Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
mis saab kui ma vanaks olen saanud......aga
 
mina ise 2 01. september 2013, kl 23.07
1) ei ole abiellunud, ega ka
a) lahutanud
b)lesestunud
2) ei ole saanud ühtegi last
3) olen ikka üksik ja mul ei ole pere.

Praegu on hea, mul on vanemad ja sõbrad ja tööl on ka sõbrad ja kolleegid. Aga ma kardan....
Ma olen proovinud luua luhteid, aga midagi läheb nihu.
Ma ei ole veel lootust maha matnud, sest ma ei ole veel nii vana... aga millest ma siis rõõmu tunnen?

Aitäh.
 
ööö 01. september 2013, kl 23.46
Kui sa ei abiellu, ei pea sa mitte kunagi lesestuma ega lahutama.
 
noor veel 01. september 2013, kl 23.51
Mida sa põse noor inimene, saaksin aru kui neljakümbine sellistelt muretseks, aga sinul on aega veel küll. Vaata ringi, reisi, katseta erinevaid suhteid ja jookse oma sarved korralikult maha, nagu sinu ealistele kohane. 18 aastastel ei tohiks selliseid muremõtteid veel olla. Küll jõuab!
 
50+ 02. september 2013, kl 02.28
 
No-noo 02. september 2013, kl 07.22
egas´meesterahvas pole ainukene rõõmude allikas siin ilmas! Loetelu läheks hirmus pikaks, aga - unusta hädaldamine ja vaata KUI ilus on ümberringi. Alustuseks võta lemmikloom - äkki see aitab üksindusest üle saada?
 
näkk 02. september 2013, kl 08.10
teil ikka siin samad probleemid - suhetega, seksiga, vanadusega, tibuga ja eksistentsiga.
elu üksluine ja puine ning igav või? :)
no ei tea....jama küll tõesti kui 50+ leiavad järsku, et on sama targad nagu 10-aastased ja polegi elust midagi saanud ega kogenud....
 
to näkk 02. september 2013, kl 09.28
Enamik 50+ on targad ja elukogenud ning jagavad meelsasti seda omandandut rumalamate eakaaslastega.
 
muna 02. september 2013, kl 09.29
Tibu nõuanded on valguskiired hallis argipäevas.
 
arvaja 02. september 2013, kl 09.54
raskeks läheb, kui 50+ vanuselt ei ole tekkinud ühtegi väljundit. soovitaks siis võtta mingi tõsise hobi, millega pikki aastaid tegeleda. või pühenduda heategevusele.

pika elu jooksul olen üsna mitme sarnases seisus inimesega kokku puutunud. vaid üks neist elas täisväärtuslikku elu kuni kõrge vanuseni - ta oli pühendunud usklik inimene.
 
50 02. september 2013, kl 11.00
Inimesed on erinevad, mõni kannatab üksinduse teine kellegagi koos olemise pärast.
Raskeks läheb neil, kes on kogu oma elu pühendanud jäägitult perele-lastele ning kes jäänud üksikuks umbes 55+ vanuses, nemad ei oska endaga sageli midagi peale hakata, sest nad ei hinda iseennast.
need kes elanud terve elu üksinda, oskavad ka kõrges vanuses iseendaga toime tulla. Neil on olemas kogemus üksi hakkama saada. Neil on juba väljakujunenud tutvuskond, hobid ja huvid. Seega- ära põe!
Mina ise- lesk, laps elab maakera kuklapoolel ja me ei suhtle. Tunnen ennast peale leseks jäämist paremini kui abielus olles, sest ma pole oma natuurilt pereinimene. Mul on head kolleegid, sõbrad, hobid. Aga ma naudin seda, et saan lõpuks elada oma kodus iseenda tahtmist mööda. Mina ei põe üksindust.
Minu vanemad elasid koos peaaegu 50 aastat. Peale isa surma on ema muutunud aktiivseks igas mõttes- reisib ringi, sada hobi ja tuhat tutvust juurde tulnud.
 
mul ei ole pere:) 02. september 2013, kl 11.57
Mul ei ole peret, eesti keeles on see niimoodi. Midagi ei saa, oled väikene vanainimene omaette ja lähed kõrges eas elukohajärgsesse seeki kui keegi sind ei hoolda.
 
arvaja 02. september 2013, kl 12.04
lapsed mööda maailma laiali on midagi muud, kui üldse ilma lasteta. lapsed annavad vanas eas siiski elule mõtte. kui üldse kedagi ei ole, siis kipuvad igasugused halvad ja masendavad mõtted pähe tulema. see on hoopis teine olukord...
 
tibu 04. september 2013, kl 10.26
Kui sinu vanadus kattub ka jõuetusega hakkama saada sotsiaalses elus,lisaks ka haigus(ed) siis pannakse sind kusagile hooldusasutusse.
 
tibu 04. september 2013, kl 10.26
Mu eelmine kommnetaar oli teemategija küsimusele vastuseks.
 
küünik 04. september 2013, kl 11.05
tibu, see on isegi minu jaoks liialt räige, niimoodi endale paatsiente otsida, issake, kuhu me selle inkubaatoriteenusega välja oleme jõudnud...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!