Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Otsin Linuxi remontijat Tallinnas
 
Estobuntu 15. jaanuar 2015, kl 20.30
Installisin Estobuntu, kuid wifi võrkudesse ei ühenda. Netist leitud õpetusetest ei ole abi olnud. Otsin inimest, kes oskab selle vea kõrvaldada.
 
krisot 16. jaanuar 2015, kl 00.50
Kas sa seadmete alt wifi kaarti näed üldse? Ja kas arvutil on wireless sisse lülitatud (läpakatel on enamasti selline lisanupp olemas, kust wifit ja bluetoothi sisse-välja lülitada).
Mõhk Metsavana 16. jaanuar 2015, kl 01.53
Hangi kõigepealt linuxiga toimiv wifiadapter

http://www.amazon.com/gp/product/B002UVNW5W...
 
galita 16. jaanuar 2015, kl 10.52
Kopeeri terminalaknasse käsk:
lspci | grep -i eth

Saadud vastus kopeeri siia foorumisse ning lisaks pane kirja ruuteri täpne mark.
 
tramaivõi 16. jaanuar 2015, kl 12.50
kui see vaheldumisi terminali ja foorumisse kopeerimine annaks mingeid tulemusi, oleks probleem juba ammu kõrvaldatud. aga ei ole ju?
Mõhk Metsavana 16. jaanuar 2015, kl 14.03
ära mängi rumalat! nõidused sõltuvad sellest mis riistvara sul on. pingviine ja muid unixeid kasutades tuleb väga täpselt teada, mis riistvara kasutatakse.

HCL listid on ikka väga olulised asjad. Vaataks enne sinna kui üldse mingi windowsist erineva operatsioonisüsteemiga katsetada.
 
galita 16. jaanuar 2015, kl 14.08
to tramaivõi mille pealt ma neid tulemusi ennustama peaksin, kas kohvipaksult või kaartitega???
Selleks, et midagi oletama hakata, on kõigepealt infot vaja. Aga kui Linuxit arvutis ei ole, siis ei ole mõtet ka Linuxi teemat alustada.
 
tramaivõi 16. jaanuar 2015, kl 15.59
see probleem on minuarust juba teisel ringil...
 
Estobuntu 16. jaanuar 2015, kl 17.30
Tunnistab vaid ühte wifi võrku, see milles praegu olen. Kõik teised wifi võrgud on problemsed, teis ruutereid ei teaka praegusellepäras nimetada.
Sellestoimivas vrgus ütleb:
02:00.0 Ethernet cotroller: Qulcomm Aheros AR8132 Fast Ethenet (rev c0).
Sooviks ikkagi mõne spets kontaktikes asja kordateeks
Mõhk Metsavana 16. jaanuar 2015, kl 18.10
ju sa oled võõras teiste võrkude jaoks.

ruuterid on seatud lubama ligi vaid kindla MAC aadressiga masinaid.

Pealegi pole atheros kuigi linuxi sõbralik.
 
galita 16. jaanuar 2015, kl 18.20
Siis pead iga kord kui soovid wifi võrku vahetada spetsialisti poole pöörduma.
Tegelikult on võrgu vahetamine väga lihtne. Oletame, et sul on seadistatud 3 wifi ühendust wlan0, wlan1 ja wlan2 ning hetkel kasutad wlan0 ühendust, kuid tahad hakata kasutama wlan1 ühendust. Selleks sisestad terminali käsud:
sudo ifconfig wlan0 down
sudo ifconfig wlan1 up

Kui tahad tagasi minna wlan0 ühendusele, siis kirjutad käsud:
sudo ifconfig wlan1 down
sudo ifconfig wlan0 up

down tähendab alla ja up üles ning enne kui sead uue wifi ühenduse esimeseks (up), tuleb eelmine ühendus esikohalt taandada (down). Tegelikult peaks seda saama ka graafilise liidese alt teha kuid terminalis on netiühenduste seadistamine märksa lihtsam ning kiirem.
PS! Selleks, et wifi ühendusi vahetada, pead olema root õigustes ning sudo tähendab, et peale igat käsku küsitakse ka parooli.
 
galita 16. jaanuar 2015, kl 18.35
to Mõhk, Linux ühendab end automaatselt esimeseks seatud võrguühendusega, milleks on installimise ajal olnud ühendus. Kui hiljem luuakse ühendusi juurde, luua võib juurde nii LAN kui Wifi ühendusi, siis tuleb tõsta see netiühendus millega tahetakse automaatselt ühendus luua esimeseke ja seda saab teha root (admini) õigustes isik. Turvalisuse koha pealt on see hea.
Mõhk Metsavana 16. jaanuar 2015, kl 18.58
ära õigusta vigast ja silumata tarkvara.

traadiga ühendus on pingviiniga kindlaim viis neti ühenduda. ja wifi jukerdab nagu jaksab.

androidil on asi sutsuke parem. tootjate huvid taga, et kaardid töötaks. Seadistamine on ikka päris haigeks jäetud.
 
