Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
kas müstika?
 
nonii 26. aprill 2013, kl 15.48
Püüan nüüd sammhaaval probleemi lahti seletada.
Praegune läpaka omanik on Mati.
Läpaka eelmine omanik on Kusti.
Eelmise omaniku Kusti pereliige on Aadu.
Kui Kusti müüs oma läpaka Matile, siis tegi ta läpaka kõvaketta ja kogu mälu puhtaks.
Mati tegi endale juba ammu Skype konto, mida ta pole kasutanud.
Nüüd, kui Msn lakkas töötamast, kästi installida uus msn ehk skype.
Nii Mati ka tegi, st Skype`i peaks ta nüüd sisse saama oma msn-i nime ja parooliga. Tehes täpselt kõik nii, nagu msn-i juures õpetati, sattus Mati aga Skype, mis on Aadu nimega ja kus on kõik Aadu kontaktid.
St hetkel võib Mati hakata vestlema Aadu kontaktidega ja Aadu nime alt.
Mitte ühtegi Mati kontakti selles kontaktide nimekirjas ei ole, kuigi tema msn-i kontaktid pidid ju automaatselt skype`i üle minema.
Enne kui Kusti müüs läpaka Matile, oli ta korraks Aadu käes.
Kas te saite aru ja oskate seletada või pean teema tegema müstika nurka?:)
 
aadu  26. aprill 2013, kl 15.59
Kõige lihtsam oleks kui Mati teeks arvutisse omanimelise kasutajakonto, mitte ei kasuta aadu kontot sisselogimisel.
teadmatu 26. aprill 2013, kl 16.18
"Kui Kusti müüs oma läpaka Matile, siis tegi ta läpaka kõvaketta ja kogu mälu puhtaks."

Lause peaks olema "Kui Kusti müüs oma läpaka Matile, siis tegi ta läpaka kõvaketta ja kogu mälu omaarvates puhtaks aga tegelikult mitte"
Skype user dat peidetud failid on ikka kettal alles ja skype oli seadistatud automaatselt sisse logima ja nii ta ka tegi.
 
... 26. aprill 2013, kl 16.23
kuna Kusti ei osanud kõvaketast puhastada siis selle tõttu ta kinkis kõik oma pruudid, armukesed ja muidu tuttavad Matile:)
 
Mati 26. aprill 2013, kl 16.36
Punktile! Loe hoolikalt, Mati läpakas on hetkel Aadu Skype konto, mitte Kusti oma.
Kusti laskis läpaka puhastada ametlikus arvuti hoolduse firmas.
to Aadu! Mati tegigi omanimelise Skype konto, aga msn ühendas end automaatselt Aadu Skype kontoga, mille olemasolust polnud Matil õrna aimugi.
 
galita 26. aprill 2013, kl 17.20
Kindel on see, et kõvaketas on halvasti puhastatud või üldse puhastamata jäetud. Süsteemi uuesti paigaldamine ei puhasta kõvaketast nagu kord ja kohus. Enda kogemustest tean, et peale süsteemi uuesti installimist oli isegi vana ekraanipilt alles, rääkimata programmide, süsteemi seadetes tehtud muudatustest. Kõvaketta puhastamiseks on spetsiaalsed programmid, mis puhastavad kõvaketta nii ära, et sealt ei loe enam vanasid andmeid välja. Osadel kõvaketta tootjatel on puhastamiseks mõeldud programmid kodulehel saada. Kõvaketast on võimalik ka Live CD abil puhastada, nullidega üle kirjutades. Saab valida kui mitu korda soovitakse ketas üle kirjutada ja sellest oleneb töö kiirus ning andmete taastamise või siis mittetaastamise võimalikus, kuid Windowsi kasutajal on siiski ehk lihtsam ketast vastava progega puhastada.
 
Shadow25 26. aprill 2013, kl 17.21
Mis mõttes tehti puhtaks? Windows reinstalliti? Format tehti?

Praegu ainuke loogiline variant, mis ka minul pähe tuleb, on see, et Windows reinstallimata, vana süsteem koos vanade seadistusfailidega alles ja nüüd kasutab neid samu vanu seadistusfaile.
Teine variant oleks muidugi, et Windows küll reinstalliti, aga kõikidest seadistustest jne tehti tagavara ja need taastati uuele süsteemile. :D Tulemus ikka sama.


Muideks WLM töötab edasi, kui see tööriist appi võtta:
http://messengergeek.wordpress.com/2013...

