Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Vana arvuti
 
Palun asjatundjate abi 06. november 2016, kl 19.41
Minu arvuti on 10 aastat vana ja kontoritarkvara sellel samuti 2002. a. versioon. Operatsioonisüsteem on Vista. Tahaksin uuema versiooni kontoritarkvara kuid pole päris kindel, kas minu vana arvuti seda uut tarkvara enam taluda suudab. Ehk on mõttekam osta juba uus arvuti koos uue op-süsteemiga ja uuema kontoritarkvaraversiooniga?
 
eid_155ec96828b3b1 06. november 2016, kl 20.28
vaheta see masin terve täiega välja. vähem jamasid.
 
njahh 06. november 2016, kl 21.17
oleneb, mida selle kontoritarkvaraga teha tahad. Kui lihtsalt niisama tavakasutaja, siis kasuta google drive´i ja asi lahendatud. Seal kõik wordid ja excelid ja muud analoogid täitsa olemas.
 
trops 07. november 2016, kl 11.54
Kui ainus probleem on kontoritarkvara siis proovi OpenOffice-t või LibreOffice-t,mõlemad on vabalt allalaaditavad.
 
Oijah 07. november 2016, kl 12.00
See on sama kui sapakale üritada uue mersu mootorit külge panna. Jamasid rohkem ja lõppkokkuvõttes maksad rohkem kui uue eest, aga võitled kogu aeg jamadega.
 
Einoh 07. november 2016, kl 12.27
Kõigepealt küsimuse Oijahile, mille eest teemaalgataja maksab kui ta hakkab näiteks oma praeguse kontoritarkvara asemel LibreOffict kasutama?
Seda, kas arvuti vajab välja vahetamist või mitte, saab öelda kui on teada arvuti tehnilised näitajad ning teemaalgataja arvuti kasutamine. Kui osta korralik arvuti, mitte mingi säästukas, siis seda ei pea iga 2-3 aasta tagant uue vastu välja vahetama.
 
Oijah 07. november 2016, kl 12.51
Jutt on 10 aasta tagusest arvutist. Miks peab pressima peale oma aja ära elanud arvutile peale asju, millega ta toime ei tule? Autor ju ise arvab, et arvuti ei tule sellega toime. Sellega ongi kõik öeldud. Ei saa lõpmatuseni vana asjaga elada. Ühekorra tuleb uuem arvuti osta ja sellega on paljud mured ka lahenduse leidnud ja ei pea leiutama, et kas ja kuidas vana arvuti seda koormat välja veab.
 
Jüri 07. november 2016, kl 17.22
Mina arvan,et Tropsi soovitus on kõige arukam.
 
einoh 07. november 2016, kl 17.44
Uue arvutiga, kus windows 10, alles mured algavad.
 
jajah 07. november 2016, kl 19.16
https://products.office.com/et-EE/office-system-requirements#Office-standalone-applications-section

Paistab, et Vistale kõige uuemat enam ei pakuta. Muidu pole mingid meeletud nõuded. Uus arvuti oleks igatepidi kiirem ja mõnusam. Aga kontoritarkvara vist enamasti uue arvutiga kaasa ei tule, vaja on ikka eraldi hankida.

LibreOffice'i nõuded: https://www.libreoffice.org/get-help/system-requirements/#windows
 
eid_155ec96828b3b1 07. november 2016, kl 20.57
näib et ülehindate inimese ümber õppevõimet, kes nii kaua on miskit kindlat süsteemi kasutanud.
 
trops 08. november 2016, kl 08.21
Inimene on külma rahuga mööda lasknud kõik vahepeal käibele tulnud op.süsteemid-see peaks juba mõndagi tema vajadustest või nende puudumisest paljastama.

Tehnilises mõttes pole arvutid 10 aastaga suurt muutunud ega programmides revolutsioonilisi edasiarendusi toimunud.
 
eid_155ec96828b3b1 08. november 2016, kl 08.51
Siiski neis kontoripakettides ei käi asjad üks ühele ja see tekitab probleeme. Vahel ka väga suuri probleeme. Kuni selleni et kui sul pole M$ Office siis me sinuga ei arvesta.
 
sk 08. november 2016, kl 19.04
Mis mõttes, kui sul ei pole M$ Office, siis me sinuga ei arvesta?
 
