Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kus on elitaarsus?
 
mis 16. mai 2016, kl 10.25
Ja kasvõi pealiskaudne arutelu eksistentsialismi olemuse üle? Kus on filosoofilised teemad? Mitte midagi sellist siin pole! Mis siin üldse päevast-päeva toimub?
 
Hee! 16. mai 2016, kl 10.40
Mo aga sul on ju võimalus sellega algust teha!
 
mina. 16. mai 2016, kl 12.24
Milleks oma võimalust kasutada? Parem on ju teisi arvustada kui ise midagi ära teha!
 
Hee! 16. mai 2016, kl 13.18
Nii see on! Siis tundub, et see ise oled väga tark!
moosimadu 16. mai 2016, kl 13.28
Eksistentsialismi on siin süle ja seljaga, eksistentsialismi kriitikud peavadki ju eksistentsialiste ebakõlbelisteks moraalilagedateks küünikuteks, kes teevad oma elust etenduse. Või siis tsirkuse, kuidas kellelgi välja kukub, eksole.

Nii, et palun mitte alahinnata kohalikku vaimsust :D
 
Palgaline troll ! :( 16. mai 2016, kl 13.46
moosimadu [ Näita kõiki postitusi ]
E-post:
moosi.madu@mail.ee
Postitusi:
2,934
Registreerus:
17.08.2014 12.28
 
Raivo Kohalik 16. mai 2016, kl 13.51
moosimadu 16. mai 2016, kl 13.28

....kes teevad oma elust etenduse. Või siis tsirkuse, kuidas kellelgi välja kukub, eksole.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,

tänan moosimadu märkamast kohalikku

kes teadlikult ja ette kavatsetult
teeb oma teemast "tsirkuse "
naerutades sellega ca tuhat "vaatamist" päevas
moosimadu 16. mai 2016, kl 14.04
Tänan kella 13.46-st reklaamijat, hämmastav, kustkohast küll selline diskreetne info nagu mu kasutajanime registreerimise aeg ja postituste arv pärineb? Milline jamesbondilik terasus!
...kauakestev tormiline aplaus, publik seisab püsti....

(Üksiti on oodatud kõik ettepanekud kommentaarimeetrite eest kaseeritud rahapakkide võimalikult otstarbeka investeerimise osas)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 16.05.2016 14.06.
 
abrakadabra 16. mai 2016, kl 14.11
Räägime siis esmalt India filosoofia põhikoolkondade kujunemisest 1000 aastat eKr kuni meie ajaarvamise esimeste sajanditeni. Mida arvate teie neist ellujäänud koolkondadest džainismist, budismist, šivaismist ja advaitast, mis senini on teada? Ning kas adžiivika koolkonna juht Gošāla Maskarīputrat peetakse põhjendatult selle rajajaks?

Kas adžiivika pooldajad, kes järgisid oma õpetustes determinismi ja fatalismi põhimõtteid, erinesid oma õpetuse poolest budismist, džainismist ja brahmanistlikest vooludest? Mida arvate teie karmidest adžiivikasse astumise reeglitest ja askeesist?
 
abrakadabra 16. mai 2016, kl 14.24
Lihtsam oleks muidugi rääkida antiikfilosoofiast, see peaks olema kõigile 50+ lugejaskonnale jõukohane.

Või siis tõstata teema sellest, miks lääne filosoofias ei vaidlustata mõningatel juhtudel tihedalt põimunud araabia, juudi ja vene filosoofiate kuuluvust samasse traditsiooni.

See teema on teie päralt, kallid elitaarid!;)
moosimadu 16. mai 2016, kl 14.34
No kuna Gošāla Maskarīputrat peetakse džainismi seisukohalt "langenud ingliks", siis võiks ju adživiika kaudseks rajajaks pidada Gošāla Maskarīputra õpetajat Vārdhamāna Mahāvīrat, kellelt pärinevad Gošāla Maskarīputra religioossed algteadmised...? Samuti ühendab nii adživiikat kui džainismi ühise nimetajana askees, mis brahmanismis näiteks nii olulist rolli ei mängi.
 
abrakadabra 16. mai 2016, kl 14.38
Näed kui tore, üks mõtlev ja arutlemisvõimeline isik on siin täitsa olemas, kes oskab Google'it kasutada.;) Kas on ka teisi sõnavõtjaid-mõtlejaid talle kaasa rääkimas või vastu vaidlemas?;)
moosimadu 16. mai 2016, kl 14.39
Uh, nüüd olen elitaarsust endast nii palju välja pigistanud, et klaviatuur higist märg.
Ega keegi pole öelnudki, et see peaks kerge olema :D
 
abrakadabra 16. mai 2016, kl 14.42
Ma tean, et siin liigub vahel harva ringi üks moosimaole netist tuttav isik, kes teaks teile rääkida Platonist pikalt ja laialt. Tore oleks kui platonismist rääkijaid siia rohkemgi arvamust avaldama koguneks.;)
moosimadu 16. mai 2016, kl 14.42
Mis guuglit?
Mul pole internettigi, kõik puha läbi kolme korruse kõrguvast raamatukogust välja kaevatud faktid!
(Sõna "eneseiroonia" tähendus on mulle täiesti arusaamatu :D )
 
abrakadabra 16. mai 2016, kl 14.44
Moosimadu, sa tead väga hästi, et klaviatuuri tuleb hoida järgmisteks elitaarseteks väljakutseteks, millele vastu astud.;)
moosimadu 16. mai 2016, kl 14.49
Hetkeks tõsiselt: "netist tuttav isik" on oksüümoron.
Netis ei tutvuta, siin vaadatakse võõra inimese rohkem või vähem enesetsensuuri poolt lõigutud autoportreed.

Platonist vestutajat, muide, ei mäleta.
Lõbusat teema jätku!
 
abrakadabra 16. mai 2016, kl 14.50
Nagu näha, siis kõik 50+ elitaarid on kaevunud tarkadesse raamatutesse, mille virnade tipud kõrguvad kuuni välja või siis on töiselt hõivatud. Õhtul avaneb siin ehk pisut teisem pilt kui need elitaarid pole end unustanud sinna raamatuvirnade juurde tarkusi omandama.;)
 
mis 16. mai 2016, kl 14.59
ja palun nüüd kasvõi väikest arutelu eksistentsialismist Eestis või maailmas.
 
vaaaal 16. mai 2016, kl 15.07
käige kuu peale, alles tulin kasvuhoonest eksisteerimast:D
 
aga 16. mai 2016, kl 15.12
see kuule minek võtab liiga kaua aega. kas räägiksid siis taimede eksistenstsialismi võimalikkusest kasvuhoones ja väljaspool seda?
 
vaaaal 16. mai 2016, kl 15.31
siis minge puu taha või mehele:D, mina eksisteerin nüüd kohvitassi küljes...
 
lol 16. mai 2016, kl 16.50
Mina aga söön hapuoblikasuppi...ei mäletanudki, et see nii maitse on.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!