Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Kuidas panna faile jagamiseks online?
 
Ei ole nagu päris blond 10. juuli 2015, kl 20.34
Hakkasin Dropboxi panema, aga tuli teade, et süsteemiadmin on selle lehe keelanud ja drive puhul tuli sama asi. süsteemiadmini aga kätte ma sellisel ajal ei saa, aga failid on vaja kindlasti üles panna. Mida teha?
teadmatu 10. juuli 2015, kl 21.34
Pole küll päris selgeltnägija aga
kas see mida Sa jagada soovid on mingi interneti lehekülg või?
"adminn on selle LEHE keelanud"
leht pole fail.
lehe ja faili jagamine on kaks erinevat toimingut.
 
Vabandust, 10. juuli 2015, kl 22.15
küsin vahele, terminoloogiast.

Arvutit oma (isikliku) tööna kasutades, ma avan Wordi, kirjutan (copy-paste'n), jälle kirjutan, nii saan mingi dokumendi. Kui üheteemalisi dokumente on mitu, võtan kausta ja panen need sinna. Nii on mul palju kaustu ja nendes väga palju erinimelisi dokumente.

Küsin, mis on nende "dokumentide" üldnimetus? Kas ongi lihtsalt dokument?
Mõhk Metsavana 10. juuli 2015, kl 22.57
.doc .rtf ja odf lõpuga failid on kõik dokumendid

aga .php .asp .htm .html need on veebifailid. sisaldavad abrakatabra ja veebiserverid näitavad neid veebi.

http://www.estpak.ee/~qj223a/laiendid/laiend...

kõik sõltub sellest missugused tähed on failinime järel.
 
Razer 11. juuli 2015, kl 00.27
Ise küsis ise vastas. Need lehed on teil lihtsalt keelatud. (meil ka :-) )
 
to Razer, vabanduselt. 11. juuli 2015, kl 01.58
Sorry, ei saa aru, millest räägid?



Mõhk Metsavana, tänan, üks loll küsimus veel.
Kui räägin "patsipoisile", et mul on

"kaustast "Sugulased USA-st" kadunud (olen ise valesti salvestanud(?)üks DOKUMENT (?) nimega "Anna-tädi"",

kas patsipoiss saab sellisest sõnastusest aru?
 
Vabandust, 11. juuli 2015, kl 02.01
Ikka nii loll olen.

Mis asi see fail siis on?
 
n2 11. juuli 2015, kl 10.43
Vajuta all vasakul Start ja tipi sinna "tadi anna" - ehk leiad üles.
Kas see oli pilt/pildid, mingi tekst vm? Äkki oled mujale kausta salvestanud, mitte sinna am.sugulaste omasse?

Aga faili koha guugelda, toksi sisse "mis asi on fail?" - näe, esimene kohe: https://et.wikipedia.org/wiki/Fail

Võid enese harimiseks ka Microsofit lehel failide ja faililaindite kohta lugeda:

http://windows.microsoft.com/et-ee/windows/files-folders-storage-help#files-folders-storage-help=windows-7&v2h=win8tab1&v3h=win7tab1

http://windows.microsoft.com/et-ee/windows/file-names-extensions-faq#1TC=windows-7
 
Vabandust, 11. juuli 2015, kl 18.12
Olen 67-ne, noored kinkisid arvuti, näitasid mõned võimalused kasutamiseks. Ei ole plaanis minna õppima iti-poisiks. Teen sugupuutaolist andmekogumist, kogun ka lapselastele teadmisi ühte kausta "Tarkused".

Teada tahan, mis n i m i on nendel kaustas olevatel, minu poolt tehtud ja nimega salvestatud Wordi dokumentidel?

On need "brauserid", "dokumendid", "failid", "serverid", jne - hulk sõnu, mille tähenduse lahtiseletamine pole mulle oluline, tahan lapselastele öelda selle "Anna-tädi" kohta õige sõna. Kui ütlen sõna "dokument", siis mulle tundub see naljakas, sest mu enda kirjapandud mälestusekatkend ja nimetan seda lapselapsele siis, et "dokument"Anna-tädi""?
 
