Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Mobiiltelefon vanurile?
 
Salme 19. juuli 2013, kl 17.38
Mul on ka sama probleem. Vaja oma 80a. emale uus mob.telefon osta. On küll suurte klahvidega telefone, aga telefonide menüüd on liiga keerulised. Tegelikult peaks olema menüüta või siis lukustatud menüüga. Ei saa vanurid hakkama vastamata kõnede lehitsemisega ja ammugi veel SMS-dega.
Kujutan ette, et võiks nagu tavalise lauatelefoni sanane, suurte klahvidega.
Siiani on tal olnud Nokis3410, tollel on klahvid veidi kõrgemad ja ei asu väga lähestikku.
 
ei mäleta tyäpselt 19. juuli 2013, kl 17.55
ei mäleta täpselt aga netist leiab kindlasti üles. nokia ja veel mõned firmad tegid mobiilid mis just vanuritele sobivad -suured nupud, suur kiri jms. ilma menüüta ei saa, aga ega vanad inimesed seal ise midagi tegema ei hakka ka. vahepealoli ka selliseid, millega sai ainult helistada, aga ei oska neid leida. mobiili taga oli väikepabermärkmik millele numbreid kirjutada :)
 
heh 19. juuli 2013, kl 18.25
nokia ja veel mõni sellised telefonid teinud. Saad näiteks kiirvalimise alla panna vajalikud numbrid. Osadel ka SOS süsteem et vajutab nuppu ja helistab teatud numbritele
 
näkk 19. juuli 2013, kl 19.57
ära ainult seda myPhone osta. on saast alles. teisi ma ei tea, pole lähemalt uurinud.
 
Katsetanu 20. juuli 2013, kl 19.04
Katsetasin oma 80-aastase ema peal seda MyPhone telefoni, kus see SOS nupp ka peal.

See SOS nupp saadab sõnumit määratud numbrile, mitte ei vali kõnet sellele numbrile.

Lõpetasin tal selle telefoni kasutamise ära, kui sain järjest üle 20 tühja sõnumi.

Tormasin kohale, et mis siis nüüd juhtunud on.

Selgus, et ta lihtsalt soovis mulle helistada, aga niikui helistamise nuppu vajutas, saatis telefon hoopis sõnumi.

Järelikult oli ema kogemata mingit valet nuppu vajutanud ja nii see telefon lolliks läkski.

Seega ei soovita seda telefoni !
 
näkk 20. juuli 2013, kl 20.01
ja pealegi see tõbras ei näidanud mingi valemiga mällu salvestatud helistaja nime, vaid ainult numbrit!
 
huvituja 22. juuli 2013, kl 09.53
huvitav, millest see sõltub, minu 79a vanaema surfab netis ja ajab oma maksud ka unetis, nutitelefonist ei hakka rääkimagi;D millest see sõltub et mõni pikaealine on nutikas ja käib ajaga kaasas ja huvitub kõigest.
samas tean 50a, kes ei julge arvuti ligigi minna, sõnumisaatmine käib moblaga ka üle jõu:/
 
nei 22. juuli 2013, kl 11.43
see kinni ikka iq s
 
vanilla 22. juuli 2013, kl 12.50
minu vanaemal on veel hea motorola, mis ammuammu sai ostetud, suured numbrid.
 
tibu to noorukene huvituja 50+ foorumis 22. juuli 2013, kl 13.34
Su 79 aastase vanaema sissekandeid on ka siin lugeda:))))
 
ma 22. juuli 2013, kl 14.00
ei tea ka mida teha.Ämm 85 aastane elab üksi ja muidu igati krapsakas,aga unustab viimasel ajal palju ja oleks hea kui tal oleks mobiil.Samas on tal raskusi ka teleka puldiga,ei leia kanaleid ja ei suuda meelde jätta kuidas kanalit leida.Proovisime talle Nokia klahvidega tel selgeks teha,aga ei tulnud välja.Kas on olemas suurte klahvidega tel.millel peale helistamise muid funksioone pole,ehk saaks ta sellega hakkama.On kellegil kogemusi vanemale inimesele tel.kasutamise õpetamisel?
 
kogemus 22. juuli 2013, kl 14.13
Kogemus on selline, et vanainimesele ei tee enam naljalt midagi uut selgeks. Dementsus, mis teha. Momendil oskaks soovitada ainult suurte klahvidega lauatelefoni. Vanadel on see kuumaks ainult mõni €
 
ma 22. juuli 2013, kl 16.21
lauatelefon on olemas kuid sellest jääb väheks,sest ta väga liikuv inimene.
 
ka huvitub 22. detsember 2016, kl 12.36
Kas on tekkinud mingit uut vanurile sobivat mobiiltelefoni?
 
HaukuvPeni 22. detsember 2016, kl 14.01
See telefon on juba nii vana ja lihtne mudel, et peab lausa mõtlena kuidas toimib. Äkki sobib selline?
https://www.aliexpress.com/item/1110-Cheap-Origi...

© Kõik õigused kaitstud... hammastega!
 
Tohhoo-till-aeee 22. detsember 2016, kl 16.44
To 12.36 - uued vanurid on tekkinud, sobivad uute mobladega kah.
 
