Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
läpakas sureb ära...
 
See suur et... 10. mai 2015, kl 11.58
Ikka puhastan regulaarselt selle ccleaneriga ja neid mainitud nippe olen lugenud ja ka midagi vist teinud ka tookord, enam ei mäleta aga minu arust läheb arvuti aina hullemaks kui midagi teen :D Asi kisub vägisi sinna taastamise variandi poole vist....
 
n2 10. mai 2015, kl 12.04
Tee taastamine, kontrolli kohe ka viirutõrjega, laadi uued värskendused.

Soovitaksin veel sellist pahavara eemaldajat oma viiruskaitsele lisaks, mis on lihtne, tõhus ja ei puutu vajalikke faile -Malwarebytes FREE VERSION:

https://www.malwarebytes.org/
.
 
n2 10. mai 2015, kl 12.13
http://windows.microsoft.com/et-ee/windows/system-restore-faq#1TC=windows-7

Süsteemitaaste: korduma kippuvad küsimused
 
külastaja 10. mai 2015, kl 12.15
Endiselt oleks vaja, et installiksid Speccy

http://www.filehippo.com/download_speccy

Teeksid nii nagu V antud youtube videos

https://www.youtube.com/watch?v=wn3k6tivQNI

Siis saaks töötavad protsessid ja mälukasutuse üle vaadata ja midagi soovitada.
Speccy programmiaknas klikid " Copy to Clipboard" ja kleebid selle aadressi siia foorumisse.
 
V 10. mai 2015, kl 12.24
http://www.sevenforums.com/tutorials/311593-speccy-publish-snapshot-your-system-specs.html
 
n2 10. mai 2015, kl 12.27
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma kahtlustan, et läpakas lihtsalt ei jaksa enam W
> indowsi+programme jooksutada. Teemaalgataja kirjut
> ab, et 3-4a. tagasi ostetud väiksem luts-selle kir
> jelduse järgi arvan, et tegemist ultrabookiga, mil
> ressursse eriti palju ei ole. Kui teemaalgataja o
> skaks kirja panna läpaka tehnilised näitajad, CPU
> ja RAM'i siis on näha, kas tasub probleemi otsida
> või tuleb nentida, et windows 7 ei ole enam selle
> arvuti jaoks.
> Kui oled netis siis ava Task Mana
> ger, seda saab teha klahvikombinatsiooniga ctrl+al
> t+del ja pane kirja mida näitab CPU %

*

Ei usu, et 3-4 aastat tagasi ostetud arvuti OEM win7 versiooniga "ei ole enam selle arvuti jaoks".
 
See suur et... 10. mai 2015, kl 14.16
oh kui palju mul vaja teha, ei teagi millal selle kõik tehtud saan, lihtsalt ajapuudus on...
 
galita 10. mai 2015, kl 14.34
to n2, Klick on müünud koos Windowsiga isegi selliseid läpakaid, mida teised müüvad ainult Linuxiga, kuna arvuti tehnilised näitajad jäävad vaevu Windowsi min. nõudmiste juurde. Kuid lisaks Windowsile endale, kasutatakse ka teisi programme ning paljud sätivad end juba installimise ajal startupisse, mis tähendab, et nad käivituvad koos windowsiga ning võtavad niigi napist ressursist veel oma osa. Lisaks sellele uuenevad kogu arvutis olev tarkvara ja 99% juhtudel võtab tarkvara uuem versiooni vanemast rohkem ressursse ja kui tegemist ultrabookiga, millel peamine rõhk on aku vastupidavusel, aga see saavutatakse madalama jõudluse arvelt, siis ei ole midagi imestada, et 3-4a. vana läpakas ei taha enam windowsiga hästi töötada. Tegelikult mu esimene läpakas, mis oli koos Windowsiga ning ka suht lahja pill, jooksutas windowsi+viirustõrjet umbes sama kaua normaalselt, siis hakkasid probleemid tekkima. Algul optimeerisin hullu moodi, pärast tüdinesin ära ja läksin Ubuntu peale üle.
Kuid seda, kas ka teemaalgataja arvutil jõudluse puudus on, saab täpsemalt öelda alles siis kui teab näitajaid. Mälust tundub küll puudus olevat kui teemalgataja mälu seisu õieti vaatas ja ega protsessori koormuski just väike ei olnud, kui avada mõni flashi täis veebileht või vaadata videot ongi prose 100%, arvuti muutub aeglaseks ja lõpuks jookseb üldse kokku.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati galita 10.05.2015 14.35.
 
