Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Sülearvutil hiir ei liigu
 
Tônis. 29. jaanuar 2013, kl 10.17
N30 paneb nüüd siia kirja, kuipalju sel kõvakettal ruumi kokku on ja kuipalju vaba sellest on, eks.

Jutt Ccleanerist läks ka muidugi kurtidele kõrvadele.

Edu.
 
N30 29. jaanuar 2013, kl 10.57
Ccleaneri tegin läbi enne kui arvuti päris otsad andis. Alates eilsest õhtust ei lähe arvuti enam üldse lahti. TUleb ette vaid Windowsi märk ning taust on must. Ei suuda end enam avada paraku. Mälu oli 160G kokku, vaba oli sellest kindlalt vähemalt 100G mis oli jagatud 2 ketta vahel (täpselt öela enam ei saa kuna arvuti ei avane)
 
Tônis. 29. jaanuar 2013, kl 11.13
Mind huvitab kui palju on vaba C: kettal.

Praegu aga proovi käivitada Safe Modes.
Selleks restart ja litsu F8 klahvi kuniks tuleb must ekraan ja sealt vali Safe Mode.
 
galita 29. jaanuar 2013, kl 12.20
Teemaalgataja ajab mälu ja kõvaketta segamini. See 160GB on tõenäoliselt kõvaketta suurus, millest kasutamata on 100GB. Nii, et kõvakettal ruumi küll.
Praegu oleks teema algatajal vaja mõnda Live CD'd (ubuntu, linux mint...) ,et sellelt arvuti üles bootida.
 
Tônis. 29. jaanuar 2013, kl 12.36
N30 räägib mingist kahest kõvakettast ja 160 GB ei saa olla kogumaht? Väikseim kõvaketas sel mudelil on 360GB.
Sooviks siiski teada C: ketta hõivatust.
 
spets 29. jaanuar 2013, kl 14.18
sa tõnis ajad ikka erilist udu oma kõvaketta mahu jutuga või ccleaneriga. Mine räägi seda oma vanaemale. See ei ole põhjus. Siin tasuks kõvaketas kasvõi hdtune-ga läbi chekkida ja pilt selgub. Kuna arvuti ei suuda ise seda teha, siis kõvaketas välja võtta ja kasvõi lauakale teiseks kettaks.
 
oi jah 29. jaanuar 2013, kl 14.22
Tõnis on siin kõige suurem udupea tõesti :D
spets, jäta meelde, et kui siin üldse keegi arvutitest midagi teab, siis on see Tõnis
 
spets 29. jaanuar 2013, kl 14.32
kes ja kui palju teab selgub ikka sellest, kas ja kuidas arvuti korda tehakse.
 
oi jah 29. jaanuar 2013, kl 14.59
enamasti on lood nii, et need tegijad spets tegelased ajavad lihtsa asja keeruliseks:)
 
Tônis. 29. jaanuar 2013, kl 15.21
Halb on alati see, et igasugu nn "spetsid" ju ei tea suurt midagi. Nagu siinnegi spets - teadmisi pole ollagi, on ainult esinemisvajadus.
Loodetavasti keegi ei võta seda koolipoissi tõsiselt.
 
spets 29. jaanuar 2013, kl 17.15
Mida sa kogu aeg targutad igasugu spetsid jne. Piisab aastas korra siin sõna võtta ja kohe kuuled, kui lolllid ja algajad kõik teised on. Lahenda probleem ära või anna hüva nõu aga sust pole ju probleemi lahendajat. Mis puutub siia kõvaketta täituvus, kui arvuti jookseb kinni. Sada korda tõenäolisem on see, et tekkis kettale bad sektor või op.mälu sisaldab erroreid.
Soovita aga oma ccleanerit edasi ja lase parem oma aju ka sellega üle. Saad targemaks.
 
to spets 29. jaanuar 2013, kl 17.18
nolk keksi mujal, Tõnis parandas juba siis arvuteid kui sina kõlkusid oma isa jalgevahel vedelas olekus
 
galita 29. jaanuar 2013, kl 17.42
Kui kõvaketas silmini täis, siis hakkab Windows teateid saatma-kui kõvakette kohta käivate teadete saatmine ei ole registris ära keelatud.
Ma ei usu ka hästi, et probleem on silmini täis kõvakettas, kuid foorumis loetud info põhjal ei saa ka midagi välistada. Vahel jätab abivajaja kõige olulisema kirja panemata ja siis lähevad ka abistajate soovitused metsa.
 
