Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Millist Apple Macbooki valida videotöötluseks?
 
Naine35 05. november 2016, kl 18.57
Olen uue arvuti otsingul ja soov oleks valida arvuti, mis on hea videotöötluseks.

Endale jäid silma Apple Macbookid, aga neid on omajagu suur valik ja kuna ma arvutitest palju ei jaga, siis ajas pea veidi sassi küll:)

Näiteks kasvõi erinevad graafikakaardid, mis neil vahe?
Iris Pro Graphics 6200
HD Graphics 6100
Iris Pro Graphics + NVIDIA GeForce GT 750M

ja mis veel tähele panna?

Lisaks on küsimus, et kuna mul seni on olnud vaid 15 tolline ekraan, siis kas 13 võib tunduda ebamugav või millegi poolest halvem?
Lihtsalt hinna vahe tundub märgatav, et see pani mõtlema, aga otsuse langetan siiski kvaliteedi ja mugavuse põhjal.

Tänud juba ette kes oskab vastata.
 
videotöötlust 05. november 2016, kl 21.36
läpakaga ei tehta, isegi kui see juhtub olema mäkk.
 
Naine35 05. november 2016, kl 21.46
Miks mitte läpakaga?

Tegu on siiski aeg-ajalt enda ja minimaalselt tööalaselt vaja minemast videotöötlusest, mitte profi tööde jaoks:)
 
sellepärast et 05. november 2016, kl 21.56
läpakatel on tüüpiliselt nõrgem protsessor, vähem mälu, juustum videokaart ja väike ekraan. ainult hind on priske. soovitan uurida, kui palju parema lauaarvuti sa sama raha eest võiksid saada.
 
keegi siit ja sealt 05. november 2016, kl 21.56
sest piltide ja videode jaoks peab suur ekraan olema et midagi näeksid. Kas sul rahaga midagi paremat pole teha kui mac osta? Saad võimsama ja parema windooza läpaka selle raha eest ja raha jääb üle et reisile minna näiteks :)

Need kõik graafikakaardid halvad. Videotöötluse jaoks peab rammi olema, graafikakaart hea ja protsessor, samuti piisavalt suur kõvaketas, soovitavalt ssd. Töötluse jaoks vaata ikka pc poole
 
to sellepäast et 06. november 2016, kl 10.50
rumal jutt, läpakad on väga võimsad ja kasti ei ole mõtete osta

macbook on väga hea, ekraan pole oluline, sest pead monitori niikuinii töötamiseks ostma, vali uus hiljuti tuli välja mackbook mis toetab 5k ekraani ja vali suur 5k ekraan juurde

saad profi tasemel tööd teha, pc unusta, sellega ei tee midagi
 
eid_155ec96828b3b1 06. november 2016, kl 10.51
Videotöötluseks on see: http://www.apple.com/mac-pro/

Kõvemad iMac'id ajavad ka asja ära.

Ja kui ikka vaja läpakaga videot teha siis vali 17"

http://www.ebay.ie/itm/Apple-MacBook-Pro-A1297-1...

_ pc unusta, sellega ei tee midagi_

Kõige valem väide mida siist lugeda....



Toimetatud 1 kord(a). Viimati eid_155ec96828b3b1 06.11.2016 10.53.
 
infoks 06. november 2016, kl 10.52
väga paljud reklaamid eesti kanalites on tehtud macbookidega
 
eiei 06. november 2016, kl 10.56
ärge soovitage seda kasti osta

macbook ja lisaekraan on väga hea

miskitest ssd pole mõtet rääkida, macides ongi see niikuinii
 
eid_155ec96828b3b1 06. november 2016, kl 11.04
https://www.euronics.ee/t/66527/sulearvutid...

need millel 16GB mälu ja i7 peaks kah asja ära suutma vedada.

kui masin peab veel suutma lisaks liikuvale pildile veel heliefekte vedada. tuleks vaadata sellise windowsi PC poole, millest hackintoch'i teha annab.
lisa info siit: http://www.hackintosh.com/
 
soovitus 06. november 2016, kl 11.06
telli selle sügise kõige uuem macbook väiksem variant on ka hea pole vajagi 17, peab jälgima, et oleks uuem mudel, kui netist tellida

unusta pc-d, videotöötlus tehakse maciga
 
kindlasti2 06. november 2016, kl 11.10
tasub tellida internetist välismaalt, siin on suur lisahind

korra kasutad kiiret mac-i siis need suurte piksli punktidega ekraanil pc-d ei huvita enam
 
eid_155ec96828b3b1 06. november 2016, kl 11.11
mõned vennad unustavad, et MAC = PC!

https://en.wikipedia.org/wiki/Personal...

