Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
hall tänavapilt
 
mütsilotu 10. detsember 2018, kl 02.40
lugesin just kusagilt, et meie tänapildis olevat inimesed nagu kopeeri alt tulnud - näotud tumedad joped, sallid, mantlid. ei mingit lustlikkust ega värvidemängu. pimedal ajal tunduvad tõesti tänaval hallid kõik, aga minge mõnele kontserdile või teatrietendusele ja näete, et erkoranž, valge ja beež pole ka kuhugi kadunud.
eid_15af58016c7e34 10. detsember 2018, kl 19.21
pole meil see asi nii hull midagi. Istusin kunagi Pariisi jõe ääres allee alguses, ca poole tunni jooksul oli vaid ühel tumelilla mantel, kõikidel olid musta mantlid või muu must riietus, nagu oleks must seal kohustuslik värv. Isegi heledamat rätikut vm aksessuaari ei olnud näha. Kevadine aeg oli.
eid_15af58016c7e34 10. detsember 2018, kl 19.23
Pariisis, mitte Pariisi jõe
 
must 19. detsember 2018, kl 11.18
on kindla peale minek...sobib kõigega..mu lemmikvärv;)
 
punane 19. detsember 2018, kl 22.01
Jõulu ajal tore punast kanda. See pidi nüüd jälle moes olema. Nii, et päkapikkude ja jõuluvanaga ühte värvi.
 
suu 20. detsember 2018, kl 22.10
ühinen lotu "raportiga": näotud joped...kuna mul on just tungivalt uut jopet vaja, vaatan hoolega ringi, mis inimestel seljas on. tegelikult on täitsa ilusaid, ka neid musti. aga poes, vaat seal ei ole mitte midagi. no ei ole. ütelge, kust peaksin otsima. Kaubamajas 200 euro eest mingit jura proovisin selga, aga ei, selle raha eest peaks saama soliidse, vastupidava asja. Reserved pakub sarnaseid asju kolm korda odavamalt, aga needki on imelikud. netist ma tellima ei hakka, nii et täitsa jama. Joutsenis olid ka ainult tumedad asjad. ma eelistaks beeži-helepruuni, võib olla ka õrnkollane.
 
koerajalutaja 20. detsember 2018, kl 23.32
Kaubandusest talvemantli veel leiaks kenades heledates toonides. Minul tihti just selliseid käike, kus jope ainus sobiv rõivaese. Aega ka pole iga päev poode kammida, nii sai sobiva hinnaga (59 eurot, kuna tundus muu kraamiga võrreldes veel odav) tumesinine jope ära ostetud. Ja ega hämaras tõesti vahet tee, on see must, tumesinine, tumepruun või tumehall. Nii see tänavapilt kujuneb.
alissandra 23. detsember 2018, kl 21.48
Ma ostaks endale kärtsroosa või oranži jope selga, aga poodides müüakse ainult musta, halli, khakirohelist ja polegi nagu muud. Ei raatsita seda särtsu kuidagi anda, nagu õndsal kommunismi ajal, kõik üks hall mass. :)
 
linlane 24. detsember 2018, kl 10.38
Ärge oranži ostke, paistate välja nagu teetööline. Inimesed käivad lihtsalt soojalt ja praktiliselt igapäevaseslt riides. Ei saa ju heledaid üleriideid panna, hõõrutavad ühistranspordis ühe päevaga mustaks ja räpakks, tumedalt ei paista see välja kuni keemilise puhastuseni peab vastu. Soovin kõigile häid jätkuvaid pühi!
 
ei 31. detsember 2018, kl 01.05
ole nõus, et oranžis trendikas jopes proua teetöölisena tundub. usutav ehk oleks siis kui proua veel ühes käes nutitelefoni asemel sõrgkangi hoiaks ja teises käekoti asemel labidat. siis veel tekiks mõte, et inimene on tööpostil. aga muidu on iga erkoranž, salatirohelina, kollane ja valge värvilaik tänavapildis ainult teretulnud. peaks kohe mingi boikoti neile rõivatöösturitele korraldama, kes meie niigi pimedas peaaegu et polaaröös kauplused tumedamast tumedamaid rõivatükke täis topivad.
 
suu 02. jaanuar 2019, kl 13.30
värvikat uut aastat kõigile.
ja et sa, Alissandra, oma oranži leiaksid
ja seda uhkelt kannaksid.
 