spets 29. jaanuar 2013, kl 17.49
to spets
ccleaneriga parandas vist kogu aeg arvuteid.
Aga sa tule ütle mulle seda vedelas oleku kohta silmast silma. Klaviatuuri taga on kõik kõvad tegijad. Siis vaatame, mis olekus sul pükste sisu on ja salvrätikuid ära unusta kaasa võtta.
 
N30 29. jaanuar 2013, kl 22.53
Nii, arengust nii palju<:

sain F8 ära pressitud ning Safe Modes käidud- tulemus selline:

Loading Windows <Files<:

loaded: /windows/system 32/DRIVERS/AtiPcie.sys

Please wait

ja alla 1 minuti tööajaga arvuti koos:

See please wait jääbki ette ja edasi ei liigu. Välja ka ei lüli end. Siiski oleks just kui mingi unereziim või pooluni?

ekraanil põleb vaid sinine kuu ja muud tegevust ei toimu. Pole paraku võimalik edasi seda teed pidi jõuda.

..................

Kust saada CD või DVD millega annaks ehk elu sisse puhuda?

..................
ja ma garanteerin kõigile kahtlejatele, et C ketas ei olnud täis. See ei saa paraku hetkel probleem olla kuna ma ei kasutanud seda ja kasutasin tihedalt Ccleanerit:((
Nagu näha, jõudis ikka mingi pagana pahalane mu arvutis tõelise segaduse korraldada:(
 
galita 29. jaanuar 2013, kl 23.00
Sellelt lingilt saad Linux Minti alla laadida
http://www.linuxmint.com/edition.php?id=117
Kuid sobivad ka teised Linuxid, kui Minti ei taha.
PS! Plaadile kirjuta .iso failina
 
lammas wää - offline 29. jaanuar 2013, kl 23.04
vajuta F8
vali menüüst Low Resolution Mode
peaksid saama ette töölaua et järgnev teha;)

paigalda enda ATi videokaardi draiver ati/amd kodulehelt:
http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

võid kasutada ATI sobiliku draiveri automaatset otsimise programmi:
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx
 
spets 29. jaanuar 2013, kl 23.08
Miks peab inimene hakkama kasutama Linuxit, kui ennem kasutanud win7. Esimene asi olekski üldse windows maha ja uuesti peale. Kui win7 laseb ilma probleemideta lõpuni installida, siis peaks asi olema lahendatud.
Seda win7 dvd plaati saab igalt poolt. Endalgi vedeleib neid mitu.
 
N30 29. jaanuar 2013, kl 23.16
Ma ei ole jah harjunud senini kasutama Linuxit (väga võimalik, et sel on omad eelised, üldse ei vaidle vastu aga paraku on hetkel tuttav vaid windows 7)

Kas keegi teab head/100% toimivat juhendit kuidas vana win maha laadida ja uus peale tõmmata? (win 7 64bit)


Tänud kõigile abilistele!;)
 
--- 29. jaanuar 2013, kl 23.18
tee nii nagu lammas õpetas
 
Azzi 29. jaanuar 2013, kl 23.29
Tee nii nagu lammas või tõnis õpetavad. teisi ära kuula. need on selle foorumi kaks tõelist proffi, ülejäänud on asjaarmastajad.
 
lammas wää - offline 29. jaanuar 2013, kl 23.29
võiksid jah enne proovida kas saad seda draiverit paigaldada Low Resolution Mode (see siis samast kohast kui safe mode valik)

otsisin selle MSI-CR630 läpaka ati video draiveri win7 64-bit jaoks:
http://www2.ati.com/drivers/legacy/13-1-legacy_vista_win7_win8_64_dd_ccc.exe
 
spets 29. jaanuar 2013, kl 23.42
Tahaks küsida, kuidas ta selle draiveri peale paneb, kui arvuti jookseb isegi safe modes 1 minutiga kinni?
Aga noh, kui siin pidi olema ainult kaks tõelist proffi ja ülejäänud asjaarmastajad, keda pole vaja kuulata, siis ega keegi ju ei käsi teisi kuulata. Mina võtaks windowsi maha ja uue peale. Võibolla paneks 32-bitise versiooni. Siis vaataks edasi, kui probleem ära ei lahene.
 