Pole vahet mis OP-süsteem PC peal jookseb.

kõige uuemad mäkid tasub unustada, sest nendega kaasneb üleminekute põrgu. lisaks mäcbookile vead kaasa suurt spordikotti üleminekutega, sest kunagi pole teada missugust üleminekut täpselt vaja läheb.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati eid_155ec96828b3b1 06.11.2016 11.20.
 
eelmisele 06. november 2016, kl 11.35
mac on riistvaralt pc küll, aga seal on tehtud parim valik komponentidest ja disaini ja liikuva pildi tööde jaoks on macil parim tarkvara, nii head erkaani eriti ei leia teistelt tootjatelt, hästi suur resolutsioon, punkte ei näe erkaanil nagu tavalisel pc-l

pole mingeid üleminekuid vaja, mac näitab jälle teed, nagu ikka varsti on järele tulijad samasuguste pistikutega nagu mac

paha on see, et mac maksab, samade näitajatega pc ka maksab, üldiselt on mac edukate inimeste arvuti, et see mõni tonn maksta pole probleem

teine grupp kes seda kasutavad on kunstnikud ja loojad

tee valik, ise soovitan mac, kindel valik ja ei kahetse
 
itimees 06. november 2016, kl 11.59
selles ongi asi et kunstnikud, loojad ja edukad inimesed ei tea tehnikast midagi ja on moeohvrid
 
eid_155ec96828b3b1 06. november 2016, kl 12.07
mäkil võib küll kena raud olla. kuid miks pole anticlare mäkki?
ja kuna mäkkidel on nüüdsel ajal laulatatud komponendid siis mis on mälu CL näitaja? on ikka alla 9 ?

_itimees kirjutas:

selles ongi asi et kunstnikud, loojad ja edukad inimesed ei tea tehnikast midagi ja on moeohvrid_

Mida rohkem ma loen 17" anticlare mäkide omanike kommentaare uute mäkide kohta, seda rohkem tundub selles jutus tõetera sees olema.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati eid_155ec96828b3b1 06.11.2016 12.14.
 
Naine 35 06. november 2016, kl 18.13
Aitäh vastajatele, sain uusi ja toetavaid mõtteid.

To kindlasti2: Sa rääkisid välismaalt tellimisest, kas oskad täpsemalt mõnda kohta soovitada ja kui suur on hinnavahe? Ma pole välismaalt asjade tellija olnud, seega selline küsimus veel lisaks tuleb.
 
eid_155ec96828b3b1 06. november 2016, kl 19.37
ise olen oma vidinad ebay.ie lehelt tellinud. aint krediitkaardi tunnustega pangakaarti läheb vaja.
 
Naine35 06. november 2016, kl 21.21
Aitäh sulle eid_155ec96828b3b1! Uurin seda.

Küsimus vaid tekkis, et kui osta sealt lehelt macbook, et kui peaks vaja olema garantiiremonti või midagi sellist, et kuidas sel juhul see käib?
 
eid_155ec96828b3b1 06. november 2016, kl 21.52
garantiiga asju sealt ei saa. kui saab siis müüjaga kokkuleppel.

tuliuusi asju vaata siit:

http://www.apple.com/shop/buy-mac/macbook-pro?pr...

ise otsustad kui võimast tahad ja sellest sõltub hind.
 
kulla mäkipeded 06. november 2016, kl 22.16
selle nutsu eest saaks päris mitu viimase peal petsukat... :D
 
eid_155ec96828b3b1 06. november 2016, kl 22.30
paljugi mis,

kas final cut pro ka "viimase peal petsuka" peal töötab?
just final cut pro, mitte mõni teine.

hackintoshi peal muidugi töötab aga nii pole legaalne.

muuseas ma olen hoopis windowsipede, sealjuures austan ma teiste soove massist erineda :)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati eid_155ec96828b3b1 06.11.2016 22.37.
 
miks-oh-miks 06. november 2016, kl 22.45
on mul vaja petsuka peale final cut pro'd? see oleks nagu kalale jalgratas... :D kui ma võin sony vegas pro'd jooksutada. või avid media composerit.
 
eid_155ec96828b3b1 06. november 2016, kl 22.56
noh Avidiga on mul niipalju kogemusi, et nemad teevad petsukatele softi ja rauda vaid halastusest.
ja nende peamine eesmärk on teha softi ja rauda apple maailma jaoks. nad ise ütlesid nii.

petsukad sobivad vaid siis kui nad freeBSD'd jooksutavad.

