Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Ostaks uue lauaarvuti.
 
lauaarvuti 15. oktoober 2011, kl 10.52
Milline Lauaarvutite tootja on normaalne ( usaldatav)kodukasutajale?
On olnud kurbi kogemusi Ordi ja Fujitsu Siemensiga. Mõni laidab HP-d. Siemens kestis 3 aastat, siis läks emaplaat-patsiga poiss rääkis midagi AMD nõrkustest.
Praegu on valikus Dell või Lenovo. Lenovol pole aga graafikakaardil HDMI-d et arvutit telekaga ühendada ja DVI peaks olema juba elementaarne. Kodus tööd ei tee, aga filme vaatan ja üle 400 € ei taha maksta.Eelistan siiski firmaarvutit, mitte siin kokkupanduid.
 
Tônis. 15. oktoober 2011, kl 11.10
Sel juhul peaks olema video 2 x DVI out. Aga sellised valmispillid on kallimad ka muidugi.
Brändimasina eest maksad 1/4 sildi eest ja saad samavõrra kehvema pilli sama raha eest. Kas sel on mõtet?
Ordil pole muideks midagi viga.
Ja see on ju normaalne, et asjad lähevad mõnikord katki. Bränd või mitte, vahet pole.
 
n24 15. oktoober 2011, kl 12.50
On ka väga kurb kogemus Ordiga, millest ka ükskord Halva Kogemuse foorumis ühes teemas rääkisin. Ka mu isa on sealt pas*a saanud. Aga võibolla on seal ka mingi loterii, et kui veab saad enam-vähem pilli?
 
Tônis. 15. oktoober 2011, kl 13.04
Vastus väga lihtne.
Sigaodav = p''k.
Ja kui ostate ja tünga saate, siis ärge virisege ega süüdistage müüjat!
 
Shadow25 15. oktoober 2011, kl 13.04
AMD nõrkus pole automaatselt FS-i nõrkus. AMD nõrkus on AMD nõrkus. Need arvutitootjad panevad ju erinevate tootjate juppidest arvuteid kokku. Põhimõtteliselt võid ise samasuguse kokku panna nagu poes müüvad. Tuleb ka odavam.

Oletan, et see 400€ on siis vaid arvuti jaoks, monitor on juba olemas.
Praegu kiire otsimise tulemusena valiks mina selle: http://www.hinnavaatlus.ee/products/Lauaarvutid...

Kui garantii pole sulle väga oluline, siis võid kaaluda ka kasutatud arvuti ostmist.

Need sinu valikus olevad Lenovo ja Dell teevad rohkem mudeleid, kui vaid ühte. Millistest mudelitest täpsemalt sina räägid? Parem anna meile lingid.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
n24 15. oktoober 2011, kl 13.18
Ma pole öelnud, et odavad olid. Päris nii ka ikka ei saa, et kui kaup on "odav" siis jääb müüjal õigust veel ülegi, et ise ostsid pas*ka ju! Tõnis, oled mingi Ordi osanik või?
 
activex 15. oktoober 2011, kl 15.07
Ära jaura. See on täiesti loomulik, et ebakompetentsele kliendile tõmmatakse kott pähe.
 
Tônis. 15. oktoober 2011, kl 15.59
Vaata n24, päris nii ka ikka ei saa, et lähed ja ostad lihtsalt ühe "asja".
Ripsmetuššigi sa ju ei osta lähtudes ainult hinnast ja pakendi ilust lähtudes. Normaalne, eks.
Aga arvutite ja muu tehnika puhul saaks nagu inimestel mõistus täitsa otsa!? Ostetakse mingi võimalikult odav kräpp ja hakkab peale nutt ja hala. Et ei tee see seda ega toda. Terve maailm on siis ju süüdi, eks.
Aga tegelt tuleks peeglisse vaadata ja sel kodanikul, kes sealt vastu vahib, nägu korralikult täis sõimata.
Muideks, ordil pole midagi viga. Endalgi on 2 tükki. Töötavad väga hästi.
 
n24 15. oktoober 2011, kl 16.36
activex, siis on nad seal mingid selgeltnägijad, kuna arvuti tellisin interneti teel ja pangaülekandega. ebakompetentsusest ära tule mulle rääkima, see et ma naissoost olen ei tähenda, et ma arvutitest midagi ei jaga.

