Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Mis toimub 50+ rubriigiga?
 
Arve Ametnik 16. oktoober 2017, kl 21.16
Mul on nii paks nahk peale elu jooksul kasvanud, et kui ma siin teinekord loen selliseid kriitilisi märkusi enda kohta, siis on mul hea meel, et keegi ikka loeb ka veel. Mind ajavad nad küll enamasti naerma, sest sellise võimetu viha näitamine pole ju tegelikult muud, enese haletsusväärsuse esitamine teistele. See ühe-kahe sõnaline lause terve aasta jooksul ei saa muud ju olla. Peab ikka tõsiselt vihane olema, et selliseid lajatusi klahvidele raiuda:)
 
vaatetornist 16. oktoober 2017, kl 21.29
Ma jäin kohe vakka selle avalduse peale, et mul on kuskil mingi salapärane level ja Arve Ametnikul ka täpselt samasugune. Mõtlesin järele ja ausalt, naised, kes te siin mind temaga paari panete, olge rahulikud. Ei ole mina teda taga ajamas, käin siin vaid vahel vestlemas.
 
Arve Ametnik 16. oktoober 2017, kl 22.07
Mul on hea meel, et tõde tuli päevavalgele. Kuid kui levelist rääkida, siis on see raudselt olemas. Kuigi kumbalgi oma, siis teinekord on nagu levelite levelit hetkeks tunda. Paanikaks pole põhjust, sest kokkupuutekohad sädemeid ei löö, mis sest sooja on vahel tunda.
 
Arve Ametnik 16. oktoober 2017, kl 22.12
Mul on hea meel, et tõde tuli päevavalgele. Kuid kui levelist rääkida, siis on see raudselt olemas. Kuigi kumbalgi oma, siis teinekord on nagu levelite levelit hetkeks aimata. Paanikaks pole põhjust, sest kokkupuutekohad sädemeid ei löö, mis sest sooja on vahel tunda.
Tegin korrektuuri. Vaatetornist aetakse mõtted nii segi, et hakkan juba stiilivigu läbi laskma.
 
vaatetornist 16. oktoober 2017, kl 22.25
Sellise vanusevahega ilmselgelt sädemeid ei löö.:-)
 
vaatetornist 16. oktoober 2017, kl 22.27
Ma nüüd selles ka veel süüdi, et kellegi mõtteprotsesse segi ajan. :-)
 
Arve Ametnik 16. oktoober 2017, kl 22.48
Level on süüdi.
Kumba kahjuks või kasuks see vanusevahe on, kui seda üldse on.
Vanal kalal on ükstapuha, mis päeval väljakaevatud vihmaussiga ta õnge läheb:)))))
 
Chaty 16. oktoober 2017, kl 23.11
Ühine level võib ju olla, kuid tase on äkki erinev?:)
 
vaaaal 17. oktoober 2017, kl 08.46
itsitan ja mõtlen, et AA *vana kalaga* algav lause lõpeb tavaliselt sõnadega "kui üldse läheb" :D
 
mhhh 17. oktoober 2017, kl 10.49
Kumbalgi...Sellist sõna meie keeles ei esine. Oi, äkki esimesel iseseisvusajal esines, siis peab ütleja küll 80.-e vanuse tuuris juba olema, ...kumbalgi, :)
 
vaaaal 17. oktoober 2017, kl 12.29
las nema iriseva, las na kaeva kõõrdi...
 
Mamsel 17. oktoober 2017, kl 12.45
Mis toimub hetkel õues? Maailmalõpp. Nagu kotti pistedud oleks see päev. Nüüd jookseb silme eest läbi kõik mis tegemata jäi..
 
Mamsel 17. oktoober 2017, kl 13.10
Üks tõsisem küsimus suurele ringile. Kui jätta metallraha aknalauale ja aken pisut lahti, kas siis see eksitab vaimu(kutsume seda-teda vaimuks) ja tuuleiil viib vaimu toast välja?
 
selene 17. oktoober 2017, kl 13.13
Maailmalõpp lükati järjekordselt edasi aga anti mõista, et kõik pöörduksid kiiremas korras meeleparanduse teele:)
 
Arve Ametnik 17. oktoober 2017, kl 17.11
Kahju, et "mhhh" nii tubli keeleuurijana sellist lihtsat sõna ei tunne. See on samast sarjast nagu mina, minul, minulgi
kumbki, kummagi,kumbalgi~kummalgi.
Eesti keele rahvasõnaraamat koos õigekirjareeglitega. 2008. TEA Kirjastus.
Muidugi eks ma lasen ka vahel mööda, igatahes, aga ma ei pööra üldiselt pisiasjadele tähelepanu, kui päris kõrvu ja silmi ei kriibi.

