Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
vaja teada
 
kes nuhib? 03. jaanuar 2018, kl 19.46
Arvan põhjendatult, et keegi näeb kõike, mida ma internetis teen. Mitte et mul midagi varjata oleks, aga vastik tunne siiski. Kust ma leiaksin (Tallinnas) usaldusväärse ja diskreetse arvutispetsi, kes minu üle ei irvitaks ning minu arvutile pilgu peale heidaks?
Asjalike vastuste eest tänan juba ette.
 
võib olla on asjad nii 03. jaanuar 2018, kl 19.55
... et mõni usaldusväärne ja diskreetne arvutispets on juba oma pilgu su arvutile peale visanud ning sinu arvuti on tema kontrolli all.
 
teema autor 03. jaanuar 2018, kl 20.24
Mine tea, aga sellisel juhul ei ole ta minu jaoks ei usaldusväärne ega diskreetne ning kui mõni teine arvutispets tema tegudele jälile saab, siis tuleb tal ehk neist kohtus aru anda. See on ju ebaseaduslik jälitustegevus!
 
soe soovitus 03. jaanuar 2018, kl 20.28
külast ikka arsti ja sulle kirjutatakse välja nuhkimisvastased tilgad.
 
ekaitse 04. jaanuar 2018, kl 01.37
Esiteks võiksid teha oma arvutile viirusekontrolli mitme erineva viirustõrjeprogrammiga.
Sa saaksid abi viiruste kontrollimise läbiviimise kohta e-kaitse lehelt: http://ekaitse.ee/uldine/pahavara/viiruste-eemaldamise-opetus

Kunagi ammu sain ka ise pärast tolle õpetuse läbimist oma arvutist 6 viirust eemaldatud, nendest 4 olid trooja viirused.
Eks ta keeruline oli tollal kui ma ei jaganud arvutist midagi, kuid läbi ma selle tegin ja kasu sellest ka oli.
Viiruseid on mitmesuguseid ja viirustõrjeprogrammid on nii ja naa, mõned on efektiivsemad ühte sorti viiruseid leidma, teised teistsorti viiruseid.
Ma ei tea siiani, et miks ei võiks olla üks ja ainus viirustõrjeprogramm, mis oleks loodud leidmaks kõiki tüüpi viiruseid.
Aga võibolla et on ka selliseid loodud, ei oska öelda. Ise kasutan tasuta viirustõrjeprogrammi.
Võib ka olla see, et mitut erinevat viirustõrjeprogrammi kasutatakse sellepärast, et sellejärgne puhastus on efektiivsem - võib juhtuda, et üks viirustõrjeprogramm ei leia mingil põhjusel viirust üles ja alles järgmine või ülejärgmine võib selle leida.
Muidu tunnustatud viirusetõrjeprogramm on Malwarebytes Anti-Malware. Seda on saadaval nii tasulist kui ka tasuta.
 
teema autor 05. jaanuar 2018, kl 06.57
to soe soovitus:
Ah et isegi siis, kui keegi tõesti nuhib minu järele, külastagu arsti ikka mina, mitte too tundmatu (häkker?), keda vaevab mingi tõbi, mis sunnib teiste arvutites nuhkima? Ei lähe läbi.

to ekaitse:
Head näpunäited.
soni 07. jaanuar 2018, kl 07.46
Kui minna internetti mõne teise arvutiga, kas siis on sama jama?
 
teema autor 09. jaanuar 2018, kl 07.35
to soni:
Ei, see probleem on ainult oma arvutiga.
soni 09. jaanuar 2018, kl 07.50
Millal see jama algas? Milline opsüsteem? Milliseid tegevusi jälgitakse?
Mulle võib kirjutada hallsoni@hot.ee meilile.
 
teema autor 11. jaanuar 2018, kl 06.55
Praegu on Windows10, enne seda oli W8. Jama on kestnud vähemalt 5 aastat. Tundub, et jälgitakse erinevate veebilehtede külastamist ja kohati ka meilivahetust.
 
robi 11. jaanuar 2018, kl 12.04
uurimise alustamiseks on vaja informatsiooni või kaudseid tõendeid. "Arvan põhjendatult" ei ole piisavalt detailne menetlustoimingu alustamiseks.
 
teema autor 11. jaanuar 2018, kl 19.47
to robi:
Ei ole muidugi piisav, ega ma seda ole arvanudki.
 
skd 11. jaanuar 2018, kl 21.02
Kui viie aasta jooksul ei ole vaatamata nuhkimisele sinuga midagi hirmsat juhtunud, siis ei juhtu ka järgmise viie aasta jooksul. DDD
Kui tahad teada kas nuhitakse, siis pane Wireshark arvutisse ja kontrolli netiliiklust.
 
