50+ nurgake
Tükiseep?
 
Mari.... 09. märts 2018, kl 08.01
Huvitav kas tänapäeval veel keegi saunas tükiseepi kasutab? Mul üks tuttav , vana "külainime", palus et tooksin talle järgmisel korral jälle linnast tulles paar tükki "lasteseepi". Külapoest oli otsa saanud ja öeldud et enam ei tehtavat seda... Mille poolest onseeparem kui dushigeel-shampoon?
 
Mõhõh 09. märts 2018, kl 09.49
Seepi tahkel kujul saab kauem kasutada. Kui vedelseepi dosaatorist lased, tuleb seda sealt rohkem kui tegelikult vaja ning saab kiiremini otsa.
 
Mari.... 09. märts 2018, kl 10.59
aha-ahh, selge siis, ma muidu ei saanud asjale pihta, et miks see 80+ Memm Lasteseepi taga igatsema hakkas.... eks nüüd tuleb minna turgudelt otsima...
 
seljapesija 09. märts 2018, kl 14.41
Mul praegu just periood, kui otsin seepi enda pesemiseks. Mida pole seda pole. Olgu öeldud, et duššigeeli nahk ei kannata. Päris tavalist pesuseepi ka nagu ei taha. Sain ikka turult niisugust suuremat seepi, müüja nimetas saunaseebiks. Oli teisi mitme lõhnalisi. Kahjuks on see müüjatädi turult kadunud. Tuleb vist pealinna otsima minna, sest poodides ainult nn. näopesu seebid mis saunas sugugi vastu ei pea.
 
viimasele... 09. märts 2018, kl 15.20
mul see Memm ütleb nii et ainuke õige seep on Saunaseep või Lasteseep, tema neid tänapäeva "haisuseepe" ei taha pidid ajama ihu sügelema ja tahab et seep peaks kindlasti kuiv olema...Püüdis mulle veel selgitada, parim olla olnud "nõukaaegne talongi seep", aga tema ei oska seda enam kusagilt otsida ja mina ka ei tea mis asi see on...pole kuulnud ,pole näinud...
 
Lihtne 09. märts 2018, kl 15.31
Laste %seepi müüakse Selverites hinnaga 0.69€ tk.
 
seljapesija2 09. märts 2018, kl 17.50
Lasteseepi on poodides küll, niisuguses sinisekirjus pakendis. See seep, mida mina otsin, on kindlasti toodud kas Leedust või Venemaalt. Pakendis koos kolm seepi, suurus nagu meie majapidamisseep. Peab saunas kauem vastu. Need siinsed Palmolivi seebid ajavad tõesti ihu sügelema.
 
geelidest 09. märts 2018, kl 21.32
Vedelseebised sisaldavad palju erinevat keemiat. Tahke lasteseep, ka maj.seep on lihtsa koostisega.
Kalu jm mereelukaid tapab keemia.
Laatadel, mahepoodides, vahel mujalgi, müüakse kodukeedetud seepe, neis on "sügelemisi" ja allergiatekitamist kõige vähem. Ja mereelule pole ohtlik.
 
esimesena näppu satunud 09. märts 2018, kl 21.43
https://naturasiberica.ee/murgised-kemikaalid/
 
Ülla-ülla 14. märts 2018, kl 09.49
Kui tahad kõvemat seepi, lase tal seista. Kui ostad ja kohe kasutusele võtad, läheb kergesti lödiks ja ei kuiva kuidagi ära. Mul on vannitoa kapis virnake, kust tagumise võtan, ette ostan uue juurde. Muidu ei kannata kasutada. Viimati oli laps kogemata võtnud mingi "Fa" seebi otse kasutusele, ja see lödises ja ilastas seebialusel tükk aega, ja öösiti kuivas praguliseks, enne kui selle otsa saime.

Nii et jah, seetõttu need veneaegsed talongiseebid kõige paremad olidki, et nad enne kasutamist paar-kolm aastakest seisnud olid.

Enamustel turgudel on mõni vene parfürmeerijamüüja, kel lisaks muule vene kosmeetikale ka seebid letil. Sealt saab nii majapidamisseepi kui ka saunaseepi.
 
suu sabaloomale 14. märts 2018, kl 11.15
ajate mul kohe silma veele oma seebiga!
nimelt tuleb meelde ühe ammu kadunud armsa vanapaari nõudepesurest pliidil korstnajala juures, kus oli ei rohkem ega vähem kui 56 tükki majapidamisseepi virna laotud. eks siis vist tahenema või "konserveeruma" pandud. et oleks ikka võtta...need olid kõik talongiga saadud ja ausasti välja ostetud. millalgi olid vist ka talongi-lõhnaseebid?
minule ei meeldi vedel seep.
 
