Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Hitachi vs WD
 
J. 04. november 2010, kl 21.51
Soovin osta 1TB välist kõvaketast ja kumba soovitaksite?
 
Shadow25 04. november 2010, kl 22.19
Mina võtaksin odavama.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
WD 04. november 2010, kl 22.20
on ennast viimasel ajal heast küljest näidanud. kui võtad sis vali suurem vahemälu ja kiirus. ntx 64MB, SATA 3, 7200rpm ja caviar black http://www.wdc.com/en/products/products.asp?DriveID=792
 
J. 04. november 2010, kl 22.29
Asi selles, et neil ainult 10 .- kroonine vahe :)
 
J. 04. november 2010, kl 22.31
Aitäh WD vastuse eest, ma vahemäludest jne. ei tea ausalt öeldes midagi, olen võhik.

Aga andmed on sellised:

1. Hitachi xSeries XL1000 1TB 3.5" väline kõvaketas

Ühenduvus: USB 2.0, komplektis toiteadapter ja USB kaabel, Hitachi Local Backup, 60 MBps

2. Western Digital Elements Desktop WDE1UBK10000E 1TB 7200rpm Black USB 2.0
3.5"
 
olavsu1 04. november 2010, kl 22.36
hitatchi läheb kolme aastaga lõhki. IBM ja WD kestavad
 
Rämbu 04. november 2010, kl 22.58
Igal juhul tasub valida WD.
Omal on WD 1.5TB väline kõvaketas ja olen sellega ülirahul. Poodi ostma minnes olin sama dilemma ees, et kumb siis on parem. Poes müüja soovitas WD-d ja arvas et Hitachi ketas sobiks tegelikult rohkem pähklite lõhkumiseks ;)
Hinnavahet neil eriti polnud, nii et ei tekkinud ka küsimust, nagu müüja üritaks kallimat kraami pähe määrida. Ja kindlasti USB 3.0 versioon
 
Rämbu 04. november 2010, kl 23.06
http://www.pixmania.com/ee/ee/4864799/art/western-digital/my-book-1-tb-usb-3-0-exte.html
 
J. 04. november 2010, kl 23.34
Suur aitäh teile ..

aga ma ise tahaks osta seda http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad/107737/ kas 2.0 on väga halb siis? :(
 
Rämbu 04. november 2010, kl 23.51
Halb pole ta kindlasti.
Oleneb, mille jaoks ja kui aktiivselt tarvitad teda. 3.0 on kiirem jne
 
J. 04. november 2010, kl 23.56
Kardan, et kui läpakaga peaks juhtuma midagi, kaovad kõik asjad ära ja koopiaid ei ole, seepärast otsustasingi selle muretseda ehk siis .. see seisaks mul niisama tegelikult. Laeks asjad sinna peale ja thats it.
 
Jakir 05. november 2010, kl 01.38
Kumbagi ei soovita.Osta parem mingi BlackBox või IcyBox ja eraldi HDD('d).
 
ha ha 05. november 2010, kl 14.46
ja kas nende juhtkiip on targem ja vastupidavam kui odavamal USB karbil?
meedia mängimise lisavõimalus suurendab trükiskeemi keerukust:)
ja mis ketta siis peaks sinna musta kasti panema?
enamus odavama otsa WD kettad on samad mis USB karbis pesitsevad
 
Shadow25 05. november 2010, kl 15.38
olavsu1 kirjutas:
-------------------------------------------------------
> hitatchi läheb kolme aastaga lõhki. IBM ja WD
> kestavad


Ei räägi karbist, aga enda läpakas olev WD ketas hakkas 2,5-3 aasta möödudes vaikselt surema - ei mäleta enam, millise SMART erroriga tegemist oli. Aga noh, vahet pole, asi oli suremas ja olin sunnitud uue muretsema.

Mina ostaks ikka odavama ja tehniliselt võimekama. :)

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
n2 05. november 2010, kl 15.55
to: _ olavsu1_ jt.


Lõin oma guuglisse oma toote mudeli, pole küll sellestkauplusest ostetud - http://www.minupood.ee/product_info.php?cPath=1775_1831&products_id=67776&language=et&osCsid=b0307848113751d1b450647819c79294

Mida tähenfdab: "läheb lõhki"? Kas vastus oli ainult teemaalustaja toodete kohta või on mingi muu konks siin?

Ühesõnaga - kui võimalik, paluksin veidi täpsustada - kas võib oodata, et kusagil riiulis võib plahvatust oodata :-)
Maaks 05. november 2010, kl 17.17
Hitachit ei oska kommenteerida, aga minul on olnud probleeme 2-e WD kettaga ja mõlema puhul on ketas maha surnud selliselt et andmed kadunud (mitte bad sector). Esimene kord oli garantii -sain uue ketta (WD), aga teine kord läks kehvemini - pidin ise uue ostma, aga nii "õnnestunult" et jälle sattus WD :-)
 
pigem 05. november 2010, kl 17.27
kui poodnik midagi soovitab, siis tuleb võtta teine :)
 
n2 05. november 2010, kl 18.38
***" pigem
05. november 2010, kl 17.27
kui poodnik midagi soovitab, siis tuleb võtta teine :)"***

Mina küll ei tea, mida arvata sellisest kommentaarist.