tõnis, sinuga ma ei viitsi vaielda. fakt on see, et ordi minu ega minu tuttavate raha tulevikus ei saa. seda ripsmetušši asja räägi oma vanaemale kui tahad.
 
n24 15. oktoober 2011, kl 16.44
siin foorumis on nii palju vastikuid inimesi, kes kogu aeg soovitavad peeglisse vaadata, aga ise millegipärast oma nõuannet ei järgi.
 
activex 15. oktoober 2011, kl 17.10
Ära paanitse. Küll saab peeglisse ka vaadatud vahel.
 
lammas wää 15. oktoober 2011, kl 18.34
mis dell ja lenova lauapüssist jutt käib?
teevad kontorirottidele imelike osadega netikaste
võta see ja ei kahetse:)
http://arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG...




*
endine ha ha
said aru?
uus ha ha regatud konto noh
*

---------------------------------------
HOIATUS:
"Antud kasutaja ei oma IT alast haridust"
---------------------------------------
Tunne oma riistvara:
http://filehippo.com/download_speccy/
 
anne 15. oktoober 2011, kl 19.12
no ja miks nii õelad? mul ka uue lauaarvuti ost ees. ja samuti olen tegelt sel teemal loll. et ma võin kõike teada nt. metallkonstruktsioonidest ja raamatupidamisest, lisaks ka töökaitsest ja muust sellisest jamast, ei tähenda, et ma samal ajal jagaks ka arvutitest. no tean, mida ma tahaksin arvutilt saada, aga sry, seda, mida mulle selle peale salongiset vastatakse, ei kannata ka minu teadmistel kriitikat. kui alustatakse nii: " no kõigepealt välimus..." ja see pole anektoot, täpselt nii mulle vastati.
ja nüüd siin haugume ka. et võrdleme ripsmeduššga. sry, aga seda ei osta, selles suhtes sama loll. ma võiks oma erialal ka irvitada, et miks MEES sellest midagi ei tea, sest see on meeste ala. aga ei irvita. palun siis ka vastupidi samamoodi suhtuda. millist arvutit, optimalse rahaga, kui peale raamatupidamisprogrammi tahaks ka filme vaadata ja oma videosid kokku monteerida. ja et paari aasta pärast arvuti juba liiga vana poleks.
 
lammas wää 15. oktoober 2011, kl 19.26
sina võta kah see:)
teise 2TB(68€)kõvaketta võid juurde osta nende lõigatavate videode hoidmise jaoks
http://arvutikeskus.ee/est/TOOTEKATALOOG...

---------------------------------------
HOIATUS:
"Antud kasutaja ei oma IT alast haridust"
---------------------------------------
Tunne oma riistvara:
http://filehippo.com/download_speccy/
 
Fucs 15. oktoober 2011, kl 19.35
O.T.

lammas wää 15. oktoober 2011, kl 18.34

*
endine ha ha
said aru?
uus ha ha regatud konto noh
*

*endine ha ha

____

irw

see inf sul eriti lollidele või :DDD ...

... :))))

sain aru jah :))))
uus konto noh
ma sain aru jah
endine ha ha noh

noo mul tuju kohe läks väga heaks
tänks
 
Tônis. 15. oktoober 2011, kl 22.01
Kahju, et muidu hea soovitus läks vett vedama ja põhjustas allergilise reaktsiooni, n24 ja anne't ma pean silmas.
Aga ilmselt ei suutnud ma nende 2 jaoks mõtte sisu piisavalt arusaadavaks teha. Kahju. Minu viga.
 
olavsu1 15. oktoober 2011, kl 22.48
_no tean, mida ma tahaksin arvutilt saada,_

selle kirjeldamisest tulekski alustada. tahaks kuulda kõige julgemaid kavatsusigi mida masinaga teha soovitakse.

ühte võib kohe öelda odav arvuti jääb pärast garantii aja lõppu ajale jalgu. ja sageli pole ta uuendatav. See on neile kes niikuinii paari aasta möödudes viskavad vana tehnika välja ja ostavad uue.
 
WGASAI 15. oktoober 2011, kl 23.50
Need FuSid, mida K-Arvutisalong siinmail müüs olid mingid väääga kahtlased FuSid. Endal Rootsist ostet FuSi - ei mingeid väsimuse märke. Full AMD muide.