Ülla-ülla 09. jaanuar 2019, kl 14.09
Käin juba kolmandat aastat Keskturult ostetud jopega. On soe ja hästi vastu pidanud, kuigi käin sellega peaaegu kogu sügis-talve-kevade (vaid alates -10 või eriti tugeva tuulega panen pika talvemantli). Minu oma on lilla, aga samas oli müügil ka kõiki muid värve, sealhulgas heledaid ja ilusaid. Saan aru, et enamus siinkirjutajatest on nii snoobid, et turu suunas on ainult vuih! ja pähh! ja jubee!, aga kui tahad silmapaistvat jopet, võid ka sinna pilgu visata. Boonuseks on see, et nad on sealjuures odavad, nii et kui ikka ei sobi, võid kerge südamega minema visata või taaskasutusse anda.
 
suu 12. jaanuar 2019, kl 10.19
see "kolmandat aastat" kõlab väga mõistlikuna. nõuka-ajal, kui said mõne väljamaa hilbu (mis reeglina oli kvaliteetne ja vastupidav), käisid sellega ikka mitu head aastat. ja nüüd, mina ei oska lihtsalt asju "kohe" ära visata, nii et kolm aastakest peaksid nad vähemalt kestma. mis tähendab, et ostes lähtun sellest. pealegi on näiteks luku vahetus üsna kallis lõbu.

sain eile suht soodsa roosakas- beeži sulejope omanikuks. luban, et ei lase teda kohe ühistranspordis mustaks nühkida:) aga kui siiski määrdub, kannan "pesupäeval" oma auväärset, 8 aastat vana pikka kiriku-palitut.
 
Mees Montana kilekotiga 13. jaanuar 2019, kl 17.28
Keskturul käies olen endamisi mõelnud, et kes on need inimesed, kes sealt seda Poolast toodud kaltse ostavad, aga nagu selgub, delfi daamid ostavad.
 
montanale 19. jaanuar 2019, kl 03.20
keskturul käijana julgen oletada, et väga väike osa eestlastest ostavad midagi seal pakutavast riidekraamist. need joped, kotad ja muud aastakümneid moeväliselt neutraalse ilme võtnud hilbud on hinnatud kraam slaavlaste silmis. samas kui eestlane on elanud näiteks aastakümneid lasnamäel või kohtla-järvel, siis nähes oma ümbruskonnas ainult selliselt rõivastatud prouasid, jääbki talle mulje, et see on midagi trendikat ja eks ta oma subkultuuris siis vastabki neile nõuetele. kahju muidugi, kuid täiesti inimlik on massis oma isikupära kaotamine.
 
mammi kesklinnast 24. jaanuar 2019, kl 10.55
Kirjute turuhilpudega kesklinna kontoris tööl käimine on igal juhul isikupärasem kui need igavad üksluised ühevärvilised kaubamaja või H&M hilbud, mis igal teisel seljas.
 
tubli tp. 24. jaanuar 2019, kl 11.24
mammi kesklinnast kirjutas: kirjute turuhilpudega...

