Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
vajan window-7 le printerit
 
maits 24. juuni 2015, kl 09.08
Tere! Andke soovitust, kuidas alustada tegutsemist!
 
soovitus 24. juuni 2015, kl 09.37
Tegutsemist peab alustama printeri ostmisest. Seejärel installida tootja koduleheküljelt draiverid.
 
MMMmmmm 24. juuni 2015, kl 10.09
Kõigepealt mõtle läbi, mida soovid printida? Pilte või teksti? Mustvalget või värvilist? Kui soovid pilte printida, siis tuleks ilmselt vaadata tindiprinterit, laserprinter sobib paremini suure hulga teksti printimiseks, kuna on kiirem. Tindiprinterit ei tohi kauaks niisama seisma jätta - värv kuivab sees ära.. Iga nädal ikka peaks midagi printima. Laserprinteriga seda muret ei ole. Ka on laserprinteri kassette paar korda võimalik täita lasta enne kui pead uue ostma.. Ohjah, võiski kirjutama jääda siia... mine parem mõnda kauplusesse, räägi ausalt ära milleks sul printerit vaja on ja las nad soovitavad. Võibolla oleks üldse parem osta mõni kombainitüüpi vidin? Saad sama masinaga ka koopiaid teha ja skännida?
 
galita 24. juuni 2015, kl 11.02
Kui kasutad arvutit kodus, mitte kontoritöö tegemiseks, siis milleks üldse printerit vaja on?
 
:) 24. juuni 2015, kl 11.32
Tänapäeval ei saa põhikoolis ka käia, kui printerit kodus pole, rääkimata gümnaasiumist ja ülikoolist... Lihtsalt pole võimalik kogu aeg ninapidi arvutis istuda ja ekraani vahtida, lisaks on paberil õppematerjalidel muidki eeliseid.
 
galita 24. juuni 2015, kl 11.45
Võib-olla põhikoolis tõesti, kuid kõrgkoolis õppijatel on kõigil läpakas, tahvel või mõni muu netiseade õppimiseks. Ma ei ole enam ammu paberkandjatel olevaid materjale lugenud ja see pärast tundsingi huvi, et milleks printer kui kogu vajaliku materjali saab digitaalselt salvestada ning pilves olev materjal on kättesaadav igast netiühendusega arvutist igal pool ja igal ajal. Paberkandjal olevat materjali saab kasutada ainult siis kui see on kaasas.
Mõhk Metsavana 24. juuni 2015, kl 11.48
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Printerid ja tarvikud/Printerid/280479/

iial ei vahetaks oma värvilist võrgulaserprinterit mingi tindipritsi vastu.
 
:) 24. juuni 2015, kl 12.29
Jah, Galita, kõigil minu omadel on ka läpakas, ühel tahvel lisaks. Ja nii koolis kui kursusel pole ühtki, kel neid poleks, see on üsna elementaarne praegu. Ja kõik siiski trükivad. Kel enne printerit polnud, ostis ülikoolis. Üks mu laps kolis eraldi elama, saatis mulle faile printimiseks, lõpuks ostis ikka ise printeri. Ka raamatukogus on printer pidevalt punane ja järjekord taga.
Ei ole võimalik kogu aeg arvutis istuda, sellest ma räägingi.
Just sessi ajal eriti.
Mõhk Metsavana 24. juuni 2015, kl 13.29
Ülikoolis tõesti, hirmmus paberi raiskamine käib. kõiki asju prindi 1,5 cm reavahega. Õppejõud tahab ridade vahele märkusi kirjutada.

