Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
rasked küsimused...
 
liberaal 23. jaanuar 2018, kl 22.26
millele ei oska vist keegi vastata. USA- Trump ehitab Mehhiko piirile tara, et takistada inimeste vaba liikumist ? Mida peab tegema Venemaa- Putin Hiina piiriga kui see mass liikuma hakkab ? Mida peab tegema Euroopa Aafrikaga kui kõik tahavad Euroopasse? Sõjapõgenikud peaks nagu vast võtma aga hea elu otsijaid mitte ? Kõik oleme ju inimesed- Jumala lapsed.
 
rebane 23. jaanuar 2018, kl 23.18
Need kuradi piirid tuleks kõik kinni panna. Meil on nii väike riik, ei saa siin omi seadusigi korraldatud ja tehtud, ka meie inimeste elu on halb(ja neid pole nii vähe midagi, nagu läbi meedia pidevalt nämmutatakse!), ei suuda see pisike maalapp olla üks osake suurest maailmaparandamisest.
 
Mana 24. jaanuar 2018, kl 07.30
Sõjapõgenikud,irw. Noored mehed nagu pullid põgenevad niinimetatud sõja eest. Naised ja lapsed, need jäävad maha sõdima.
 
Raivo Kohalik 24. jaanuar 2018, kl 21.38
rasked küsimused...

liberaal 23. jaanuar 2018, kl 22.26
millele ei oska vist keegi vastata. ...............


Ometi üks mõistlik teema vastandiks lihtsale tava suhtlusele ja isegi mokalaadale. Pole meist keegi siin ei majandusteadlane , poolitoloog ega üleüldse teadlane kes sellele kõige õigemini vastaks . Ometi on siin kogenenumad ja vanemad koos.
Mida öelda selle kohta stiilis "Lase aur välja" ?
Ongi selge et arengumaadest tahaks igaüks elada paremas maailmas seega arenenud maades . Nüüd kui sellele lisandus veel ajupesu pagulaste mahitajate poolt et euroopa annab kõikidele elatustoetust millest arengumaades und võib näha - lisaks ulmejutud : igale oma auto, mobiil ja kortergi - olid rahakamad valmis riskima kõigega . Absurdsena tundub fakt et lennukiga oleks palju odavamgi kohale sõita kui eluga riskides tulla paatidega ja teepealgi veel teist sama palju kulutades . Määravaks saab see et lennukiga tulles pole arvatavasti võimalik pagulaseks end registreerida - või ikka on ? Poliitilise varjupaiga taotlemisel pole arvatavasti vahet ?
dikterin: Mida peab tegema Euroopa Aafrikaga kui kõik tahavad Euroopasse? Sõjapõgenikud peaks nagu vast võtma aga hea elu otsijaid mitte ? Kõik oleme ju inimesed- Jumala lapsed
,,,,,,,,,,,,,,
On lausa õpetused kaasa antud suuliselt (vahendajate poolt) vähemalt kuidas end põgenikuks teha ja mitte "tavareisijaks" .
Et midagi ei saa tõestada , on isegi terroristid end peitnud nende sekkagi . Need kes uskusid muinasjutte lubadustest saada kõike tasuta on kohale jõudes kui lõhkise küna ees - suured rahad makstud - midagi pole saanudki . See omakorda paneb neid tänavatel lõhkuma ja põletama ja õlestõuse korraldama ; kõiges on nüüd süüdi euroopa ! (mitte oma lollus).
Et sama paremini mõista - vaadakem omagi välismaale elama ja tööle sõitjaid ja nende arvugi. Meil pole sõdagi .(kui just mitte majandussõda).