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Shadow25 26.04.2013 17.22.
 
Tônis. 26. aprill 2013, kl 18.20
Kirjelduse järgi formatit ei tehtud. Puhastamiseks nimetavad nad mida?
Varjul ja teadmatul on õigus.

Parimaks lahenduseks on ikkagi full format ja kogu kupatuse uuesti paigaldamine.
 
Jakir 27. aprill 2013, kl 02.56
Ketta puhastamiseks väga paranoilisele inimesele:
(suvalise)Linuxi LiveCD->Terminal->dd if=/dev/zero of=/dev/sda
 
galita 27. aprill 2013, kl 10.32
Minu kogemuste põhjal ühekordne format ei aita, kõik vanad andmed ilmuvad ikkagi välja. Kuna kõvaketta puhastamine võtab liialt kaua aega, siis tavaliselt paigaldan vanade andmete kustutamiseks mõne teise süsteemi ning peale seda alles süsteemi, mis enne kokku jooksis ning mida soovisin reinstallida. Niinimetatud formatit teen keskmiselt iga kahe nädala tagant ja vahel olen laiskusest üritanud süsteemi reinstallida nii, et ei kasuta teist süsteemi andmete kustutamiseks, kuid siis on alati vana pahn välja ilmunud ning kokkuvõttes läheb aega veelgi kauem.
 
Shadow25 27. aprill 2013, kl 11.25
Galita, ausalt öeldes sinu seda kogemust on raske uskuda. Pole kunagi varem midagi sellist näinud ega kuulnud - sellest tulenevalt tahaks arvata, et sina teed midagi valesti. Jah, failid ise on põhimõtteliselt lihtsa formati järel alles, aga need pole enam nö nähtaval ja enne taastamist ka kasutatavad. Kui formatit tegemata Windows olemasolevale peale installida, siis küll ei üllata, et failid alles on.
Või olen ma ainuke, kes sellist asja varem näinud ega kuulnud pole? Googlest ka ei leia, et teistel oleks midagi sellist olnud.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
galita 27. aprill 2013, kl 12.32
Võib-olla on sul õigus Shadow, kuid olen enne süsteemi reinstallimist kõvaketast 3-4 korda järjest erinevatesse formaatidesse formaatinud ning isegi siis on vahel juhtunud, et süsteem loeb peale reinstalli vanad andmed kõvakettalt välja. Näiteks on olnud kõik Firefoxis tehtud muudatused peale süsteemi reinstalli alles, mida tegelikult ei tohiks olla.
Järelikult on põhjus selles, et teen süsteemis liiga palju muudatusi ning tegelen hobiga, mis mõjub halvasti süsteemi tervisele:)
 
Jakir 27. aprill 2013, kl 13.09
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Võib-olla on sul õigus Shadow, kuid olen enne süst
> eemi reinstallimist kõvaketast 3-4 korda järjest e
> rinevatesse formaatidesse formaatinud ning isegi s
> iis on vahel juhtunud, et süsteem loeb peale reins
> talli vanad andmed kõvakettalt välja. Näiteks on o
> lnud kõik Firefoxis tehtud muudatused peale süstee
> mi reinstalli alles, mida tegelikult ei tohiks oll
> a.
> Järelikult on põhjus selles, et teen süstee
> mis liiga palju muudatusi ning tegelen hobiga, mis
> mõjub halvasti süsteemi tervisele:)


Linuxi poolel asuvad Firefox'i "andmed" ju hoopis kodukataloogis, ;P
 
Tônis. 27. aprill 2013, kl 13.25
Ma loen Galita juttu ja imestan nii, et silmad varre otsas väljas ??
Kui kõik see, mida Galita siin kirjutab, vastaks tõele, siis tuleks tuleks kogu informaatika põhialused täielikult ümber kirjutada!?

Aga Galita ehk seletaks täpselt, mida ta formatiks peab ja mis on tema arust reinstall??
 
galita 27. aprill 2013, kl 13.32
Linuxi all ei ole vahet, millises kataloogis Firefoxi andmed asuvad, kustutada tuleb ka see ketas, kus asub kodukataloog. Windowsil käib nii, et kustutatakse ainult see ketas, kus asub süsteem ja teine ketas jäetakse alles koos seal olevate andmetega. Olen korra püüdnud Linuxit paigaldada sama põhimõtte järgi kui Windowsit, et ketas kus asub kodukataloog jääb alles, kuid midagi head sellest välja ei tulnud.
Formaatisin kogu ketta, ka kodukataloogi all oleva osa-nii, et see ei tohiks mõjutada Firefoxi endiste seadete säilimist, kuna formaatimine toimus kõigil ketastel ühte moodi.
 