Kaasaegne 22. detsember 2016, kl 16.48
Vanurile sobib lihtsam nutitelefon. Minu 75a. vanatädi lausa naudib seda, pildistab, käib netis...
 
annab teada 22. jaanuar 2017, kl 11.02
Väga hea telefon vanurile on klapiga Primo Doro. Suured klahvid, displeil suured kirjad, aluse peal laadija. Sinine vilkuv lamp annab märku saabunud kõnest. Teed klapi lahti, vajutad ülemist vaskpoolset klahvi, viskab ette saabubunud kõned.Tele 2 maksab 59 euri
 
HaukuvPeni 22. jaanuar 2017, kl 12.24
Üpris "lollikindel" ja suurte nuppudega. Pealegi on lukuvaba. See tähendab, et töötab igas võrgus. Aku peab ka normaalselt vastu.
https://www.klick.ee/alcatel-2004g-must

© Kõik õigused kaitstud... hammastega!
rästu 22. jaanuar 2017, kl 15.27
minul ka mingi alcatel, kurt ja pime nagu olen ja kobakäpp ka...siis numbreid ja tähti näen, helinat kuulen, visates veel purunenud ei ole. ainult üks väike viga, teen ilusa pildi ja kui vaatama hakkan, siis minu jalavarjude otsad jäädvustatud...:D
 
Arve Ametnik 22. jaanuar 2017, kl 20.16
Huvitujale(9.53). Suuresti sõltub mobla ja ka arvuti kasutamisoskus kasutaja töökogemusest enne pensionile jäämist.
Mina oma emale andsin mobla, ühtlasi esimese, kolm aastat tagasi, sest lauatelefoniga side oli pidevalt häiritud. Ostsin talle suurte klahvidega igati sobiva väheste funktsioonidega telefoni. Kahjuks ma marki ei mäleta. Asi oli korras, kuni ta selle maha pillas ja kogemata peale astus. Ostsin talle uue (Nokia 105), mille pean talle ära viima. Ema on praegu 83 aastane, nii et arvutiguru ja telefonis surfajat temast enam ei saa. Tema jäi enne pensionile kui arvutid ja mobiiltelefonid igapäevasele kasutusele tulid. Imestada pole millegi üle.
Õpetada saad kõrval seistes ja puust ette tehes ja punaseks värvides, kuna see vana inimene kardab kõike uut, mis tema ellu tuleb. Ikka kasutab ta meelsasti lauatelefoni ja mobiiliga ainult kontrollis lauatelefoni korrasolekut. Vahest helistas mullegi, et õpetus päris metsa ei läheks.
 
annab teada 22. jaanuar 2017, kl 20.26
Ainult suured klahvid ei ole veel määrav, on veel oluline menüü ja ere, suur displei. Klapiga on seepärast hea, et pole klahviluku avamist. Kõne vastuvõtmiseks avad klapi ja lõpetamiseks sulged klapi. Veel on kaks kiirvalikuklahvi. Ma ikka uurisin pikka aega ja midagi paremat ei leidnud.
 
Arve Ametnik 22. jaanuar 2017, kl 21.05
Niipalju on määrav, et iga inimene lugemise prillidega väljas ei käi ja suuri klahve-numbreid suudab ka palja silmaga eristada.
 
väike tähelepanek 23. jaanuar 2017, kl 06.12
huvituja oli 22. juuli 2013, kl 09.53
 
Leidub 23. jaanuar 2017, kl 06.15
Kaasaegne Kirjutas:
------------------------------------------------------
> Vanurile sobib lihtsam nutitelefon. Minu 75a. vana
> tädi lausa naudib seda, pildistab, käib netis...

Leidub lotovõitjaidki, siiski on neid vähe.
 
Arve Ametnik 23. jaanuar 2017, kl 06.36
Kellaaeg oli õige. Aastat ma ei maininud, kuna see oli sedavõrd vana.
 
Mina tean 23. jaanuar 2017, kl 07.39
Paljusid eakamaid nutikakasutajaid, kes teevad pilte, räägivad telefoniga, saadavad sõnumeid ja - kõik.

Kodus arvutis surfavad ja ajavad asju, sest kiri on nutikas liiga pisike ja suurendades tähthaaval lugeda on ikka jama.
 
tähelepanek2 23. jaanuar 2017, kl 08.38
väike tähelepanek 23. jaanuar 2017, kl 06.12
huvituja oli 22. juuli 2013, kl 09.53


veel väiksem tähelepanek:

ka huvitub 22. detsember 2016, kl 12.36
Kas on tekkinud mingit uut vanurile sobivat mobiiltelefoni?
..............
kas oli väga suur kuritegu, et inimene otsis üles vana teema, selle asemel et vorpida uus? ja osa rahvast otsustas reageerida.
 
viimasele 23. jaanuar 2017, kl 10.43
Keegi foobik hädaldab kogu aeg, miks vanu teemasid esile tõstetakse. Ei tea, kas tal on vanade teemadega kana kitkuda, või häirib teda, et vanad teemad on praegustest teemadest sisukamad, lobateemad naljakamad ja sõbralikumad.
 
Las olla vanad teemad 23. jaanuar 2017, kl 18.16
tore lugeda, võib-olla et tehnika uueneb nii kiiresti, et soovitatut polegi enam saada, aga lugeda ikka hea.

Ise olen ka naernud vana teema ülesäratusse, kui keegi täna vastas 10 aastase lapse probleemide osas 9-aastase "hilinemisega" ja seal teemas juhiti tähelepanu, et pole enam last, nüüd on juba noor naine. :D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!