Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Palun soovitage sülearvutit
 
Helina 07. juuni 2014, kl 11.52
Vaatan neid sülearvuteid ja no ei oska valikut teha. Olen väga tänulik asjalike soovituste eest.
Minu eelistused/vajadused arvutil:
- töötan rohkem kodus, kui kaasas kannan (harva tuleb ette)
- meilindus, PowerPoint esitlused,webinaride pidamine, interneti kasutamine, fotode/dokumentide hoidmine jne, vahel mõne filmi vaatamine jms, ei kasuta arvutimängudeks, kuid muu võiks ikka kiiresti toimida
- CD/DVD võiks olemas olla
- klaviatuuri taustavalgustus meeldib
- mõistlik hinna/kvaliteedi suhe
- ilus võiks välja ka näha :)

Soovitusi? Oodatud nii arvutite kui ka ostukoha suhtes.
 
galita 07. juuni 2014, kl 11.59
Ise ostsin 1a e-poest kuna seal on kõik tehnilised andmed välja toodud:
http://www.1a.ee/arvutitehnika/sulearvutid
Kuna ostad tööarvutiks ja soovid kindlasti koos Windowsiga, siis alla 600€ vist eriti ei tasu vaadata. Kui leiad omale meelepärase arvuti, mil puudub op-süsteem või on Linux, siis 1a on nõus sellisele arvutile ka Windowsi paigaldama, ainult siis tuleb Windowsi hinna jagu juurde maksta.
Näita siis meile ka millise välja valid:-)
 
Helina 07. juuni 2014, kl 12.16
galita, aitäh soovituse eest. Sellelt lehelt jäi silma:
http://www.1a.ee/arvutitehnika/sulearvutid/dell_latitude_e5530_l015530102e

uurin ja vaatan veel, soovitused endiselt teretulnud :)
 
Galina 07. juuni 2014, kl 12.32
Galina blanca kulp kulp
 
Helina 07. juuni 2014, kl 13.10
Ja kui valida Apple, kuigi senini ainult Windowsiga toimetanud, kas on väga keeruline ümber harjuda? Kuidas on dokumentide ühilduvusega jms-ga?
 
no 07. juuni 2014, kl 13.18
onoff.ee-s on lai valik, hinnad on soodsad samuti, olen ise alati ostnud sealt läptopid, koos operatsioonisüsteemiga ja tavaliselt on hind jäänud allapoole 400 €
 
nonoh 07. juuni 2014, kl 13.40
Apple varianti kindlasti ei soovita, samuti mõtle, kas on vaja maksta Delli nime eest... Pigem Acer ja parimad hinnad on alati www.1a.ee
 
Helina 07. juuni 2014, kl 13.47
to nonoh, äkki põhjendad, miks mitte Apple ja miks mitte Dell (praegu on Dell, lihtsalt juba suht vana ja väsinud ja olin väga rahul)?
 
Amanda 07. juuni 2014, kl 13.50
Mina just soovitan Mac'i. Ise kasutasin aastaid Windowsiga arvuteid, eelmisel aastal ostsin Mac'i. Väga lihtne ja loogiline op süsteem ning harjusin sellega väga ruttu. See uus Windows 8.1 jne. on jubedus kuubis võrreldes Os X'ga. Muidu arvutina on ka Lenovo kõva sõna- raudne kvaliteet.
 
ahhh 07. juuni 2014, kl 13.52
pole sellel dellil ka häda midagi, kuigi olen minagi kuulnud igasuguseid "lugusid". Kodu omaks sobib küll. Muidu kiidetakse Acerit ja minu üllatuseks viimasel ajal üha enam Samsungit. Töötan nimelt tahnika vallas.
 
Amanda 07. juuni 2014, kl 13.52
Macile võtsin appstorest juurde dokide jaoks 2 programmi: Pages ja Numbers. Kokku äkki 36 euri. Selle Pages'ga saab teisendada ja lugeda igasuguseid dokke.
 
Helina 07. juuni 2014, kl 13.54
Amanda, aga kuidas ühilduvus doc, Powerpoint ja exeli failidega on, kui need ümber tõsta Mac-i?
 
