Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Üleminek Linuxile
 
Pille 27. jaanuar 2014, kl 09.39
Kuna XP tugi lõppeb varsti,siis on palju soovitusi üleminekuks Linuxile.
Tädi Maali maalt saab vast Linuxi installiga hakkama,aga oh häda,tal ju netipulk.Mida teha?
 
... 27. jaanuar 2014, kl 10.06
xp-ga ei juhtu midagi ja kasuta julgelt edasi. kujutad ette palju maailmas on veel xp-ga arvuteid ja arvad tõesti, et kõik vahetavad op süsteeme.
 
Pihu 27. jaanuar 2014, kl 10.13
kooliharidus pole Linuxi osas ette valmistanud, seetõttu jääd hätta liinuksiga.
 
olavsu1 27. jaanuar 2014, kl 10.46
teadmatu 27. jaanuar 2014, kl 15.04
Kahjuks enamik arvuteid, millel jookseb peal hetkel XP, ei ole võimelised jooksutama estobuntut.
 
lammas wää - offline 27. jaanuar 2014, kl 15.16
estobuntu on surmaunes - ei soovita:)

netipulga kasutajatel on soovitav linux kasutada
vähemalt ei kulu nett musta auku ja saad max kiirust nautida kogu aeg

XP to Linux üleminekut ei toimu
ei soovita ka:)
jääte printeri taha kinni
siis nutate MS Office taga
vanu harjumusi seljast ei saa
üldse võib 8a vana masin linux proovimisel otsad anda:)
 
olavsu1 27. jaanuar 2014, kl 15.29
_üldse võib 8a vana masin linux proovimisel otsad anda:)_

jep. kui masin on Fujitsu Siemens Amilo L1310G siis see PÕLEB linuxit proovides sisse. nii et ei jooksuta windowsit ka. Sissepõlemist saab vältida kui ventika juhtmed välja tuua ja eraldi patareiga ventikas käivitada.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati olavsu1 27.01.2014 15.30.
 
galita 27. jaanuar 2014, kl 18.42
Proovisin Huawei 4G netipulka BackBoxi, Elementary ja Linux Mintiga. Huawei 4G netipulk töötas normaalselt 32 bitise Linuxiga, kuid 64 bitisega keeldus töötamast. Elisa tehnik selgitas, et Hauwei 4G netipulgal puuduvad 64 bitised draiverid ja see pärast ei hakkagi niisama lihtsalt see netipulk tööle. Kui installida juurde lisatarkvara ja draivereid, siis saab ka 4G pulk 64 bitise Linuxiga käima panna, aga selleks peab olema võimalus kasutada mingit muud netiühendus või paigaldada puuduv tarkvara plaadilt. Kui mobiilse interneti kasutajatele on olemas ka ruuterid, millel on LAN/kaabelühendus ja WiFi. Kui tädi Maali ei soovi just iga põõsa all hakata netti kasutama, tema läpakas on enamus ajast kodus laua peal, siis soovitaksin netipulga asemel hoopis ruuteri osta, sest sel juhul on Linuxi jaoks tegemist kaabelühendusega ning mingeid ootamatusi ei tohiks ette tulla. Ruuteri plussiks on ka see, et kui levi kippub nõrgaks jääma, siis ruuterile saab järele panna väliantenni, mis võimendab signaali. Kuid paraku on selline ruuter, mil nii kaabel kui wifi olemas, netipulgast tunduvalt kallim.
 
