Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Linux+netipulk
 
galita 03. jaanuar 2014, kl 21.00
Kõige pealt Head Uut Aastat kõigile.
Võtsin proovimiseks Elisa netipulga ning tahaks näha andmemahu kasutust ja netikiirust, kuid siiani ei ole sobiliku softi leidnud. Ei saa väga usinalt googeldada ja erinevaid programme paigaldada ka, sest proovimiseks anti ainult 1GB andmemahtu.
Süsteem on Elementary OS, mis põhineb Ubuntu 12.04-l. Network Traffic Monitor Elementary all tööle ei hakanud-lasi end küll paigaldada, kuid programm ei avane.
 
lammas wää - off 03. jaanuar 2014, kl 21.54
head uut!

reaalajas kasutamise jälgimiseks:
bmon
kokkuvõte:
vnstat

terminali käsud siis:)
testisin mint 16 peal!

sinu 1GB sees on alla/üles koos:)
 
galita 03. jaanuar 2014, kl 22.54
Ei küsinud, kas 1GB on alla/üles koos, kuid kes siis ikka tasuta palju annab. Mul on juba praegu sellest netipulgast kopp ees:))
 
lammas wää - off 03. jaanuar 2014, kl 23.19
sinu 1GB sees on alla/üles koos:) see on fakt
elisa 3G sakib
youtube jääb hakkima ja siis pääseb nagu paisu tagant
vahel peab mõnda lehekülge värskendama et ette kuvaks valge lk asemel
mis sest et masti lähedal ja pügalad põhjas
4G juba parem vähemalt siin kolkas
 
külastaja 03. jaanuar 2014, kl 23.26
Head uut aastat Galita. Olid pühadega nii ametis, et pole mitmeil päevil foorumisse jõudnud?
Pinguy OS on varustatud mingi System Monitor nimelise süsteemijälgijaga. Näitab siis mälu , protsessori ja võrguliikluse ajalugu.
Praegune versioon 2.28.2
 
arvutinohkar 03. jaanuar 2014, kl 23.59
mäletan ka ähmaselt, et mingil testitud linuksil kuvati desktopis võrguliikluse ajalugu (st üles/alla). aga see värk oli kerge kiiksuga. ta nimelt arvestas ainult juhtmega interneti üles/alla liiklust (eth0). aga mina kasutasin usb wifi pulka (wlan0). ei leidnud tookord sõnu, millega seda ümber seadistada...
üldiselt enamik erinevaid linuksi distrosid on paraku FUBAR, kõige vähem probleeme on esinenud linux mint-iga.
 
külastaja 04. jaanuar 2014, kl 00.17
http://ftp.gnome.org/pub/GNOME/sources/gnome-system-monitor/2.28/
 
olavsu1 04. jaanuar 2014, kl 01.19
proovi toda Network Traffic Monitor'i terminalis käivitada või vaata logidest mis sõltuvus on lahendamata.
 
galita 04. jaanuar 2014, kl 10.10
to külastaja, reisisin väheke ja elasin netivaba elu. Algul oli harjumatu, aga nagu selgus netivaba elu veel ei tapa, inimene harjub kõigega.
Mul on 4G, kuid seda kiirust, mis katsealune pakett peaks välja andma, küll ei ole-kiirus jääb 4Mbit/sek kanti ja seda ühes kindlas USB liideses. Kui panen netipulga läpaka teisel küljel olevasse USB pessa, siis on nett tunduvalt aeglasem. Minu lemmiksüsteemi BackBoxiga ei taha netipulk üldse koostööd teha, kuid põhjus võib ka selles olla, et olen süsteemi veidike ringi teinud-koode lisanud ja muutnud.
System Monitor on Elementary OSil olemas ja see peaks vist enamus Linuxitel vaikimisi kaasas olema. Network Traffic Monitor ei avane ka terminalis-põhjus tõenäoliselt vajalike sõltuvuste puudumises. Elementary OS on säästusüsteem, mis on mõeldud vanadele arvutitele. Linux Mint on üritatud teha võimalikult sarnaseks Windowsiga-kõik mida koduperenaisest arvutikasutajale vaja võib minna, läheb juba vaikimisi tööle, et ei oleks vaja mõtlemisega oma pead vaevata ja see pärast on Mintiga ka kõige vähem probleeme. Kuid see muudab Minti ebaturvalisemaks ja see tõttu loobusin sellest süsteemist, aga algajale on Mint siiski kõige parem valik.
 
lammas wää - off 04. jaanuar 2014, kl 10.37
to galita
seda ei maksaks väita et linux mint on ebaturvalisem kui mingi teine ubuntu põhjale ehitatud OS:)

4G pulgad ei kannata USB kaableid
soovitan otse arvutiga ühendada
 
külasta 04. jaanuar 2014, kl 13.09
Linux Mintil on täpselt samasugune süsteemijälgija kui Pinguy OS-il millest rääkisin.
 
galita 04. jaanuar 2014, kl 16.20
Mul ongi netipulk otse arvuti USB pessa ühendatud. Kuid nüüd ilmnes palju huvitavam nähtus. Esimese hooga panin netipulga vana MLi külge ja temaga ma saavutasingi kiiruse 4Mbit/sek ümber. Nüüd proovisin HP probookiga (esiti arvasin, et probleem on Backboxiga tehtud muudatustes) ja bootisin läpaka USB pulgalt üles. USB 3.0 pesas ei näinud läpakas netipulka üldse, kuigi pulga roheline tuluke mõned korrad vilgatas, USB 2.0 pesas nägi arvuti netipulka ja lasi ka ära ühendada, kuid nett oli nii aeglane, et minu kannatus sai enne otsa kui brauseri avaleht avanes. Backbox oli 64 bitine. Hakkasin siis teiste süsteemidega proovima:32-bit Elementary võttis neti järele, kuid kiirus samuti pea olematu, 64-bit Mageia ja Mint 15 ei näinud pulka üldse. Järgmisena katsetasin 32 bitise Toshibaga, süsteemiks Nickware Goodwin. Kiirus sama mis 32 bitise ML-ga. Veel katsetasin 64-bitise Lenova läpakaga ja probleemid samas, mis 64 bitise HP Probookiga-kui süsteem näebi netipulka, siis põleb roheline, mitte sinine tuluke ja netti kasutada võimaik ei ole.
Mis protest netipulgal 64 bitiste arvutite vastu on? Mobiilne levi sagedus algab 800Mhz ning max. on üle 2000Mhz ja mida madalam sagedus, seda parem levi, kuid signaali tugevust ei tohiks 32 või 64 bitine arvuti mitte kuidagi mõjutada . Mulle tundub, et katsetamiseks on mingi iganenud netipulk sokutatud:)
 
külastaja 04. jaanuar 2014, kl 17.40
Ära nüüd mu soovitusest põlema mine, aga pane oma probookile Windows peale ja mured lõppenud.
 
galita 04. jaanuar 2014, kl 18.00
Ei lähe põlema:) Lenovas oligi Windows 7.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!