Helina 07. juuni 2014, kl 13.55
ok, mitu vastust juba oli vahepeal ilmunud :)
 
galita 07. juuni 2014, kl 14.03
Teemaalgataja poolt välja valitud Delli garantii on 60 kuud-see on 5a. mis tähendab sülearvuti jaoks praktiliselt kogu tööiga. Teine pluss on matt ekraan, mis on samuti tööarvuti jaoks oluline kuna tööarvuti taga ollakse palju tunde ning matt ekraan väsitab läikivast ekraanist vähem silmi. Selle hinna juures võiks ju protsessor veidi võimsam olla, aga tööarvutile peaks ka sellest piisama. USB 3.0 pesasid on ainult 1, aga see ei pruugigi kõige olulisem olla.
Enne lõpliku otsuse tegemist on soovitav veel ringi vaadata, kuid ise lisaksin tolle Delli võrdlusesse. Kindlasti ei ostaks ma 400€ läpakat tööarvutiks-need on säästuläpakad. Ja hea kui garantii oleks tööarvuti puhul vähemalt 3a.
 
Ultrraz 07. juuni 2014, kl 23.49
julgeks soovitada sellist masinat:
http://www.flex.ee/6814-Asus-X551MA
hea hinna-kvaliteedi suhe, ilusti näitas hd filmi,kõik muu jooksis väga kiirelt.
 
galita 08. juuni 2014, kl 10.04
Koduarvutiks ehk valiksingi selle Asuse, kuna odavama hinnaklassi arvutitest peetakse just Asuseid kõige vastupidavamaks ja garantii 3a. on ka OK. Kuid tööarvutiks ei valiks ma läikivat ekraani, lisaks veel Celeron protsessor.
 
Tõnis 09. juuni 2014, kl 03.23
Mina võtan galita sülle ja ongi mul sülearvuti.
 
Karri 09. juuni 2014, kl 05.40
Soovitan macbook airi, uskumatult hea aku (10-16h, olenevalt tegevusest), kasutajasõbralik ja ilus OS, kvaliteetne ja läbimõeldud füüsiline vorm. Saab vabalt kasutada süles, diivanil, teki peal - ei lähe kuumaks ja hakka kintse kõrvetama :)
Ei kaalu eriti midagi, nii et lihtne kotti visata ja kaasas tassida vajadusel.
 
Helina 09. juuni 2014, kl 11.34
Aitäh soovituste eest. Kuidas see arvuti aga tundub:
Mudel : Dell XPS 15
Protsessor : ntel Core i5-3210M processor 2.50 GHz with Turbo Boost 2.0 up to 3.10 GHz
Operatiivmälu : 4096MB (1x4096) 1600MHz DDR3
Ekraan : Elemental Silver Aluminium with 15.6" Ful Hi-Def (1080p) True Life WLED
Kõvaketas : Hard Drive : 750GB Serial ATA (7.200 Rpm)
Videokaart : 2GB NVIDIA GeForce GT 640M Graphics card
Meediaseade : 8X Slot Load CD/DVD Burner (Dual Layer DVD+/-R Drive)
Aku : 65 WHr 9-cell Battery
Integreeritud wireless : Dell Wireless 1901 802.11a/b/g/n, Bluetooth v4.0
Operatsioonisüsteem : Windows 8 64bit, English
Integreeritud veebikaamera : 2.0MP HD webcam with single digital mic
Klaviatuur : Internal US/International Qwerty Keyboard
Garantii : 36 kuud lihtgarantii
 
anc kandoss 09. juuni 2014, kl 12.06
Võta siis juba ssd kettaga, kui uue masina ostuks läheb. Galita ka naisterahvas, äkki tuleb ja aitab sul koos välja valida, pärast installite koos Estobuntu ka peale... ainult graafikakaart ei saa tööle, wifit ka ei ole. See eest saad id kaardi tarkvara ja TASUTA Estobuntu endale :)
 
Helina 09. juuni 2014, kl 12.08
Wifit on kindlasti vaja, selle abil tööd teengi :) Ja misasi see Estobuntu on??
 
anc kandoss 09. juuni 2014, kl 12.13
Estobuntu on maailma parim operatsioonsüsteem.. kui poodi läheb arvutit ostma, siis saad säästa raha... nõua seal ilma windowsita arvutit ja ütle, et sa kasutad Estobuntut üldsegi! Müüjatele võid öelda, et galita, tõnis ja pedeaAnc soovitasid...
 
linuxismus autismus 09. juuni 2014, kl 12.15
Milleks Estobuntu üldse hea on?