Ordil on kolm olulist viga, mida vältima peab. Esimene on see, et pakitakse masin kokku võimalikult odavast, oi vabandust, soodsa hinnaga soetatud mudrust. Teine on see, et korpused ei kannata (just ka lauaarvutitel) mingit kriitikat. Kolmas aga see, et enamus komplekte pannakse kokku komponentide omavahelist sobivust korrektselt hindamata.

Ikkagi algab kõik pihta vajaduste määratlemisest. Aga mida soovitada, kui need on sellised, nagu eeltoodud: raamatupidamine (toimetab iga uus kast), filmi vaatamine (toimetab praktiliselt iga uus kast), filmi monteerimine (AAARGHHH iseloomustab talutavalt filmi monteerimiseks kasutatava masina hinda). Nojah.
 
WGASAI 15. oktoober 2011, kl 23.54
Et mitte jääda üldsõnaliseks. Ühe levinud videotöötlustarkvara miinimumnõuded (st no kuidagi käib, ka kui ühendada töö kohvi joomisega). Hinna otsib ehk igaüks ise
Windows

Intel® Core™2 Duo or AMD Phenom® II processor; 64-bit support required

64-bit operating system required: Microsoft® Windows Vista® Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise with Service Pack 1 or Windows® 7

2GB of RAM (4GB or more recommended)

10GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on removable flash storage devices)

7200 RPM hard drive for editing compressed video formats; RAID 0 for uncompressed

1280x900 display with OpenGL 2.0-compatible graphics card

OHCI-compatible IEEE 1394 port for DV and HDV capture, export to tape, and transmit to DV device

Sound card compatible with ASIO protocol or Microsoft Windows Driver Model

DVD-ROM drive compatible with dual-layer DVDs (DVD+-R burner for burning DVDs; Blu-ray burner for creating Blu-ray Disc media)

QuickTime 7.6.2 software required for QuickTime features

Adobe® Flash® Player 10 software required to play back DVD projects exported as SWF files
-TnT- 15. oktoober 2011, kl 23.57
No mis sel n24-l nüüd oli ?
Vastik,vastik,vastik...ORDI ...PTUI... :-)

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
 
Shadow25 16. oktoober 2011, kl 00.40
WGASAI, andestust, aga mind häirib sinu esimese postituse esimene lõik. Et kui ostad FS-i Eestist, siis on kahtlane ja kui ostad sama mudeli Rootsist, siis ei ole kahtlane? Või mida? Ah, võib-olla on mul hetkel niisama norimise tuju. :D

Muideks minu FS Amilo Pa1510 on ostetud K-Arvutisalongist ja kuu alguses sai 5 aastat tema ostust täis. :) Käinud korra garantiis - viga minu enda põhjustatud, aga K-Arvutisalong ei kobisenud midagi ja tegid lihtsalt korda. Kõvaketas korra vahetust vajanud. Ja ammusest rohkest NFSU mängimisest vasak nooleklahv kipub kergelt lahti tulema. Muidu aga toimib hästi. :) Kusjuures need 5 aastat vähemalt kord nädalas on see arvuti mu seljakotis enamasti väiksema ja vahel ka natuke suurema reisi üle elanud.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
hea äriidee 16. oktoober 2011, kl 09.36
Tundub, et Eestis on nish olemas it-firma jaoks kes õigetest osadest, kriitikat kannatavast korpusest õigeid pille kokku paneks ja müüks. Kommentaaride järgi seda Eestis keegi ei tee. Toodetakse ainult lauskriitikat teiste töö kohta.
Nii, et kes ees see mees!
 
arvaja 16. oktoober 2011, kl 11.05
Kui oled korra kõrvetada saanud, siis puhud ka külma vee peale. Omal Fujitsu Siemensi emaplaat andis otsad aastaga. Asendasin selle ASRockiga ja siiamaani juba kolm aastat töötab.
Delli kohta olen alati ainult häid sõnu kuulnud. Siiski on igasuguse tehnika puhul tegu õnnemänguga. Sama partii hulgas võib leida ideaalseid ja täielikku rämpsu, kuigi näevad ühtemoodi välja ja hind sama. Minul näiteks on Philipsi needus peal. Mitte ükski Philipsi aparaat minu käes ei tööta, samas Samsung on perfektne iga ilmaga.
 
olavsu1 16. oktoober 2011, kl 11.13
hea äriidee Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tundub, et Eestis on nish olemas it-firma jaoks ke
> s õigetest osadest, kriitikat kannatavast korpuses
> t õigeid pille kokku paneks ja müüks. Kommentaarid
> e järgi seda Eestis keegi ei tee. Toodetakse ainul
> t lauskriitikat teiste töö kohta.
> Nii, et kes
> ees see mees!

