automaatselt piirab ka julmalt allalaadimist.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
fm 11. oktoober 2010, kl 11.47
Ma võin selgitada, mismoodi nende portidega asi käib. Igasugused torrent-id ja värgid kasutavad kas TCP või UDP protokolli oma staffi pumpamiseks.

TCP-ga käib asi nii, et serveripool kuulab mingis kindlas pordis. Näiteks veebikas kuulab 80 pordis(HTTPS korral 443).
Brauser aga võtab temaga ühendust suvalisest pordist 1024 kuni 65535
Brauser küsib opsüsteemi käest suvalise saadaoleva pordi. Ja opsüsteem annab suvalise, mis tal parasjagu saadaval on.
Põhimõte on selline, et server kuulab kindlas pordis ja suhtleb kõigiga läbi selle pordi.
Klientprogramm aga võtab ühendust läbi suvalise pordi. Kusjuures ta saab iga ühenduse jaoks opsüsteemilt eraldi pordi. Ja opsüsteem annab talle pordi vahemikus 1024 kuni 65535.
Miks ei või brauser ise küsida endale opsüsteemist porti 80? Sest nii hõivaks ta endale pordi, mida kasutaja tahab ehk oma veebiserveri jaoks kasutada. Teine põhjus - brauser võib teha ka mitu ühendust korraga, kui laeb oma pilte ja vidinaid ja siis ei saa ta neid niikuinii ühest ja samast pordist teha.

UDP protokollis käib asi natuke teisiti. Seal ei ole ühendusi ja see ei piira klienti ja serverit nii palju(samas puuduvad ka mõned head omadused).
Samas ei häiri UDP konf mingil määral veebis surfamist, sest veebis surfamine käib läbi TCP.
 
fm 11. oktoober 2010, kl 12.08
Jah, Maris, see on see küsimus, mismoodi me asja sõnastame. Mõnes mõttes on see teenusepakkuja viga - mujal töötab.
Mõnes mõttes aga utorrent konfi küsimus.
No nagu ikka.

Ei teagi, miks see sul niimoodi mõjus. Mul pole praegu katseks Apple värki võtta.
Võibolla läks tõesti mõni teistmoodi nimega parameeter nihu.
Võib muidugi panna tagasi need linnukesed esimeses aknas:
"Enable UPnP port mapping"
"Enable NAT-PMPport mapping"
Võtsin need näites ära, sest teema algatajal tundus olevat eriti kahtlane asi(et mitte häirida tema tulemüürindust igasuguse jämmiga).
Sinul võivad need linnukesed vabalt peal olla.
Ka kolmandas aknas võib olla "Enable Local Peer Discovery" ja võib puududa "Limit local peer bandwidth" nii nagu nad alguses olid
Teises aknas tehtud muudatused aga ei tohiks üldist utorrent tegevuse lõppemist põhjustada.

Peab muidugi hoiatama, et need piirangud(5 ja 2), mis ma soovitasin, on üsna vänged.
See tähendab, et ta ei pruugi kohe nii kähku tõmbama hakata kui varem ja kui sa tõmbad omale hulka asju, siis ta võtab neist paar tükki ja tegutseb vaid nendega korraga.
Ühesõnaga - veidi kannatust, sest asja sai piiratud. Aga ta peaks töötama ja minu kogemuste põhjal päris kenasti.

Aga võibolla tahtis masin restarti saada? See on kõige kindlam, sest ma ei ole proovinud Apple-ga utorrentit vahepeal seisma panna. Restart aga teeb seda kindlasti.

Üks variant on veel - proovi mõnel õhtul veel. Võibolla oli pahade juhuste kokkusattumine.
See on see asi, et kui on asja vastu huvi ja aega on, siis võid neid asju katsetada.
 
Maris 11. oktoober 2010, kl 13.10
Programmi sulgemise ja avamisega saan suurepäraselt hakkama, selle õppisin 2 aastaga ära :D. Aga seadistasin ta samamoodi tagasi nagu enne, tõmbab ilusti ja jätkan esialgu oma režiimi, et tõmban siis kui endal või korterikaaslasel pole vaja samal ajal tegutseda :P. Eks ma kunagi vaatan ehk uuesti üle.
Aga suured tänud sellegi poolest :)
 
Shadow25 11. oktoober 2010, kl 19.10
fm kirjutas:
-------------------------------------------------------
> TCP-ga käib asi nii, et serveripool kuulab mingis
> kindlas pordis. Näiteks veebikas kuulab 80
> pordis(HTTPS korral 443).
> Brauser aga võtab temaga ühendust suvalisest
> pordist 1024 kuni 65535
> Põhimõte on selline, et server kuulab kindlas
> pordis ja suhtleb kõigiga läbi selle pordi.