Parandaks veidi: kirjude turuhilpudega...
Kirjavahemärke ei hakka parandama, see ei riiva nii väga silma.
 
oioi 24. jaanuar 2019, kl 14.39
kes upitab ennast montana kilekotiga, kes kirjavigade parandamisega. mood pidi olema nende jaoks, kes ise ei oska riietuda. ega ikka ostukoht veel naisest daami ega mehest härrat tee.
 
poodleja 24. jaanuar 2019, kl 19.48
mammi kesklinnast Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kirjute turuhilpudega kesklinna kontoris tööl käim
> ine on igal juhul isikupärasem kui need igavad üks
> luised ühevärvilised kaubamaja või H&M hilbud, mis
> igal teisel seljas.

mine vaata mida seal keskturul müüakse ja paku siis uuesti, kas kontorirahvas sinna ikka läheb. kaubamajas on vastupidi igale ühele midagi ja h&m on noortele ja vaestele.
 
mammi kesklinnast 25. jaanuar 2019, kl 09.32
Mina olengi kontorirahvas, käin ühe omavanuse kolleegiga justnimelt keskturu hilpudega, oleme kaks värvikirevat paksu mammit muude igavate must-hallide hulgas . . . aga see selleks, tunnistan, et oleme tõesti erandid. Oma arvamust ja maitset peale ei suru. Isegi ei propageeri, ainult juhatan teed, kui vaja.

Jah, tuleb meelde see meie vaene emakeele õpetaja, kuidas ta üritas meile pealuu sisse taguda, et murrakut räägivad ainult vanad ja rumalad inimesed, haritud noor räägib puhast kirjakeelt! Kirjutab ka! Meitel oli ikka nii, et loomad olid lautas ja vili oli aitas, hiir oli nurkas ja püksid olid jalgas, mutid olid poodis käind aga põld neist ostjat ühti, sest tengelpungas aint tuul ulgub (kolmandas vältes!). Üldse käis vanainimestel suurem osa juttu kolmandas vältes, aga näiteks sellises väljendis nagu "lapsed käisid kooolis kolmandamas klasssis" oli õige kirjapilt sama kui teise vältega, nii et õpetajat see otse ei seganud. Nii et nüüd ma siis olen ise vanaks saanud ja olengi siin selle omakandi vanade rumalate inimeste kõnepruugiga - nagu näiteks kirjute hilpudega.
 
suu 25. jaanuar 2019, kl 14.30
hea küll, loomad olid lautas ja viljanatuke aitas, nii et keegi just nälgas ei old, aga suhkurt küll poodis iga päe ei müüdud. suhkrukott oli suuures toas kappis luku taga, pühade aegas siis sai sealt rohkem võetud.
kui lapsel oli kooolis puhas ja nõelutud riie selgas, ei saand keegi temaga nuriseda. need, kes seda määletavad, on kõik juba varsti surnuaedas:)

seda muret, et tänavapilt on hall, vanasti vist polnud?
 
nu 27. jaanuar 2019, kl 04.36
oranžides tunkedes teetöölisi, kes halli tänavapilti koloriiti lisaks, pold vanasti tõesti mitte kuskil. ainsad värvilised elemendid tolleaegses talvises linnapildis olid valgusfoorid. ja neidki nappis.
 
sapiens 15. veebruar 2019, kl 02.52
Loosungid olid kah punased.
 
suu 15. veebruar 2019, kl 08.52
jah, aga kui nüüd üldiselt vaadata, on tänavapilt praegu ju lausa hüsteeriline: reklaam tänaval ja selle ääres/kohal, igasugu viidad, mis sulle näkku kisendavad... pimedal vihmasel õhtul autoroolis need segavad. huvitav, kas selles osas ka mingid normid on, kui palju võib seda tilu-lilu olla?
 
sapiens 16. veebruar 2019, kl 11.23
Tuleb välja, et need neoontuled ja muu selline polegi reklaam kui need asuvad asutuse katusel või ukse kohal.
Tegelikult on see tohutu valgusmüra kahjulik. Kõik need vilkumised ja pilkumised tekitavad unehäireid. Pealegi seadusest ma ei leidnud, millal need tuled põleda võivad.
Kahtlemata see kõik kulutab lisaks energiat ja üldise kliima soojenemise taustal saaksid nende tulede omanikud väga edukalt anda panuse kogu selle soojenemise ja mõttetu raiskamise vastu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!