Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
hot.ee jamab
 
Liis_ 08. november 2013, kl 13.41
Hot.ee-s kirjade saatmisel mingi jama ... vormistan korrektse meili koos taandridadega jne. aga adressaat saab meili kätte "terve tekst ühes jorus" ... lisaks ei aktiveeri enam kirjas saadetud linke. Olen ka tähele pannud, et re-vormis tagasi saadetud meilid ei jõua kohale ... Oskab keegi nõu anda, mida teha? Aitäh!
 
Fucs 08. november 2013, kl 13.53
No ma ei imesta selle üle, kui jamab. Eriti pärast teadet et:

"Tere!
Kutsume Sind kasutama meie uut keskkonda www.suhtlus.ee, mis võimaldab Sul koondada kõik e-posti kontod, kontaktid, uudisrubriigid ja sotsiaalmeedia ühte kohta.

Kuidas saada kasutajaks?
Mine aadressile www.suhtlus.ee ja logi sisse oma hot.ee kontoga.

Katseta kõiki uue keskkonna võimalusi:

Koonda kõik e-kirjad Suhtluse keskkonda – nii on e-kirju ja e-posti kontosid kergem hallata.

Lisa oma lemmikud uudisrubriigid ja blogid Suhtlusesse - saad kõiki ühest kohast jälgida.

Kui sul on Elioni lauatelefon, siis seo see Suhtlusega ja algata kõnesid otse keskkonnast – näed siseneva kõne korral infot helistaja kohta juba enne kõnele vastamist.

Vaata Suhtluse tutvustavat videot:

http://www.elion.ee/reklaamid/get?id=1957...

JNE

No ühesõnaga patsiga poisid ilmselt möllavad seal HOT.ee-s praega ennastunustavalt tundub.
 
Fucs 08. november 2013, kl 14.04
Seda, et proovisin praegu kirja välja saata HOT-ist GMailile koos vorminduse ja linkidega ja kõik toimis nagu peab! Ei mingit jama.

Proovi uuesti, kas hakkas tööle?

Kui ei, siis:
1. Millise veebilehitsejaga sa HOT.ee-st kirju loed ja saadad?
2. Kas on installitud sellele veebilehitsejale mingeid lisasid (eriti siis viimasel ajal, kui probleemid tekkisid - NoScript, Adblocplus vms lisad)
3. Millal toimus viimati windowsi uuendamine (kui on ikka win) sh. igasugused Javad jms)
 
Liis_ 08. november 2013, kl 14.07
Jah tõesti, ma arvasin sama, sest sain kutse liituda selle uue postkasti testimisega ... Saatsin ka nendele järelpärimise juba mitu päeva tagasi, aga vastust pole ... Tegin praegu katse oma kolme erineva hot.ee ID-ga - kõikjal sama probleem. Aga kas on võimalik, et minu mingi arvutis olev programm tekitab seda?
 
Liis_ 08. november 2013, kl 14.27
1. Internet Explorer

2. NoScript on installitud paar kuud tagasi, kuna Delfis ei saanud enam lehekülgi avada.

3.Windows7 update teen korrapäraselt (viimati täna) ... Java pole installitud.

On tekkinud ka probleeme videode avamisega - nõutakse alati Adobe Flash Palyer installimist, kuigi see on juba ammu arvutis. Olen siis olemasoleva uninstallinud ja asendanud uuega, aga probleem sama - "You don't seem to have the latest version of Adobe Flash Player installed that is required for this service.
Get the latest version here."

Laen siis veelkord ... aga tulemus sama - videosid ei ava.
 
Liis_ 08. november 2013, kl 14.29
 
nalija kui palju 08. november 2013, kl 14.38
Kas nilbe ei ole tuttavatele ja ametiasutustele saata ekirju, mis lõpevad hot.ee-ga. Jätab nagu odava libu maitse.
 
eh 08. november 2013, kl 14.48
Sina tegele oma odavate libudega VÄLJASPOOL hot-i postkasti ja ära risusta teemat siin.
 