n2 10. mai 2015, kl 19.46
Millest alustada? Ega polegi vaja midagi kiirustades teha.
Mina alustaksin sellest, et hoolitseksin tähtsate OMA failide eest, kopeeriksin need välisele kõvakettale või mujale andmekandjale.

Siis CCleaneriga paneksin kinni koos arvutiga käivituvad programmid. Neid saab ka mujalt sulgeda, aga sealt on lihtne ja käib see nii, et vasakult valid Tööriistad -> Käivitus ja siis klikid kõigi peal ja Blokeeri paremklõpsu abil.
ALLES JÄTA KINDLASTI - HKLM:Run MSC – see on viiruskaitse!!!
Käivita uuesti
*
Brauseri Google Chrome'i laiendused võiksid ka üle vaadata. Chrome'i menüül klõps – paremal üleval kolm horisontaalset kriipsu – seal on teinekord ebavajalikku ja aegunud asju. Tühjendada võiks ka vahemälu: https://support.google.com/chrome/answer/95582?hl=et&ref_topic=3421433
Chrome uuendused arvatavasti tulevad sul automaatselt, aga võid ka need üle kontrollida, eriti kui keelad arvutiga koos käivitumise edaspidi.

*
Võiksid ka Windowsi tootevõtme üles otsida, seda juhuks, kui tahad tehaseasetuksed tagasi panna, st arvuti algseisu viia nagu poest ostetuna.
Minul on selleks selline programm - Magical Jelly Bean Keyfinder v2.0.10.9 https://www.magicaljellybean.com/keyfinder/
*
Siit nõuannete saamiseks peaksid arvuti “sisust” rohkem teavet andma. Kas sul pole tootja poolt pandud mingit programmi kaasa, mis näitaks arvuti teabe täpselt ja otsiks riistvarale (arvuti oma komponentidele) värskendusi?
Kui ei, siis proovi seda soovitatud Speccy’t – igati kiidetud programm ju.
*

Kas arvuti ventilatsiooniavadest äkki kuumemat õhku ei tule ja ventilaator pidevalt peal pole?

Kui see on selline väiksemat sorti läppar, mis OS seal on – Win 7 küll, aga Home Premium, Windows Starter, …?

Ma ise otsin kaks pisikest läpakat (Samsung NF210), mida kaksikutest tüdrukud olid kasutanud ja emme nii vahvalt ütles – need on hästi hoitud, põhiliselt voodis on nad neid kasutanud :-) Ühe kinkisin ära, teine on meil matka-arvutiks ja see kuumeneb küll üle minu meelest.
 
See suur et.... 15. mai 2015, kl 13.48
Nii, on veic aega nüüd aga vaatan, et teha on vist palju, ei tea kas saan hakkama või ei aga ma üritan siis. Aga selline küsimus, et kui teen selle taastamise, kas siis kaovad ära mu pildid? Kas pean uuesti pärast installima selle id kaardi tarkvara et saaksin netipangas toimetada? kui algul oli arvutis win expl aga ma tahan chromet siis pean selle ka pärast uuesti installima?
 
