Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
2,5" või 3,5" väline kõvaketas?
 
Shadow25 04. august 2013, kl 13.33
Kui pole vaja kõvaketast kaasas tassida ja nagunii kodus kuskil nurgas seisab, ostaks mina võimalusel hoopis NAS-i ehk võrguketta - istub võrgus, kasutamiseks ei pea eraldi arvutiga ühendama ja kõik arvutid samas võrgus saavad andmetele ligi. Osad kettad võimaldavad ka valitud kaustad parooli alla panna. Normaalsemad telekad saavad sellelt kõvakettalt ka üle võrgu video-failide näitamisega hakkama. Isegi üle interneti saad failidele ligi - nagu isiklik Dropbox või muud sellist.
Kallim on küll, aga on mugav ja mugavusel on ka oma väärtus.

------------------------------------------------------------------------
http://www.assolea.ee - Giid, tõlk ja soome keele õpetaja
 
n2 04. august 2013, kl 21.45
naine küsib Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tahan osta endale välist kõvaketast, aga kuna pole
> varem kasutanud, siis tekkis paar küsimust:
>

> > 1) Kas valida 2,5" või 3,5" kõvaketas? Kumb on t
> urvalisem? Lisan veel, et ei kavatse ketast endaga
> pidevalt kaasas kanda, kasutaks kodus failide arh
> iveerimiseks.
>
> 2) Kas on päris kindel, et kõ
> vaketta töötamiseks vajaminev ja USB kaudu saadav
> energia ei koorma liialt minu sülearvutit?
>
>
> 2) Kas vastab tõele, et turvalisuse huvides on mõ
> istlikum omada kaks 500GB mahutavusega ketast, sel
> le asemel et osta kohe 1TB kõvaketas?


Sellest on kirjutatud näiteks siin: ” KUIDAS VALIDA VÄLIST KÕVAKETAST?” http://www.itipood.ee/kuidas-valida-valist-kovaketast

Minul igatahes ’ Samsung S2 320gb Portable Hard Drive’ andis otsad, õnneks ma arvutist midagi ära ei kustutanud. Guugeldades oli selle kettaga sama probleemi paljudel. Võib-olla olin ise süüdi ja lihtsalt tõmbasin USB juhtme lohakalt tagant ära, igatahes ketas seisis pool aastat ja arvuti ei tunnista seda ega saa formatit teha.

Nüüd olen nii ära hirmutatud, et ilmselt oma asjad tallendan kahele kettale. Üks on olemas ’ HDD Seagate Backup Plus 500GB ‘
Need ”omad asjad” on tõesti omad asjad – pildid ja videod ja neid tahaks säilitada, kui midagi internetist tiriks – filme või mussi, siis teine asi.

Selle arvuti koormamise kohta arvan, et sa ei hoia seda pidevalt arvuti taga ju, aga ma pole mingi "itinaine".
teadmatu 04. august 2013, kl 22.35
Lohaka väljatõmbamisega nüüd küll ketast ära ei tapa. Kui millegi kirjutamine kettale jäi pooleli võib ketta "lukku" lüüa aga katki ei usu kohe mitte.
 
olavsu1 05. august 2013, kl 00.50
mõnes kohas on nood kettad käigult vahetatavad (hot swap) ja ei ole mingit probleemi.
 
Ultrraz 05. august 2013, kl 11.05
KÕIK sõltub sellest, palju on infot! Kui on ikkagi üle 500gb andmeid siis ju 500sest ei piisa. Mul on endal 2 välist ketast, mõlemad 2.5´, üks on 1tb teine 500gb. Lisaks on kõik andmed ka oma arvutis, nii et tähtsamad asjad on kokku kolmel kettal. Kui miski peaks juhtuma ühega neist, asendan selle ja dubleerin uuesti. Mõistlik oleks neid kõiki mitte hoida ühes kohas, üks ketas viia nt töö või vanemate juurde. Muidu,kui peaks vargus toimuma, pole sellisest ettevaatusabinõust lihtsalt kasu.

Kui kellelgi tekib vajadus oma katkisest läpakast andmeid kätte saada, võib pöörduda, mul olemas spets karbid selle jaoks. tel ikka endine: 520-6047
 
?. 05. august 2013, kl 11.10
mis karbid sul on superparandaja?
parandasja ühendab kettad otse emaplaadile, mitte ei kasuta kõvaketta karpe. karbid selleks juhuks, kui soovid kõvakettast teha välise kõvaketta:)
 
Ultrraz 05. august 2013, kl 11.17
Nii ongi, mul on karbid, kuhu sisse käivad 2,5´ kettad, millest saadki endale välise ketta, usb juhe on tal kaasas. Nad ongi selleks mõeldud, kui läpakas muutub töökõlbmatuks aga ketas jääb veel terveks...
 
n2 05. august 2013, kl 11.40
teadmatu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Lohaka väljatõmbamisega nüüd küll ketast ära ei ta
> pa. Kui millegi kirjutamine kettale jäi pooleli võ
> ib ketta "lukku" lüüa aga katki ei usu kohe mitte.