Jakir 27. aprill 2013, kl 15.45
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Linuxi all ei ole vahet, millises kataloogis Firef
> oxi andmed asuvad, kustutada tuleb ka see ketas, k
> us asub kodukataloog. Windowsil käib nii, et kustu
> tatakse ainult see ketas, kus asub süsteem ja tein
> e ketas jäetakse alles koos seal olevate andmetega
> . Olen korra püüdnud Linuxit paigaldada sama põhim
> õtte järgi kui Windowsit, et ketas kus asub koduka
> taloog jääb alles, kuid midagi head sellest välja
> ei tulnud.
> Formaatisin kogu ketta, ka kodukata
> loogi all oleva osa-nii, et see ei tohiks mõjutada
> Firefoxi endiste seadete säilimist, kuna formaati
> mine toimus kõigil ketastel ühte moodi.


Kle, sul seal kettal toimub miskit müstilist,:D
Sama või isegi sarnase opsüsteemi paigaldamine sama kodukataloogi kasutades ei tohiks mingeid probleeme tekitada.Iseasi, kui peale buntut üritad sama kodukataloogi ntx Arch'i all kasutada, siis võib esineda probleeme.
 
galita 27. aprill 2013, kl 17.16
Sama kodukataloogi üritasin kasutada siis kui olin Linuxiga alles päris algaja ja võisin midagi valesti teha. Kuna mul kodukataloogis midagi sellist ei ole, millest hakkaksin puudust tundma, siis rohkem ei ole ma kodukataloogi alles jätnud. Paigaldamine käib nii, et kõigepealt kustutan kõik partitsioonid ja pärast teen uued, formaat ext4:
Failisüsteem /
Kodukataloog home
Saaleala swap
Ja sellisest ühekordsest formatist jääbki väheks. Windowsi all tundub format rohkem tulemusi andvat, kuigi ka siis on juhtunud, et peale formatit on süsteem vanad vead, andmed üles korjanud.

Kui Mati võtab ette põhjaliku uurimise ja vaatab C kettal olevad kataloogid läbi, siis võib ta Aadu kohta veel nii mõndagi teada saada.
 
Tuhnik 27. aprill 2013, kl 19.00
Millal viimati esialgse küsimusega tegeleti?
Jälle topitakse seda krdi Linuksit sinna kuhu seda vaja pole?
Lahendage küsimus, idikad!
 
Shadow25 27. aprill 2013, kl 19.35
Küsimus on lahendatud. Pole vaja kedagi idikaks ka sõimata, margi teed täis vaid endal.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
-Fucs 27. aprill 2013, kl 19.43
Millist küsimust peaks lahendama?

- Praegune läpaka omanik on Mati.

Sellega on asi korras.

- Läpaka eelmine omanik on Kusti.

Kah klapib.

- Eelmise omaniku Kusti pereliige on Aadu.

Mulle sobib.

Kui Kusti müüs oma läpaka Matile, siis tegi ta läpaka kõvaketta ja kogu mälu puhtaks.

- Kuna siin juba ei saa keegi mitte midagi aru, mismoodi Kusti läpaka "kõvaketta ja mälu puhtaks" tegi (lapiga/tolmuimejaga/kustutas osa faile/kustutas kõik failid/kustutas ka Windoosa/formaatis kõvaketta/installis uue Windoosa - kui jah siis millal ja kuidas), siis kõvaketta puhastamise teemal pole siin edasi mitte midagi arutleda. Lisaks tekivad küsimused, mitu kontot oli Kusti arvutis ENNE kui Kusti "kõvaketta ja mälu puhtaks" tegi? Mitu kontot ja millised olid pärast nn "puhastamist"? Mis Windowsist käib üldse jutt?

- Mati tegi endale juba ammu Skype konto, mida ta pole kasutanud.

Paistab kah korras olema.

- Nüüd, kui Msn lakkas töötamast, kästi installida uus msn ehk skype.

Teadagi, nii tema on.

- Nii Mati ka tegi, st Skype`i peaks ta nüüd sisse saama oma msn-i nime ja parooliga.

Justnimelt, oleks normaalne.

