Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Win7 network paneb näkku.
 
Krisot 10. märts 2013, kl 17.10
Tere.

Arvutiks on siis ibm thinkpad z61t ja op süsteemiks win7 Professional 32bit.

Mure järgmine: Ma sööstan oma läppariga väga palju erinevate võrkude vahet ning umbes pool aastat tagasi väsis võrk küsimast uut ip aadressi, kui järgmisse võrku läksin. Võibolla, kui 10-20 mintsa oodata, hakkab otsima ning leiab ka, kuid mul pole kunagi aega nii palju, et seda oodata, niisiis teen konsoolilt manuaalselt /ipconfig /release ja ipconfig /renew, seejärel ärkab võrk ellu jälle.
Jutt käib siis konkreetselt dhcp probleemist, manuaalselt sisestatud ip aadressitega seda probleemi pole.
WinXP ja 2003 oppidel parandas asja ära kunagi winsock fix, kuid win7'le ma seda siiani leidnud pole.

Ahjaa - Probleem on nii võrgukaardiga kui ka wifi kaardiga.
 
lammas wää - offline 10. märts 2013, kl 17.29
ei ole seda jama kohanud kuigi win7 wifi võrkudesse ühendumine ongi uimane:)
kas sama arvutiga sama jama erinevate winOS all?
riistvara voolusäästmise kamm tundub sellisel juhul olevat
kas läppari bios uuenduse kirjelduses selle probleemi fix ei ole kirjas?

googlest leiab:
http://www.udel.edu/it/help/anti-malware/winsock-fix-windows-computer.html
 
V 10. märts 2013, kl 18.36
http://windows7themes.net/winsock-fix-for-windows-7.html
 
Sirje 10. märts 2013, kl 21.44
Windows on saatanast. Pane Linux, muresid kohe palju vähem.
 
Krisot 10. märts 2013, kl 22.07
Tänud vastajatele, kes avitasid asjaliku nõuga. Eks homme töö juures testin ja siis saan aimu, kas probleem lahenes või mitte.

Sirjele niipalju, et ma tegelen igapäevaselt linuxite ja bsd'dega enivei, kuid läpparis eelistan harjumusmugavuse pärast ikkagi windows7.
 
Sirje 10. märts 2013, kl 22.44
to Krisot, milline Linux,BSD kõige rohkem meeldib?
 
Krisot 11. märts 2013, kl 10.19
Sirje, mulle isiklikult meeldib kõige rohkem neist centos. Loomulikult ei kasuta ma neid desktopina vaid serveritena. BSD on üks hullemaid kolbe, mida üldse näinud olen :D
 
Sirje 11. märts 2013, kl 13.04
Centos'e kohta ei oska midagi kosta, kuna ei ole jõudnud selle distroga veel tutvuda, kuid BSD koha pealt olen samasugusel seisukohal-vähemalt tavakasutajal ei ole mõtet selle Unix'ga jändama hakata.
Kõige kiirem distro on vist Gentoo?
Neil kel on aeglane nett, on Linuxiga netiühendus kiirem kui Windowsiga. Kiirustest näitas, et ühe ja sama arvutiga ning ühe ja sama internetiteenuse pakkuja netiühendus oli Linuxi all, võrreldes Windowsiga, 2 korda kiirem.
 
Shadow25 11. märts 2013, kl 13.19
Windowsiga võrreldes 2 korda kiirem? :D Et kui sul on tellitud 5-megane nett ja kui saad selle Windowsiga kätte, siis Linuxi all on see hoopis 10 mega? :D Kui saad Windowsiga sellest vaid pool kätte, siis pole süüdi Windows ise, kuskil on mingi viga.

Teema mulaks läinud ja mina nüüd aitasin sellele kaasa. Ei suutnud end tagasi hoida, vabandust. :D

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
jajah 11. märts 2013, kl 13.30
eks need linuxi kasutajad ongi veidi imelikud
 
Sirje 11. märts 2013, kl 13.46
Shadow25, sa ei ole vist mitte kunagi netipulka ega kõud kasutanud?
Proovi järele ning võrdle kiiruseid nii Windowsi kui Linuxi all. Mul mitme arvutiga proovitud ja nii netipulga kui on Linux alati kiiremaks osutunud. Kui tegemist on niigi aeglase netiga, siis avaldab kiirusele mõju isegi viirustõrje, mis Windowsi kasutajatel peab paraku alti töös olema kui netti minnakse. Samuti on Linuxi tulemüür, võrreldes Windowsi tulemüüriga, kiirem.
 