Mari.... 14. märts 2018, kl 11.35
See Memm , kellele ennist seepi otsisin elab küla teises servas, ahjuküttega korteris..Kui mõni aasta tagasi tal külas käisin , oli tal veel mitu tükki seepi ahju otsas kuivamas, nüüdseks oli ahjupealne seepidest tühjaks jäänud...Eks ma püüan turgudelt otsima hakata aga kunas mina sinna külla jälle trehvan ei tea... vahemaa on pikk... Üks elab ühes Eestimaa servas , teine teises servas... ja ainult seebi pärast nii pikka reisi ette võtta, on ka juba teine jutt..
 
von Freen 15. märts 2018, kl 17.24
kuise memm juba 80+ on sis enne 1938 aastat EW-s ikke ise seepi keedeti
pold muud vaja kui seebikivi, siarasva ja vett
sis sai ka kohe terve seebi jaipidand tükkidega jändama

lastelt seepe ära võtta eiole aga ilus tegu
sedaenam vanainimese poolt laste kiusamine

äkitselt sobiks vanainimesele hää roheline seep?
see peletab lisaks ka täid, kirbud ja lestad minema
ORTO teeb ikke edasi seda nigukasiis kui talongide eest ainult sai

alter natiiviks võiks pakkuda veel ka tõrvaseepi
seda keedeti kah ise enne 1938 aastat männitõrvast
igati ÖKO

http://forte.delfi.ee/news/teadus/kuidas-vanad-eestlased-seast-seepi-keetsid?id=21043599
 
möh 15. märts 2018, kl 18.29
ja sinule, von Freen, soovitan ma sapiseepi:D

loomulikult ei ole sapiseep imevahend kõigi plekkide puhul, kuid Flora sapiga plekieemaldid lubavad kaotada kohvi-, tee-, puudri-, grimmi-, rooste-, piima-, rasva-, õli-, puuvilja-, veini- ja juurviljaplekid. Tõsi, vanade plekkide kõrvaldamisega läheb rohkem aega ja protseduuri tuleb korrata. Sama on lugu raskesti eemaldatavate plekkidega.

kui liiga kõvasti nühid, ei jää järgi miskit:DDD
 
vonnile... 15. märts 2018, kl 21.39
...ära kiunu, "tõrvaseepi" keedetakse ja tarvitatakse veel tänapäevalgi soomes..et siis rahune maha...
 
to vonnile... 16. märts 2018, kl 03.21
kudapidi nüüd von kiunus? ainuke kiunuja minuarust siin seebiteemas sa ise. isegi mingit soovitust ei andnud, ainult sappi jagasid.
kusjuures kaubanduses olemas nii sapiseep, mis plekieemalduseks mõeldud kui ka tõrvaseep, selline vängemalõhnaline. vaadake sinna nurka, kus saunatarbeid müüakse. on seal ka männiokkalõhnalist eeterlike õlidega saunaseepi ja veel palju muid erinevaid variante. sobilikke leidub nii vinguviiulitele keelepesuks kui ka ontlikele sihtotstarbeliseks tarvitamiseks.
 
suu 16. märts 2018, kl 16.28
mis sapiseebist te räägite? ongi niisugune olemas või? kust seda osta saab?
mul tuli jakile plekk, mida "ei võtnud tuli ega vesi" - liilia kollane õietolm tegi. väga tugev värvaine, mis ühe silmapilguga kinnistus. pole seda jakki täinud siiamaani ära visata, kunagi ise mõtlesin ta välja ja lasin õmblejal teha. aga mõne teise plekitatud asja puhul olen koguni kergendust tundnud, et saabki lahti e hilpe vähemaks. kohati kasvab riidevärk üle pea.
äsja just "feeritasin" ühe ilusa pluusi sisse ja mõtlesin peale pesu õue viia. praegu on parim pleegitamise aeg üldse: lumi ja erk päike. käterätid ja voodipesu lehvima!
rästu 16. märts 2018, kl 17.46
me räägime ehtsast sapiseebist...
suu, kas tast nüüd liiliatolmune vastast on...:D ei tea, aga titekakaga saab ideaalselt hakkama...:D
 
Kasutan 16. märts 2018, kl 22.27
sapiseepi regulaarselt, olen enamasti "koduekstrast" ostnud:
1. flora oma, "plekieemaldi sapiga",
2. sonett OHG, Saksamaa "sonett", (sappisaippua tahran poistoon)
3. sodasan wasch-und reinigungsmittel GmbH "sappisaippua",
4. ZAO AIST, Venemaa "aist" (vene tähtedega) 2B1 pole sapiga, plekieemaldi.
 
von Freen 17. märts 2018, kl 10.53
aitähh hiad inimesed!

