Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
hdd lisamine
 
isetegija 26. aprill 2016, kl 21.07
tahaks lisada kolmanda hdd aga on mõned probleemid millega tahaks ise hakkama saada.
probleem 1. ei ole pesa kuhu ketas lisada. kas võin ta lihtsalt korpuse põhja asetada?
probleem 2. olemasolev toitepistik (MOLEX 4pin female) ei lähe uuele, uuel on SATA 15pin ühendus. vaja vist üleminekujuppi MOLEX 4pin male -> SATA 15pin female Olen seni õigel teel?
probleem 3. vaja kaablijuppi 7pin, hdd ja emaplaadi vaba pesa ühendamiseks, on nii?
Või arvate, et olen liiga suure suutäie ette võtnud? Ise nii ei arva :-)
 
IFF24 26. aprill 2016, kl 21.21
Sõpru, tutavaid pole, et abi küsida?

enivei.. endalgi üks vedeleb lihtsalt kastis, küll on ühe kruviga maandatud korpuse külge.. seega ok alustuseks

jap, on vaja üleminekut toitel selljuhul.'

kui emakal vaba sata pesa olemas, siis jah, kaablit vaja ja kõik ok!
 
tee ikka ise 26. aprill 2016, kl 21.24
tark inimene maandab riske ja ei hoiad andmeid arvutis vaid pilves või välistel andmekandjatel, aga sina tahad kõike andmeid arvutisse ja siis kui saabub viirus või kärssab arvuti muidu läbi oled kõigest ilma.arvutisse
 
isetegija 26. aprill 2016, kl 21.29
tee ikka ise Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> tark inimene maandab riske ja ei hoiad andmeid arv
> utis vaid pilves või välistel andmekandjatel, aga
> sina tahad kõike andmeid arvutisse ja siis kui saa
> bub viirus või kärssab arvuti muidu läbi oled kõig
> est ilma.arvutisse

mille poolest erineb kolmas ketas korpuse sees välisest kettast?
 
to isetegija 26. aprill 2016, kl 21.42
Korpuses olev käivitub iga kord kui arvuti tööle paned ja on pidevalt töös kogu arvuti töös oleku aja. Voodipesu kapis hoitav varu-hhd alustab tööd vaid siis kui ta arvutiga ühendad. Kui ühendatud pole, ei saa temaga midagi juhtuda.
 
isetegija 26. aprill 2016, kl 22.14
to: tänan, võtan arvesse ja tõenäoliselt soetangi lisaks välise hdd aga igapäevatoiminguteks kulub ka see kolmas sisene ketas ära.
 
seda et 26. aprill 2016, kl 22.23
to isetegija Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Korpuses olev käivitub iga kord kui arvuti tööle p
> aned ja on pidevalt töös kogu arvuti töös oleku aj
> a.
HDD saver lylitab mitte kasutuse olevad vindid automaagiliselt "sleep" režiimi, määratud aja jooksul ntx 10 mintsa möödumisel või ka 5 mintsa, kui on soovi.
sõltuvalt op systeemist ja emaplaadist on saadaval nii BIOS-e seadena kuika eraldi progejupina.
 
naljanurk 26. aprill 2016, kl 22.24
igapäevatoiminguteks kulub 3 sisemist ketast, aga väiseks andmekandjaks sobib üks. selliseid tegelasi kohtab siin harva :D
 
isetegija 26. aprill 2016, kl 23.20
naljanurk Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> igapäevatoiminguteks kulub 3 sisemist ketast, aga
> väiseks andmekandjaks sobib üks. selliseid tegelas
> i kohtab siin harva :D
ise olen rahul, teine ketas 160GB ainult fotodele kipub täis saama ja kolmas 320GB samuti ainult fotodele.
 
isetegijale 26. aprill 2016, kl 23.29
ega sa enne ei õpi kui ühel päeval fotosid pole või on pahavara poolt krüpteeritud ja nõutakse pappi. ainult rumalad hoiavad sellist asja arvutis või on sul tõesti iga päev 10 korda neid kõiki pilte vaadata.
 
isetegija 26. aprill 2016, kl 23.40
isetegijale Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ega sa enne ei õpi kui ühel päeval fotosid pole võ
> i on pahavara poolt krüpteeritud ja nõutakse pappi
> . ainult rumalad hoiavad sellist asja arvutis või
> on sul tõesti iga päev 10 korda neid kõiki pilte v
> aadata.
No ma ei tea, ca 15 aasta jooksul 4 arvutit, hulk mälukaarte-pulki, ei ole veel ühegagi probleeme olnud, ka pole pahavaralastele selle ajaga jalgu jäänud. Fotondusega tegelen küll mitte igapäevaselt aga ehk ülepäeva. Jah kõik ei pea momentaalselt kättesaadavad olema aga miks nad ei või käepärast seal kastis eraldi ketastel olla. Selle hirmutamise peale soetan lähiajal tõenäoliselt suuremamahulise välise ketta.
PS Kui sa veel teaksid mu arvuti proset, rami jne. saaksid tõenäoliselt veel naerda ja imestada aga mul kiiret pole ja ise olen rahul :-)
 
... 26. aprill 2016, kl 23.49
pigem oled 15 aastat vana nohik
 
isetegija 27. aprill 2016, kl 06.48
... Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> pigem oled 15 aastat vana nohik

sinustdetektiivi ega selgeltnägijat ei saa, 60 olen !
 
... 27. aprill 2016, kl 10.04
Tänapäeva papid teevad noortele silmad ette :)
 
isetegija 27. aprill 2016, kl 17.44
kui juba küsimiseks läks ja koorus välja, et failide hoidmine kõvakettal on lollus siis sealt ajendatuna küsin, kumb on etem variant kas üks terabaidine ketas või kolm 330st ja miks ?
 
kõiki mune yhes korvis ei hoita 27. aprill 2016, kl 21.05
....kumb on etem variant kas üks terabaidine ketas või kolm 330st ja miks.....
lollikindel on muidugi raid-i pista, ntx 5 -ne massiiv
a võid ka 3 kettaga teha
 
Pehme Ketas 28. aprill 2016, kl 21.14
Üks õige fotograaf hoiab igat pilti ise kõvakettal.
 
Mart 05. mai 2016, kl 10.45
Kõikidele arvutialastele küsimustele saab vastuse:
http://marvutiabi.weebly.com/

või
www.facebook.com/marvutiabi
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!