Fucs 08. november 2013, kl 15.26
Ilmselt ikka ON java installitud!
Ja komplektne jama nii Hot.ee kui videode ja Fläshidega on tingitud NoScript lisast (kui NoScript antud lehel blokib kõike, siis tulevad sellised teated ja jamad).

1. Noscript. See on Firefoxi, mitte IE plugin. Kui lähed HOT.ee lehele Firefoxiga, siis vajutad Noscript ikooni üleval ja valid "Keela HOT.ee" (S) ikoon peab jääma ilma punase keeluristita kindlasti.

Sama teed nendel saitidel, kus tahad videot vaadata.

IE-s on asjad teisiti. Seal on XSS filter.
Kõigepealt, et mitte läbi käia kõiki seadeid rida-realt: Internet Explorer > Tööriistad > Interneti suvandid > vaheleht "Turvalisus" > Kohandatud tase > Lähtesta kujule: "Keskmiselt kõrge (vaikesätted)" > Lähtesta > OK.

Ainult XSS filtri lubamiseks/keelamiseks tuleb sealsamas "Kohandatud taseme" vahelehel keelata või lubada XSS Filter (sina siis keela - disable see filter prooviks):

http://www.sevenforums.com/tutorials/169672-inte...

Kui IE-l on üleval aadressiribal veebilehe aadressi ees InPrivate ikoon (kasutad InPrivate sirvimist), siis HOT.ees ei saa kirjale lisada linke. Küll aga peaks kirja vormigut olema võimalik teostada. NoScript ei lase Hot-is üldse midagi teha, kui blokib kõik skriptid ja ei lase osasid asju teha, kui blokib tetud skriptid.

Java uuendamiseks (kui ikkagi on vaja) külasta:

http://java.com/en/download/help/update...
 
Liis_ 08. november 2013, kl 16.09
Tänud Sulle, Fucs!
Eemaldasin selle XSS filtri, aga seis endine ... Üleval aadressiribal veebilehe aadressi ees InPrivate ikooni ei ole ...
Javaga oli kunagi see jama, et ühel hetkel oli mul seda vaja ja installisin, aga ta muutis üht-teist ja ma uninstallisin selle Revoga ...
Kas see NoScript on vajalik arvutis või võib selle ka eemaldada, ja mil moel? (Firefoxi ei ole)
 
Fucs 08. november 2013, kl 16.46
No Hot.ee-sse ei saa sa ilma Javascriptita üldse sissegi. Ja kui seal kasutatakse ka Javat, siis on vajalik ka Java installimine.

Tõmba endale igaks juhuks viimane java versioon vastavalt oma Windowsile ja installi ära (link minu eelmise postituse lõpus).

Noscripti pole arvutisse vaja, kui sul pole Firefoxi ja kasutad hoopis IE-d.

Edit: hakkan juba ka segast peksma :)
Pole vaja jah aga.....
No sa ei saa installida ja uninstallida oma NoScripti kui pole Firefoxi. See on Firefoxi LISA ja installeerub FF alla. Kui sul seal muidugi mõnda muud imelist NoScripti pole (ma ei kujuta ette, misasi see võiks olla).



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Fucs 11.11.2013 17.34.
 
Liis_ 08. november 2013, kl 17.35
Aitäh! Installisin Java, aga hotis kõik endine ... Ehk on siiski asi NoScriptis, aga kuidas seda uninstallida ... Revos seda näha ei ole.
 
Liis_ 08. november 2013, kl 17.38
Selge - lugesin Sinu viimast postitust alles nüüd ... :-)
 
Liis_ 08. november 2013, kl 17.53
Veel - selle nö NoScripti teema leidsin suvel siitsamast foorumist ... :-D
http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?67,12416453

Laadisin selle alla, kuna Delfi leheküljed ei avanenud enam ühel hetkel ...

Nii - asi ongi selles scriptis - see nulliski mu Flash Playeri ja hoti siis ära - "NoScript keelab IGASUGUSE javascripti, java, flashi, silverlighti ja veel üht koma teist".
Ei oska enam midagi ette võtta ... :-(
 
Fucs 08. november 2013, kl 17.54
Vat kurivaim siis. Et muutuseid pole?