Ehk siis veebiserver saadab ka küsitud info läbi pordi 80. Ja arvutini jõuab info läbi pordi 80? Kas siis minu eelmine postitus siin ikkagi ei kehti, kuna probleem pole arvutist päringu saatmisega serverisse, vaid serverist päritud info jõudmisega arvutisse. Juba see, et uTorrent muidu iseenesest töötab, ütleb, et Internet on tegelikult olemas. MSN ka töötab. Seega uTorrenti kasutamine halvab vaid veebinduse osa. Info ei jõua serverist arvutini. Vastupidi pole probleemi.

Meenub, et mul kunagi oli sarnane probleem, aga siis kasutasin teist torrenti-klienti ja portidega ei jamanud. Panin soovitud asjad ööseks tirima. :D Nüüd aga kasutan sama ühenduse(Elion) otsas uTorrent'it ja pordid seadistatud ja kõik toimib suurepäraselt.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
Maris 11. oktoober 2010, kl 23.48
Elioniga mul seda probleemi pole (see on vanemate kodus)
-TnT- 11. oktoober 2010, kl 23.53
Kas kisa tõstime tapaks siis või ? ;-)
 
fm 12. oktoober 2010, kl 00.12
Sinu brauser küsib opsüsteemilt suvalise pordi. Näiteks 2345. Opsüsteem ise vaatab, millise pordi ta annab alates 1024
Selle pordi kaudu teeb ta ühenduse(connection) veebiserveri porti 80.
Nende kahe pordi vahel hakkab nüüd käima kogu andmevahetus.
Port on sinul ja serveril erinev.
Saad seda kontrollida kui vahetult pärast mõne veebilehe avamist, lähema mõne sekundi jooksul, annad käsurealt käsu
netstat -a -n
Brauser võib teha ka teise ühenduse. Selleks küsib ta opsüsteemilt teise pordi, näiteks 3456 ja teeb jällegi ühenduse veebiserveri porti 80
Nüüd saab ta kahe ühenduse kaudu andmeid pumbata. Kui soovib, siis paneb mõne ühenduse kinni, kui ei soovi, siis ei pane. Siis paneb veebiserver ise kinni kui brauser ei ole aktiivne(vastav ooteaeg on konfitav). Kui see juhtub, siis hakkab brauser jälle otsast peale - küsib opsüsteemilt vaba pordi, teeb ühenduse ja pumpab jälle veits andmeid.
Nii see veebis surfamine käib.
Ja iga kord kui ühendus on katkenud või on ta ise katkestanud või küsid sa teist veebiserverit, küsib tema opsüsteemilt uue vaba pordi ja teeb ühenduse veebiserveri porti 80.
Torrent klientprogrammid, MSN, Skype, viirusetõrje uuenduste laadijad, Windows-i uuenduste laadijad - kõik nad teevad samamoodi, küsides opsüsteemilt suvalise pordi, et võtta ühendust serveri mingi kindla pordiga.

Aga MSN töötab sellepärast, et läbi MSN saadetakse teksti. Üks rida teksti on sadu kordi vähem infot kui üks pisikene pilt.
Üks rida teksti on tuhandeid kordi vähem infot kui suuremad pildid.
Tõsi küll, tekst krüpteeritakse ja andmepaketid on seetõttu pikemad, kuid piltide maht on ikkagi sadu kordi suurem.
Ja millest koosnevad veebilehed? Ikka piltidest. Neid küll puhverdatakse(cache) ja ei tõmmata pidevalt uuesti, aga veebiliiklus on tänapäeval mahukas asi.

Mul ka utorrent töötab. Samamoodi Elioniga. Ei ole pordid seadistatud. Aga töötab.
 
Shadow25 12. oktoober 2010, kl 09.16
Selge, tänud selgitamast. :) Sain kah midagi uut teada. :)

Kas Marika ja Maris on öelnud, kelle teenust nad kasutavad? Ehk kellelgi nendega sama jama olnud ja googeldades leiab toredat infot. :)

Kas Marika ja Maris kasutavad ruuterit? Wifi't?

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Shadow25 12.10.2010 18.22.
 
Maris 13. oktoober 2010, kl 12.43
Mõtlesin, et viisakusest ei maini teenusepakkujat, aga selleks on Starman. Ja mina isiklikult kasutan wifit, kuna kaabel oli ikka jube tüütu, kui vaja vahepeal liikuda ühest toast teise ning interneti kasutajaid on mitu.
 