Siis oled poes ja müüja soovitab midagi ja sina ütled, et seda ma ei võta - andke see teine? See on ju iga kliendi vaba valik.

Palun seleta, MIS OLI SINU KOMMENTAARI MÕTE!
Kui seletust pole, siis "Silence is golden" ...
 
Rämbu 05. november 2010, kl 19.14
No minu WD töötab ideaalselt. Kasutan teda igapäevaselt ja vägagi aktiivselt. Sain aru, et teemaalgatajal ketast vaja vaid koopiate tegemiseks. Sellisel juhul pole see kiirus ja muud kellad-viled ilmselt üldse vajalikud. Piisab tavalisest. Aga kuna ise tunnen paanilist hirmu nende kõige-kõige odavamate asjade vastu, siis seda kõige odavamat ka vast osta ei maksaks. Pigem vähem blingi- rohkem kvaliteeti !
Poodi ostma minnes oskab kindlasti müüja ka adekvaatset infot anda, missugune ketas sobib kõige paremini lihtsalt koopiate tegemiseks. Väga vale on arvata, et poes sitta soovitatakse. No seda ma mõtlen väikese või olematu hinnavahe puhul. Ja tuleb ka poodi valida kust osta siis. Korraliku arvutipoe müüja vaevalt sulle mingit jama hakkab soovitama. Enamus nendest ju ise suured IT mehed:)
 
olavsu1 05. november 2010, kl 19.37
endal on kaks IBM ketast üks 12 a vana, ei mingit probleemi sellel, peale pisikese mahu. teisel IBM kettal saab kuus aastat töötamist, ei mingeid muresid.
praegune WD on ca 3 aastat töös olnud.

hetkel pean ühe Hitatci pealt andmeid päästma.
 
J. 05. november 2010, kl 20.00
Ok, tõenäoliselt WD läheb loosi. Enne seda käin veel paaris arvutipoes läbi ja küsin IT meestelt nõu.

Ja kuna ma spets vidinaid (kiirust jms.) ei vaja, siis piisab tõesti algelisest variandist, peaasi, et vastu peaks ja hoiaks mu faile ilusti.


Aitäh teile kõigile!!! :)
 
ha ha 05. november 2010, kl 20.03
välised ja sisemised 3,5" WD töötavad endal ja sõpsidel
viimased aastad olen ainult WD ostnud

to Maaks
on olnud juhuseid kus garantiid teostav kirjutab uue BOX välja ja sinu vana HDD "viskab minema"
tegelikult oli ketas terve ja ainult karp vajas väljavahetamist
ei koti neid sinu andmed
ise pead eelnevalt üritama kettalt andmeid saada teise karbi või masinaga:)
 
n2 05. november 2010, kl 20.20
Mida ikkagi tähendab: "läheb lõhki"?

Siis küsin uuesti: to. ###05. november 2010, kl 15.38 olavsu1
04. november 2010, kl 22.36
Registreerus: 4 nädalat tagasi
Postitusi: 240
hitatchi läheb kolme aastaga lõhki. IBM ja WD kestavad
###

LÄHEB LõHKI? Kas on raske vastata, mida see tähendab?

Kui mingi meelevaldne sõnakõlksatus, siis saan aru, et vaikid.
 
Shadow25 05. november 2010, kl 20.51
Kui ketas seisab enamasti kuskil riiulis või sahtlis, siis kui suur olulisus on nö kvaliteedil? Niisama paigal seistes vaevalt midagi juhtub. :D

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
Tõnis 05. november 2010, kl 21.10
n2, "hitatchi läheb kolme aastaga lõhki" tähendab seda, et ketas annab otsad olavsu1 arvates. Ju tal mingid kogemused on, et seda väidab. Ära pabista, midagi tegelikult õhku ei lenda, olavsu1 lihtsalt väljendas ennast seekord niimoodi.
Mis puutub sellesse, et esitatud küsimustele siin lauas vastuseid ei saa või tuleb neid kangutada siis tea seda, et meile, abistajatele, on see suht tavapärane olukord. Ajab närvi, eks!
Aga meie nigu peaksime sellega leppima ja olema igati kannatlikud. Praegu lihtsalt said omal nahal kogeda seda, mida meie tihti kogeme. "Vot mõtle ise välja, mis ma öelda tahtsin".
Ja üleüldse - selle teema nii pikk kulgemine on tobe mu meelest. Põhjendan ka - WD (Western Digital) on tugeva ajaloo ja kogemustega tegija kõvaketaste tootmises. Hitachi teleka ma ostaks aga kõvaketast ja pesumasinat mitte. Samuti ei mõtleks ma hetkeksi, kas osta omale Western Digital LCD v plasma telekas (õnneks WD ei paku mingit sellist jaburdust).
Oluline on teemaga/tootega tegelemise kogemus.
Vot sedaviisi.
 
n2 05. november 2010, kl 23.56
####05. november 2010, kl 21.10
_Ära pabista, midagi tegelikult õhku ei lenda, olavsu1 lihtsalt väljendas ennast seekord niimoodi.
Mis puutub sellesse, et esitatud küsimustele siin lauas vastuseid ei saa või tuleb neid kangutada siis tea seda, et meile, abistajatele, on see suht tavapärane olukord. Ajab närvi, eks!_####

--Õu -nõu – mind ei aja küll närvi, kui vastust vaja veidi oodata – lihtsalt tore on, kui keegi vaevub üldse minusuguse ohmu küsimustele vastama.