Lihtne 11. juuli 2015, kl 18.43
Kui sa teed Wordi dokumendi, ja sa ise ei pane enne selle dokumendi nimetuseks/pealkirjaks näiteks "Tarkused", siis minuteada Wordi programm lisab sellele dokumendile ise nimetuse automaatselt. Ehk siis, kui sa teed arvutis Wordi dokumendi esimest korda, siis programm nimetab selle "Document". Kui sa nüüd teed veel ühe uue dokumendi ja sa ise ei lisa sellele oma suva järgi mingit nimetust, siis Wordi programm nimetab selle dokumendi automaatselt "Document2" ja nii edasi "Document3" jne. Muidugi saad sa alati ka hiljem neid programmi poolt automaatselt pandud nimetusi muuta. See on imelihtne tegelikult. Kui sa leiad selle dokumendi üles, kus sul on sees need tarkused, siis klõpsa korra selle dokumendi nimetuse peal, mille järel muutub see kirje siniseks. Nüüd saad sa sinna kirjutada asemele enda "Tarkused" või mis iganes ja klahviga ENTER kinnitad selle. Nüüd on sul olemas Wordi dokument, mille pealkiri on näiteks "Tarkused". See on väga lihtne. Samamoodi saab anda nimetusi ka kaustadele. Võid kaustade ja dokumentide nimetusi vahetada niipalju kui tahad.
 
fail 11. juuli 2015, kl 18.52
http://www.e-uni.ee/e-kursused/baas1/uue_dokumendi_loomine_ja_salvestamine.html
 
Vabandust, 11. juuli 2015, kl 19.51
Oh, sa Jaurami-jauram, ilmselt olen ikka nii loll, et ei oska õigesti küsida.

Ma oskan ise nime panna ja oskan ka nime muuta.

Küsida tahan, et näiteks mul on hunnik koolikladesid, oskan neile pabereid ümber panna ja nimesilte joonistada, neid täis kirjutada, jm, omavahel neid grupeerida, jne

KUID EI TEA, kladede üldnimetust - V I H I K.


Siin sama lugu. Ütlen Jukule: "Teeme lahti kausta "Tarkused" ja valime sealt X-asja nimega "Jääaeg". Mis selle X-asja nimi on?

Valime faili "Jääaeg"?
Valime dokumendi "Jääaeg"?
Valime Wordi-värgi nimega "Jääaeg"?
Mõhk Metsavana 12. juuli 2015, kl 02.27
trollimise lõhn on väga vänge. siin tuleks kah uus-meremaa säädusi rakendada.
 
Vabandust, 12. juuli 2015, kl 16.15
Ei ole ma troll, Mõhk Metsavana, pean sulle ütlema, et minusuguseid lolle on palju ja minu kurvastuseks ei julgegi paljud midagi küsida.

Eakamad teevad mitmeid toiminguid arvutis nagu head papakoid, sageli tehakse (olen ise näinud) "save" ainult "Ctrl+S", sest muudmoodi ei julge, jne.

Ühe näite toon veel, mu klassiõde (eakaaslane) kirjutab kirja siia, just "naisteka" postitusse, mitte Word'i ja kopeerib siit e-mailile. Püüdsin talle seletada, et saab ka teistmoodi, aga ta ei julge muudmoodi.

Võin ju oma tütrelt-väimehelt küsida, aga omade tülpinud nägu on valus vaadata, seepärast parem ei küsi. Võõrastelt on kergem pärida, saad mööda nägu, aga see ei tee niipalju haiget.