Ma ei tea, mis juhtus. Salvestistega ketas seisis pool aastat riiulis, polnud arvutiga ühendatud. Toatemperatuuril, magneteid lähedal polnud, põrutada pole saanud, oma "tasku" sees, seega tolm (mida polegi) ka ligi ei pääsenud. Uuesti ühendades tuli lihtsalt kiri, et ketas on vaja "alustada" see soomekeelne käsk tähendab, et formaatida ja edasi, et Windows ei saanud seda lõpuni viia. Arvutis ketast ei näe. Aga mulle see pole enam probleem, sest olen loobunud. Nagu ma kusagil juba mainisin, siis sama viga ja nimelt SAMA KETTAGA on paljudel ja kellegi inglise keelne kirjeldus: "you need to format the disk in drive D: before you can use it. Do you want to format it?" then when I select to format disk, it show "Windows can't format J Check to see that the disk and drive are connected properly, make sure that the disk is not read-only, and then try again. For more information, search Help for read-only files and how to change them".
Seda ma kontrollida ei oska: "make sure that the disk is not read-only", kui ma teda kusagilt arvutist ei leia. Omal ajal ma ikka päris palju kolasin netis ja püüdsin viga leida, kasvõi selle jaoks, et endale asi selgeks teha.
 
olavsu1 05. august 2013, kl 12.16
alustuseks see: http://www.petri.co.il/external-hard-drive-read-...


ja siis mida partmanager näitab?

http://technet.microsoft.com/en-us/magazine...

sellised asjad näevad kettaid sügavamal tasandil kui failisüsteem.
 
?. 05. august 2013, kl 12.16
kas sinu käest saab neid karpe odavamalt kui poest?
 
Ultrraz 05. august 2013, kl 12.25
Odavamalt ei saa, minu käest saab neid 10ga.
see teenus ei olegi mõeldud neile, kes seda ise suudaks ära teha.
 
?. 05. august 2013, kl 12.26
et siis karp maksaks 10 ja karpi panek palju?
teadmatu 05. august 2013, kl 14.03
n2 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> teadmatu Kirjutas:
> ----------------------------
> ---------------------------
> > Lohaka väljatõmba
> misega nüüd küll ketast ära ei ta
> > pa. Kui mil
> legi kirjutamine kettale jäi pooleli võ
> > ib ke
> tta "lukku" lüüa aga katki ei usu kohe mitte.
>
>
> Ma ei tea, mis juhtus. Salvestistega ketas seis
> is pool aastat riiulis, polnud arvutiga ühendatud.
> Toatemperatuuril, magneteid lähedal polnud, põrut
> ada pole saanud, oma "tasku" sees, seega tolm (mid
> a polegi) ka ligi ei pääsenud. Uuesti ühendades tu
> li lihtsalt kiri, et ketas on vaja "alustada" see
> soomekeelne käsk tähendab, et formaatida ja edasi,
> et Windows ei saanud seda lõpuni viia. Arvutis ke
> tast ei näe. Aga mulle see pole enam probleem, ses
> t olen loobunud. Nagu ma kusagil juba mainisin, si
> is sama viga ja nimelt SAMA KETTAGA on paljudel ja
> kellegi inglise keelne kirjeldus: "you need to fo
> rmat the disk in drive D: before you can use it. D
> o you want to format it?" then when I select to fo
> rmat disk, it show "Windows can't format J Check t
> o see that the disk and drive are connected proper
> ly, make sure that the disk is not read-only, and
> then try again. For more information, search Help
> for read-only files and how to change them".
> Se
> da ma kontrollida ei oska: "make sure that the dis
> k is not read-only", kui ma teda kusagilt arvutist
> ei leia. Omal ajal ma ikka päris palju kolasin ne
> tis ja püüdsin viga leida, kasvõi selle jaoks, et
> endale asi selgeks teha.

