Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
hiirega hädas
 
nimetu 28. oktoober 2011, kl 10.35
kes oskaks mind aidata ja öelda, mis mu arvutihiirega toimub? ei lase copyda. tõmban teksti siniseks, aga kui tahan valida copy, siis läheb jälle valgeks, see tähendab, ei fikseeri vajalikku lõiku ära. selline viga juba pikemat aega. samas teeb vahel teksti suvaliselt siniseks kui hiir sellel liigub.
kas saan seadetest midagi ise muuta või tuleb sootuks uus hiir osta?
 
:) 28. oktoober 2011, kl 10.52
Täpselt sama häda puhul ostsin mina uue. Ja ei viitsinud küll eriti pikka aega kannatada:)
-TnT- 28. oktoober 2011, kl 15.20
Väsinud nupud teevad mida ise tahavad.

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
 
galita 28. oktoober 2011, kl 17.31
Proovi hiire tundlikust seadistada, aga kuni probleemi lahenemiseni kasuta klahvikombinatsioone:-)
Kopeerimiseks vajuta klahvikombinatsiooni Ctrl+C
Kleepimine Ctrl+V
Salvestamine Ctrl+S
 
:) 28. oktoober 2011, kl 18.47
Galita, see Ctrl+C/V kõik muidugi, aga kuidas ilma hiireta kopeeritavat tekstilõiku aktiivseks teha? Minu hiir tegi paar sõna aktiivseks, edasi enam ei venitanud. Vahel tegi jällegi liiga palju, aga tagasi ei võtnud.
-TnT- 28. oktoober 2011, kl 19.00
Tagasi ei võtnud ja uuesti algusest ka enam alustada ei saanud ? :-) Kiuslik "hiir" :-)

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
 
:) 28. oktoober 2011, kl 21.26
Just nii, TnT. Võisin küll uuesti alustada, aga siis polnud sugugi kindel, et ta viitsis kogu vajaliku lõigu aktiveerida. Või et ta üldse alustaski. Hästi, kui tegi oma paar sõna siniseks ja siis lõpetas. Kannatasin pea 5 päeva! Minu töö puhta tegemata ja närvid pees.
Mis pagana teema üldse:) Kas tõesti tasub hiirekest putitama hakata, kui ta on peaaegu otsad andnud?
-TnT- 28. oktoober 2011, kl 21.30
Ei tasu, kuid klaviatuuri tundma õppimine ei teeks paha ;-)

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
 
galita 28. oktoober 2011, kl 22.49
Vii nool tektsi algusesse, tee klikk, et tekiks kursor ja vajuta alla Shift klahv, nüüd kliki klavitatuuril olevat nooleklahvi (suunaga paremale) ja saadki kogu rea märgistatud. Kui vaja ka alumist kirjarida märgistada, siis vajuta alumist nooleklahvi. Shift klahvi pead kogu märgistamise aja all hoidma.
 
:) 29. oktoober 2011, kl 10.11
Einoh, shift+nooled aitavad mind omaloodud dokumentides, aga mitte internetiavarustest tekstilõike kopides. Ma ei saa ka nt Galita eelmisest kommentaarist lausejuppi nii aktiveerida.
 
galita 29. oktoober 2011, kl 13.50
Miks ei saa? Mul õnnestub ka internetis klaviatuuri abil teksti märgistada, ka siin foorumis.
Vii nool rea algusesse, mida soovid kopeerida, kuid klikk jäta tegemata ja kui noole asemele ilmub kursor (kursor on püstine kriips),siis vajuta Shift klahv alla ning samal ajal vajuta klaviatuuril toda nooleklahvi, kuhu suunas sa teksti märgistada soovid.
Kui ikka märgistamine ei õnnestu, siis minu meelest ei ole põhjus hiires, vaid midagi on süsteemis viga-kas viirus, arvuti pikalt hooldamata või mingi muu kala.
Kas arvutis on ikka Windows?
 
:) 29. oktoober 2011, kl 14.13
Ei, viga oli hiires, ostsin uue, kui vana aktiveerimisel trikke hakkas tegema. Kõik töötab kenasti, muret ei mingit enam - aga ma pole ka teemaalgataja. Tema on ilmselt vaheletikkumisest solvunud, vabandust.
On Windows, arvuti on hooldatud, pole viiruseid ega pahalasi, kõik töötab korralikult:)
Shifti ja nooltega saan aktiivseks Wordi, Exceli, pdf-i, siin foorumis selle teksti, mida praegu ise toksin (enne saatmist),aga mitte teksti eelmistest kommidest või muudelt suvalistelt lehtedelt. Kas eri brauserid ei käitu erinevalt?
 
:) 29. oktoober 2011, kl 14.56
Proovisin teist brauserit ja üllatus-üllatus, töötavad ka shift ja nooled.
 
galita 29. oktoober 2011, kl 15.01
Tegelikult oli see minu jaoks üllatus, et mõne brauseriga Shift+nooleklahv ei tööta, kuid Chrome ja SlimBrauseriga see meetod tõesti ei tööta:-)
Võib-olla tuleb brauseri seadeid siis muuta või mingid lisad installida-ei viitsinud uurima hakata.
 
:) 29. oktoober 2011, kl 15.09
Mul just Chromega hakkas tööle, IE-ga ei töötanud:)
 
galita 29. oktoober 2011, kl 17.23
Sul Chrome siis vaikimisi brauser?
 
