Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
vaalade ja muude loivaliste teema
 
rahuliku mere lained 24. mai 2016, kl 06.24
las olla taas üks keskne teema, kus end liialt üles ei köeta ja ollakse just sellised vaalad, delfiinid või misiganes mereelukad nagu olla tahetakse. ainult jonn ja viha jätke ukse taha.
 
Morsk 24. mai 2016, kl 08.07
Ilusat suve algust! Ilmateade lubab edaspidigi kena ilma. Nii et kõuekärgatuste tõenäosus nullilähedane, kui just haukuvpeni mingi järjekordse plähmakaga hakkama ei saa, mille tagajärjeks niigi hõreda kasuka rappimine. Millele järgnevad solvunud toonil suuretähelised sõnavõtud peenise olesmaolust. Mis väiketähtedega öelduna mitte kedagi ei huvita.
 
Tule taevas appi! 24. mai 2016, kl 12.23
Kohe läks lahti närimine!
 
vaaaal 24. mai 2016, kl 19.14
sit-kust ja jõudu teile ja meile ja nendele
rästu 24. mai 2016, kl 20.11
kas keegi laenaks mulle loiva või uime...:D
 
Rästule abiks 24. mai 2016, kl 20.44
Kui konna nahka pistad jäta "sipad" alles, vajadusel saad nendega siputada.:) Ujud ju hästi!
 
uiui 24. mai 2016, kl 23.39
rästu, no mis jutt nüüd! maanaistel peaks seda käsitööoskust ikka jaguma, seega heegeldad endale ilusad hõbedased uimed.
 
Ivan O. 25. mai 2016, kl 00.48
Uimedega on tõesti pahasti. Ja teate, miks? Sest nõukaajal panid vandid kalade küljest just läikivamad osad nahka, st uimed, naha ja soomused, vaesed kalad pole sellest tänase päevani toibunud. Egas tiblad teadnud, et kala tuleb tervenisti ära süüa. Steppides ju kalu ei elanud. Tulid siia, nägid, et miski läigib ja kohe seda läikivat osa koorima. Ülejäänud osa kalast viskasid lihtsalt võsa alla. Tänu sellel kosus jällegi kasside populatsioon. Enne okupatsiooni oli ainult Pätsil üks kõõrdsilmne kõuts ja Laidoneril mingi kräunuv triibik. Aga peale venelaste tulekut moodustus lausa armaada kalarümpadest paksuks söönud kassirajakaid. Kui mind ei usu, siis lugege 'Naksitralle'.
 
mõnikord meri 25. mai 2016, kl 13.53
on tormine, ikka ilus ja vägev.
 
skumbria 25. mai 2016, kl 22.05
kui siin kaladest juttu juba tuli, siis mis kala süüa eelistate? lõhe ja forelli jätaks lausa kõrvale. tüütud tegelased, kes igas poes vastu vahivad. mõtlen ikka kas siiga, lesta või leiate kusagilt turult isegi paltust?
 
vaaaal 25. mai 2016, kl 22.42
 
Heering 25. mai 2016, kl 22.50
Soolaheeringas on eluaegne lemmik. Just kergesoola, mitte mingi marineeritud variant või rullmops. Praegu juba saadaval värske kartul, peenra pealt roheline sibul ja heeringas hapukoorega. Maailma parim toit.
rästu 25. mai 2016, kl 22.57
mul nii konkreetset vastust ei ole...maitsevad suitsunäind kalad,
üldiselt majapidamises kõlbavad kasutada kõik...:D
 
Nutan 25. mai 2016, kl 23.11
See on asi, kus igatseks vene aega tagasi, Tallinnas elades.

Jättes kõrvale siiad-säinad-linaskid-angerjad-lõhelised-rääbised, on igatsus VÄRSKE!!! kala järele, et ise praadida, suitsetada, soolata.

Järjekorras: räim, koha, lest, ahvenas.
 
vaaaal 25. mai 2016, kl 23.17
narr, kus nad kala püüavad, linnahalli kai, katariina kai, pirita jõe äär, vahest merel ka mõni lootsik...., mine lantima :)
rästu 25. mai 2016, kl 23.18
vastu ööd siin vesistama...marss magama:D
värskekalaseid unenägusid!!!
 