See suur et... 15. mai 2015, kl 14.28
Seda siis veel, et mul on home premium ja just selline väiksemamõõduline, vent pidevalt ei tööta aga vahest ikka sahiseb muidugi ja siis tuleb ka sellist soojemat õhku.Sulgesin CCleaneris need programmid, viirusetõrje jätsin. Vahemälu tühjendasin aegade algusest peale.Chrome laiendused . mis need on, mis tähendab üle vaadata? Millistega mida tegema peab? Tootevõtme sain leitud ja kirjutasin üles endale paberile. Mis asi on see mis otsib neid värskendusi ja näitab arvuti teavet? Muidu igasugu värskendusi ta pakub mulle küll ise pidevalt. mis edasi?
 
galita 15. mai 2015, kl 14.28
Süsteemi taastamiseks tuleb valida taastepunkt/kuupäev millise seisuga tahetakse süsteemi taastada. Kui ID-kaardi tarkvara on paigaldatud enne taastepunktiks olevat kuupäeva, siis ei kao ta su arvutist mitte kuhugi. Kaovad need programmid ja uuendused, mis on paigaldatud peale antud kuupäeva. Pildid ei kao, kuna need ei ole seotud süsteemiga. Samuti ei kao mitte kuhugi Internet Explorer, sest see on algusest peale Windowsiga kaasas olnud. Kui probleemi põhjuseks on mõni Windowsi uuendus, siis on soovitav enne süsteemi taastamist automaatne uuendus välja lülitada, sest vastasel juhul hakkab Windows peale restarti uuesti kõiki uuendusi alla laadima ning paigaldama ja endine probleem on tagasi.
 
See suur et... 15. mai 2015, kl 15.15
Aitäh Galita, hetkel kohe aega ei ole mässata aga nats hiljem õhtu poole vaatan siis edasi. Aga kust ma seda taastepunkti valin? või tuleb see võimalus asjade käigus? Kust ma seda taastama üldse pean hakkama, mida tegema siis?
 
galita 15. mai 2015, kl 17.23
Sellel lingil on win 7 süsteemi taastamine:
http://www.arvutikaitse.ee/windos-7-susteemitaas...
 
See suur et.... 16. mai 2015, kl 09.11
Jälle tänan sind Galita...
 
n2 16. mai 2015, kl 18.34
Süsteemitaaste kohta ma panin lingi 10. mai 2015, kl 12.13 http://windows.microsoft.com/et-ee/windows/system-restore-faq#1TC=windows-7
Sul on eestikeelne arvuti ja seal Microsofti oma lehel on õpetused eesti keeles.
Ka vastus sinu küsimusele: ###Milliseid faile süsteemitaaste käigus muudetakse?
Süsteemitaaste mõjutab Windowsi süsteemifaile, programme ja registri sätteid. Lisaks võib see teha muudatusi arvutis leiduvates skriptides, pakkfailides ja muud tüüpi täitmisfailides, mis on loodud suvalise teie arvuti kasutajakontoga. See ei mõjuta aga isiklikke faile (nt meilisõnumeid, dokumente ja fotosid), seega ei saa kustutatud faile sellega taastada. Kui teil on oma failidest tehtud varukoopiad, saate soovitud failid nendest taastada.###

http://windows.microsoft.com/et-ee/windows7/products/features/system-restore
http://windows.microsoft.com/et-ee/windows/repair-recovery-help#repair-recovery-help=windows-7&v1h=win8tab1 – see loe ka läbi, mina ei julgeks oma arvutiga midagi suurt ette võtta, kui mu omad tähtsad failid pole kindlas kohas.

Taastepunki pead ise valima. Kui sul meeles mõlgub mõni kuupäev, pärast mida arvuti jukerdama hakkas, vali mingi sellele eelnev kuupäev. Kõik avatud tööd ja netilehed pead sulgema ja arvesta sellega, et läheb veidi aega.