Siin neid müüte nii palju et
Sulle paras lugemiseks
http://www.techhive.com/article/116572...
 
külastaja 05. august 2013, kl 22.37
to n2

Sinu probleemi jaoks võib olla abiks Parted Magic Live CD. Sul on vaja tõmmata ISO fail ja kõrvetada buutiv live CD.Käivitad arvuti selle plaadi pealt ja formateerid ta sellega.Sel teinekord parem nägemus kettast kui winnil. !!!!!! ETTEVAATUST!!!!!!! ,pead teadma, et formateerid just välist ketast ja mitte eksikombel arvuti sisemist kõvakat.Kui kettatähises pole kindel aitab kettamahu võrdlus näiteks.

http://sourceforge.net/projects/partedmagic/files/partedmagic/Parted%20Magic%202013_08_01/

plaadi kirjutamine;

http://arvutiturve.wordpress.com/2009/11/29/buutiva-plaadi-kirjutamine/

Read only jaoks lugemist;

http://www.petri.co.il/external-hard-drive-read-only-solution.htm#

Sama asi juutuubis

http://www.youtube.com/watch?v=QxTt19Ww5nE
 
l33t h4x0r 06. august 2013, kl 18.11
Tänapäev olulisem sellest mis firma oma võtta on hoopis see kuidas sellega ümber käiakse. Ehk siis kui tahta arhiveerida siis võiks kasutada paljukirutud seadme eemaldamist windoozast remove device safely blabla kaudu. Lisaks võiks sel ajal kui kettal vool sees on teda mitte näppida, liigutada jne. Alati võimalus, et libiseb näppude vahelt kribamise ajal kolksti vastu lauda vms. ja nö. nõel kriibib platterid ära ja saad mehhaanilised badid - teisisõnu võid ketta prükkarisse visata.
 
Ultrraz 06. august 2013, kl 19.53
Karpi panek ei maksa midagi.
On sul selle järgi vajadus või niisama igavusest küsid?
 
Arvamus 06. august 2013, kl 20.18
verbatim kettad on päris head, samsungi omadega on nii endal kui ka tuttavatel probleeme olnud.
 
Talle 07. august 2013, kl 16.48
Hea teema jälle. Kaks lehekülge.
Teha ei ole midagi või?

Üks paneb hullemini ämbrisse kui teine ja siis tuleb veel Shadow25 ja hakkab hoopis NAS võrguketastest midagi jahuma. Mehed minge lugege raamatukogus kirjandust ikka enne.

Vaatan huviga, kas veab ka kolmanda lhe välja või ei.

Miks ei peaks vedama, kui sellised tarkpead koos siin.

Irw

Sedasi siis.
 
´Tähelepanelik 07. august 2013, kl 17.48
Mall, Malle, Talle, Isa Talle = Tõnis
 
Talle (isa) 07. august 2013, kl 17.50
Sa mine pane tähele kusagil mujal eksole.
See ei ole siin närtsinud südamete tähelepanemise koht, vaid arvutiabi foorum. Või too vokk Talnasse.
Vaatan üle.

Sedaviisi.
 
Läti Hendrik 07. august 2013, kl 18.24
´Tähelepanelik
07. august 2013, kl 17.48

Mall, Malle, Talle, Isa Talle = Tõnis
-----------------------------------------------------


Talle
07. august 2013, kl 16.44

Kuulge ajuhiiglased.
See siin on minu arvutiabi, mitte telefoniabi.
Mis need telefonid siia puutuvad?

Fucs sul on mingi mölapidamatus või?
Milleks pikalt laialt heietada arvutiabi teemas telefonidest?

Ja kiitus ainukesele normaalsele siin :
kle 30. juuli 2013, kl 08.34 vastas ainsana õigesti.

Edu
-------------------------------------------

Talle
07. august 2013, kl 17.40

Too vokk minu kätte.
Ma lahendan sul selle probleemi.
Pärast ära lahendamist ei saa enam minu arvutiabisse postitada ja korras.

Sedaviisi.

Edu ei soovi
-------------------------------------------------

Talle (isa)
07. august 2013, kl 17.43

Sinu see 3,3 terabiti jutt kõlbaks mulle veel, aga su nimi ei meeldi mulle. Vaheta ära või kobi mujale. See siin on arvutiabi ja Bimbodele ei ole ruumi.

Niimoodi siis sellega.

Õiget vastust siiani ei ole.
Kiidan teemategijat.

Edu
------------------------------------------------

Talle
07. august 2013, kl 17.48

Siit ei saagi erilist abi nii kaua, kuni siin põhupead koos käivad. Mina ei hakka ka praegu aitama, sest ei alanda ennast sellise tasemeni, et sellistega koos kommenteerida midagi siin. Ma ütlen siis, kui õige vastus tuleb.

Too ketrusmasin minu kätte. Asun Talnas. Või otsi pädev patsiga poiss. Mõni Pekka ikka ümmära seda arvuti asja, kuigi minuga võrreldes on tase madal.