Ei lähe. 25. mai 2016, kl 23.20
Olen pirtsakas ja ehkki venelasest kalamehed võivad olla lahked ... ei landi.
 
Ussistele 25. mai 2016, kl 23.23
puntrasse, sooja ja unele, aitäh unenägude eest.:)
 
kalasaba 25. mai 2016, kl 23.24
ma ka Tallinnast ja samuti räim lemmik. harva satun turule. kas on seal värskeid räimi? poodides on puhastatuid, aga peale paari korda ostmist enam sellise väsinud maitsega kala ei taha.
 
Nutunaine 25. mai 2016, kl 23.50
Eks ma pirtsakas olen ja nähes pehmeid, punakate lõpustega ilma ainsagi soomuseta räimi - ei suuda neid osta.

On juhtumeid, kus Mustamäe turult olen roheselgseid ja pulkjaid osta saanud. Et olen pirts, siis mul on autos rull paberit kaasas ja lasen letis panna või panen ise pagasnikus kalad 2-kordsest kilekotist paberisse.

Olen tahtnud sõita Pärnusse värske kala järele, aga sealt saab vaid varahommikul ja kui ma mõtlen, et 254 km sõita, poole öö ajal minek, siis peaks juba kasti või paar sealt tooma ... komplitseeritud värk.
 
aga 26. mai 2016, kl 00.03
tallinna kalaturg linnahalli kõrval? on keegi külastanud?
ise käinud pole, tuttavad rääkisid, et kallis suitsukala ainult.
 
sellega 26. mai 2016, kl 00.14
on mingi lugu, täpselt ei mäleta, kuid oli vist nii, et seal pole värsket kala ja see on lahti vaid laupäeval (pühapäeval) mingi kell 9-11, vms
rästu 26. mai 2016, kl 17.50
Tallinna kalaturg on avatud laupäeviti 10.00-1600. seega kala VÄRSKUS küsitav. suuretähe nakkus levib...:D
 
Mis sa narrid 26. mai 2016, kl 21.47
mõtlesin värske all toorest, mitte siputavat kala.:)
 
ikka narrin 26. mai 2016, kl 22.00
see punaste lõpustega ja ilma soomusteta elukas turuletil on ju ka toores...ei siputa...
 
puust-punaseks 26. mai 2016, kl 22.28
kui ma ostan värsket kala, siis tahan mina ka, et ta oleks haisuta.
Kui rääkida poes müüdavast toodangust, siis võib ta ju värske küll olla, kuid ta pole toores, vaid töödeldud. :DDD
 
meeldib 27. mai 2016, kl 18.04
istuda mere ääres ja vahtida merele.
 
von Freen 29. mai 2016, kl 17.29
mul mjenjüü on rikkalik -
sial on tint ja ogalik !

mm mm mm...
kapsa lehte keeratud forseenikus praetud brokoliga
täidetud rasvata ogalikud ohtras sojajahu paneeringus .... njämma!

[telhvi rsk tsensuurib siin minu "m" tähekesi ja ei luba neid üle kahe korraga ritta mitte panna]

või tindiga täidetud sibulapealsed destilleeritud vees keedetuna rikkaliku tilli ja murulauguga.... issverküll viibkeelealla!!


Enn.Bee!
aisuta kala aga poleolemas
tähendab onküll nt raamatus vöi fotopial
sial võib nuuskida siis rahulolevalt rahulikult
 
Pakun võrdlust 29. mai 2016, kl 18.21
Helsinki kalaturg ja Tallinna Keskturg.
Astu sisse nuusuta.
(kui Keskturul, siis ära sügavamalt hinga, tapab :D)
 
von Freen 29. mai 2016, kl 18.39
mõhõhh jahh

nu seal ei ole KALAD süüdi vaid müüjad.
ma mõtlen seda, et kalad mitte ei haise seal.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!