Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
palun abi sülearvuti ostul
 
Pipi 26. oktoober 2010, kl 10.16
Tere. Silma on jäänud Dell Inspiron 15R. Palun abi ja soovitusi kas antud valik oleks ok. Ei vaja arvutit mahukateks mängudeks, pigem olen selline tavakasutaja. Lihtsalt sooviks, et oleks piisavalt mälu ja kiirust ja ekraanipilt ok ja muidugi töökindel. KAhjuks ma ise ei jaga teh,andmetest suurt midagi ja paluks abi neilt kes ise antud mudelit kasutavad või neilt kes jagavad seda arvutivärki. Võib-olla soovitate isegi mõnda muud firmat või mudelit. Hinnaklass võiks siis mitte ületada 12 tuhat ja kuvar mittte väiksem kui 14`. Aitäh.
 
ha ha 26. oktoober 2010, kl 10.36
koos win7 15K http://flex.ee/2499-Dell-Vostro-3300-Punane-Garantii-5-aastat
molu kah nati väiksem kui soovisid
sellele on võimalik osta ka tagant välja ulatuv mahukam 8 elemendiga aku
AGA töökindluse annab ikka pikk garantii
muidu oled mustlane mädas kui midagi peaks suitsema
ja suitsevad kõik masinad lihtsalt aja küsimus:)
mine poodi ja vaata masinale silma:)
 
Arvan 26. oktoober 2010, kl 10.39
et Sul pole siin mõtet oodata "spetside" soovitusi.
Mina soovitan Sulle hoopis järgmist: Kuna oled arvutite alal "tume maa", siis ESIMENE arvuti osta just hästi lihtne ja ODAV. Õpi, kasuta ja LÕHU seda - siis saad ISE teada, mida VAJAD arvutist? Minu soovitus baseerub sellel, et elektroonika areneb NII KIIRESTI, et pole mitte mingit mõtet maksta õpingute perioodi eest roppu raha, eriti juhul, nagu ise näitasid - hinnal on teatud piir.
Kui oled algaja-tavakasutaja, siis teeb ka 6-7 tuh arvuti Sulle kõik vajaliku ära. Kui praegu maksad 6 tuhat ja aasta pärast ostad teise arvuti ka 6 tuhande eest (Sinu limiit 12 tuh), siis on täiesti reaalne, et see järgmine arvuti 6 tuh eest on tükk maad parem, kui praegu KOHE 12 tuh eest ostetav.
 
ha ha 26. oktoober 2010, kl 11.02
ei ole veel 6k juuste kohanud:)
8k algab
iva on asjal muidugi sees et saad iga aasta midagi uut näppida:)
hea õnne korral ka üle aasta:)
 
Tõnis 26. oktoober 2010, kl 11.18
Selle raha eest saab aga korraliku lauaarvuti koos hea monitoriga. Ei sure aastaga maha, arhitektuur ka ei väsi nii kiiresti ja silmi ka ei tapa. Normaalne eluiga u 5 aastat. Läpakal 1-2, max 3 aastat.
Edu.
 
Arvan 26. oktoober 2010, kl 11.35
et kuigi ha ha pole 6k "juuste" kohanud, siis teemaalgatajale täielikult kõlbab 15`6 ekraaniga Ordi W55K. Tõsi, kui on soovi sisse panna Windows, tuleks ligi 2 tuh juurde maksta, kuid on ju olemas ka tasuta süsteeme.
Ordi üheks eeliseks on see, et seal saab VALIDA, miskeelset klaviatuuri soovid. Kui jääd piirduma eesti keelega, siis selle ka saad. Eestikeelsega saad kirjutada ka inglise või soome keeles, kuid inglise/saksa klaviatuuriga OTSE eesti keeles kirjutada on raskusi - vaja igasuguseid kleepse ja muud.
 
ha ha 26. oktoober 2010, kl 11.54
95% eesti arvutikasutajaid on win masinas
ja sülearvuti hindu kõvatades võiks ikka arvuti ja win koos olla
ilma os on masin ajudeta kana:)
 
n 26. oktoober 2010, kl 13.59
Ma olin samasugune, mitte mõmmigi ei jaganud, aga läpakat tahtsin. Küsisin ka siit nõu, kes saatis p erse, kes mida soovitas. Lõpuks oli ikka nii, läksin Ülemiste keskusesse ja nii kui uksest sisse astusin vaatas otsa mulle Dell esindus, silma jäi xps M1530 ja pikalt mõtlemata ostsin ära. Olen rahul ja ei virise :)
-TnT- 26. oktoober 2010, kl 15.39
Njah, näppimiseks sobib ka "surnud" arvuti. Küsija soovis sellega ka midagi muud teha (või sain asjast valesti aru? ) .
 