Kaovad ära pärast seda kuupäeva allalaaditud programmid, programmide värskendused.
Konkreetselt ID-kaardi tarkvara kohta peaks see ka kehtima – lihtsalt kontrollid, et viimane versioon saaks uuesti asendatud. Ma ei oska lambist öelda, kas see pakub pärast restarti ise uut versiooni või pead haldusvahendi käivitama ja ise tegutsema.
Sama ka teiste programmidega. Kontrolli ka Chrome üle – ma ei usu, et sa nii vana taastuspunkti valid, et see brauseri ära kustutab, aga värskenda versioon (midagi niisugust – Teave Chrome kohta sealt seadetest paremast nurgast kolm horisontaalset kriipsukest).

Edasi – Chrome laiendused. Siin võib olla midagi üleliigset, mõni ”vigane”. Siis võib kas eemaldada või välja lülitada: https://support.google.com/chrome_webstore/answer/113907?hl=et

Küsid: ”Mis asi on see mis otsib neid värskendusi ja näitab arvuti teavet? Muidu igasugu värskendusi ta pakub mulle küll ise pidevalt. mis edasi?”

Eks need programmid ise pakuvad, mitte kõik. Minul on teist marki arvuti (HP) ja tootja poolt on programm –HP Support Assistant” – see otsib arvuti põhiselt igasuguste jubinate draiverite, BIOS’e jm sellise, millest ma aru ei saa uuendusi.
Operatsioonisüsteemile, siis Windows7-le otsib värskendused Windows Update, soovitatakse sisse lülitada automaatne värskendamine, et Windows saaks installida uued värskendused kohe, kui need kättesaadavaks muutuvad. Minul on välja lülitatud ja kontrollin ise endale sobival ajal. Vahet pole.
Mina isiklikult ei tea ühtki legaalse Windowsi kasutajat, kes jätaks Windowsi turvavärskendused laadimata. Värskenduste mõte on nimes ära öeldud – värskendab, täiustab tarkvara, parandab arvuti tööd.
Kui keegi väidab vastupidist, et rikub arvutit, siis pead ise otsuse tegema, kas keerad Windows Update kinni või ei.

Kuidas arvuti praegu töötab? Kui tihti/kas viskab seda sinist surma ette? Oled sa kunagi lahti koukinud ja tolmust puhastanud? Kui üle kuumeneb, võib ka laisemaks jääda.
 
n2 16. mai 2015, kl 18.41
Veel tuli meelde.
Mõnikord mingi pahavara eemaldamise programm võib mingi failijupi ära kustutada.

Kas sa seda FixIt tööriista proovisid? Valid sealt lehelt (link on eespool antud) Windowsi ja vaata teema, mis sinu probleemiga kokku käib. See on kiire ja sa ei pruugi midagi seal muuta.
 
See suur et... 21. mai 2015, kl 09.40
Fixit ei saa oma tööd teha, miski takistab tal seda teha. Puhastanud ma seda arvutit ei ole aga teen täna ära selle. Ära sureb ta ikka kolm-neli x päevas... Ühesõnaga teen selle taastamise ära ja vaatan mis edasi saab...
 
See suur et.... 21. mai 2015, kl 09.56
Nii, asjalood on siis sellised et ma ei saa selle taastamisega hakkama kuna arvuti ütleb et süsteemitaaste ei tööta korralikult ja sellest teatest ma midagi edasi teha ei saa.... Kas leiduks keegi hea inimene kes teeks selle asja mul kaugeltjuhtimisega ära? Paluuunn.......
 
viirus 21. mai 2015, kl 10.21
Süsteem tundub ämbris olevat ja põhjuseks võib olla hoopis pahavara, mitte uuendused nagu algul sai mõeldud. Igaks juhuks küsin siiski, et kas arvutis olev Windowsi on legaalne, või piraat-windows?
 
