Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Uus arvuti.
 
Võhik 26. oktoober 2013, kl 20.08
Mõne jaoks kindlasti rumal küsimus. Aga ma sooviks teada, kuidas on äsjaostetud arvutil D kettal 19,3 GB-st vaba ainult 2 GB. Ja mis see D ketas endast üldse kujutab. Teine mure seisneb arvuti registreerimisega. Hoiatuses seisab, et kinnitage emailil oma konto ja viige registreerimine lõpuni, aga mul pole ühtegi meili tulnud. Kui vajutan, et saada teade uuesti meilile, tuleb vastus, et hetkel ei saa ühendust, proovige uuesti.Ühendus on ju olemas. Tänu sellele, et registreerimine on lõpuni viimata ei pääse igale poole ligi. Segane jutt, aga vast sai keegi aru, mis ma öelda tahtsin. Aitäh ja palun kergemat karistust:)
 
mis arvuti on 26. oktoober 2013, kl 20.13
 
galita 26. oktoober 2013, kl 20.27
D ketas tähendab kõvakettal olevat partitsiooni. Windowsi all on tavaliselt kõvaketas jaotatud kaheks partitsiooniks, C ketas ja D ketas. Tähed C ja D ei oma tegelikult tähtsust, sest nende asemel võib näiteks vabalt ka K ja L olla-see ei muuda midagi. Kuid vaikimisi paigaldatakse Windows C kettale ehk partitsioonile. Teemaalgataja postitust lugedes tundub, et temal asub süsteem, ma oletan siiski, et Windows mitte Mac, D kettal.
Teemaalgataja võiks kirja panna, kas arvuti on ostetud poest koos Windowsiga ja süsteem on legaalne või on tegemist piraat-windowsiga? Kui arvuti on ostetud mõne inimese käest, ka siis võib tegemist olla piraat-windowsiga, mis lasti lihtsalt arvuti müümiseks peale.
teadmatu 26. oktoober 2013, kl 21.02
 
galita 26. oktoober 2013, kl 21.16
Tõesti vist Mac'ga tegu. Ei ole Maci kunagi installinud ja ei teadnudki, et tal on nagu Windowsilgi D ketas. Kujutas maci puhul Windowsist erinevat failisüsteemi ette:))
 
Võhik 26. oktoober 2013, kl 21.27
Kõik on legaalne, ostetud Klickist. Peal oli Windows 8.
 
külastaja 26. oktoober 2013, kl 22.58
D ketas on ilmselt mingi süsteemitaaste partitsioon.
Pole ju teada mis arvutiga on tegu. Erinevad firmad panevad kaasa lisaks op-süsteemile igasugu tarkvara.
Imestama paneb D ketta hõivatuse suurus(17,3 Gb)
Millise konto all sa sisse logid (Local Account, Microsoft Account?) Kui ei tea, siis loe sealt;
http://landfield.pri.ee/Windows-8/Mitu_parooli_logimine.html

Microsoft Account olemasolu ei ole kohustuslik, kasuta Local Account`i, siis jäävad igasugu emailid ära.
 
galita 27. oktoober 2013, kl 10.05
Kas Windows 8'l ei ole menüüs sellist asja nagu Aktiveerimine? Kui nüüd õieti mäletan, siis Windows 7'l oli küll seadetes aktiveerimise võimalus olemas. E-maili konto kinnitamine tähendab seda, et aktiveerimise käigus tuleb sisestada oma e-maili aadress.
Võin ka eksida, sest ei ole jõudnud veel Windows 8'ga tutvuda.
 
kle 27. oktoober 2013, kl 10.08
See win8 on üks jube asi , olen selle kohta lugenud netist ja pole midagi kiitvat veel märganud. Ise lasin läpakast selle 8 maha ja 7 peale , sada korda etem.
 
Pille 27. oktoober 2013, kl 10.16
Miks mõned seda win 8 nii maha teevad?
Mul juba üle aasta lauaarvutis,kiire ja pole veel vigu ette tulnud.
 
külastaja 27. oktoober 2013, kl 10.35
Pille Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Miks mõned seda win 8 nii maha teevad?
> Mul juba
> üle aasta lauaarvutis,kiire ja pole veel vigu ett
> e tulnud.