teema autor 21. jaanuar 2018, kl 15.48
 
kaslane 30. jaanuar 2018, kl 18.47
Teemaalgataja, kas oled saanud lahendust. Mul sama mure ja tänu sellele ka siia sattusin. Minul nii et ma mitte ei arva, vaid nüüd juba TEAN, et miski mu arvutis toimub. Aga ei oska midagi ette võtta.
 
teema autor 30. jaanuar 2018, kl 20.33
kaslasele:
Ei veel. Järgmisel nädalal lähen samasse firmasse, kust oma arvuti kunagi ostsin, ning püüan sealt selgust saada. Neil on seal arvutiteenindus ja -parandus ka olemas.
 
win 10 31. jaanuar 2018, kl 10.38
ongi selline,et mõnikord jääb mulje nagu keegi jälgiks.
 
skd 31. jaanuar 2018, kl 20.58
Teibi kaamera kinni. D
 
teema autor 31. jaanuar 2018, kl 22.04
to skd:
Seda tegin juba tükk aega tagasi.
 
eid_155ec96828b3b1 31. jaanuar 2018, kl 22.47
wireshark näitab kes nuhib, kus nuhib ja mida nuhib, iseasi kas temast õigesti arusaadakse ;)
 
Jüri 01. veebruar 2018, kl 12.29
Google nuhib YouTubes ja vastavalt sellele pakub soovitusi.
 
teema autor 12. mai 2018, kl 14.30
Ja ikkagi näib mulle, et keegi (siin naisteka foorumis) nuhib minu järele ja näeb kõike, mida ma nt. guugliga otsin, juutuubist vaatan jne. Võib-olla koguni iga liigutust, mida oma arvutis teen.
Kes sa oled?
Kas peaksin oma ip-aadressi ära vahetama? Kuidas?
Kust ma selle Wiresharki saaksin alla tõmmata, ilma et mingeid viiruseid vmt. kaasa ei tuleks?
isemaag 13. mai 2018, kl 01.57
skd Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Teibi kaamera kinni. D
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jumalaasjalik soovitus.
 
nuhk 17. mai 2018, kl 11.40
Nuhivad kõik vähegi suuremad firmad ja seda ikka sel eesmärgil, et sulle mingit kaupa või teenust pähe määrida. Sellisest nuhkimisest sa ei saagi lahti… (või tõmba arvuti toide seinast välja).

Link: https://landfield.pri.ee/Win_10/Privaatsus.html

Kui aga keegi isik konkreetselt sinu järgi nuhib, siis on ta sinu arvuti hõivanud ja sel puhul tuleb juba arvuti "puhtaks rookida" või kui hakkama ei saa, siis teha Win 10 puhas install. Aga vaevalt, et sinu puhul sellega tegemist on.
 
abivajaja 18. mai 2018, kl 06.42
Kas on võimalik et arvuti kaudu kontrollitakse elektrivõrku kaa? Kui hakkasin seda wiresharki tõmbama läks kohe elekter ära! Nüüd ei julgegi enam midagi teha arvutiga, selline imelik raske tunne vajub arvuti lähedal südamesse, nagu juhtuks kohe-kohe midagi halba, isegi käed hakkavad värisema, mida mul pole varem kunagi juhtunud - justkui tahaks keha mind hoiatada selle nuhkimise eest! Kas helistada turvafirmas töötavale tuttavale?
 
nuhk 18. mai 2018, kl 12.23
@abivajaja

Just-just, mul sama lugu: nii kui kompuutrit näen, nii hakkan kohe üle keha värisema. Loobusin nuhkimise pärast kompuutri kasutamisest ja setõttu lasti mind ka töölt lahti, sest seal pidin arvutit kasutama. Ka naisest läksin lahku, sest arvan, et Microsoft on ta minu üle nuhkijaks värvanud.
Ka lapsed ei taha mind enam näha, sest viskasin nende läpakad prügikasti...

Nüüd helistasin ja panin psühhiaatria juurde aja kinni...
 
teema autor 18. mai 2018, kl 16.57
kahele eelmisele:

Jajah, eksole, räägime "maatriksist" ka;)
Nali naljaks, aga "nuhk" (ei tea, miks küll selline nimi;)) näib oma eilses kl 11.40 kommentaaris möönvat, et põhimõtteliselt on võõra arvuti nö hõivamine siiski võimalik. Ehkki ka mina ei suuda välja mõelda, miks minu puhul keegi seda peaks tegema.
 
teema autor 11. juuni 2018, kl 20.48
 
M 13. juuni 2018, kl 07.36
Selleks et sinu internetis käimisi vaadata ei pea olema midagi sinu arvutis. Ei aita ükski viirusetõrje.
Piisab kui sinu neti liiklust pealt pealt kuulata. Aga kuidas sa aru saad et sinu tegemisi vaadatakse. Kaamera võid ju kinni kleepida aga mikrofoniga tegid midagi?
 
teema autor 06. august 2018, kl 20.30
Kes sa oled ja miks sa seda teed?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!