galita 16. jaanuar 2015, kl 20.35
Mis mõttes vigane tarkvara? Kas Windows võtab automaatselt korraga kõik netiühendused järele??? Sel juhul on ju väga lihtne wifi võrgus olevaid windowsiga arvuteid zombistada.
Minu läpakal küll wifi ei jukerda ja kasutan vaheldumisi nii kaablit kui wifit ning ühendusi vahetan sama moodi käsurealt nagu eespool kirjeldasin. Kui olen kasutanud kaabelühendust, kuid soovin üle minna wifi ühendusele, siis terminalikäsk
sudo ifconfig eth0 down
sudo ifconfig wlan0 up
ja mõne sekundiga on ühendus vahetatud ning LAN ühenduse asemel saan wifi ühendust kasutada ja sama ajal võib kaabel arvutil järel olla, toimib ikkagi wifi kuna wifi on tõstetud esimeseks.
Mõhk Metsavana 16. jaanuar 2015, kl 20.58
windows lähebki vaba wifi puhul tugevaima signaaliga võrku ise ja küsimata. lülita ainult kaart sisse ja käse ühenduda.

galita, mine põrgu.

_sudo ifconfig eth0 down_ tapab lan deemoni.
_sudo ifconfig wlan0 up_ äratab wifi deemoni.

kõike ei maksa sõnasõnalt võtta. Reeglina on mõlemad up ehk elus.
 
Jakir 16. jaanuar 2015, kl 21.20
Mõhk Metsavana Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ju sa oled võõras teiste võrkude jaoks.
>
> ru
> uterid on seatud lubama ligi vaid kindla MAC aadre
> ssiga masinaid.
>
> Pealegi pole atheros kuigi
> linuxi sõbralik.

Peaks viimasel ajal töötama probleemideta.
Ja alati saab paigaldada ju windooza driverid, kui tõesti muidu ei saa.
 
galita 16. jaanuar 2015, kl 23.14
Tsiteerine teemaalgatajat:"Tunnistab vaid ühte wifi võrku, see milles praegu olen"
Kui puuduksid draiverid, ei töötaks wifi üldse. Teemaalgatajal wifi töötab ja Estobuntu läheb netti esimeseks seatud wifi ühendusega, oletan et seda wifit kasutas teemaalgataja Estobuntu installimisel. Uusi Wifi võrke saab luua klikkides netiikoonil ning valides Loo uus Wi-Fi võrk.
Mõhk panen sulle lingi kus natuke juttu Linuxist, wifi ühendusest ja mõned terminalikäsud:
http://askubuntu.com/questions/16584/how-to-conn...

Väga vanadel arvutitel kippus draiveritega jama olema, LAN töötab kuid WiFi draiverid tuli Windowsi omad paigaldada. Mul endal ka üks selline 10a. vanune läpakas vedeleb, teistel läpakate võrgukaarti Linux tunnistab.
 
galita 16. jaanuar 2015, kl 23.27
Mõhk, lugesin su viimase postituse uuesti läbi ja lausa 3 korda. Kirjutad:"windows lähebki vaba wifi puhul tugevaima signaaliga võrku ise ja küsimata. lülita ainult kaart sisse ja käse ühenduda".

Kõigepealt kirjutad, et windows lähebki ise wifi võrku ja küsimata, kuid lause lõpus kirjutad "käse ühenduda"????
Need terminalikäsud, mis ma ennist kirja panin ongi käsk ühenduda.
 
Estobuntu 18. jaanuar 2015, kl 19.44
Tänud kõikide mõtete ja postituste eest.
Aga minu küsimus, millest postitus algas, on ikkagi jõus. Otsin inimese kontakti, kes oskaks selle teema lahendamisega abiks olla
 
kui leiduks selline inimene, 18. jaanuar 2015, kl 19.47
oleks ta selle aja peale juba kontakti võtnud. tuleb vist ikka windows tagasi panna... :D
 
galita 18. jaanuar 2015, kl 20.01
OK! Kui palju maksad? Aga enne vaja graafik paika panna, mil soovid võrku vahetada, siis tean mis ajal pean sinu juurde tulema, et sisestada käsureale:
sudo ifconfig wlan0 down
sudo ifconfig wlan1 up
Ma ei viitsi graafilise liidesega jamada.
 
kõva sõna see estopontu 18. jaanuar 2015, kl 20.09
kas graafikut on vaja sellepärast, et ühekordsest paikapanemisest ei piisa ja pärast igat restarti on probleem jälle tagasi? ma ei viitsi su hülgemöla kuulamisega jamada.
 
galita 18. jaanuar 2015, kl 20.24
to kõva sõna...inimesel on mitu võrku, millisesse wifi võrku arvuti peale restarti automaatselt läheb?:-)
 
Ja see 18. jaanuar 2015, kl 20.26
võikski olla õpetuseks, et pole vaja mingite Liinuksitega jännata, kui isegi Windowsis olid nii tühm, et vajasid pidevalt kellegi abi.
 
kõva sõna 18. jaanuar 2015, kl 20.29
kui see estopontu poleks poolpehmega tehtud, siis annaks talle ehk ära määrata, millise network connectioniga vaikimisi ühendus luuakse?
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.