- Tehes täpselt kõik nii, nagu msn-i juures õpetati, sattus Mati aga Skype, mis on Aadu nimega ja kus on kõik Aadu kontaktid.

See siin on teine segane koht. Mis mõttes MSN juures? Kelle MSN-is Mati istus, kui Skype installis või tahtis Mati oma MSN kontole internetis lihtsalt sisse saada aga ei saanud ja pakuti Skype installimist? Kuidas sai arvutisse üldse MSN klient, kui Kusti "kõvaketta ja mälu puhtaks" tegi? Kes selle sinna uuesti installis ja millal?

- St hetkel võib Mati hakata vestlema Aadu kontaktidega ja Aadu nime alt.

No normaalne ju, kui Mati Aadu kasutaja alt, mis võib vabalt olla ainuke (adminni) kasutajakonto selles arvutis, omale Skype installis ja kasutab. Aga millal Aadu oma kontod ja kasutajad selles arvutis lõi, kas enne või pärast Kusti nn "puhastamist"? Kas Aadul oli selles arvutis MSN või Skype? Kas Aadul oli Kusti arvutis oma kasutajakonto?

- Mitte ühtegi Mati kontakti selles kontaktide nimekirjas ei ole, kuigi tema msn-i kontaktid pidid ju automaatselt skype`i üle minema.

Ei ole jah, sest Mati tegi omale Skype konto Aadu kasutajakonto alt.

- Enne kui Kusti müüs läpaka Matile, oli ta korraks Aadu käes.

Misasja? Seda siis enne või pärast suurt "puhastust" jms imeasju? Et Kusti tegi arvuti "kõvaketta ja mälu puhtaks", siis andis selle korraks Aadule, kes sinna kohe uue Windoosa pani koos oma skaipide ja emmessennidega ja siis Kusti müüs selle Matile? Või oli arvuti aadu käes ja siis pärast seda tegi Kusti sellel "kõvaketta ja mälu puhtaks" ja müüs selle ilma opsüsteemita Matile?

- Kas te saite aru ja oskate seletada või pean teema tegema müstika nurka?:)

Teema sobib tõesti pigem müstika nurka, kui siia.
See on nii jabur, et ise ka imestan, et võtsin üldse vaevaks selle kohta arvamust avaldada.
 
formaat 27. aprill 2013, kl 20.00
Tee Darik's Boot and Nuke ("DBAN") programmiga kõvaketta õige formaatimine ja seejärel installi Windows tagasi. Formateerimine võtab küll aega, aga kasu suur, olen ise mitu korda seda kasutanud, juhise ja allalaadimise link:

http://www.hot.ee/sm2/fdisk/fdisk_format.html#dban
 
külastaja 27. aprill 2013, kl 20.13
Fucs tegi naljapärast ära sama suure töö nagu Watson või Holmes aga küllap oli arvuti ikka pärast "suurt puhastust" veel kord Aadu käes - ehk siis polegi mingit müstikat.
 
n2 28. aprill 2013, kl 03.43
Tônis. Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Parimaks lahenduseks on ikkagi full for
> mat ja kogu kupatuse uuesti paigaldamine.

Tõnis! Mulle on kogu vestlusketi teema arusaamatu, aga ma tahaksin endale teadmiseks küsida OEM läpaka kohta üldiselt, mark praegu ei omagi tähtsust.

Kas sellest ei piisa arvuti tühjendamiseks, kui tehase asetute taastamine teha? Siis midagi niisugust - reboot ja vajutada F11 klahvi (minu arvutil näiteks see) ja edasi arvuti küsib vist midagi sellist: "Full System Restore”. Siis peaks ju kõik muu ära kaduma ja arvuti on jälle nii, nagu poest ostes?
Muidu päris arvuti tühjendamiseks on jah igasugusei programme, dban näiteks, aga oletame, et uus omanik ikka tahab koos OS-iga.