Nendest "viilivatest" vastustest arvan, et vist on selle "asja NIMI", mida teada tahan "fail".
 
fail jah 12. juuli 2015, kl 19.13
Selle kohta võidki jah, öelda lihtsalt fail. Või Wordi dokument. Mitu faili ehk dokumenti võib paigutada ühte kausta.

fail Bürooterminoloogias tähendab "file" toimikut, kuhu on kogutud mingid andmed. Arvutimaailmas tähendab fail samuti andmekogumit, millele nagu toimikulegi on omistatud mingi nimi ja mis on kohandatud salvestamiseks mäluseadmesse (nii nagu toimikud on kohandatud arhiivi paigutamiseks). Näiteks firma klientide fail sisaldab kirjeid iga kliendi kohta, iga kirje omakorda andmevälju (kliendi nimi, number, aadress jne.). Kui kõik kirjed sisaldavad ühesuguseid välju ja need on ühtmoodi organiseeritud, siis on lihtne failist vajalikke andmeid otsida ja nendega manipuleerida.

Jaah tõsi ta on, et võõrastelt veebis on lihtsam küsida kui enda tuttavatelt. Endalgi nii. Enamasti teengi endale asjad selgeks ainult internetist ise lugedes- küsides.
Muide IGA küsimuse, millele sa vastust vajad, võid ka samamoodi lihtküsimusena google otsingusse trükkida. Saad muidugi selle tulemusena ka palju kaudseid vastuseid ja pead palju infot läbi nämmutama, kuid enamvähem täpse vastuse peaksid igale arvutialasele küsimusele ka lihtsalt googeldades lõpuks kätte saama.

Metsavana, sa oled kuidagi kapriisseks muutunud või mis. Mäletad vast isegi kui aastaid tagasi oli siin palju algajate arvutivõhikute postitusi a'la "Mu arvuti video hakib, mis nüüd tegema pean". Ilma mittemingeid andmeid arvuti ega opsüsteemi kohta lisamata. Ja siis siinsed spetsid pidid oma üleloomulikke võimeid rakendama hakkama et abivajaja tõrkuva arvuti probleemi tuumani jõuda.
 
Vabandust, 12. juuli 2015, kl 19.26
Olen pisarateni liigutatud ja tänulik sulle, fail jah!
 
tölpa 12. juuli 2015, kl 20.30
möhk, sa oled vist küll närvihaige, kui igal pool näed ainult trolle ja libateemasid. aga noh, kui arvesse võtta, et su it teadmised pärinevad astangu pooletoobiste koolist, siis midagi muud nagu ei ootagi. :D
Mõhk Metsavana 12. juuli 2015, kl 22.45
oh, minu it teadmised palju varaseemast ajast ikka. Skandinaavia arvutikool oli koht kuhu sai päris rohelisena mindud. :)
-TnT- 13. juuli 2015, kl 01.43
Kust kuradi kohast see tölpa välja ilmus ? :-)

See osa minule selles kommunikatsioonis meeldib

"Võin ju oma tütrelt-väimehelt küsida, aga omade tülpinud nägu on valus vaadata, seepärast parem ei küsi. Võõrastelt on kergem pärida, saad mööda nägu, aga see ei tee niipalju haiget."

■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■__■_

Tik´n Tak...
 
fail jah 14. juuli 2015, kl 19.36
Vabandust, Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Olen pisarateni liigutatud ja tänulik sulle, fail
> jah!


Tänan väga, ja Teid oli meeldiv aidata!
Pisarate kuivatamiseks kasutage alati puhast kuiva salvrätikut!
Kui Teil ei ole puhast kuiva salvrätikut, siis saate selle osta Teile lähimast kioskist!

Muide, kas Te teadsite, et salvrätikud, nagu me teame neid tänapäeval ühekordseks kasutamiseks mõeldud pabersalvrätikutena, leiutati Jaapanis juba 17 sajandil??!
Siiski laialdasem kasutuselevõtt sai alguse alles peale 1924 aastat!

Hea teada! :) :) :) !!!!!
 
olen vanaduse 14. juuli 2015, kl 21.35
kohta luiskad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!