Leveliga tundub nii olevat, et toredad ja lõbusad on ühel ja ülejäänud teisel. Ja see teiselt oraga torkimine on tihtipeale reibastanud seltskonda.
 
eripära 18. oktoober 2017, kl 00.26
mina söön teiblilt ja diivani ees on kah diivaniteibl, nii et miks mitte levl.
 
Mõtlikult 18. oktoober 2017, kl 01.01
Mina jälle mõtlen, et miks mõnelt inimeselt nõutakse ilmeksimatust. Ka siis kui ta on väga väsinud, ületöötanud, läbipõlenud. Eksimust või paari ei andestata. Ühiskond justkui eeldaks, et oled samal tasemel tehisintellektiga. Kui eksid, lähed mahakandmisele või toodetakse su asemele täiuslikum mudel.

Vahel olen ma väga väsinud ainuüksi mõttest, et pean jälle tänagi ilmeksimatu olema, kõike täiuslikult ja väga kiiresti tegema, mitte ühegi millimeetriga eksima. See tekitab kohati mässumeelset soovi kõik reeglid ja nõuded üle parda heita ja saata kukele kogu see organiseeritud reeglipärane maailm. Tekib suur soov põgeneda kuskile üksikule saarele, kus pole kella, arvutit, kalendrit, nõudmisi, nõudjaid jms.

Selline öine depressiivsevõitu mõttekeerutus lõbusate ja toredate teemas. Ärge pange pahaks. Elus tuleb vahel ette hetki, kui ollakse ka tõsisemad, väsinumad ja mõtlikumad.
 
Arve Ametnik 18. oktoober 2017, kl 06.43
Mina söön taldrekult. Kuid ka teiblilt võib:))
 
mhhh 18. oktoober 2017, kl 11.24
Ära valeta,- kumbalgi- ja -taldrek- on kusagil külas väljamõeldud sõna,mida 80-90 aastased siiamaani kasutavad.
 
mhhh 18. oktoober 2017, kl 11.25
Ettepanek foorum ümber nimetada 80+ nurgakeseks.
 
87 18. oktoober 2017, kl 12.08
See ümbernimetamine ei ole cool, täitsa feik ju! Tuleb feissarisse üle kolida!
 
87 18. oktoober 2017, kl 12.11
Ma söön ka taldrekult putru ja rüüpan topsist piima pääle.
 
Lihtne 18. oktoober 2017, kl 13.17
Foorumi on vallutanud maakad;(
 
Raivo Kohalik 18. oktoober 2017, kl 13.18
87 18. oktoober 2017, kl 12.11
Ma söön ka taldrekult putru ja rüüpan topsist piima pääle.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

kuigi reeglid peaksid eelistama sõna - taldrik - on rahvaseas ka kasutusel
sõna taldrek , mis ei tulene sõnastusest tald ja rek .
vaieldavad on ka pisku , väits ja väitsa ,jne .

kui kirjutada raamatut on vajalik kirjastaja poolt õpetatud korrigeerija korrektuure .
Siin aga tavakõnet kõneldes võib rääkida kuidas tahad
 
Mamsel 18. oktoober 2017, kl 14.03
Lihtne Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Foorumi on vallutanud maakad;(

Kui küsida tohib, siis milliselt planeedilt ise oled?
 
Lihtne 18. oktoober 2017, kl 14.11
Olen maalane planeedilt maa. Maalane ja maakas, need on kaks eri mõistet. Irw, tallergud, kardulad, leva, jne;(
 
87 18. oktoober 2017, kl 14.33
Linlane muidugi kusagil külas väljamõeldud sõnu ei kasuta, see oleks matslik. Aga kui "eesti keeli ei saa kõike ära ütelda" - mis parata - siis tuleb ka muud väljendid abiks võtta.
"Las tuleb suvi, siis laps tuleb tantet besuhhima, kui erdbeerid reihvivad, siis lähme aeda ja nashime."
Aga kuidas see nüüd inglise keele abil kõlakski?
 
Lihtne 18. oktoober 2017, kl 14.43
Veli Henn ja Hennu veli;))
 
87 18. oktoober 2017, kl 15.06
Küsimusest läks vastus küll mööda, aga "Veli Henn ja Hennu veli" on muidugi omal kohal.
Veel midagi sama lihtsat: ühes tuntud telesaates pidi noor naine nimetama ülemaailmselt tuntud ingliskeelse sõna. Mida ta vastas?
 
Arve Ametnik 18. oktoober 2017, kl 16.51
Pakun I (ai).
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!