:) 29. oktoober 2011, kl 17.37
Ei, vaikimisi on IE8.
 
galita 29. oktoober 2011, kl 17.51
Siis ma küll ei tea, miks sinu arvutis Chrome lubab klahvide abil teksti märgistada, aga minu arvutis mitte. Mul on Firefox vaikimisi brauser ja Firefox tunnistab klahvikombinatsiooni Shift+nooleklahv.
 
:) 29. oktoober 2011, kl 21.41
Inimene õpib kogu elu! Mina võin selle selle tarkuse vist (tagavaraks) kasutute faktide kausta tõsta, sest netis käib hiirega märkimine kiiremini ja mugavamalt, kuna kursori tekstil õigesse kohta viimine eeldab niikuinii hiire kätte võtmist. Sama käeliigutusega ka aktiveerimine on elementaarne vajadus, kui teha sellist tööd ca 6 h päevas. Aga on hea teada, et kui järjekordne loom ootamatult surema juhtub, saan siiski asjadega hakkama ilma närve kulutamata:)
-TnT- 29. oktoober 2011, kl 21.57
Natuke irooniat, tiba huumorit sekka kriitikat ,kena, huvitav millist postitust teema algataja viimasena luges ? ;-)

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
 
nimetu (teemaalgataja) 29. oktoober 2011, kl 22.57
ei ma solvu ega pahanda, sain teid kugedes ka ise targemaks.:)
 
:) 29. oktoober 2011, kl 23.03
Veelkord vabandades loodan, et sinu oma: Ei tasu, kuid klaviatuuri tundma õppimine ei teeks paha ;-)
Iroonia, huumori ja kriitika lõpetuseks selgus natuke asjalikkugi. Kuigi sina ehk teadsid kõike seda juba ammugi vist:)
 
:) 29. oktoober 2011, kl 23.09
Uups, minutid lendavad ülehelikiirusel. Arvasin, et vastan otseti viimasele, TnT-d ka mu kommentaari "sina" silmas pidas.
Tänan teemaalgatajat mitte pahandamast.
 
nimetu (teemaalgataja) 01. november 2011, kl 08.26
ostsin uue hiire, aga ei midagi targemat. ikka ei saa kopeerida. mis NÜÜD edasi???:(
-TnT- 01. november 2011, kl 13.46
Tohoh, nüüd tuleb siis jälle algusest analüüsima hakata.

Mis siis ikkagi toimub ? Selekteerid teksti (muudab värvi) kuid ei saa hiire parempoolse klahviga menüüst Copy vajutada või ei selekteeri üldse teksti ?

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...



Toimetatud 1 kord(a). Viimati -TnT- 01.11.2011 17.21.
 
Tônis. 01. november 2011, kl 14.11
Mulle on jäänud mulje, et küsija üritab bitmapilt midagi kopida, mitte active content'lt.
 
nimetu 01. november 2011, kl 15.00
TnT kirjeldab minu probleemi täpselt. kas sellele abi leidub?:)
 
galita 01. november 2011, kl 17.11
TnT esitas sulle 2 küsimust
1)Kas saad teksti kopeerimiseks märgistada?
2)Kas arvuti ei kopeeri märgistatud teksti?
Probleemi saab kindlasti lahendada, kuid enne oleks neile kahele küsimusele täpset vastust vaja:)
Kui ma su esimesest kommentaarist õieti aru sain, siis teksti märgistamine õnnestub, kuid probleeme tekkib kopeerimisega. Küsiks siis lisaks veel mõne küsimuse:
1)Kuskohas nimelt sa teksti märgistada ja kopeerida üritad?
2)Kas oled üritanud teksti kopeerida klahvikombinatsiooni abil, hiirt kasutamata?
3)Kas peale teksti kopeerimist oled üritanud kopeeritud teksti kuhugile kleepida?
Kleepimiseks kasuta klahvikombinatsiooni ctrl+v
-TnT- 01. november 2011, kl 17.30
Lammas wää... avita :-)

Mina soovitaks nüüd järgida Galtita soovitusi ...
CCleaner...
Anti-Malware...

Lisaks veel SUPER Anti spyware (mis on enamuse poolt maha laidetud)


Kui siiski mingit pahavara ei esine siis on toimunud see mis meile kellelegi ei meeldi... riistvara rike.

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
 
-Fucs 01. november 2011, kl 17.57
-TnT- 01. november 2011, kl 13.46
Mis siis ikkagi toimub ? Selekteerid teksti (muudab värvi) kuid ei saa hiire parempoolse klahviga menüüst Copy vajutada või ei selekteeri üldse teksti ?

nimetu 01. november 2011, kl 15.00
TnT kirjeldab minu probleemi täpselt. kas sellele abi leidub?:)

*********************************************************
:D

Kust sa tahad teksti kopeerida ??
Ütle see koht/asi täpselt meile.

bmp, jpg jm imagefailidest, nagu juba Tõnis ütles, ei saagi teksti kopeerida. Samuti osadest kopeerimiskaitsega PDF dokumentidest ja ka osadest veebisaitidest, kuigi teksti ära saab märgistada. Su lõikepuhver jääb lihtsalt tühjaks.
Image faili puhul ei saa lisaks ka teksti ära märgistada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!