Kas sul arvutis tõesti ühtegi teist veebilehitsejat peale Internet Exploreri ei ole? Ma prooviksin igal juhul mõne teise lehitsejaga Hot.ee-s toimetada, et välistada veebilehitseja võimalikud ämbrid.

ma teeksin seda juba kasvõi seepärast, et IE on "saatanast" ja minule ta ei kõlba näiteks üldse :))
 
Liis_ 08. november 2013, kl 18.46
Leidsin googeldades mingi NoScript eemaldaja ... let's try :-D

http://www.uninstallreview.com/Browsers/how-to-uninstall-NoScript_7404.html
 
olavsu1 08. november 2013, kl 23.08
noscrpti saad seadistada lubama java't sinu valitud lehtedel.
 
galita 09. november 2013, kl 10.50
NoScript on Firefoxi lisa, kuid teemaalgataja kirjutab Iternet Explorerist ja ei ole kordagi maininud, et tal on Firefox arvutis.
Kus kohast teemaalgataja NoScripti alla laadis? Ja kui Firefoxi arvutis ei ole, kas siis NoScripti saabki üldse paigaldada? Ei ole ise kunagi proovinud ilma Firefoxita NoScripti installida.

Panen siia igaks juhuks lingi Google Chrome brauseri alla laadimiseks, ehk suudab Chrome seda, mida IE ei suuda.
http://www.filehippo.com/download_google...
Veebilehitsejaid võib ükskõik kui palju arvutis olla, nad ei hakka üksteist segama, sest netis surfates kasutad korraga ju ainult ühte brauserit, mitte mitut.
 
Fucs 09. november 2013, kl 12.21
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> NoScript on Firefoxi lisa, kuid teemaalgataja kirj
> utab Iternet Explorerist ja ei ole kordagi maininu
> d, et tal on Firefox arvutis.
> Kus kohast teema
> algataja NoScripti alla laadis? Ja kui Firefoxi ar
> vutis ei ole, kas siis NoScripti saabki üldse paig
> aldada? Ei ole ise kunagi proovinud ilma Firefoxit
> a NoScripti installida.


Fucs 08. november 2013, kl 16.46 kirjutas:
-------------------------------------------------------

>Noscripti pole arvutisse vaja, kui sul pole
>Firefoxi ja kasutad hoopis IE-d.

>Edit: hakkan juba ka segast peksma :)
>Pole vaja jah aga.....
>No sa ei saa installida ja uninstallida oma
>NoScripti kui pole Firefoxi. See on Firefoxi LISA
>ja installeerub FF alla. Kui sul seal muidugi mõnda
>muud imelist NoScripti pole (ma ei kujuta ette,
>misasi see võiks olla).



Tegemist siiski jah ilmselt Java mittetöötamisega Hot.ee keskkonnas. Kas viga brauseris või kusagil arvutis üldisemalt, ei oska öelda enne, kui on katsetatud mõnda muud veebilehitsejat peale IE, nagu ma juba ka eespool kribasin.




Liis_ 08. november 2013, kl 18.46 kirjutas:
-------------------------------------------------------
Leidsin googeldades mingi NoScript eemaldaja ... let's try :-D

http://www.uninstallreview.com/Browsers...


Noh, sellega saab ikkagi eemaldada minu arust ainult Firefoxi NoScripti lisa, mida vähemalt XP masinas programmiloend ka koos Updatedega üldse ei näita (selline asi puudub loendist). Vbl on WIN7 erilisem selles suhtes ja sa siiski leiad sealt NoScript asjanduse kusagilt üles ka ilma Firefoxita (eriti, kui tegemist on mingi X NoScript nimelise asjandusega, millel FF NoScript lisaga midagi pistmist pole - ei või ju iial teada, misasjad kõik olemas võivad olla :)) )
 
Liis_ 09. november 2013, kl 13.02
Ärge ajage mind enam rohkem naerma kui ma juba enda üle naeran ... Olles "iseõppija" ja pusija ja tahtes ise kõike teha ja uurida-puurida, olen tekitanud ikka tõelise kaose selle käigus ... :-D

