Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Pensionisambast
 
06. märts 2015, kl 12.03
Head verivärsked pensionärid!
loodan, et olete kohanenud oma uue seisusega ja omaks võtnud uue säästliku eluviisi ja ehk oskate rääkida uutest võimalikest soodustustes jm." rõõmudest" selles seisuses!
Eriti oleks huvitet pensionisamba võimalustest ja asjaaludest, sel puhul vist palju konkse ja tagamaid? Kas keegi on isiklikult juba targemaks selles osas saanud?
 
Saima 06. märts 2015, kl 12.15
Töötasin enne pensionile jäämist Soomes 12 aastat, nüüd saan Soome riigilt pensioni veidi üle 1200€.
Eesti sambad on selle kõrval lausa röövimine riiklikul tasemel.
 
Sama Meelt 06. märts 2015, kl 12.57
Hiljuti lugesin, et eesti pensionisamba väljamakse on ca 40€. Täpselt niipalju hakkad sa riiklikule pensionile juurde saama.
 
gert 06. märts 2015, kl 15.18
Sama Meelt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Hiljuti lugesin, et eesti pensionisamba väljamakse
> on ca 40€. Täpselt niipalju hakkad sa riiklikule
> pensionile juurde saama.


Kuid kui II sambasse on makstud sisse tuhandeid eurosid, kas antakse iga kuu jupiviisi?
 
jaa 06. märts 2015, kl 16.01
jupiviisi hakkad jahh saama, 40 kopikatega lisaks riiklikule. ka mumeelest häbiväärne. proovigu ise sellise rahaga toime tulla. no eks kui korter jääb maksmata, eks saab näha kas tõstetakse pensionär tänavale:(
 
imelikud olete 06. märts 2015, kl 16.54
MIs moodi te kujutate ette et teie II samba raha iseenesest kasvab, kui miinimumpalka saite ja ise vähe sisse maksite. Mul on pension ja pensionisammas ja elan hästi. Kokkuhoiureziimil, sest olen varem kui tööl käisin, omale kõik vajaliku muretsenud. Pensionisamba raha eest saan reisida.
Makstakse jah jaokaupa, oleneb kuidas kokku lepite. Mina saan kord kvartalis väljamakse ja olen rahul.
Ka teatris käin ja kontserdil, tõsi küll pensionäripiletiga. Elu nagu lill.
Vaba aega laialt käes' aega hobidele ja sõpradele, sugulastele.
 
tõesti oleme imelikud 06. märts 2015, kl 17.12
Ega kõik ei teeni 4x eesti keskmist nagu 200 000 riigiametnikku
 
imelikudele 06. märts 2015, kl 20.48
No kes teie elu peab heaks tegema? kas nii vanad inimesed ka ei tea, et ikka ise tuleb seda teha. Lootes teiste või riigi peale, oletegi õnnetud kaotajad.
 
Loorber 09. märts 2015, kl 12.19
Minu sugulane jäi just pensionile ja saaks lisaks pisikesele riiklikule pensionile lisaks 50 eurot.
Vaesel ajal abiks seegi, aga võibolla saaks seda summat veel kasvatada kogudes?
 
loomulik 09. märts 2015, kl 12.25
Kui tahta omale riigikogu pensionit, tuleb minna riigikokku. Kui aga saada tavalist pensioni, on loomulikult abiks ka 50 €.
Viriseda võib alati, aga osata toime tulla oma võimaluste piires, see on enda teha.
 
huvitav-nuhitav 15. märts 2015, kl 21.15
Kes see töökas inimene veel on "imelikud olete". Alles kuskilt lehest lugesin,kus keegi riigikogujast Sirje hommikust õhtuni vaid netis komenteerib, isegi seksiteemadel. Egas riigikogulanegi kesksoost pole, ta ka inimene oma loomulike vajadustega.
 
avalik 16. märts 2015, kl 19.25
vat nende loomulikkude ja imelikkude najal meie riigikene veel püsti püsibki
 
arvamus 01. aprill 2015, kl 17.01
Kuna sünniaasta selline,et 15 aastat pensionini ,kuna ei oma kinnisvara kus raha paigutatud või osakuid,siis elu näidanud ,et pensioni ei saa kuna 15 aasta pärast on ka muutusi vaja,jah riiklik on II sammas ,aga illusionist enam pole
 
10 aastat veel aega 01. aprill 2015, kl 18.20
Ei looda pensionile ja sammastele, vabatahtlikke samabaid polegi.
Kui on raha, mida säästa, osta parem kulda - mitte ära topi seda sammastesse.

Küllap teen mingit tööd ja teenin piskule lisa. Ja kui peaks nälg silme ees olema, küll siis lapsed aitavad. Loodan perekonnale, mitte sammastele.
ex-riigiametnik 02. aprill 2015, kl 11.51
Kui saad II sambast 40€, on isegi hästi.

II samba kohta sõlmid ise lepingu, mitme aasta jooksul sa selle kätte saad. Tavaliselt pakutakse sulle 20 aastat, äärmisel juhul 15 ja kui väga otsid, võid leida koha, kus saad sama pika perioodi kui sisse maksid.

Tuttav läks pensionile kaks aastat tagasi ja talle pakuti miskit 25-30€ sõltuvalt perioodist - suure pusimise ja otsimise peale sai kuskilt kindlustusfirmast lühema perioodi ja summa 40€ peale. Aga tal oli ka keskmisest suurem palk, nii et see tema II samba summa oligi keskmisest suurem. Kui palk kogumise ajal keskmine olnud, siis nii suurt summat ei tule. Ja muidugi sõltub ka sellest, millises fondis su raha masu ajal oli - äkilisemad fondid kaotasid rohkem sinu raha ära.

Aga seda ta välja arvutada ei osanud, palju ta I sambast ehk tavalisest riiklikust pinsist kaotas sellega, et II samba tegi. Sest II samba sissemaks on ju selline, et ühe kolmandiku paned oma palgast, kaks kolmandikku läheb sinu enda riikliku pensioni ehk esimese samba arvelt (see oli see reklaamijutt, et RIIK PANEB 4% ISE JUURDE - paneb küll, aga võtab panemiseks sinu enda I sambast).

Lisaks on mul kaks tuttavat, kes saavad kuumaksena II sambast 20 € ümber ja sealjuures ka riiklik pension alla keskmise. Nii et kuidas kellelgi - kui jõuad ikka selle pinsi siin elus kätte saada, oled isegi õnnega koos. Minusugune ei saa kindel olla, et selle aja peale veel üldse miski pensionimaksmine käib ja pensioni-iga määramatutesse kõrgustesse tõstetud pole.

Vähemalt niipalju oli mul mõistust, et II sammast ei teinud, tegin ainult III ehk vabatahtliku kindlustuse.
 
minu koolivennad 02. aprill 2015, kl 16.27
õed,riigiametnikud,saavad kolmandiku rohkem kui mina,kes iga minut surmaga silmitsi olin...mõnus!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!