Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
naljast aru saamine?
 
Ülla-ülla 08. jaanuar 2016, kl 15.13
Kahjuks ei olnud naljakas.
Ei olnud ju seda nalja, millest üldse aru saada.
Lihtsalt maitsetu ilkumine oli.

Ma ei saa siiani aru, kas vihatakse (või hoopis kadestatakse populaarsuse pärast) Alo Mattiisenit või ihaldatakse siia fosforiidikaevandusi või oli hoopis mingi kolmas põhjus, miks just nimelt see laul lörtsimiseks võeti? On ju palju teisi, väiksema märgilisusega lugusid, mille reostamine poleks nii ülekohtune tundunud.

On kurb, et grupp esinevaid seltsimehi on niimoodi pimedusega löödud, et peavad oma kaasmaalasi nii halbadeks inimesteks. Või sain ma valesti aru ja see polnudki ilkumine vaid nad laulsid oma mõtetest südamest - laul sellest, millised nad ise on? Sellisel juhul on ikka masendav, milliseid inimesi meil leidub. Ja ometi olin ma näiteks Jarek Kasarist heal arvamusel, sest arvasin, et paljud ta laulud (eriti "Minu inimesed") ongi tema seisukoht ja arvamus. Tuleb siis häbiga tunnistada, et valesti arvasin.

Igatahes saate pealkiri oli seekord õige, tuju sai rikutud ja olen pettunud mõnede meie lauljate olemuse avaldumisest.

Nalja sai mujal, näiteks saates "Tõuske püsti". Seal olid vaimukad inimesed vaimukate ütelustega.
 
ekstaole 08. jaanuar 2016, kl 16.13
Nalja on ju mitut laadi ja on alati olnud. Laadanaljad olid/on ühtedele naerma ajavad, teine äärmus on nn inglise huumor, millest osa ei saa arugi ja osal on muhe muie päevadeks huulil.

P.Pärna Eesti kontuuriga sõnniku karikatuuriga oli sama lugu, et osa said suurepäraselt aru, mida autor silmas pidas ja teine osa pidas seda pühaduseteotuseks.

Mis selle laulu sõnades ilkumine oli? Kommentaariumite üldarvamus nii teisest eestlasest, võõramaalastest kui nn vihakõnedest on ju kättesaadav kõigile, kes vaevuksid asja uurima. Laulusõnad sellest vaatevinklist olid absoluutselt tõesed.
 
just 08. jaanuar 2016, kl 19.49
Me ei mõista inglise huumorit, sest me — esindajad eri riikides ja eri rahvusest. Igaühel meist on oma harjumusi, elustiili, ajaloo, kommete ja traditsioonide, oma valitsus, oma eelistusi jms Seetõttu ei saa me aru, mida on nii naljakas teatud nali inglise keeles. Aga inglane ise, ta võib tunduda väga naljakas. Sama reegel toimib vastupidises: tõlge meie naljad inglise keelde võib olla kas täielikult kaotada oma tähenduse, või ta ikkagi arusaamatu inglane, sest ta ei tea, meie reaalsus.

Inglise naerma midagi: valitsus, ilmast, oma käitumist, oma traditsioonide üle nende liigne jäikus üle oma ajaloolisi fakte. Väga tihti, nad tunduvad meile vulgaarne nalja, kasutades tabu keeles, nimed kehaosad, erapooletu protsesse kehas, seksi teemadel. Kuigi kui sul kaevata, me ka naerda, nii et ma ei oleks nn inglise huumor liiga labane.
 
To just from ekstaole 08. jaanuar 2016, kl 21.57
Kahjuks ei suutnud sa lugeda adekvaatselt minu teksti ja seetõttu ei saanud aru.

Inglise huumor on minu silmis VÕRRATU!

Kirjutan üleval, et on
1. laadanali,
...
...
...
Max. Inglise huumor.

:D
 
just 08. jaanuar 2016, kl 23.27
ära näe vaeva, mina panin teksti inglise huumori kohta, mille
Tõlge on tehtud automaatselt ning ei pretendeeri täielikule korrektsusele.
niipalju siis naljast ja arusaamisest, ka inglise omast:D
 
aff 08. jaanuar 2016, kl 23.28
Fb-s liigub video-vastus nendele *Tujurikkuja* ullikestest lauljatele. See on tõeliselt hea. Vaadaku ja nautigu. Allahu akbar.
 
krõõs 08. jaanuar 2016, kl 23.46
pole peale sattunud, kahju!
 
aff 09. jaanuar 2016, kl 00.10
https://www.facebook.com/AnonEstonia/videos/1151704281507552/?theater
 
maanaine 09. jaanuar 2016, kl 12.58
Tänan lingi eest, affike!:)
 
haha 09. jaanuar 2016, kl 16.53
No see veel puuduks, kui inimestel peaks huumorimeel ka ühesugune olema. Ärge kurvastage, kui aru ei saanud.
 