Kuna mul polnud aimugi sel ajal, mis on NoScript, aga tundus (siinsete kommide) põhjal, et väga vajalik asi, kui lehekülgi raske avada (kogu aeg viskas ette kasti "no script", siis laaadisin selle alla, teadmata, et tegu on Firefoxi lisaga .... Jah, nii palju kasu oli, et delfi hakkas jälle liikuma ja ise olin nii happy :-D

Ilmselt samal ajal hakkaski see hot'i ja Adobe Flashi tõrge. Nii - terve eilse õhtu googeldamise ja otsimise ja installimise ja uninstallimise käigus olen täpselt samas seisus nagu teemat algatades, sest NoScripti oma arvutist üles ei leia ... lasen siis asjadel samamoodi olla ja vähemalt esialgu tõstan käed püsti ... :-D

Aga teile suured tänud hea nõu ja kaasamõtlemise eest! :-))
 
NoScript 09. november 2013, kl 13.09
Kirjuta NoScript otsingureale ja proovi sealt eemaldada.Või laadi mõni unlocker(http://www.filehippo.com/download_unlocker/)
 
Fucs 09. november 2013, kl 15.10
Miks sa kallikene ei taha mitte mõnda teist veebilehitsejat proovida, et vea põhjusele lähemale saaks üritada jõuda? Prooviskid ära ja ütleksid kas sellega HOT töötab OK või mitte.



Ma jätaks praega küll selle NoScript asjanduse rahule, sest no see ei saa loogiliselt mõeldes mitte olemas olla kui FF pole ja IE-d ta ka mõjutada ei saa. Ja uuriks siis järgmisena hoopis Java seadeid.
Pane IE kinni. Mine kausta

C:\Program Files (x86)\Java\jre7\bin
või
C:\Program Files\Java\jre7\bin

Otsi üles fail nimega
javacpl.cpl või javacpl.exe ja kliki see käima.

Peab avanema Java Control Panel

1. Vaheleht General.

Network Setting > Linnuke ette "Use browser settings" > OK

2. Vaheleht Security.

Linnuke ette "Enable Java content in the browser" ja sea Security level keskmiseks (High - minimum recommended)

3. vaheleht Advanced.
Linnukesed ette:

-Default Java for browsers > Microsoft Internet Explorer
-Java plugin > Enable the next generation .....
-Application installation > Install if hinted
-Secure Execution Environment all kõikidele ridadele linnuke ette välja arvatud viimane "Show site certificate...."
-Mixed code security verification > Enable - show warning if needed
-Perform sertificate revocation checks on > All sertificates ....
-Advanced security Settings all linnukesed:
Use sertificates and keys in browser keystore
Enable blacklist revocation check
Enable catching password for authentication
Use SSL 3.0
Use TLS 1.0

OK

Restart

IE käima ja vaata mis toimub Hot.ee lehel


??
 
Liis_ 09. november 2013, kl 16.03
Kallis Fucs, palun ütle, kust ma selle kausta C:\Program Files (x86)\Java\jre7\bin leian? :-D :-))
 
Fucs 09. november 2013, kl 16.15
Ahah?

Töölaud > Minu arvuti > Kohalik ketas C: > Program Files jne

http://windowsforus.com/images/MyComputerCustomi...
 
Liis_ 09. november 2013, kl 19.18
Aitäh, Fucs! Üritan hiljem sellest "raketiteadusest" sotti saada ... :-) :-D
 
Liis_ 09. november 2013, kl 22.43
Galita ja Fucs,

Google Chrome on kogu aeg arvutis olnud, aga kasutanud pole ... Proovisin nüüd selle veebilehitsejaga hot'is kirja saata ja kõik toimib, isegi lingid on aktiivsed. Samuti avanevad nüüd videod. Aga Chromega läks mu läpakas väga aeglaseks ja hakkas hanguma ...

IE-s testisin seda uut mailbox'i suhtlus.ee ja seal meilid ja lingid ok.