Asi on lihtsalt selles, et ma tahaksin ühele inimesele natuke uuema arvuti saata ja kui leian, siis vanast pahnast tühjaks teha. Aga ma täpselt ei teagi, mida see ”Format:C”, mida siin iga asja peale soovitatakse, tähendab.
 
galita 28. aprill 2013, kl 10.17
Format C tähendab, et arvutis olnud süsteem kustutatakse, kõvaketas formaaditakse ning op-süsteem paigaldatakse uuesti.
Kui inimene, kellele soovid oma arvuti saata, on su hea tuttav keda usaldad, siis põhimõtteliselt piisab kui eemaldad arvutist failid, mis sisaldavad paroole, kirjavahetust ja vestlusi. Süsteem jääb siis arvutisse alles ja see info ei sattu sel juhul enam juhuslikult su tuttava kätte. Kui arvuti sattub mõne uudishimuliku või pahatahtliku inimese kätte, siis on spetsiaalsete programmide abil võimalik infot kõvakettalt taastada ja isegi format C ei aita andmeid varjata. Siin tulevadki appi spetsiaalsed programmid, mis teevad andmete taastamise kõvakettalt võimatuks. Teiseks võimaluseks on kõvaketta üle kirjutamine nullidega, mida tehakse mõne Linux Live CD abil.
See oli galita arvamus:)
 
-Fucs 28. aprill 2013, kl 10.53
Kõige parem on siiski teha kõvaketta formaatimine ja Win uuesti installida.

Säästuvariandina võib ka seda "Full System Restore” -t teha, aga see ei garanteeri midagi. Kui seda teed minna, siis tuleks lasta vähemalt vaba ruum üle kirjutada näiteks kasvõi CCleaneriga. Ma arvan, et piisab ühest töötiirust.
 
külastaja 28. aprill 2013, kl 11.40
http://www.arvutikaitse.ee/failide-turvaline-kustutamine/
 
Mill 28. aprill 2013, kl 12.36
@n2

Saab küll, olenevalt Sinu opsüsteemist:

1) Vista (Win XP või Windows 7) OEM versiooni tagasiviimine tema tehase originaalseisundisse (tehase algseadistusteni):

http://landfield.pri.ee/Vista_Probleemid3.html

2) Windows 8 ümberisntalleerimine ja tehase originaalseisundi taastamine (tehase algsätete taastamine) - 'Reset Your PC' vahendi abil:

http://landfield.pri.ee/Windows-8/Reset_your_PC.html
 
n2 28. aprill 2013, kl 17.53
Mill Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> @n2
>
> Saab küll, olenevalt Sinu opsüsteemist:
>
>
> 1) Vista (Win XP või Windows 7) OEM versio
> oni tagasiviimine tema tehase originaalseisundisse
> (tehase algseadistusteni):


Ma olen seda teinud oma läpakatele (Windows Vista ja Windows 7 OEM versioon) mõned korrad vastavat klahvi klõbistades (eri tootjatel ja versioonidel on erinev see 'Starting System Recovery').
Mu küsimus oligi nimelt selle kohta – kas see ”format C” on mingi sama või erimoodi asi.

Seda pidasin silmas, et mõni kurdab, et feisspukki ei saa sisse, teine, et msn või Skype ei toimi vm. selline, soovitused on ikka – tee format …

*

to: ’galita’: ”Niinimetatud formatit teen keskmiselt iga kahe nädala tagant ja vahel olen laiskusest üritanud süsteemi reinstallida nii, et ei kasuta teist süsteemi andmete kustutamiseks, kuid siis on alati vana pahn välja ilmunud ning kokkuvõttes läheb aega veelgi kauem.”

Miks sa seda iga kahe nädala tagant teed? Kas teed arvutiga nii kõvasti tööd, et tavalised cccleanerid jm. ei aita?
Kas see kõvaketta puhastamine, ülekirjutamine jne. ketta eluiga ei lühenda? Mul on teine läpaks aastast 2007, kas oleks vaja see ”format” teha, kuigi mingeid süütumaid viirusi on vist kunagi ammu mõned üksikud tulnud?
Nii korra, paar aastas olen teinud defragmenteerimist selle arvutil.

Jah, arvutit otsin praegu ikka sellisele inimesele, keda mingi nuhkimine ja puistamine ei huvita ega oskakski, n.ö. heategevuslikus korras. Eks sellised tuhnimisoskustega inimesed leiaksid endale isegi.
 
Pille 28. aprill 2013, kl 18.31
Jutt siin kõvaketastest ja formaatimistest,siis tekkis mul küsimus,kui kaua peab kõvaketas vastu paljudele op-süsteemi vahetustele (formaat) Ise ka huvi pärast paar korda kuus katsetan uusi op-süsteeme,no lihtsalt huvi pärast.Umbes mitu formaati saab teha,kui ketas otsad annab?
teadmatu 28. aprill 2013, kl 19.06
formati tegemine ei erine tavalisest ketta kasutamisest.
Tänapäevastel ketastel ei ole see kirjutamiste arv piiratud ehk lõpmatult.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!