Teemaalgataja 08. november 2016, kl 22.14
OpenOffice't on MS Office'ga võrreldes ebamugav kasutada.
 
eid_155ec96828b3b1 09. november 2016, kl 00.29
ebamugav on vale sõna, harjumatu on õige.
 
eidil on õigus 09. november 2016, kl 00.57
Harjumatus on selle nimi pluss laiskus ümber õppida. Põhjendusi leiab alati- ei sobi, ei kõlba, raske, harjumatu, see pole hea, too on halb, edasi jätkake ise.
 
eid_155ec96828b3b1 09. november 2016, kl 09.02
Lisaks veel üks asi. Mida kõrgem vanuse number, seda raskem on ümberõppida.
 
sk 09. november 2016, kl 15.27
Olen kasutanud nii MS Office, Excelit kui LibreOffice Writerit ja Calci. Mõned päevad harjumist ja kõik saab tehtud ning edaspidi ei ole enam ühe kindla programmi küljes kinni nagu ema tissi otsas.
Arvutikasutajad on erinevad, mina pooldan õppimist, annab rohkem oskusi ja valikuvõimalusi.
 
juhan 09. november 2016, kl 17.21
Soovitan installeerida Linux Ubuntu. Mul arvuti 13 aastat vana, Linux tootab probleemideta. Vast on targem moni vanem stabiilne versioon valida.
 
Jüri 09. november 2016, kl 18.20
http://www.rde.ee/products/ee/150/34813/sort/1/filter/0_0_0_0/15-ac105na-15.6-i5-5200U-8GB-2TB-EN-W10-Silver-s%C3%BClearvuti.html
 
jah 10. november 2016, kl 01.13
On ka veel WPS Office (endise nimega Kingsoft), samas on ka eraldi kõike saadaval, ei pea kogu office paketti installima. Näiteks spreadsheete (Exceli alternatiiv)on lademetes.
 
trops 10. november 2016, kl 08.05
"OpenOffice't on MS Office'ga võrreldes ebamugav kasutada."

Teemaalgatajal on kindlasti lihtsam üle minna oma sajandialguse kontoritarkvaralt tänasele OpenOfficele või LibreOfficele kui tänasele MSOfficele.
 
eid_155ec96828b3b1 10. november 2016, kl 19.34
huvitav kui vana trops on? ilmselt väga noor sest riigiga pole kokkupuudet olnud.

pagan võtaks, riik sunnib M$Offiset kasutama. ja mul ongi seetõttu masinas nii libreoffice kui M$Office.
 
sk 10. november 2016, kl 20.51
Kuidas riik saab sundida MS Officet kasutama?
Ka mul tuleb vahel riigiga asju ajada ning selleks kontoritarkvara kasutada, kuid LibreOffice võimaldab dokumendid salvestada ka niinimetatud MS Office formaati, mida ma ka teen, sest riigiametnike arvutikasutamise oskus on nii madal, et .odt formaat on neile sama, mis ufo nägemine.
 
Vana kala omal alal 11. november 2016, kl 15.28
Ma ostsin ka kolme aasta eest endale koju uue läpaka.
Ametlik win7 peal. Installisin siis selle libre ja open tasuta tarkvara, et exceli tabeleid avada.
Mulle ei meeldinud ja ma ei suutnud nendega tööd teha. Nad ei avanud exceli osasid faile nii nagu peab. Peale ühte nädalat tegin uninstalli mõlemale. Viisin läpaka ühele tuttavale IT mehele, maksin 15 eur ja sain kolme tunni pärast arvuti tagasi, millel oli peal õige office ehk excel ja word. Kohe teine tunne tööd teha.
Teema alagatajale soovitan osta uus arvuti koos ametliku exceli ja wordiga.
 
sk 11. november 2016, kl 18.51
Vana kala.....15€ eest ei saa õiget/litsentsiga MS kontoritarkvara, ITi mees pani su arvutisse kräki.D
 
Vana kala omal alal 11. november 2016, kl 21.25
Vahet pole, peamine et töötab. Kas litsents on mitteametlik, selle üle ma pead ei vaeva.
 
sk 12. november 2016, kl 17.14
Vana kala...., mainin igaks juhuks sulle veel nii palju, et Exceli tabeli avamiseks ei pea sugugi oma arvutisse tasulise MS Exceli paigaldama, piisab täiesti programmis Excel Viewer, mis on tasuta. Kuigi mul ei ole LibreOffice Calc veel MS Exceli failide avamisega hätta jäänud, ei .xls ega .xlsx failide puhul, kuid eks arvutikasutajast oleneb ka palju.
 
... 13. november 2016, kl 10.49
Mingi uus õpetaja - eid_155ec96828b3b1 - on siia ilmunud.

Kahjuks on inimesel ainult suhtlemisvaegus, teave arvutiasjanduses puudub.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!