Hea väheste tehniliste teadmistega kasutajale

Estobuntu on ilmselt sinu esimene valik, kui pead seadma valmis arvuti mõnele arvutikaugemale tuttavale. Miks?
Estobuntu on piisavalt eesti keeles, et ka mitte inglist pruukiv inimene saab aru.
Estobuntu on piisavalt lihtne ja lollikindel, et see heast peast katki ei läheks. Seda tagab juba Linuxi enda modulaarne struktuur ja ranged kasutajaõigused.
Estobuntu hakkab tööle ja kohe. Internet, videod, asjakohased järjehoidjad, otsingumootorid, ID-kaart jne. Sa ei pea raiskama poolt päeva, et süsteemi reaalselt töökorda saada.
Estobuntu aluseks olev Ubuntu on kõige levinum töölaual kasutatav Linuxi distro. See tähendab, et Estobuntule sobivad kõik Ubuntu tarkvarapaketid (ja Ubuntu aluseks oleva Debiani omad). Ubuntule saadaval olev tarkvaravalik on Linuxite hulgas kõige rikkalikum. Seega on Estobuntu Linuxitest kõige lihtsamalt täiendatav lisaprogrammidega. Erinevalt Windowsist ja Macist on täiendamine paketihalduse ja tunnustatud varamute kaudu väga turvaline.
Estobuntuga ei upu kasutaja viirustesse ega pea kartma, et talle määritakse tema teadmata pähe lisatarkvara, ei pea iga nädala tagant käima asju üle konfimas, viirusi tõrjumas, pahavara eemaldamas jne jne, et asjad jätkuvalt töötaks. Estobuntu võib usaldada pikaks ajaks algaja kasutaja hoolimatutesse kätesse ega pea kartma, et arvutist saab nädalaga osa mõnest botnetist.
Estobuntu on selge ja hõlpsasti loetava ja arusaadava kujundusega. See ei ole kirbukirjaga ja ikoonimerega nagu enamik opsüsteeme kipuvad vaikimisi olema, vaid rikub võimalikult vähe silmi ja säilitab südamerahu.
Paigaldades Estobuntu ei ole sa sunnitud ostma ega varastama Windowsi või mõnda tarkvaratükki selle jaoks. Sa ei sunni kahtlastele radadele ka oma tuttavat, kui paigaldad Estobuntu tema arvutisse. Kõik on seaduslik ja see tekitab hea enesetunde.
Aga kõike seda saad sa ka kasutada otse laivplaadilt. Estobuntu laivplaat on suurepärane abivahend, kui on vaja teha tööd võõras, halvasti seadistatud arvutisüsteemis või kasutada ID-kaarti.
 
aga 09. juuni 2014, kl 12.15
kui müüjaks on galita?
 
aga 09. juuni 2014, kl 12.19
ta ei käi ju tööl?
 
Helina 09. juuni 2014, kl 12.20
Aga kui wifit ei ole, muutub muu hea minu jaoks mõttetuks ju
 
@Helina 09. juuni 2014, kl 12.22
tule minu juurde, ma muudan Sinu elu ka ilma läpakata väga mõtekaks!
 
ancccccc 09. juuni 2014, kl 12.24
Aga kas ei taha TASUTA, eestikeelset operatsioonsüsteemi? Paar kuud õpid seda ja niuhti juba oskadki kasutada... kui tahad facebooki kasutada, lööd terminali lahti ja kirjutad wget www.facebook.com
 
galita 09. juuni 2014, kl 12.28
Estobuntu on eestlaste poolt arendatud Ubuntul põhinev tasuta op-süsteem. Windowsi hind on 119€, OEM on küll mõnevõrra odavam, kuid umbes 100€ võrra teeb Windows arvuti ikkagi kallimaks. WiFi töötab ka Estobuntu all, vähemalt mul ei ole sellega probleeme olnud. Intel videokaart töötab iga süsteemiga, kuid mõnede Linuxite all tekkib eraldiseisva videokaardi draiverite paigaldamisega probleeme. Estobuntu all töötab AMD Radeoni videokaart probleemideta-tean omast käest kuna mu läpakal on ATI videokaart. ID-kaardilugeja tarkvara on ka olemas, kuid mõne kaardilugeja puhul võib probleeme tulla, enamus kaardilugejaid siiski töötab-seda saab Estobuntu Live CD'lt proovida. Kohe on olemas Skype, Libreoffice, filmiesitaja, Torrent donwloader, Firefox, plaadikirjutaja, dokumendinäitaja, Thunderbird mille abiga saab vajadusel e-maili digiallkirjastada ja veel palju muud.
 
Helina 09. juuni 2014, kl 12.30
Aga office?
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.