• See minu eespool nimetatud *kõvaketas* tõepoolest seisab riiulil ja sinna siis on salvestatud justkui mu arvuti seis vist. Mingit RECOVERY CD-d peale kohaliku GIGANTTI tehnikute (5 x) parandust enam pole õnnestunud teha – neid toiminguid lihtsalt pole arvutis olemas enam.
Kahju oleks ainult oma värkidest: videod, pildid (eriti vanadelt fotodelt skannitud) jne.

See ”väline kõvaketas” peaks ju ikka kindlam variant olema, kui mingi DVD või tikk? OR WHAT?
-TnT- 06. november 2010, kl 00.54
Võtke see jubin mis endale meeldib. Me ei tea kunagi kus mingi jupp toodetud on. Ainult see on sildil kirjas kus kokku pandi (ei tea isegi kes käskis :-) ).

Üks kõik millised asjad te samast hinnaklassist valikusse võtate .... Ainult LOGO maksab mõnel rohkem kui teisel, kvaliteet on nn. kaubanduslik välimus enamasti.


Tavakasutaja enamasti vahet ei märka... (v.a. ilus ümbris)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati -TnT- 06.11.2010 00.56.
 
arhivaar 06. november 2010, kl 03.45
Andmete säilitamise jaoks, kõige olulisem, on osta KAKS välist kõvaketast, teha neile mõlemale identne koopia ning säilitada neid siis erinevates kohtades (näiteks üks oma kodus kapis, teine vanematekodus seifis vm. Seejuures on soovitav mitte osta need kaks ketast samast tootepartiist!

Kahe varukoopiaga (koos arvutis oleva töökettaga siis kokku 3 ketast) on lisaks varguse-tulekahju-uputuse-jm ohule ketta juhusliku rikke või enda näpuvea tõttu andmete kaotsiminek praktiliselt 100%-liselt välistatud. Samuti on siis kindlus olemas ka uue varukoopia tegemise ajal, kuna selle toimingu kestel justnagu üks koopia on vähem. Teise variandina võib teha uusi koopiaid kummalegi välisele kettale ka väikese ajanihkega, siis on mõnda aega olemas ka eelmine versioon (enda näpukaid hea parandada kui need avastuvad).

Ma ostaks nii selle WD kui Hitachi mõlemad, kummagist ühe. Või siis ühe WD ühest poest ja teise WD teisest. Üldiselt WD ja Hitachi kettad on mõlemad hea valik, igal juhul palju parem valik kui Seagate, Samsung või riburadamisi muud kolmanda osapoole tootjad kes panevad nimetatud 4 tootja kettaid oma brändi karpidesse, kasutades sageli igas partiis erinevaid ja kõige odavamaid mida nad hulgi saavad.

Arhiveerimise jaoks ei ole USB 3.0 olemasolu niiväga oluline (ega seda suurt andmemassi siis igapäev uuesti üle ei kopeerita ja kopeerimiseks ei pea inimene niikuinii ketta kõrval istuma ja tunde lugema). See 3.0 pigem nende jaoks, kes mingeid tööfaile (nt. raw-video) lennult külgeühendatud ketta pealt otse töötlevad või siis transpordiks kiiresti andmemassiivi vaja üle kanda. USB 3.0 on muidugi tore ja puha, kuid samas praegu on see veel uus asi, vastavaid kettamudeleid vähem valida ja teiselt poolt ka, ega enamusel sülearvutitel (isegi enamusel praegu poes müüdavatel uutel mudelitel) polegi veel USB 3.0 porte olemas!

Ketta pöörlemiskiirust (7200 või 5400) pole vaja välise arhiiviketta puhul üldse vaadata. Selle erinevus annab tunda niivõrd vähe, pigem hoopis programmide töötamisel, seega arvuti enda esimese sisekettana võiks olla kiirem variant kasutusel. Aeglasema pöörlemisega kettad on samas aga tunduvalt jahedamad ja vaiksemad, ka arvatavasti töökindlamad.
-TnT- 06. november 2010, kl 08.05
arhivaar
Jäta jama.... :-)
 
olavsu1 06. november 2010, kl 15.13
"läheb lõhki" on täpselt sama mis "läheb katki"

/me ei saanudki hitatchi kettalt andmeid kätte, nägin vaid kahte parti üks fat32 ja teine hfs+. fat32 oli loetav , aga see teine mitte.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!