Mul on avidi rauda windows masina küljes. Alul oli VIA liides kaardi vahendusel. sellega oli eriti kapriisne. TI liideskaardiga on jonnimist vähem kuid vastuhakud päris kadunud ei ole.
Avid sõimas mul näo täis, öeldes et saaksin tunduvalt parema garantii ja kasutajatoe kui kasutaksin Apple arvutit.

Lämisen veel siia, kui juba avid mängu toodi.

Uued avidi keskkonnad sisaldavad nüüd kioskit ja efekte/pluginaid ei saa muidu kui sealt kioskist ostes. ja hinnad on väga röövellikud. kõige väiksem hind oli ca 152€ miskise kaja eest ja kõige kõrgem hind lähenes ca 1600€ (oli vist isegi suuremaid numbreid näha).
ja ise paigaldatud pluginad käima ei lähe. proovitud.

Seega peab avidi kasutaja olema väga rikas.



Toimetatud 3 kord(a). Viimati eid_155ec96828b3b1 06.11.2016 23.48.
 
asd 07. november 2016, kl 12.34
Ma ei saa ka aru, miks ollakse valmis Maci eest sellist hinda välja käima?
Kui võrrelda läpaka hinda tehniliste näitajatega (suhet) siis selle raha eest, mis läheb Macile, saaks tunduvalt võimsama pilli.
 
eid_155ec96828b3b1 07. november 2016, kl 13.23
Igat mänguru PC rauda lihtsalt ei toetata.

samas Apple on kindlapeale minek.
 
vooglaid2 09. november 2016, kl 08.05
aeg oleks hakata aru saama, et prose taktist ja mälumahust on vähe kasu, kui OS nendega midagi teha ei suuda... arvuti "näitajaid" võrdlevad peamiselt samad inimesed, kes ostavad fotokaid megapikslite järgi.
 
nõus eelmisega 09. november 2016, kl 15.05
tõsi, koostekvaliteet ja stabiilsus on professionaalile olulisemad parameetrid, kui sadakond megahertzi suurem takt või paarsada eurot odavam hind. sellepärast tuleks ka alati maci eelistada. isegi paadunud macivihkajad peavad tunnistama, et retina ekraanid on ühed parimad, mis sülearvutites on ja apple touchpadidele ei ole tööstuses võrdseid. siinkohal tuleb kindlasti ka mainida, et windowi ja macos-i kõrgete resolutsioonide scaling on nagu öö ja päev, windows 10 pole suutnud pooleteise aastaga oma scalinguprobleeme lahendada ja suure tõenäosusega ei juhtugi seda selle versiooninumbri jooksul.
 
123 16. november 2016, kl 07.38
Mõned märkused:

1. Videotöötluses pole oluline kui ekraani pikslite arv on suurem kui video pikslite arv. Ehk kui töötlete max FullHD videoid, siis ideaalseima pildi annabki just 1920x1080 ekraan. Järgmine suurem ekraaniresolutsioon mis sellega taas haakub, on juba 3840x2160. Vahepealsed resolutsioonid on sunnitud piksleid interpoleerima ja tulemus on hoopiski sogasem.

2. See kas valida WindowsPC või MAC, selle otsustab videotöötleja selle põhjal, et millist videotarkvara ta kavatseb kasutama hakata. Need tarkvarad ei ole päris võrdväärsete võimalustega ja nad ei paku samaväärseid väljundi renderdamise variante (koodekeid). Näiteks kui põhiliseks video allikaks on Sony või Panasonic videokaamera (eriti veel kui see on ka 4K XAVC viimase paari põlvkonna kaamera), siis on igal juhul parim tarkvara Sony Vegas ning arvutiks WindowsPC. Saab muidugi ka Mac'i peal teha, kuid tekivad renderdamisel mõningad puudujäägid.

3. Üldiselt videotöötlusel (see on ju 2D mitte 3D) pole graafikakaart peamine, põhikoormus on hoopis protsessoril, see tähendab et eelkõige peab olema i7 protsessoriga masin (ja piisab seejuures ka selle sisseehitatud graafikaosast). Aga i7 sülearvutiprotsessori ja i7 lauaarvutiprotsessori jõudlustel on vahe nagu ööl ja päeval. Võrreldavalt, i7 sülearvutiga saate umbes sellise jõudluse nagu i5 lauaarvutiga.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!