Shadow25 13. oktoober 2010, kl 19.25
Tegelikult võib sellisel juhul ka ruuter pudelikaelaks olla. Just WiFi osa - pärast vajadusel täpsustan, aga enne proovi juhtmega kasutada. Kui siis toimib ilusti, siis tuleks just ruuteri WiFi't seadistada. Las uTorrentil olla need seaded, mida pakub seadistamise teejuhti(Ctrl+G) läbi tehes.

Starmani ja torrenti teema oleks sul ilmselt siit huvitav lugeda:
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic...
Aga ära alla anna. :) Proovime ikka tööle saada. :D

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
Maris 14. oktoober 2010, kl 10.32
Koju jõudes loen selle teema kindlasti HV lehel üle.
Aga uTorrentil on mul olnud algusest peale ühed seaded, pole ma teda kunagi näppinud. Nii nagu ma ta alla tõmbasin, nii ta jäi, kuna varem pole olnud vajadust neid muuta. Aga kusjuures, algul kui Starman sai muretsetud, siis ma kasutasin ka kaabliga seda ja kui õigesti mäletan, oli sama viga ja kusjuures too aeg oli veel niiöelda kiirem internet, vahet ma küll ei tundnud. Aga eks ma otsin kaabli üles ja proovin järgi igaksjuhuks :)
 
Tõnis 14. oktoober 2010, kl 10.45
Oletan, et ruuteris on UPNP suunamine aktiveeritud? Kui on ja ikka ei toimi siis tuleks proovida ruuteris eraldi utorrenti pordid avada.
Peaks asja lahendama. Kuna ruuteri mark on saladus siis täpsemat nõu anda ei ole võimalik.
Edu.
 
Maris 14. oktoober 2010, kl 18.41
Kahjuks ei tea ka ise seda täpselt, aga eks ma vaatan kodus üle ja panen siia kirja :).
 
Maris 17. oktoober 2010, kl 13.45
Wirelessi ruuter on TP-Link 54 M Wireless Router TL- WR542G
 
olavsu1 17. oktoober 2010, kl 14.01
ega sulle kinniste portidega ühendus ei müüdud?

ruuteris tuleb loomulikult pordid suunata.
 
Maris 17. oktoober 2010, kl 14.10
Tundub, et Tõnise nõuandest oli kasu, vaatasin üle ja sai suunamine aktiveeritud :). Eks näis, kas ka pikemalt mõju on või alguses lihtsalt tundub, et nüüd on parem :)
-TnT- 17. oktoober 2010, kl 15.30
Hea teada, et Tõnisest ikka veel kasu on ;-). Kuid, E-mule kasutamise soovitaks küll kõigil ära jatta ja midagi muud asemele hankida. E-Mule-t seadista kuis soovid... ikka tõmbab ühenduse umbe..................
 
Maris 17. oktoober 2010, kl 15.59
Mina eMulet ei kasuta. Kunagi aastaid tagasi kasutasin, aga nüüdseks torrentitele üle läind :)
 
olavsu1 17. oktoober 2010, kl 16.14
-TnT- kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Hea teada, et Tõnisest ikka veel kasu on ;-).
> Kuid, E-mule kasutamise soovitaks küll kõigil
> ära jatta ja midagi muud asemele hankida.
> E-Mule-t seadista kuis soovid... ikka tõmbab
> ühenduse umbe..................


ei ole emulega probleemi olnud. sammuti tahab et pordid oleks suunatud ja korralik server kasutusel, neid on aga väga vähe järel ja palju on igasuguste kolme ja neljatäheliste organite fake servereid.

ise sai 2 aastat tagasi kõik rariteedid emule vahendusel. torrentis polnud.

nüüdseks on kõik youtube portaali kolinud ja torrent ning emule kaotavad oma tähtsust.
 
Marika K 18. oktoober 2010, kl 14.09
pean ära mainima..trampisin jalgu, esitasin nõudmisi ja muu selline blablabla..ma olen klient ma maksan..ja nüüd lõpuks on mul alla ja üleslaadimine 5+ ja saan samal isegi netis surfata:D ei ole vaja ühe kaupa midagi laadida,saab ka mitu korraga ja ei hakanud ma igaks juhuks ka torrenti setinguid muutma,kuna need teise neti ühendusega töötasid,nii et tasub veidi pinda käija rahaküsivatele teenuste pakkujatele
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!