Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Arvuti ei käivitu
 
ML lauaarvuti 06. aprill 2019, kl 12.33
Selline mure, et 9 aastat tagasi ostetud ML lauaarvuti lülitas mitu korda välja iseenesest ja nüüd ei pääse üldse enam sisse. Ees on järgmine kiri:
Windows Boot Manager
Windows failed to start. Arecent hardware of software change might be the cause. To fix the problem:
1. Insert your windows installation disc and restart your computer.
2. Choose your language settings, and then click "Next".
3. Click "Repair your computer".
If you do not have this disk, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.
Status Oxc.....
Info The boot selection failed because a required device is inaccessible.

Mäletan, et kui arvuti ostsin, siis seal oli kaasas windows 7 installimiseks plaadike, ise sellega ei tegelenud, tegeles arvuti müüja ise. Praegu aga mul seda enam alles ei ole.Kas arvutispetsialist saab mind siin kuidagi aidata? Kasutasin windows 7 siiamaani.
soni 06. aprill 2019, kl 13.26
Sellised kirjad tulevad siis, kui arvuti kõvaketas või emaplaat on kutu. WIN 7 plaat siin ei aita.
 
ML lauaarvuti 06. aprill 2019, kl 17.44
Kas see tähendab seda, et kõik andmed ja dokumendid mis arvutis olid on jäädavalt läinud? Tuleb soetada uus arvuti? Spetsialisti poole pöördumine enam midagi ei aita?
soni 06. aprill 2019, kl 17.59
Tartus võin üle vaadata. hallsoni@hot.ee
 
ML lauaarvuti 06. aprill 2019, kl 18.04
Ei ela kahjuks Tartus. Lääne-Virumaal hoopis. Muidu oleksin huvitatud olnud küll.
soni 06. aprill 2019, kl 18.19
ML lauaarvuti Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei ela kahjuks Tartus. Lääne-Virumaal hoopis. Muid
> u oleksin huvitatud olnud küll.

Kirja aadressile hallsoni@hot.ee pole tulnud. Huvi korral tuleks ikkagi kirjutada. Siia ma avalikult rohkem infot ei pane.
soni 06. aprill 2019, kl 20.06
ML lauaarvuti Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas see tähendab seda, et kõik andmed ja dokumendi
> d mis arvutis olid on jäädavalt läinud? Tuleb soet
> ada uus arvuti? Spetsialisti poole pöördumine enam
> midagi ei aita?
Kui kõvaketas on elus, siis on lootust, et info saab kätte.
 
teadmatu offline 06. aprill 2019, kl 23.12
Siinset esialgsest jutust tundub nagu kõvaketas ei ole surnud, sest Windows esitab küsimusi.
Ehk andmed on veel alles.
Lauarvuti emaplaadid kipuvad ajapikku rikki minema aga neid saab üldjuhul lihtsalt parandada.
Tüüpvead : kondekad lähevad punni, BIOS-i patarei saab tühjaks- arvuti kell läheb valeks ja windows ei käivitu. Mälud on vigased.
Muidugi võib ka kõvaketas suremise äärel olla, bad sectoreid liiga palju
 
teema algataja 07. aprill 2019, kl 14.49
Suur tänu teile info eest. Jõudis kohale see teadmine, et tuleb hakata uut arvutit ostma. Olen siit varemalt arvuti ostmisel hüva nõu saanud. Ehk oskate pakkuda millist tasub osta. Ma isegi ei tea kas osta lauaarvuti või sülearvuti. Üldiselt istun üsna mitmeid tunde päevas internetis, vaatan saateid järele jne. Paarile väiksemale firmale teen ka raamatupidamist. Seega kasutan arvutit üsna palju. Mida võiks silmas pidada arvuti ostmisel ja milline kauem vastu peaks? Pakkuge oma mõtteid ja soovitusi, võite ka konkreetseid arvuteid välja pakkuda.
 
teadmatu offline 07. aprill 2019, kl 16.35
Mina isiklikult kasutan alati kahte arvutit. Lauarvuti töötegemiseks, läpakat filmide ja muu suhtluse jaoks.
Lauakas ei pea olema super hüper viimane sõna st graafika ei oma seal erilist rolli. Peab üldjuhul kauem vastu, lihtsam paigaldada mitu kõvaketast, varukoopia andmetest teisel kettal.
soni 07. aprill 2019, kl 21.10
isemaag 07. aprill 2019, kl 23.38
Mulle anti ühe pekusarvuti kõvaketas, kruvisin ta kaane lahti, kõvaketta kettal oli sulaliimi tilk. Võimalik et neid arvutite kõvakettaid sihilikult rikutakse tootjate poolt, siis ostjate mass ei lõpe. See ei ole netist maha loetud, ma ei ole kristlane ja ei valeta.
 
sa oled 07. aprill 2019, kl 23.40
ainult loll nagu saabas ja näed igal pool väikseid arhhitekte, kes valjul häälel uhti-uhti mantrat lausuvad... :DDD
 
Henri 09. aprill 2019, kl 14.37
On väga võimalik, et Windows on ennast ise mingit uuendust tehes ära rikkunud. Siis aitavad pisikesed Windows Recovery tööriistad. Väike programm, mis paigaldatakse usb-pulgale ning arvuti käivitatakse selle abil. Ekraanile ilmuvad juhised, paar klikki, mõni minut ootamist ja ongi korras.
Mõned sellised - Easy Recovery, Trinity Rescue Kit, Hiren's BootCD.
See ei ole mingi must maagia vaid täiesti tavaline praktika. Tasub kindlasti kellegil oskajal proovida, enne kui mitmesaja euro eest uut arvutit ostma hakata.
soni 09. aprill 2019, kl 15.00
Henri Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mõned sellised - Easy Recovery, Trinity Rescue Kit, Hiren 's BootCD.
*******************************
HBCD on mul tavaline tööriist taoliste masinate diagnoosimisel. Enamus analoogsete sümptomitega masinate remont on lõppenud HDD vahetusega ja enamuse info päästmisega.
Kuid tegija peab täpselt teadma, mida teeb.
Minu kontakt
hallsoni@hot.ee
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!