Edu
 
Läti Hendrik (lisapeatükk) 07. august 2013, kl 18.30
Talle
07. august 2013, kl 16.39

Oimaivõi!
Enne kirjutamist ikka mõtlete ka või?

maniakk 06. august 2013, kl 22.32 oli tubli ja vastas nii nagu peab, välja arvatud viimane lause.

"kunagi endale sai ka tehtud ja siis sai villand kustutasin ära"

Milleks sul oli vaja seda pahna siia vastuse juurde panna?

Teised mingu kooli kõigepealt ja ärgu toppigu oma nina siia.

Edu
 
Talle (isa) 07. august 2013, kl 18.55
Läti Hendrik sa too vokk minu kätte.
Oled omale igasugu pahna installinud seal ja neti teel läheb pikaks juhendamine.

Õige vastus oli muidu Talle 07. august 2013, kl 16.44

Kiitus asjaliku vastuse eest.

Niiviisi siis.

Edu
 
Läti Hendrik 07. august 2013, kl 19.34
Talle (isa) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Läti Hendrik sa too vokk minu kätte.
> Oled omale
> igasugu pahna installinud seal ja neti teel läheb
> pikaks juhendamine.
>
> Õige vastus oli muidu
> Talle 07. august 2013, kl 16.44
>
> Kiitus asja
> liku vastuse eest.
>
> Niiviisi siis.
>
> Ed
> u


Kasutan intelibaasil sulge ja terabiti suurust pärgamenti Sul tõnis-poiss käib see töö üle jõu.
Sa tegele millegi etemaga kui et siin Sakala mehi asjata sarjad.

Lugupidamisega Heinrich der Lette.
 
sky 07. august 2013, kl 20.24
Tõnis, see siin on arvutifoorum, mitte teatud laadi raviasutus. Oma terviseprobleemiga pöördu psühhiaatri poole, teiste sõimamine ei asenda teraapiat ega muuda Sind stabiilsemaks. Ei aita ka Tõnise nime asendamine teiste nimedega, sest see ei kaota ära käitumishäiret, mille tõttu ei ole Sa siia foorumisse enam eriti oodatud.
 
olavsu1 07. august 2013, kl 20.31
ok-ok, ma siis enam ei vii humanitaarabi it-tehnikat hullari tohtritele.
 
activex 08. august 2013, kl 16.47
2,5 TOLLINE KETAS ON HEA.
3,5 TOLLINE KETAS ON HALB.
 
jah 09. august 2013, kl 12.13
väga hea teema!! Mul endal ka kõvaketast vaja ja ei oska valida, sest erinevaid tootjaid palju. Et siis.. western digital ja verbatim head ja samsung halb?
 
ei ei 09. august 2013, kl 15.49
verbatimet pole keegi heaks pidanud. samsungil ehk mõni mudel kehava, aga minul üks ketas 7 aastat ilusti töötanud.

http://www.digi.ee/foorum/index.php?action=vthread&forum=212&topic=41848

Kui tahad kvaliteetset ketast siis WD on üpris mõistlik valik. Kui tahad eraldi ketast ja karpi siis karbi sisse osta caviar black.
Intel i5-3570K 4.3Ghz, Cooler Master 212 EVO, ASRock Z77 Pro3 Motherboard, 2 x 4GB Corsair Vengeance DDR3-12800 1866Mhz 9-9-9-24, Sapphire HD 7850 2GB @1150Mhz Core/5100Mhz Memory OC, WD Caviar black 1TB 7200RPM, Corsair CX430 430W PSU, BitFenix Outlaw
 
n2 10. august 2013, kl 13.02
n2 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> naine küsib Kirjutas:

> Minul igatahes ’ Samsung S2 320gb Portable Hard Drive’ andis otsad, õnneks ma arvutist midagi ära ei kustutanud. Guugeldades oli selle kettaga sama probleemi paljudel.


*
See foorumi lõpp on veidi imelikuks läinud, aga lisaksin oma kirjutise kohta.

Vastasin teemaalustjale omast kogemusest SAMSUNGI ketta kohta.

Ma muidugi tänan sõbralikke soovitajaid ... aga olen selle juba maha kandnud, uus variant on olemas ja kirjutis oli infoks, et minul just selle kettaga ei vedanud.

Olen variante proovinud ja nii tark ei ole, et mingi ilmselt vigase ketta pärast hakkaksin uusi partitsioone looma ja mida kõike eksperimenteerima. Pärast pole mul kedagi, kes mingi välise kõvaketta pärast segipööratud arvuti korda teeks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!