Loomulikult, 09. jaanuar 2016, kl 19.27
just nii ongi. Kui seltskonnas keegi anekdoote räägib on ju samuti näha, et mõni tabab kohe iva ära, kuid mõni jääb kohmetu ilmega vaatama.

On isegi ütlemine, et reedel äkki naerma hakkav inimene tabas ära esmaspäeval tehtud nalja. ;)
 
vanem eit 09. jaanuar 2016, kl 19.48
kuna naljakas tundus noortele, siis ülejäänutele soovitan küll suureks kasvada. noortele on andeks antav, neil veel aega areneda.

kui ikka oskuslikult nalja teha, siis naeravad kõik. olen palju käinud stundup komöödiaid vaatamas, naerab terve saal. ja kui on jama, siis ei ole vaja hakata elukogenud inimesele hämama mingit juttu huumorivaesusest.kui ikka kuningas on alasti, siis nii ongi.
mingid jalaga tagumikku ja tort näkku naljad ongi ainult idiootidele mõeldud. sellist publikut võibki ainult teleka ees kohata, teatris sellega punt omast arust vingeid koomikuid läbi ei löö.
 
imelik 09. jaanuar 2016, kl 19.50
saade oli TUJURIKKUJA, teie otsite nalja? Ei peagi naljakas olema. Kui tuju sai rikkutud, on korras.
 
vanem eit 09. jaanuar 2016, kl 19.54
jah, aja veel näpuga rida ka ja usu kõike, mida propagandakanalid sulle ette ütlevad. ära sa mingil juhul oma peaga mõtle ega ajusid sisse lülita.
 
Hehh, memm, 09. jaanuar 2016, kl 20.01
nali pole ainult hahahaa, on satiir, iroonia, jm, mis vaatab maailma probleemidele läbi kõverpeegli.

Sinu sõnastuses "oskuslikku nalja" teeb tsirkuses kloun ja USA filmides tort näkku.
 
irw 09. jaanuar 2016, kl 22.02
On näha, mille peale naeravad demoraliseeritud - kui tuleb...
 
Olete kuulnud 09. jaanuar 2016, kl 23.52
T.Mägi esituses laulu "Koit" paroodiaversiooni "Toit"?
 
nuhk 10. jaanuar 2016, kl 13.34
Mart Sanderil kustutati fb-s propaganda vastane näärikaart. Tsensuur on kõikjal, ütleb ta ise. Ega Sanderit enam kusagile saatejuhiks ka ei võeta. Samas, president Ilvese plaadi tutvustamisel patseerisid kõik need Padarid ja teised lauljad uhkelt ringi. Eks nüüd ole teada, kes saateid juhtima edaspidi hakkavad.
 
Klähviv Nässu 10. jaanuar 2016, kl 13.55
Viska telekas aknast välja.
 
u 10. jaanuar 2016, kl 21.39
muidugi, see elu ja asi on kõik naljast kaugel, aga Klähviva Nässu ettepaneku peale küll praegu turtsatasin
naerma. aitähhh:)
julgen arvata, et kui "Tujurikkuja" parimaid muusikapalasid hakatakse valima, siis Bentoni jõuline soolo kindlasti edestab näiteks mullust Edgari laulukest.
 
Ekstaole 10. jaanuar 2016, kl 22.10
Laulusõnad, sarkastilised, sisaldasid tõde, aga tõde on valus kuulata.
rästu 10. jaanuar 2016, kl 22.21
ekstaole, see on sinu tõde...:D
 
oooo, ei! 11. jaanuar 2016, kl 00.33
Vaata kommentaariume pagulastest, kas sina loed sealt siirast heatahtlikkust?

Loe Saame Tuttavaks rubriiki, seal näed, kuipalju eestlased üksteisest lugu peavad või mistahes muudki avaliku (anonüümse) arvamuse kohad. Sõim, paks viha, õelus.

Ja just sellest laulusõnad rääkisidki. Tõde.
 