Sirje 11. märts 2013, kl 13.47
Vabandust, üks lause jäi poolikuks. Õige on lause näeb välja selline, et nii netipulga kui kõuga on Linux alati kiiremaks osutunud.
 
sama jabur loogika 11. märts 2013, kl 14.07
Sirje
no mis nimi see on?
õiged IT naiste nimed on:
Juuli
Maali
 
galita 11. märts 2013, kl 14.18
Olles kasutanud nii Windowsi kui Linuxit, väidan samuti, et Linux on Windowsist kiirem. Lisaks sellele, et Linuxiga ei pea reaalajas töötavat viirustõrjet kasutama, saab netiühendust oluliselt kiiremaks muuta serverite abil.
Soovi korral on Linuxiga ka palju lihtsam netis surfates anonüümsus tagada.
 
külastaja 11. märts 2013, kl 15.21
Huvitavad väited selle netikiiruse osas.Tegin siis ka neli pikka testi ruuter.ee lehel kolme erineva op-süsteemiga ja ühes ning samas arvutis.

Windows8 Enterprise
1511,1 1418,5 1413,3 1486,5 Kbit/sec

Estobuntu 12.08
1433,5 1485,6 1371,7 1511,4 Kbit/sec

Mountain Lion 10.8
1036,9 1531,7 1437,4 1463,6 Kbit/sec

Mina ei näe küll netikiiruse osas mingeid erinevusi
Kunagi kasutasin Comodo Internet Security tõrjet koos tulemüüriga, siis liiklus läbi Comodo Secure DNS serverite oli aeglasem kui tavaliselt.
 
galita 11. märts 2013, kl 15.36
Mul oli üks tuttav aeglase netiga hädas, ei saanud Windowsi all normaalselt youtube videosid vaadata, hakkis. Mõõtsin Windowsiga neti kiiruseks 0.9Mbit/sek. Panin ta arvutisse Minti ja peale seadistamist ei ole youtube videod enam hakkainud. DNS serveriks määrasin OpenDNS ning tegin Mintiga kaasas olevale dnsmasq'le restarti. Määrasin netiseadetes marsruudid, keelasin IPv6 ühenduse ja tegin muudatusi sysctl.conf failis. Proxy serveriks on Polipo.
 
blondiin 11. märts 2013, kl 16.29
Kas jälle vaidlus Windowsi ja Linux fännide vahel?:) Panen siis enda kogemused ka kirja, ehk ei hakata kohe sõimama. Sest ajast kui hakkasin netipulka kasutama oli võimatu normaalselt torrentiga faile alla laadida. Arvutis oli siis Windows. Kuid peale seda kui tuttav pani arvutisse Ubuntu ning midagi seadistas seal veel, saan ükskõik kui suuri faile normaalselt tõmmata. Mida täpsemalt arvutiga tehti, ei oska öelda. Tean ainult seda, et failide alla laadimiseks on uTorrenti asemel Deluge. Netiühendus tundub ka kiirem olevat.
 
brünett 11. märts 2013, kl 16.33
Minul on Linuxi tualettpaber ja tõesti on mõnus pühkida. Windowsi nimelist tualettpaberit pole õnnestunud proovida.
 
Kalju 11. märts 2013, kl 16.37
Kohe tuleb Tõnis ja te alles saata, eesotsas galitaga, et julgete üldse sõna Linux siin foorumis kasutada.DDD
 
Shadow25 11. märts 2013, kl 16.39
Jutt oli kahekordsest kiirusevahest, mis on lihtsalt ajuvaba. Mingi pisike kiirusevahe võib olla. Lisaks ka Windowsis saab võrkku puudutavad asju reguleerida.

Pulkadega(Millest algselt üldse juttu polnud.) pole tõesti pidanud siiani jändama. Mobiilse netivajaduse katab telefon.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Shadow25 11.03.2013 16.52.
 
galita 11. märts 2013, kl 17.44
Nii Kõu kui netipulgaga on suht keeruline Linuxi ja Windowsi täpset kiirusvahet mõõta kuna mõlemate ühenduste puhul on tegu kõikuva netikiirusega. Kuna tuttaval peale Minti paigaldamist ja seadistamist ei ole videod enam kordagi hakkinud, siis kiirus peaks kuskile 1,5Mbit/sek kanti jääma, alla selle kippuvad videod hakkima.
 
asdf 11. märts 2013, kl 17.56
Mis rumal jutt.. omal töö juures windows ja linux kõrvuti laua peal.. windows veel wifiga võrgus ning mingit märgatavat vahet küll ei ole andmeside kiiruse testi tehes täheldanud.
 
rahu, ainult rahu 11. märts 2013, kl 18.01
örge võtke seda blondiinide linuxi ülistuse laulu nii tõsiselt. galita on nagu silmaklappidega traavel.
 
galita 11. märts 2013, kl 18.02
Normaalse netiühenduse korral ei ole loomulikult 1Mbit/sek. kiirusvahet märgata. Aga kui netikiirus ongi ainult 1Mbit/sek. siis märgatakse juba 0,5Mbit/sek. kõikumist ka.
 