Java seadeid ka vaatasin, aga ei näinud seal seda "javacpl.cpl või javacpl.exe" ... ainult "Java", mis ei avanenud :-(
 
aga 10. november 2013, kl 09.22
Katseta Operat. Populaarsuselt neljas brauser (kui Jaapan välja jätta).
http://www.filehippo.com/download_opera/
See ei peaks arvutit aeglasemaks tegema.
 
Fucs 10. november 2013, kl 10.33
Java kaust oli aga ei avanenud???
Või oli java kaus, avanes ja selles kaustas oli mingi "Java" nimeline fail mis ei avanenud?

Kui Chromega töötas kõik, siis ikkagi IE-s viga kusagil. Nüüd tuleks tagasi tulla teema algusesse ja küsida, et kas sa ikka tegid Java uuenduse või taasinstallimise ära?

Hakkame siit pihta uuesti:

https://java.com/en/download/help/ie_tips...

Edasi vaatame üle uuesti:

Internet Explorer > Tööriistad > Interneti suvandid > vaheleht "Turvalisus" > LÄHTESTA KÕIK TSOONID VAIKETASEMELE > OK.

Internet Explorer > Tööriistad > Interneti suvandid > vaheleht "Täpsemalt" > LÄHTESTA INETRNET EXPLORERI SÄTTED > LÄHTESTA > OK.

Internet Explorer > Tööriistad > halda lisamooduleid > InPrivate filtreerimine > Kustuta kõik

Internet Explorer > Tööriistad > halda lisamooduleid > Tööriistaribad ja laiendid > Oracle America, Inc. > Java Plugin > LUBA

Internet Explorer > Tööriistad > Ühilduvuskuva sätted > Lisa (Lisa aknasse kirjutad :

http://live.hot.ee/

ja vajutad "Lisa")
 
galita 10. november 2013, kl 11.00
Kui arvuti hanguma kippub, siis tarkvara poole pealt on sellistel puhkudel enamlevinud põhjused viirused või siis on arvutil programmide jooksutamiseks vähe ressursse--on tegemist kas vana arvutiga või siis säästuarvutiga, mis oma näitajatega ei sobi hästi Windowsi jooksutamiseks.
Kui arvuti jälle hanguma kippub, siis Liis vajutagu klahvikombinatsiooni ctrl+alt+del ja vaadaku CPU järel olevaid %-need näitavad protsessori koormust. Anna siis meile ka sellest numbrist teada. Seniks Opera paigaldamisega ma ootaks, sest ega Operagi ei ole mingi ökonoomne brauser.
 
Liis_ 10. november 2013, kl 13.58
Galita,

Läpakas on 3a vana ... IE-ga lippab kiiresti, Chromega aeglane.
On installitud programm Spessy ... teen copy andmetest, ehk ütleb see midagi ...

.................................................

Windows 7 Professional 32-bit SP1
CPU
Intel Atom N280 @ 1.66GHz 68 °C
Diamondville 45nm Technology
RAM
1,00GB Single-Channel DDR2 @ 266MHz (4-4-4-12)
Motherboard
FUJITSU FJNBF08 (On Board) 77 °C
Graphics
Generic PnP Monitor (1024x600@60Hz)
Intel Mobile Intel 945 Express Chipset Family (Fujitsu)
Intel Mobile Intel 945 Express Chipset Family (Fujitsu)
Hard Drives
298GB Seagate ST9320423ASG ATA Device (SATA) Status good Temperature 43 °C
Optical Drives
HUAWEI Mass Storage USB Device
Audio
High Definition Audio Device

Bus Speed 165,9 MHz
Rated Bus Speed 663,4 MHz
Stock Core Speed 1666 MHz
Stock Bus Speed 166 MHz

...............................................

Arvuti on pahavarast ja viirustest vaba - teen süstemaatiliselt kontrolli, samuti puhastan ülepäeva CCleaneriga.

.........................................

Fucs,

Java taasinstall done ... vaatan Sinu õpetuse järgi veelkord seaded läbi ja annan siis teada ...

Aitäh! :-)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!