Jakir 28. jaanuar 2014, kl 01.59
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Proovisin Huawei 4G netipulka BackBoxi, Elementary
> ja Linux Mintiga. Huawei 4G netipulk töötas norma
> alselt 32 bitise Linuxiga, kuid 64 bitisega keeldu
> s töötamast. Elisa tehnik selgitas, et Hauwei 4G n
> etipulgal puuduvad 64 bitised draiverid ja see pär
> ast ei hakkagi niisama lihtsalt see netipulk tööle
> .
Imelik.
Mul kah hetkel Huawei 4G netipulk ja 64bit Peppermint ja mingeid drivereid kusagilt otsima ei pidanud.
Mis Elisa neti jaoks on mingid eri driverid või, ;P
 
Omega-mees 28. jaanuar 2014, kl 02.01
olavsu1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> _üldse võib 8a vana masin linux proovimisel otsad
> anda:)_
>
> jep. kui masin on Fujitsu Siemens
> Amilo L1310G siis see PÕLEB linuxit proovides sis
> se. nii et ei jooksuta windowsit ka. Sissepõlemis
> t saab vältida kui ventika juhtmed välja tuua ja e
> raldi patareiga ventikas käivitada.

IRW
 
galita 28. jaanuar 2014, kl 10.12
Ei tea, aga mina Elisa poolt prooviks antud 4G Huawei pulka 64 bitise Linuxiga normaalselt tööle ei saanud. BackBox küll nägi pulka ja lasi ka võrguga ühendada, kuid tundis ära ainult GPRS ühenduse, 4G'd ei tunnistanud üldse, lukusta või säti seadeid kuidas tahes. Kuid BackBoxile oli mul juba varem AMD Catalyst draivude pärast 32-bitise süsteemi sõltuvusi paigaldatud. Probleeme oli ka 64-bitise Windows 7'ga, kuid see oli piraat-windows ja piraattarkvara puhul võib probleem olla hoopis tarkvara, mitte seadmes. Samas EMT 3.5G töötab ka 64-bitise Linuxiga. Tehnik kellega rääkisin kasutab ka ise Linuxit ning oli sellest probleemist teadlik-järelikult mingi kala ikka on. Või oli siis mulle saadetud netipulgal mingi viga küljes:))

Kas Peppermint on kasutatav distro? Plaanin BackBoxi igapäevakasutusest välja vahetada ja proovisin Linux Mint 16. Mint 16 on kiire ja muidu täitsa kasutatav, kuid ATI graafika draivud ei taha hästi peale minna.
 
Jakir 28. jaanuar 2014, kl 19.09
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei tea, aga mina Elisa poolt prooviks antud 4G Hua
> wei pulka 64 bitise Linuxiga normaalselt tööle ei
> saanud. BackBox küll nägi pulka ja lasi ka võrguga
> ühendada, kuid tundis ära ainult GPRS ühenduse, 4
> G'd ei tunnistanud üldse, lukusta või säti seadeid
> kuidas tahes. Kuid BackBoxile oli mul juba varem
> AMD Catalyst draivude pärast 32-bitise süsteemi sõ
> ltuvusi paigaldatud. Probleeme oli ka 64-bitise Wi
> ndows 7'ga, kuid see oli piraat-windows ja piraatt
> arkvara puhul võib probleem olla hoopis tarkvara,
> mitte seadmes. Samas EMT 3.5G töötab ka 64-bitise
> Linuxiga. Tehnik kellega rääkisin kasutab ka ise L
> inuxit ning oli sellest probleemist teadlik-järeli
> kult mingi kala ikka on. Või oli siis mulle saadet
> ud netipulgal mingi viga küljes:))
>
> Kas Pepp
> ermint on kasutatav distro? Plaanin BackBoxi igapä
> evakasutusest välja vahetada ja proovisin Linux Mi
> nt 16. Mint 16 on kiire ja muidu täitsa kasutatav,
> kuid ATI graafika draivud ei taha hästi peale min
> na.


No Peppermint on buntuline, nad valivad oma baasiks alati LTS'i.Töölaud hübriid LXDE & Openbox, default file manager PCManFM, aknahaldurina kasutan mina MDM'i(default LightDM).Seega sobib lahjematele masinatele.Päris buntu kloon ta kah ei ole, aga seda leiad juba ise netist.
Käsurida tal "apt install".
Mul jookseb ta ATI videokaardiga odaval HP Compaq läpakal, kui õigesti mäletan, siis kasutan fglrx'i.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!