Sirje 11. märts 2013, kl 18.18
Need, kes praegu väidavad, et Linuxi ja Windowsi internetikiirusel ei ole mingit vahet, tehke mulle selgeks, kuidas saab netikiirus olla ühesugune kui Linuxis ei ole viirustõrjet, kuid Windowsis töötab viirustõrje, mis skännib läbi kõik veebilehed, mis te brauseris avate?? Tahes tahtmata aeglustab viiruste otsimine veebilehe avamist. Ka Windows muutub kiiremaks kui keelata viirustõrje reaalajakaitse.
 
Kalju 11. märts 2013, kl 18.31
<galita on nagu silmaklappidega traavel.>

Ma ju ütlesin, et galita on süüdi.DDDD
Miks mõned Linuxi peale nii närvi lähevad? Kuna Linux pidi Windowsis stabiilsem olema, kas siis kardetakse hea teenimisvõimalus kaotada?? Täitsa jama kui viiruste ja muude windowsi probleemidega proasid, kelle käest abistamise eest raha küsida, väheks jääb.
Ei oska lihtsalt midagi muud arvata. Kuna tegemist on arvutifoorumiga, mitte ainult Windowsi foorumiga, siis peaks ju siin saama rahulikult nii Windowsist, Linuxist kui Macist kirjutada.
 
onu Heino 11. märts 2013, kl 18.47
johhaidii, einoh Macist ärge rääkige, sest need puhta p***d
 
Tônis. 11. märts 2013, kl 19.35
Ma rikun nüüd te lustimise korraks ära ja räägin esialgsest küsimusest.
Tegemist on ARP Cache murega, mida hoitakse u 20 min.

Lahti saad kui CMD's trükid netsh interface ip delete arpcache
Vajuta enter.
Valma.

ARP Cache aadresse näed kui trükid CMD's arp –a
Enter

Abiks võib olla ka kui küla peal olevad DHCP connectid paned Public. See viskab kiiremini maha.

Tegelikult ei saa ma aru, mis tormamine see selline erinevate võrkude vahel on, et vahepeal ei jõua ARP aadresse maha visata. Ehk Krisot seletab lähemalt?

Vahepeal ühest võrgust teise jooksmisel restart lahendab ka olukorra. Hibernate pole lahendus.
--------------------------------------------------

Nüüd muust ka muidugi.
Erilised õnnitlused sellele, kes ütles, et tema internet on 2 korda kiirem Linuxiga!

Muud jura lihtsalt ei viitsi kommida. Lõbus lugemine.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Tônis. 11.03.2013 21.18.
 
Krisot 11. märts 2013, kl 23.19
Tõnisele siis ..

All on mul serveriruum, kus ma enamuse ajast mingeid asju installin. Helistab majast üks või teine, siis läppar kinni, till püksi ja punuma. Tuleb järgmine võrk.. siis tuleb ruuteri kallale minna korraks.. jälle järgmine võrk. Siis kontori võrk - jälle järgmine võrk.. ja nii see elu läheb iga päev - mis parata :)

Aga Tõnis, kas oskad öelda ka seda, et kui mul näiteks sama võrgu küljes on 2 wifi ap bridget.. kuidas ma selle probleemi lahendada saan? Selles mõttes, et serveriruumis eelistaks enamasti üle wifi olla ja kontoris ka, mis on 3 korrust ülevalpool. Aga kuna arp on sama mu wifi kaardil, satub cisco ruuter, mis aadresse jagab, pidevalt segadusse ning pidevalt annan alla ja kasutan ühes või teises kohas kaablit (teine mac). See ei ole muidugi seotud mu algse küsimusega.
 
Krisot 12. märts 2013, kl 00.28
Enivei tänud suunajatele, tundub küll network palju paremini toimivat, kui enne, ehk siis winsocki reset muutis mu elu :D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!