Ekstaole 11. jaanuar 2016, kl 00.49
Sina, Rästu, oled õrna hingega ja heatahtlik romantik. Sa ei tahaks uskuda, et inimesed on tänapäevases Eestis (loomulikult mitte KÕIK) kibestunud ja vihkajad.

Kuid just sellele juhtisidki tähelepanu laulu sõnad.
 
tohhooo 11. jaanuar 2016, kl 08.54
Mina ei näe selles laulutekstis ei viha ega sõimu, lihtne tõe välja ütlemine ehk pobleemile osutamine. Kes kõiges viha ja kibestumist näeb, peaks enda sisse vaatama, miks see nii on.
Kaugeltki kõik ei vihka pagulasi, aga vaadates mis toimub, siis neisse leebelt ja armastusega suhtub vaid idioot või mõtlemisvõimetu.
 
u 11. jaanuar 2016, kl 12.13
üha enam kostab hääli, et fosforiit on meie trump, suur loodusressurss, mis tuleb tahes-tahtmata(?) kasutusele võtta. ja et "tõesti, nõuka aja lõpus oli selle teema ümber romantiline oreool"... kas see ka rahva hääl on, ei tea. ja kes üldse tänapäeval on rahvas.
mind vaimustasid 80ndate lõpus kõige rohkem hoopis "kapist välja" lastud laulud nagu "Eesti lipp", "Su Põhjamaa päikese kullast" jt. võimsad saateta meeskoorid. hümniks oleks võinud aga siiski jätta Ernesaksa isamaa-laulu.
 
aff 11. jaanuar 2016, kl 14.56
Vaatasin hommikut Anuga, mis on väga poliitkorrektseks ajupesusaateks kujunenud. Kõikidelt külalistelt küsiti, kuidas neile meeldis see kuulus lauluke (offkoos olid kutsutud just sellised külalised, kellele meeldis)
vana Tarand naeris nii, et k.i püksis. Nii peen nali oli ja tema sai poindile pihta. Vedas. See on selge, et poliitik ja pole kellelegi üllatuseks.
Aga Nõgisto... kes ajas valitsusele vajalikku juttu ja jäin mõtlema, et misasi see on, mis vanemat ja elus nii mõndagi kogenut inimest sellist möla ajama sunnib. Kas ongi utoopilistes ideaalides elav loll kuna on loomeinimene... arvabki vbl, et tuleb punt neegreid, kellega koos kitarri tinistada. No aga ta ei ole ju enam poisike, kes ei mõista, et elu ei toimu ju sellises roosas mullikeses. Või on oma russofoobsuses läänemaailma suhtes mütsi kõvasti pähe tõmmanud. Või on hoopis koos läänemaailmaga oma püksid täis lasknud hirmus, et mis siis veel saama hakkab, kui välja näidata, kuidas me neid islami äärmuslasi siia ei taha. Mida Ameerika mõtleb, eksole?! Uuužes!

Mõtlema peab panema juba see, et meedia on sunnitud tegema nii palju selgitustööd stiilis, et kuidas te tohmanid aru ei saa, et see hea nali oli.
See ühte väravasse lööv peavoolumeedia propagandamasin uhab hea ja kõva vungiga. Mitte ühtegi oponenti. Hea veel, et seda, kes õigest naljast aru ei saa, Siberisse ei saadeta. Kuigi varsti tundub elu Siberis lausa lill islamiseerunud Euroopaga võrreldes.

Kusjuures saates näidatud klipid S.Nõmmiku naljadest ajasid naerma. Viimast nalja naersin kohe mitu minti. Olen ikka mats tõesti :)
 
mammi, osadega eelnevatest nõus 11. jaanuar 2016, kl 15.24
Jah, näeme, et siia on tekkinud palju kommentaatoreid, kes järjekindlalt kinnitavad, et "see on ju tõde, see laulusalmis öeldu".
Ma saan aru, et nende jaoks see ongi tõde ja nad vihkavadki kõiki ja kõike. Lisaks sellele on meil see punt lauljaid, kes arvavad tõesti, et "neegri koht on Aafrikas" ja et nad vihkavadki kõiki teisi eestlasi ka, aga kas on siis mõtet seda niimoodi kõigile teadustada? Sellise sõnumiga väljatulemine on ikka väheke radikaalne, nüüd arvab terve muu Eesti neist pahasti.
 
vaaaal 11. jaanuar 2016, kl 18.55
mis teil viga on? laske ühest kõrvast sisse, teisest välja
 
pakk 11. jaanuar 2016, kl 18.59
vaja ju kõigil saagida ja saagida ja saagida. elu on igav vist.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!