See suur et.... 21. mai 2015, kl 11.05
Legaalne win on, poest kaasa saadud.
 
repair 21. mai 2015, kl 11.23
Kui süsteemitaaste ei tööta, siis ei pane teda ka kaugjuhtimisega tööle. Tundub, et kõige lihtsam lahendus on süsteem uuesti paigaldada. Tee olulistest falidest koopia. Panen lingi parandusinstalli kohta:
http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win_7_install3.html
 
n2 21. mai 2015, kl 11.25
Oled sa proovinud seda teha, mida soovitas:
külastaja
10. mai 2015, kl 12.15 ?
Kas sul ei õnnestu või milles asi? Kui keegi tahab sind aidata, siis peaksid tema nõuande järgi tegema, muidu tuleb STOPP ette.

Nii ei hakka keegi sulle arvutisse tulema, kui üldse ei oska oletada, mis seal viga võib olla ... ma arvan nii.
Võib ka nii olla, et hea inimene leidub, aga sellest pole midagi kasu. Vaata vähe siingi foorumis ringi - päris palju leiab kummalisi ☺ inimesi. Ma pole juhtunud ka lugema siit, et kaugjuhtimise korras oleks arvuteid parandatud.

Aga mina oma arvutil (NB! ma ei SOOVITA sinul seda teha, vaid ütlen, mida ise teeksin kõhkluseta) taastaksin arvuti tehaseseaded.
OEM arvuti, st viia arvuti sellisesse seisu, nagu see oli poest ostes.

Ma ei hakka seda seletama täpsemalt, aga enne vaja oma vajaminevad failid välisele andmekandjale salvestama, sest enda poolt arvutisse lisatud, dokumendid, pildid + programmid, kaovad.

Aga ikkagi peaks teadma, et sul ei ole see mingi recovery sektor või mis ta on vigane. Ma pole päris kindel, aga siis vist ka tuleb teade, et seda pole võimalik teha.

Kas sa ostisd UUE arvuti poest?
Kas keegi tuttav on seda kunagi parandanud või hoolet teinud?
 
n2 21. mai 2015, kl 11.28
Palju on korduvaid küsimusi: seda sellepärast, et mul oli lehekülg pikka aega lahti ja keegi on juba eespool küsinud.
Pole vaja uuesti vastata.
 
See suur et.... 21. mai 2015, kl 11.33
Ei ole teinud seda Speccyt, see on ju tasuline... Aga ostsin jah uuena arvuti poest ja keegi pole seda kordagi parandanud ega hooldanud... Ma salvestaksin küll oma asjad välisele andmekandjale aga mul ei ole midagi sellist kuhu salvestada..
 
See suur et.... 21. mai 2015, kl 11.42
Tegelt vist sain selle Speccy laadida alla küll aga mai saa aru kuhu ta mul istuma puges nüüd, kust ma tema leian ja käima panen?
 
n2 21. mai 2015, kl 11.58
Speccy ei ole ju tasuline, vähemalt sellel lingil on FREEWARE:
http://www.filehippo.com/download_speccy
> paremalt roheliset ruudust laadi viimane versioon. Kusagil oli keegi õpetuse ka pannud, kuidas selle tulemuse foorumisse panna saad.

Mina pole seda kasutanud, pole vaja läinud ja olen riistvara asjades täitsa tume ka. Kirjas on, et see programm annab üksikasjalikku teavet CPU, emaplaadi, RAM, videokaardi, kõvakettad, optiliste seadmete, audio kohta. Veel temperatuuri probleemid.
 
n2 21. mai 2015, kl 11.59
See suur et.... Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tegelt vist sain selle Speccy laadida alla küll ag
> a mai saa aru kuhu ta mul istuma puges nüüd, kust
> ma tema leian ja käima panen?

Kui muidu ei leia, siis Start ja otsingu ribale kirjuta Speccy.
 
V 21. mai 2015, kl 12.04
https://support.google.com/chrome/answer/95759?hl=et
 
See suur et.... 21. mai 2015, kl 12.13
No sain siiski selle asja tehtud, analüüsis ka ja tulemused ekraanil, mida ma nende tulemusteg nüüd teen?
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.