Mu esimene kursusetöö sai kirjutatud prügimäelt koju tassitud elektrilise trükimasinaga. Kõlbas küll esitada. :P
 
:) 24. juuni 2015, kl 13.55
Õnneks meil saab enamuse töödest esitada elektrooniliselt, eks see oleneb õpetajast/õppejõust ja tema soovist õhtuid ninapidi arvutis veeta.
Põhiliselt trükitakse endale õppematerjale. Oleneb ainest, mõnda lastakse vabalt 10 lk ühele lehele, aga mõnes on endal vaja palju märkmeid teha, see tõesti nõuab rohkem ruumi. Arvutid, internet ja pilved on küll võimsad asjad, aga pastakas on endiselt universaalne ja kiire tööriist ning tihtilugu mugavam kasutada.
 
maits 24. juuni 2015, kl 14.55
Tänan! Sain palju mulle kasulikke nõuandeid. Ma ei julgenud lihtsalt kauplusse minna küsima,et end liiga rumalana näidata. Tahan kirjutada memuaare ja neid veidi paljundada. Rohkem mul teda õieti vaja polegi. Hea, et ARVUTIABI on olemas. Siit olen oma küsimustele sageli head vastused saanud. Veelkord tänan!
 
galita 24. juuni 2015, kl 17.07
:) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Õnneks meil saab enamuse töödest esitada elektroo
> niliselt, eks see oleneb õpetajast/õppejõust ja te
> ma soovist õhtuid ninapidi arvutis veeta.
> Põhi
> liselt trükitakse endale õppematerjale. Oleneb ain
> est, mõnda lastakse vabalt 10 lk ühele lehele, aga
> mõnes on endal vaja palju märkmeid teha, see tões
> ti nõuab rohkem ruumi. Arvutid, internet ja pilved
> on küll võimsad asjad, aga pastakas on endiselt u
> niversaalne ja kiire tööriist ning tihtilugu mugav
> am kasutada.

Mulle ei sobi pastakas üldse, kasvõi selle pärast, et pastakaga kirjutatud tekst on tihti loetamatu ja klaviatuuril kirjutamine tundub kiiremini ka minevat.
 
:) 25. juuni 2015, kl 08.30
Oleneb märkmetest, enamus pole teksti tippimine. Valemid, struktuurid, joonised, skeemid jne. Keemia, bioloogia, anatoomia, matemaatika... Saad materjali Powerpointi või pdf-na, trükid välja ja kukud sirgeldama, taandama, nimetusi lisama, mida iganes vaja. Pastakas ja paber ei nõua programme, akut, elektrit ega kohta.
 
n2 26. juuni 2015, kl 08.00
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui kasutad arvutit kodus, mitte kontoritöö tegemi
> seks, siis milleks üldse printerit vaja on?

Huvitav, ma mitu korda loen ja aru ei saa.

Mida sa nüüd teada tahad? Küsin siis vastu:
Kas kodus ei saa kontoritööd teha?
Kas printerit on vaja kontoritööks ja üldse - mis see printer siia puutub?

Või tahad sa öelda, et kodus polegi inimesel printerit vaja?


Viimane ehk siis oleks võimalik, kui ainult arvutis istuda ning netis suhelda. Ja et kõik sugulased-sõbrad-tuttavad on samuti arvuti-inimesed või pole neid üldse.

Minule näiteks ei tule kedagi meelde, kellel kodus (multifunktsionaalset) printerit poleks.
Kõige lihtsamad näited, kus printerit vaja: sõidupiletit on võimalik osta internetist ja välja printida, kõiksugused dokumendid valmis teha arvutis ja printida, vanatädile tore piltidega kiri kirjutada arvutis ja välja printida, ise toredad õnnitlus- ja kutsekaardid teha, fotod, pildid ... Ja teistpidi jälle paberilt arvutisse ...
Mõhk Metsavana 26. juuni 2015, kl 09.24
nojah nüüd on aeg nii kaugel et printerid ei ole ainult kontoritöö jaoks.

http://www.3dprinter.ee/

peabki hakkma küsima milleks printerit vaja. paberi määrimiseks või plastiku vormimiseks.
 
n2 27. juuni 2015, kl 02.33
Mõhk Metsavana Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> nojah nüüd on aeg nii kaugel et printerid ei ole a
> inult kontoritöö jaoks.


http://www.novaator.ee/ET/meditsiin/3dprinter_valmistas_belgia_naisele_uue_loualuu/ ☺ ☺
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!