mõtlesime kaua
eiosand valida hääde pakkumiste ulgast
sis leidsime külmetusekapist sõela
eiteaküll miksta külmetusekapis oli, aga sepolegi prääga oluline
sis jäi sõelale kaks erihiadtoodet

aaa) sappisaippua tahran poistoon sonett OMG
bee) sappisaippua sodasan wasch-und reinigungsmittel GmbH

alguses kaldusin koos sõelaga oomaigaad tahraanpoisto poole
õnneksmitte liiga palju (tasa kaal säilis!)
kuimaoleks kohe algusesjuba tasa kaalust välja langenud, sis mapoleks saanud langetada tasa kaalukat otsust
seega kaaludes tasa kaalu, nii ja naa pidi, igatepidi, jõudsime meie õhtaks järeldamiseni, et meie proohviili arvestades oleks siiski meietarbeks kõikseparem oopis se reinigungsmittel GmbH sodasan ilma tahran poistoon wasch-und.

sest vatake, omamajandusvööndi ettevõtteid ja ettevõtmisi tuleb toetada majandusiliselt
sis on kõik suümber rõemsad ja naeratavad ja sis saoled ise ka veel rõemsam ja naeratavam ja enam polegivahet kassulon oomaigaad tahraanpoisto vai reinigungsmittel GmbH

meiede Skisokliinikumid GmbH on mujideks samas vööndis kuika reinigungsmittel GmbH

nüd me lähemegi varsti õigepea kohe koduekstrasse seda hiad toodet äraankima.
kunaaga Oburjes eiole ühtegi kodu ega isegimitte ekstrat, sis mepiame vist nüt kusagile kaugemale äraminema. võibisegiolla, et kilulinna. sest kilulinnas pidid olema palju koduektrasisi ja lisaks isegi tasuta pussid millega saab nende koduektrate vahel mugavasti äraorienteeruda.

velkord AITÄHH hiad inimesed !
nomisasjamaküll ilma teieta pialeakkaks ja ärateeks?


sättin selga moodsa keebi
võttan kuurist sis mopeedi
kiman läände, süda leegib
ostan kilulinnast seebi !

just
 
näed sa 17. märts 2018, kl 19.09
Võtab kodanik kätte oma kilepakis seebitagavara, kraanikausi alt kapist, kirjutab postitusse hoolega täht-tähelt kõik ära, ütleb isegi kust ostis (Prismas on ka, isegi Espakis oli) - näed sa, naiivseke sai pehmelt vastu nina, et ää mögise, ole parem vait, olgu teadmatud ilma, kui ise ringi nuhkida ei suvatse.
 
pakun 17. märts 2018, kl 20.56
et freenik pisut kade, et ise nii väärtuslikku infot ei omanud.

seda flora sapiseepi nägin viimati selveris müügil. ja olen seda meelt, et teadmisi tuleb ikka ligimestega jagada.
 
von Freen 19. märts 2018, kl 11.14
miks PISUT ?
ikke megapisut
lausa ästipalju

kulge, kadedus on ainukene asi mis elu edasi viib
prokressi tagab
eriti Igaunijas

ja eiolevaja akata meie juhtmeid segamini ajama sin nüd igasuguste selveritega ja prismadega ja estpakkidega

ästiselgelt oli äraüteldud et koduekstrast saab
misasja te keerutate sin ahh?

meiole mitte see omamees keda saab taigenirulli ja aukumisvastase suukorviga vaese koera kuuti ajada sis kui endal pahade päävade ull kultuuriprogramm käib
 
.....? 19. märts 2018, kl 14.13
Nüüd veel 1 rumal küsimus , kogu selle suure SEEBIOOPERI peale...Kui seebipakendil olev "goden do", on läbi saanud nagu toiduainel, kas kuulub ära viskamisele või kasutame edasi? Vanasti , vanaema maal ütles alati, et" mida vanem seep, seda parem".. Kui poest uue tüki koju tõi pani esiti soojamüüri peale kuivama... ei mäleta et oleks "goden-dood" taga otsinud..
 
von Freen 19. märts 2018, kl 15.02
se goodendo tähendab et pärast goodendo saabumist ei maksa seda seepi enam süüa
rasv ja värgid eiseedi ära muidu

kuion pestpehvoor pial sis võib edasi süüa agapole enam nii hia kui alguses

seega oleneb kuidaste seda edasi kasutate
teisiti äraüteldes ja pikemasti: ühest hiad vastust meie anda ei oska kunameitea kuda te seda seepi siiani kasutasite ja kuda edasi
 
von Freen 19. märts 2018, kl 15.03
lisandiks jäi äraütlemata: soojamüüripial võib kaa edasi kasutada ja oida
 
suu 19. märts 2018, kl 15.50
Pinni ja panni,
meie lähme vanni!
Mis me seal teeme?
Seebivahtu sööme (ei söö me).
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!