N30 29. jaanuar 2013, kl 23.47
Mul on enable low-resolution video (640x480)
valisin selle ning kui arvuti hakkas avama Win ja ees oli juba Win märk, jäi kõik taas magama
 
N30 29. jaanuar 2013, kl 23.54
Miks arutada, kes on proff ja kes mitte. Selleks võiks ju lausa eraldi foorumi teha:D

Ma arvan, et proff on see, kelle õpetus mu arvutist töölooma teeb. Ja olen valmis suht kõike proovima mis tundub proovitav ja kui see ei aita, proovima midagi muud.

Ma olen küll väga arvutikauge inimene, kuid paraku olen 2 päevaga suutnud veenduda, et siin ei anna enam midagi teha ilma et arvuti 30 sek-ga kokku jookseks. Või ma ei teagi kuidas seda sõnastada- pilt on paljulubav, sahin on ka taga, kuid midagi ainult ei toimu pärast 30 seki-i:D

Ehk siis ilmselt ikkagi selle mahainstallimise juurde:))
 
lammas wää - offline 30. jaanuar 2013, kl 00.04
kas BIOS pilti 10min vaadates jookseb kah kokku?
Bios saad ette Del vajutamisel käivitamise ajal:)


olen ikka asjaarmastaja:)
to spets
safe mode toppamine ati ekraanidraiveri taga viitab video konfliktile
Low Resolution Mode on selline hea kohake mis laseb video draiveritega majandada:)
ja kuna see Low Resolution Mode ei suutnud kah lõpuni kerida siis on riistvara rike või win7 täiesti peetis
bios olemise soovitus aitab kindlaks teha kas masin kuumeneb üle 1min jooksul:)
 
spets 30. jaanuar 2013, kl 00.25
Jah bios-i peaks kindlasti minema ja passima seal mõnda aega, kasvõi 10-15minutit. Siis selgub põhjus enamvähem. Võimalik, et näeb seal prose temperatuuri. Kui prose vent näiteks enam ei tööta, siis peaks tegelikult arvuti pildi eest ära viskama aga kinni mitte jääma. Kui bios-is arvuti kinni ei jää, siis võib viga olla kõvakettas või windows täiesti pees.
Kõvaketta bad sektor teeb ka palju jamasid, eriti, kui asub suht alguses op.süsteemi kohal ja läheb kogu aeg hullemaks. Mina võtaks kõvaketta ka välja, paneks selle kasvõi lauaka külga ja käiks hdtunega üle. Mälu võib sammuti tuksis olla ja töötab vigaselt. Tasuks mälusid ka välja võtta. Kui on kaks tükki, siis lasta ühehaaval töötada.
 
N30 30. jaanuar 2013, kl 00.30
No vähemalt BIOS-is arvuti istub mõnuga- aeg jookseb ja siin on kõik lilleline. Juba 20 min on ära istunud kannatlikult, ikka on hästi kõik- kokku pole ta siin jooksnud.

Mis me edasi teeme?:D
 
spets 30. jaanuar 2013, kl 00.41
Mis me edasi teeme? Näiteks magama lähme või on midagi huvitavamat välja pakkuda?

Ma olen mitu korda siin kirjutanud, et tuleb op. süsteem maha ja uus peale. Kui win7 ilusti peale läheb, siis on kõik korras, kui katkestab ära, siis kala sees ja saab edasi vaadata.
Win7 on kapriisne ja vea korral lõpuni ei tee.
Kui plaati vaja, siis sellest võib eraldi rääkida.
 
N30 30. jaanuar 2013, kl 01.08
:D

Tänaseks õhtuks küll enam huvitavamaid pakkumisi pole. Nii et magama jah:)

Aga nädalavahetuseks üritan plaadi valmis meisterdada, siis ehk tuleb põnev nädalavahetus vähemalt;))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!