Inimesi häirib see Metro kasutajaliides ja muud uued asjad on harjumatud.Kui ära harjuda, siis mõistavad, et kõik on tegelikult mugavamaks ja loogilisemaks tehtud.
Nagu vahel uus ülikond tahab mehega harjuda.

http://landfield.pri.ee/Windows-8/Win_8_MetroCP.html

Uues Windows 8.1 (Blue) versioonis on võimalik see Metro ekraanivaatesse minek välja lülitada ja arvutit käivitades leiad eest vana Windows 7 väljanägemisega töölaua.

Proovige;

http://landfield.pri.ee/Windows-8/Win8_proovimiseks.html

Ainult IE-11 on selles veel vigasevõitu.
 
Pille 27. oktoober 2013, kl 12.26
Win 8 saab ka vastava progega metro välja lülitada,saab samuti win 7 start menüü ette.
 
galita 27. oktoober 2013, kl 13.44
Kallis Pille, sellega on nagu Linuxiga. Windows 7 erineb Windows 8'st ja see tähendab, et süsteem on halb. Mul on üks tuttav, kel kogu aeg on mingi probleem arvutiga ja et arvutiteenindusele maksta ei tihka, siis olen mina see, kelle poole kõigi arvutiga seotud probleemidega pöördutakse. Soovitasin tuttaval õppida Windows Vista selgeks (Vista oli tal ostes arvutist), selle peale vastas tuttav, et tal ei ole aega. Lõpuks tüütasid tema Windowsi probleemid mind ära ja paigaldasin ta arvutisse Linux Mint'i. Tuttav ei saanud midagi aru, sest ekraani pildi vahetasin ära ja probleeme süsteemiga enam ei esinenud. Kuid nüüd üks tarkpea, kes kasutas tema arvutit, tegi tuttavale selgeks, et tal on hoopis Linux arvutis. Selle peale läks jälle kisa lahti, et tema tahab Windows 7't. Küsimusele, milleks talle Windows 7, tuttav vastata ei osanud.
 
-Fucs 27. oktoober 2013, kl 14.44
muig to galita

OT
(asjalikud inimesed ärgu lasku ennast sellest häirida)

Ükspäev oli lausa AK uudistes üheks suureks uudiseks, et MS taastab Win8 all Windowsi "Start" nupu ja menüü :DDD

Järgmiseks taastab MS kõik selle hea, mis on Win7-mes ja sealt on juba kukesamm, kui taastatakse kõik see hea, mis oli XP-s :)))))))))))

Noja saamegi omale lõpuks Win XP SP4 :D
 
galita 27. oktoober 2013, kl 14.53
Kui Windows 8'st saab lõpuks vana hea Windows XP, siis mine tea, äkki hakkan ka veel kunagi Windowsi kasutama. Aga raha maksta küll ei tahaks kui tasuta on nii palju valikuvõimalusi olemas:)
 
223 27. oktoober 2013, kl 15.24
Pille Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Miks mõned seda win 8 nii maha teevad?
> Mul juba
> üle aasta lauaarvutis,kiire ja pole veel vigu ett
> e tulnud.
Ja äsja väljatulnud Win 8.1 on veel selgelt parem.
Mahategijad on ka peamiselt "lugenud", kõik need nn "puudujäägid" on maha keeratavad,optimeeritavad.
Vana aeglast Win 7-t või XP-d enam tagasi küll ei taha..
 
-Fucs 27. oktoober 2013, kl 15.34
Sa pane see XP ja mitte 32bitine vaid 64bitine, samasse kasti kus sul see win8 lippab oma 4+ GB RAM-iga ja korraliku CPU-ga ja sa ei jõua kaasa elada oma XP liikumisele :))))) ......

