Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Kas Tele2 lülitab 3G välja?
 
3G_internet 13. jaanuar 2015, kl 22.40
Tere
Selline küsimus. Aastavahetuse paiku oli lehes artikkel, et Tele2 vahetab sundkorras välja kõik nii ütelda netipulga paketid. Täna käisin siis esinduses küsimas, et mis siis saab, et kas siis 3G võrk lülitatakse välja ja minu netiseadmed on kasutud? Esindusest öeldi, et jah. 3G võrk lülitatakse välja. Et osta 4G seade, maksab mingi 70 eurot. Ma nüüd siis mõtlen mida teha, kas minna EMT alla...kas nendel ikka töötab see 3G võrk, sest uusi seadmeid nagu ei tahaks osta. Samas on kuidagi väga vähe infot selle 3G väljalülitamise kohta. See on ikkagi suur samm, enamusel ju mobiilid kõik töötavad 3G peal? Palju siis neid 4G sid ikka on. Äkki keegi on midagi täpsemalt kuulnud sellest?
 
galita 13. jaanuar 2015, kl 23.30
Mobiilsete netiteenuste kohta saad kõige täpsemat infot mobiilifirmade kodulehtedelt. Läbi arvutifoorumi, teadmata sinu elukohta (levi oleneb asukohast) ja netikasutuse harjumust, on raske nõu anda. Ja kui midagi jääb selgusetuks, siis kõigil mobiilifirmadel on olemas ka e-maili aadressid, kuhu saab oma küsimuse saata kui ei taha klienditeenindusse helistada.
 
3G_internet 15. jaanuar 2015, kl 11.15
Tele2 lehte ma uurisin. Seal nagu tehnilisest poolest pole suurt midagi kirjas.See, et kesksest klienditeenindusest üle küsida, see on asjalik mõte, sest seda on ennegi juhtunud, et esindustes ei olla päris hästi kursis mis ettevõttes sünnib. Minu netikasutus ei puutu siin asjasse, sest ma tahan lihtsalt teada, kas pärast 1. veebruarit jäävad minu (ja ka paljude teiste) internetiseadmed lihtsalt seisma. Ei tööta enam, kuna 3G võrk lülitatakse välja nagu mulle Tele2 esindusest öeldi. Netipulk on mul Huawei E173. Mõtlesin, et ehk mõni natuke targem on midagi rohkem kuulnud sellest.
 
69G 15. jaanuar 2015, kl 11.35
siin on tegemist ilmselt sellega, et uued 4G võrguseadmed toetavad ka 2G ja 3G mobiile.
praegu on ju võimalik vanade 2G telefonidega samuti helistada.
 
ull 15. jaanuar 2015, kl 18.05
Tegelikult tarbid edasi vastavalt asukoha G levile, aga maksad 4G eest mida muidugi igas kohas ei ole.
3G keegi välja ei lülita, muidu tekiksid suured augud andmeside levis. Tirivad koti pähe rahvale nende uute paketidega kõik firmad.
 
3G 21. jaanuar 2015, kl 16.39
Eks siis ootame ära selle 1. veebruari. Kui 3G jääb tööle, siis polegi asi nii hull - hind kerkib 2 eurot aga kiirus tõuseb üle 3 korra, (üleslaadimine isegi üle 5 korra). Lihtsalt kahju, et taoline segadus üldse saab tekkida, võiks normaalselt ajalehtedes ja esindustes sellest teada anda klientidele :(
 
galita 21. jaanuar 2015, kl 21.14
Oled kindel, et kasutades 3G seadet netikiirus tõuseb?
Ma kahtlen selles.
 
ull 21. jaanuar 2015, kl 21.18
Ikka tõuseb. Muidugi seadme ja saatja võimaluste piires.
Mis sellest ülikiirest alla laadimise kiirusest, kui seda toetavat saatjat lähedal ei ole. Samas kui ongi, siis andmemaht on nii väike, et saab kiirelt täis.
 
Teemaalustaja .... 22. jaanuar 2015, kl 14.35
69G Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> siin on tegemist ilmselt sellega, et uued 4G võrgu
> seadmed toetavad ka 2G ja 3G mobiile.
> praegu o
> n ju võimalik vanade 2G telefonidega samuti helist
> ada.

*
--- ei küsi mobiiliga HELISTAMISE kohta, jutt on netipulgast.
 
-/ 22. jaanuar 2015, kl 14.54
G3 on G3 ja pole vahet kas helistad või kasutad netti
operaatorid muudavad lihtsalt nutipakette kallimaks ja kogu moos.
 
3G 22. jaanuar 2015, kl 16.07
Galitale. Kiiruse tõusus ma kindel ei ole. Sest selles ongi nagu kogu küsimus - kas praegu olemasolevad seadmed jäävad jätkuvalt tööle, või lülitatakse mingi osa neist välja? Tele2 esindusest üteldi mulle, et 3G lülitatakse välja, taolisel juhul saab minu netikiirus olema null. Kui õigus on "ull" il ja 3G jääb tööle, siis minu netikiirus tõuseb, sest nagu ma nüüd aru olen saanud, siis uutes pakettides kiirusepiirangud lülitakse välja. Ja netti tuleb nii palju kui seadmed võimaldavad. Kuni mahupiiranguni. Sel juhul näiteks minu üleslaadimiskiirus tõuseb umbes 14 korda 0,4 pealt 5,7 ni. Eks saame näha :)
 
to 3G 22. jaanuar 2015, kl 16.45
kle lõpeta see lolli jutu ajamine ja paanika külvamine. kui sina ei saa aru mida sulle esinduses öeldi, siis pole vaja siin paanikat külvata.
 
3G ja Tele2 23. jaanuar 2015, kl 15.08
Päris kindlasti ei lülita ükski operaator 3G võrku välja, kõige vähem Tele2, kelle liiklusest suur osa toimub just 3G võrgus.

Kõik kõned toimuvad ju 2G ja 3G võrgus, 4G-s kõnesid ei tehta, seega pole kuidagi mõeldav, et keegi 3G võrgu sulgeks.
 
eid_152dea8d11b675 24. jaanuar 2015, kl 23.39
Tele2l on müügil 59 erinevat mudelit e-poes, 4g on neist 27l. Kui nad oma 3gkinni keeravad, mis mõte on siis ülejäänutel? Ei tasu paanikat külvata
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!