Lenovo 26. oktoober 2010, kl 16.46
Ise oman Lenovo rüperaali, maksis umbes 7 tuhhi ja 14 tolline. Olen väga rahul ja soovitan. Just hiljaaegu nägin kusagil Lenovo reklaami, 15 tolli ja oli kah vast 8 tuhhi. Klaviatuur on parim mida olen kohanud. Ja üldiselt ma ei usu, et mingi arvuti peaks aastaga ära surema, vaatamata hinnale, sel juhul kasutab omanik seda ikka kuidagi väga hooletult.
 
galita 26. oktoober 2010, kl 22.54
Eile nägin www.klick.ee veebilehel multimeedialäpakat Asus (täpset marki ei mäleta), maksis üle 6000kr. Multimeedialäpaka kohta on see hind imeodav, kuid nii seal kirjas oli. Garantii oli 2a. Kui see läpakas 3a. vastu peab, siis tasub osta, sest võib ju osta poole kallima läpaka, kuid 5-6 aasta pärast tuleb ta nagunii välja vahetada isegi siis kui see kallis läpakas veel töökorras on. Tehnika areneb väga kiiresti.
 
Pipi 26. oktoober 2010, kl 23.46
Tere ja aitäh seniste kommentaaride eest. Pean vist täpsustama, et ma ei ole n.ö.kooliõpilasest algaja kes võiks alustuseks lihtsalt klaviatuuri klõbistada. Arvutit olen igapäevaselt kasutanud tegelikult ~15a.aga ma ei ole pidanud kunagi neid ise n.ö.soetama (tööl on selleks IT-tiim, koduse arvuti on ostnud/seadistanud ikka keegi teadja) aga kuna hetkel vajadus soetada just sülearvuti -plaanisin natuke maad siit uurida, sest ma ei suuda endale selgeks saada (arugi mitte sada) kas mul kui tavakasutajal on vaja 2GB või 4GB põhimälu, kas mul on vaja 250GB või 500GB kõvaketas. Mis tähendavad veel ära toodud operatsioonisüsteemid ja mis asjad oleks oluline, et peaksid olema sisseehitatud. Hetkel kasutan Delli ja Ordi lauaarvuteid. Ordis pettunud aga see võib-olla lihtsalt ebaõnn, et antud eksemplariga on pidevalt mingi jama.
-TnT- 27. oktoober 2010, kl 01.21
Pipi.
Said siis teada mida soovisid või ei? :-)
Ja see 2GB või 4GB RAM ning 250GB või 500GB HDD on ju lihtne ... mida rohkem seda uhkem :-)

Ja see Ordi jama on sul vist tõesti ebaõnn, mina neis pettunud ei ole, pigem välja vihastanud end aegajalt ;-)
 
noh 27. oktoober 2010, kl 02.00
näiteks selle HDD mahu pead ikka ise otsustama. Ainult sina ise oskad öelda, kui palju filme, videoid, pilte, muusikat, mänge jm. võimalikke suuremaid faile on sul kavas seal kettal hoida.

Siitpoolt võib pakkuda ainult nende loetletud failide ühiku orienteeruvad mahud:
* HD (BluRay) film = 15...40 GB
* DVD film = 4 GB
* Divx film = 0,7 GB
* Kompresseerimata muusikapala 4 minutit = 0,04 GB
* MP3 muusikapala 4 minutit = 0,004 GB
* Digifoto = 0,0005...0,005 GB
* Dokumendifail = pole vaja arvestada
** Opsüsteem ja tavaline levinud tarkvara kokku = 10...25 GB

Tegelikult ega neil erineva mahuga kõvaketastel erilist hinnavahet polegi, kui just hetke tippsuurust või sellele eelnevat ei vali. Sülearvutiketastest 250GB, 320GB, 500GB, 640GB on tavalised suurused tänapäeval. Kuid 750GB, 1TB, 1,5TB on juba kallimast klassist.
 
Pipi 29. oktoober 2010, kl 10.08
Kuna minu Ordi lõpetas 1,5 päevaks taaskord koostöö ja oli koomas ning eile õhtul otsustas siiski jälle käivituda siis saan täna alles öelda aitäh noh`ile, sest viimasest postitusest saan abi just selles vallas-mis asi orient.kui mahukas võib olla.
Kuna ma ei plaani filme ja muusikat arvutisse eriti kollektsioneerida, vaid pigem võib-olla mõned pildid aga peamiselt dokumendifailid siis saan aru, et mul ei oleks väga vajadust siin mingeid suuri mahte taga ajada.
Ühe asjana pean siiski ausalt üles tunnistama, et ega ka arvuti välimus mind just päris külmaks ei jäta ja võib minu ostueelistust kallutada.
Aga veel selline küsimus: kas ID kaardi lugeja on sülearvutitel n.ö. sees või pean selle vidina eraldi juurde ostma? Aitäh ja kõike kaunist!
 
ha ha 29. oktoober 2010, kl 10.20
eraldi ostma 99% juhtudel:)
selline näeb välja läpaka sisse pandav
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=6111007&sid=5ef9d0e87081f507b3cf1f00cc0ac4e5
või ostad tavalise USB juhtmega välise
http://cache.osta.ee/i/auctions/medium/28/b2/e6a246ddc8ab22f8a5a39c780916b228.jpg
 
tee nii 30. oktoober 2010, kl 00.41
osta flex.ee Dell Vostro 1015, lisaks osta Windows7 tarkvara, hind umbes 9400 kõik kokku koos 3a. garantiiga. tarkavara hinnaga saad natuke kaubelda. väljas on tarkvara 1600, kui ostad koos arvutiga siis mul tuttavale tehti kas 9300 või 9400 koos peale panekuga. saad ka värvi valida.

http://www.flex.ee/2206-Dell-Vostro-1015-Punane
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!