....mitte, et ma seda Win8-at praegu niiväga maha teeks, vaid lihtsalt you now :P
 
lammas wää 27. oktoober 2013, kl 15.52
to Fucs
tegelikult ei või seda teha:)
liiga kiirelt sulgeb arvuti





naised saunas rääkisid:)

---------------------------------------
HOIATUS:
"Antud kasutaja ei oma IT alast haridust"
---------------------------------------
Tunne oma riistvara:
http://filehippo.com/download_speccy/
 
223 27. oktoober 2013, kl 16.55
-Fucs Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sa pane see XP ja mitte 32bitine vaid 64bitine, sa
> masse kasti kus sul see win8 lippab oma 4+ GB RAM-
> iga ja korraliku CPU-ga ja sa ei jõua kaasa elada
> oma XP liikumisele :))))) ......
>
> ....mitte,
> et ma seda Win8-at praegu niiväga maha teeks, vai
> d lihtsalt you now :P
Samas kastis olengi ma neid kõiki jooksutanud-tõsi küll- 32 bitistena..
 
-Fucs 27. oktoober 2013, kl 17.51
Noja puhas Win8 on sellel kiirem kui puhas Win XP ?

******************************************************
Windows XP Professionali minimaalsed riistvaranõuded on järgmised:

233 MHz või kiirem Pentiumi protsessor (soovitatavalt 300 MHz);
vähemalt 64 MB muutmälu (RAM) (soovitatavalt 128 MB);
vähemalt 1,5 GB vaba kõvakettaruumi;
******************************************************
Windows 8.1 minimaalsed riistvaranõuded on järgmised:

Protsessor: 1 GHz või kiirem protsessor, mis toetab funktsioone PAE, NX ja SSE2
RAM: 1 GB (32-bitine) või 2 GB (64-bitine)
Kõvakettaruum: 16 GB (32-bitine) või 20 GB (64-bitine)
******************************************************
 
targad soovitused !!!??? 29. oktoober 2013, kl 14.28
Uude Win 8 või Win 8.1 kompuutrisse Sa juba oma XP'd ei installeeri, see pole lihtsalt võimalik - emaplaadi, UEFI, draiverite jms pärast.

XP on nüüdseks ajast- ja arust + ebaturvaline. 2014 kevadel, kui lõppeb XP tugi, siis teadagi mis juhtub - häkkerid ootavad juba õhinal :)

Win 8 mahategijad ei ole seda süsteemi veel ise lähedalt näinudki, aga lärmavad nii siin kui ka mujal - seda võib juba nende kommide põhjal juba järeldada!
 
galita 29. oktoober 2013, kl 15.05
See on küll kindel, et häkkerid ei oota õhinal mil lõpetatakse XP uuenduste tootmine, mis teeks väheste allesjäänud XP kasutajate ründamise lihtsamaks. Häkkerid nokitsevad juba Windows 9 kallal ja Windows 8 häkkimise juhendeid leiad youtube'st.
 
Fucs 29. oktoober 2013, kl 15.59
Noo see, kas uuele arvutile läheb XP selga või mitte ja kuidas, ning mis nippidega ta sinna läheb, oleneb ikka konkreetsest arvutikomplektist, mitte sellest, kas seal on ostes peal WIN8 või mitte.

Ma ei tea, keda sa Win8 mahategijatena silmas pidasid, aga kui minust rääkida, siis mina ei tee teda mitte maha.
Kui mul selle kohta midagi üldse öelda on, siis vaid seda, et mulle ta ei sobi mitte.
 
targad soovitused !!!??? 29. oktoober 2013, kl 21.47
Jutt käib uutest arvutitest ja nii Win 7 kui ka Win 8 arvutitele sa XP'd peale ei pane. Juhul kui see mingi ime läbi ka õnnestub, siis ei hakka ta normaalselt tööle - ei aita ükski nipp.

XP kasutajaid on maailmas praegu tervelt 31% ja see on väga suur arv ning eks kevadeks jääb neist veel suur osa oma xp'd kasutama. Seda just oodataksegi ja tänapäeval ei häkita enam niisama vaid jutt käib ikkagi identiteedi, pangakontode jms vargustest. Häkkimisega tegelevad profid, kes on mafiaga seotud ja nende lihtsate internetiõpestustega pole sul suurt midagi peal hakata (või saad siis väheke targemaks ainult).

Win 9 polegi veel välja tulnud, tema koodi kirjutamist alles alustati - mida need häkkerid teevad? :)
 
Fucs 30. oktoober 2013, kl 10.14
Mis asi on WIN7 ja WIN8 arvuti?