Selline ettevõtmine on juba olemas mis rätsepatööna arvuteid koostab. Neid oli teisigi kuid nad on pannud uksed kinni.
Eesti inimestel ei ole enam raha.
penskarid saavad ainult läbi elioni osta. Suts rikkamad ostavad läbi pankade. ja selle kõige odavama kasti mis saada. Aga valged inimesed ei osta eestist mitte midagi, kõik tellitakse välismaalt.

Kliente kes otse ostaks masina on jõlevähe, ainult suured stuudiod ja teadusasutused ning need, kes peavad riigihanke tegema.
Enamus panevad arvuteid ise kokku ostes vaid juppe. Ise sammuti. Isegi helikaarte tehakse ise. kuna maaletoodavad on kas liiga kallid või liiga kehvad.
 
WGASAI 16. oktoober 2011, kl 12.27
Kusjuures ei tundu kummaline. See partii FuSi Scenicu nimelisi asju, mis K-Arvuti laiali jaotas on tänaseks surnud ja maha maetud. Samuti erinesid need veel ühes asjas teistes kanalites liikunud FuSidest. Nimelt korpuse materjal ja kaal. Miks see on oluline, ei tea, aga pikemas perspektiivis tundub, et on.
 
olavsu1 16. oktoober 2011, kl 13.08
WGASAI Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kusjuures ei tundu kummaline. See partii FuSi Scen
> icu nimelisi asju, mis K-Arvuti laiali jaotas on t
> änaseks surnud ja maha maetud. Samuti erinesid nee
> d veel ühes asjas teistes kanalites liikunud FuSid
> est. Nimelt korpuse materjal ja kaal. Miks see on
> oluline, ei tea, aga pikemas perspektiivis tundub,
> et on.


järelikult oli tegu piraattootega.
 
olavsu1 16. oktoober 2011, kl 13.20
http://array.ee/motherboards_files/image042...

sellest mobost hoidke väga kaugele, öeldagu selle nimeks või hinnaks mida tahes. võib kanda nime Foxconn 6150M2MA-KRS2H.
käimaminehi garantiidki ei julge anda. veelvähem pakkuda kellegile müügiks.

asi kas sureb kohe maha või töötab vaheldumisi siniste surmadega.
 
Lauaarvuti 18. oktoober 2011, kl 09.54
Sain pakkumise sellisele kastile.
Intel Core i3-2100, 4GB DDR 3, MB Intel H 61, VGA 1 GB NV GF GT 440 DVI, Hdd 1000 GB, DVD RW, ATX 450 W.
Hind algab 380 €-st. Analoog oleks Ordi Classic Extra.
 
anne 18. oktoober 2011, kl 10.35
mulle üks tuttav soovitas:
https://pood.elion.ee/productInfo/25/lauaarvuti-ordi-reggae-special/REGGAESPECIAL
mida arvate?
paraku minu otsingud on esialgu ka piiratud elioni pakkumistega. seda sellepärast, et mul on seal piisavalt suur krediit, et saaksin suvalise hinnaga arvuti osta. sularaha taskust välja võtta ei oleks ja kõige odavamat ei tahagi, tahan, et kestaks ka veidi kauem kui garantiiaeg. muud nõuded, mida tahtsin arvutilt, on, nagu ülevalpool kirjutasin, et peale raamatupidamisprogrammi ja tavalehelugemise jms. saaks filme vaadata ja ehk kunagi oma koduvideode monteerimisega tegelema hakata, arvutimänge mingi vinge graafikaga tulevasel arvutil mängima ei plaani hakata.
tunnistan jah, et arvuti sisemuse kohta olen loll, aga sama loll olen, kui lähen salongi autot ostma. mulle on tähtis, et töötaks, mitte kuidas kokku pandud on, kõiki maailma asju nagunii endale selgeks ei jõua teha, eriti, kui see ost vaid kord viie aasta peale on.
nii et palun, mida sellest arvutist arvate? või on elioni valikus midagi optimaalsemat-paremat? mõtlen hinna-kvaliteedi suhet.
ja ostuks läheb ainult arvuti, korralik monitor on olemas.
teadmatu 18. oktoober 2011, kl 15.20
Päris korralik riist, võimu sinu vajadusteks küll ja jääb ülegi
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!