Mida teha selles olukorras?
Kõik meenutab juba Roheliste hullust kus loomadelegi peab "inimlikud tingimused" korraldama . Samuti ei saa kogu maailma vaesemaid rahvaid oma koju kutsuda - neilegi kui metsloomadelegi peab tagama paremad tingimused nende endi keskkonnas . Siin ei võrdle me pagulasi metsloomadega kui alaarenenud rahvust vaid tõime võrdluseks sarnasuse aitamise mõttes . Kui metsloomadki tuua kõik oma kodudesse ,sest metsas on külm ja nälg , ei ole see aitamine vaid nende ellu vahele sekkumine .
Selle asemel et kümneid miljoneid pagulasi hoida paguluslaagrites - tuleks selle asemel alustada laagrites nende endi seas "valgustajate " välja õpetamist ,kes samas teevad Omasugustele selgeks et usk mis on hoidnudki nende kodud ja kodumaadki orjuses ja pidurdanud nii majaduslikku kui ka tööstusliku arengut ongi suurim vaenlane - sest selle puudumine euroopas ongi toonud nad kõik euroopalt abi saama ja palumagi . Et usku on võimatu äkki välja juurida , tuleks näidata et seegi on (pigem) vananenud ja aegunud - pärit kui maad künti hobustega .
Arendada seepärast kiirelt uus ja edasi arenenud usk kus Allahgi (võib olla) on alles kuid tänapäevasem ja targemgi ; kõik positiivne usus võibki alleski jäädagi (alko keeld , abielurikkumise keeld jne) .
Viimase aja ajalugu on näidanud juba et vallutades usu maid (Iraak ,Afganistan jne) ei suudeta usu vastu ikkagi midagi ära teha . See kui 10 meetrise püütoni või anakonda taltsutaminegi - kuni pea pole kellegi käes - on suur madu taltsutamatu (ja vastupidi) . Allegooria ütleb et usugi vastu võideldes ei saavutada edu kuni pea ehk usu eestvedajad pole allutatud kontrollile ja ei jälgita nende kihutusi . See peaks esimiseks ja tähtsamaiks põhimõtteks saama euroopas olevate usklike keskel - muidu kasvatame hiigelmadu oma õues ja kodus edasi - kes ka oma võimeid näitab (ületõusud , vägistamised, ahistamised jne ) .
"Kala hakkab mädanema peast " nii ka pagulased - selle asemel et tänu üles näidata abipakkujatele peavarjuandjatele - ründavad neid kui madu kel mõistusest puudu käitub vaid instiktiivselt .
Aga euroopa ei taha selliseid mao kaisutusi ! Seega - haarakem peast kinni sel maol - siis on ta ka võimetu - tegema halba .
Mismoodi see välja näeks ? tegelikkuses ?
Poleks vaja korrata puna terrorit ajaloos .
Usujuhid kes palvustel kihutavad tegema kuritegusid tuleks eelkõige euroopas kõrvaldada oma kohtadelt ja viia "parandus asutustesse " kus selgitada neilegi et nende oma rahvas eelkõige ei ela kui euooplane just tänu valele suunale usus. Uskumatute tapmise nõudmist tuleks võtta kui terrorirünnakutki (või selle ettevalmistamist) . Muul puhul aga selgitada : miks tulite euroopasse abi paluma - kui oma kodus parem on? Kas mitte just usu sõda ei pannud põgenema kodust ?

Kui ülemaailmse usuga on veel vara võidelda ( see olgu veel kauaks igaühe enese otsustada vabatahtlikultki) - siis vähemalt peaks see olema esimeseks sammuks euroopas ja sinna tulijate keskel . Abitu on jälgida kui politseigi on võimetu metsaliste vastu . Ütles ka Ungari või Poola ministergi : "Kui ollakse võimelised tänavatel politseiga võitlema , miks siis kodumaal ISIS - ega ei jätkunud vaprust võidelda?" . Pealegi tänavatel süütute ja relvitute vastu tapmisigi toime pannes näitab see pigem argust - vapper oleks kodus pere eest võidelnud - mitte euroopasse kui emme põlle saba alla peitu pugedes . Relvituid, süütuid tappes on need argpüksid oma arust vaprad kül. Mis vaprust pommigi panemine näitab - argpükslikust pigem .
Karistamatuse tunne kasvabki koos karistamatusega . Kui ükskõik millise terroriakti puhul oleks ülejäänud pereliikmed ja lisaks veel kasvõi sadagi kaasmaalast tagasi saadetud .... kül siis oleks kollektiivne vastutuski pannud ülejäänud mõtlema mõtetute tegude üle . Igal terroristlilgi on veel pereliikmeid kes euroopas varjul on lisaks kaasmaalasigi . Kui ikka peres räägitaks pidevalt et sellise teo eest saavad paljud omadki karistada - jääksid nii mõnedki kuriteod tegemattagi .
Seni aga on euroopa kui lammas huntide ees värisemas . Kas ikka on lammas ?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!