No võtame näiteks selle siin:
ML530
Emaplaat: Gigabyte™ H81M-S2PV
Prose: Intel® Core™ i3-4130
RAM: 4 GB DDR3-1600 kuni 16 GB DDR3-1600
HDD: 1.0 TB WD® Caviar Blue
Graafika: 1 GB NVIDIA® GeForce® GT620
OP Sys: WINDOWS 8.1 PRO (on ka Win7-ga)

http://www.arvutid.ee/et/arvutid/lauaarvutid...

Noh, see on nn. "uus Windows 7/8 arvuti" ja sellele läheb näiteks XP selga kolinaga.

http://it.gigabyte.com/products/page/mb...
http://en.kioskea.net/faq/2544-installing-window...
http://www.bhphotovideo.com/c/product/886715-REG...



See oli niisama pandud praegu.
Mitte lõputu vaidlemise eesmärgil postitatud.
Mul nagunii poleks aega.
 
külastaja 30. oktoober 2013, kl 13.18
Mis asi on WIN7 ja WIN8 arvuti?

Vast uued UEFI Bios`i arvutid kus Legacy boot puudub.Vaatasin uue asuse UEFI BIOS`i tutvustavat videot ja märkasin, et Legacy USB boot oli siiski olemas.Pole nii kõva asjatundja, aga kui näiteks XP bootlaadur USB pulgale panna peaks oma XP ikkagi peale ajada saama.

http://www.youtube.com/watch?v=-eKsmKknw_g
 
galita 30. oktoober 2013, kl 13.21
Proffesionaalsete häkkerite eest ei suuda end enamus arvutikasutajaid kaitsta ja seda olenemata süsteemist. Kuigi Linuxit peetakse Windowsist turvalisemaks, siis isegi Ubuntu all suudab kogenud häkker arvutisse tungida kui kasutatakse vaikimisi seadeid. Häkkimise vastu aitab kõige paremini siiski tulemüür ja kasutades XP all kolmanda osapoole tulemüüri, teeb see süsteemi tunduvalt turvalisemaks. Ega Windows 7 all olev tulemüür ei ole ka vaikimisi seadetega nii turvaline midagi, et arvutisse sisse ei pääseks. Hea kaitse annab väline tulemüür, aga kui nüüd küsida, paljudel arvutikasutajatel on ruuteris tulemüür seadistatud, siis enamus vastab, et ei ole isegi mitte tutvunud ruuteri seadetega, rääkimata seadistamisest. Ja kõigil ruuteritel ei olegi tulemüüri.
Turvalisus oleneb esmajoones siiski arvutikasutajast. Kui inimene klikib igal lingil ja aknas yes, yes, siis ei aita kõige turvalisem süsteem ka mitte.
 
targad soovitused !!!??? 30. oktoober 2013, kl 14.32
Ei vaidle rohkem, sest siinsete "kõvade tegijatega" on see mõtetu ajaraiskamine. Kiitke oma xp'id ja linuxeid edasi ning olge rõõmsad!
 
külastaja 30. oktoober 2013, kl 14.45
targad soovitused !!!??? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei vaidle rohkem, sest siinsete "kõvade tegijatega
> " on see mõtetu ajaraiskamine. Kiitke oma xp'id ja
> linuxeid edasi ning olge rõõmsad!

Enda eest rääkides...
Nagu mainisin, ei pea ennaast kõvaks asjatundjaks.Ei kasuta XP-d ja olen alati soovitanud just turvalisuse pärast(ka muudel põhjustel) windows 8-t või veel parem 8.1-te
Aga erinevaid asju katsetada, proovida meeldib. Samuti olen avatud arutelule.
 
galita 30. oktoober 2013, kl 14.46
Ikka oleme rõõmsad:) Milleks vihastada ja enda närve rikkuda ning teisi sõimata?
PS! Jätan rõõmuga teemaalgataja otsustada kelle pakutud juhendit ta enda jaoks kõige sobilikumaks peab ning ei vihasta kui valituks ei osutu minu pakutud lahendus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!