Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kadedus, 6elus!
 
? 20. november 2010, kl 17.00
Kuidas teie paigutaksite - Kadedusest tekib kibestumus, kibestumusest viha ja vihast 6elus.
Missugused on Teie kogemused inimsetega?
 
? 20. november 2010, kl 17.24
...ja see koik tekib sellest, kui yks osapool ei taha asjad selgeks klaarida.
 
katjake 21. november 2010, kl 21.51
miks mulle tundub, et õelust on päris palju siin ilmas.
 
marika 21. november 2010, kl 22.21
Kohutavalt palju, tuleb ettevaatlik olla inimestega!
 
veel 22. november 2010, kl 18.20
Teine inimene on sinu peegeldus. Kui märkad teises õelust, on see osa sinu olemusest. Ehk küll hästi peidetud.
 
nii ja naa 22. november 2010, kl 19.09
toetan täiest eelkirjutaja seisukohta.

Tõesti, tõesti - kui näed teises õelust, viha, kadedust - on kogu see spekter ka sinus endas olemas. Ainult et sa ei tunnista seda endale...

Kunagi ei saanud ma absoluutselt aru kena proua 52st. Sõdisime pikalt, tema nägi minus vaenlast, mina temas. Kuni ühel päeval ma seda temas... enam ei näinud. Läinud!

Miks? Sest ma olin aru saanud sellest, et ta oli minu enese peegeldaja. Nüüd olen endas lahti mõtestanud need sasipuntrad, mis mind TEMA juures häirisid. Sest need olid justnimelt MINU sasipuntrad. Ei tahtnud lihtsalt tõele silma vaadata.

Nüüd on rahu maa peal: mina ei kirjuta siin ja ka tema ei ründa mind enam.

Seega - sõlmi kõigepealt ENDAGA rahu ja siis ei näe sa ka teistes õelust, kadedust ja viha!
 
valulla 22. november 2010, kl 19.17
nii ja naa
imetlen su siirust ja ausust!
 
to nii ja naa 22. november 2010, kl 19.27
aga kui sa jälle kirjutaksid, kas läheks kõik edasi sealt, kus pooleli jäi?
 
nii ja naa 22. november 2010, kl 20.16
Tänan, valulla!

Ma olen praegu Afganistanist tulnud poiste lainel, nägin telekast, et ka mu endise kolleegi poeg oli elusalt ja tervelt tagasi.

Pooleli ei jäänud midagi... Mitte midagi. Kõik on enda sees selgeks mõeldud. Olen uuel ringil oma vana töö sees, kuhu tagasi kutsuti. Väljakutse on nii suur - lammutada vanad arusaamad, et ehitada uut.

Olen tundma saanud palju suurepäraseid kolleege suures süsteemis. Panen siia noore kollegi lause "Vanade väärtuste õilistamiseks tuleb kasutusele võtta uued arusaamad". Ja tunnen juba mõnda aega, et see uus põlvkond kasvab peale paremana ja targemana kui on minu põlvkond ja ... see teeb rõõmu!
 
Mina 22. november 2010, kl 20.24
arvan ka, et ei ole muutunud midagi, sest../mina ei kirjuta siin ja tema ei ründa mind enam....
 
www. 22. november 2010, kl 20.33
milles väljendub kõige rohkem uue põlvkonna targem ja parem olemus ja miks.
 
nii ja naa 22. november 2010, kl 20.44
Nad on julgemad, vabamad, tunnetavad paremini oma võimalusi, aga samas ka oma kohustusi jms. Vähemalt need, kellega ma praegu kokku puutun. Kui räägin noore inimesega ja näen, et ta mitte ainult ei kuule, vaid ka kuulab ja mõtleb kaasa... ja homme hüüab sulle kaugelt särasilmselt TERE! Siis on tekkinud sünenergia. Ja rohkem polegi heaks alguseks vaja.
 
valulla 22. november 2010, kl 20.50
Noortega on tõesti tore töötada: kuulda-näha seda, mis tegelikult maailmas toimub ja millised on uued suunmõtted, kuidas maailm avardub ja muutub. Kogemustega inimene võib arvata, et temal on mingid eelised, aga tegelikult tänane päev näitab, et ei. Kogemused võivad abiks olla inimsuhetes, kui on, aga ka need on muutunud...
 
kena proua 52 22. november 2010, kl 20.55
Inimene ei muutu. Õel jääbki õelaks ja armukade selleks, kui vaid võimalus tekib, aksutab ta taas ja taas oma alatust. Inimene ei muutu.
 
? 22. november 2010, kl 21.19
Aplaus Sulle "kena proua 52" :)
... see peegelduse jutt- nagu mingi klishee- hakkab juba vaikselt yle viskama. Kuulge, kui inimene on juba 5 a. sinu peale kade, proovi sa olla nii ja naa polvita, vabanda ole s6bralik kuid see muudab lihtsalt m6ne inimese veel rohkem kadedamaks ja 6elamaks, sest ta enesehinnang on lihtsalt madal ja iseloom s...t. Vabandage mind!
 
kena proua 52 22. november 2010, kl 21.29
Vabandan aga inimene ei muutu. Kui inimene on 5 aastat kade...See on tema probleem, las olla siis. Miks minu nime jutumärkidesse panid, see on virtuaalnimi, mis nagu näed ilma jutumärkideta on. Peegeldus on olemas, kui seda saab ära seletada aga seda väljendit saab ka suvaliselt kasutada, võtta nagu kärbsepiits varnast ja sobival kohal lajatada.Oled märganud, kui keegi ütleb sel puhul kui argumendid otsa saavad aga kihk on tempeldada, et siis: vaata ennast peeglist!:)

Noortest ...nemad on muutuvas maailmas kiires muutumsies ja kujunemises aga siin 50+, vana inimene ei muutu, ta võib teisele astmele liikuda, kui miski muu temas huvi äratab aga sisult jääb samaks.
 
helica 22. november 2010, kl 22.31
mul lööb kadedus välja siis, kui endal midagi väga kehvasti on läinud
arumaeisaa, kuidas teistel kõik nii hästi on
aga kui probleem saab lahendatud, kaob ka kadedus ja maailm on jälle hirmus kena
 
? 22. november 2010, kl 23.00
kena proua 52,
Tapselt nii ta paraku on, kui inimene ei julge oma halbu tegusi yles tunnistada ja kui sina julged sellest piiksatada v t6estust kysida, siis karataksegi sulle nåkku ja 6eldakse: " vaata ennast", isegi siis, kui oled eluaeg kellegile harjunud t6estama ja tema mitte - oh jumal, seda on ikka juhtunud 30 a jooksul. Vabandage, et ma nyyd siia Teie sekka sattusin, aga paistab, et saan nii elus, kui virtuaalses maailmas paremin labi vanema generatsiooniga.
Tanan tahelepanu eest! Koike head kena proua 52!
 
? 22. november 2010, kl 23.02
sorry, suts valesti laks- "kellelegi" nii oige :D
 
kena proua 52 25. november 2010, kl 09.39
Sullegi ilusaid talverõõme, küsimärk, tee omale mõni ilus nimi, nagu näiteks: Virmaline või Lumehelbeke :)

Ja saada pikalt õelused ja nõmedikud, nad keeravad vaid endale käkke .
 
miamai 25. november 2010, kl 12.49
kadedus nja õelus on toredad, sest neile osutades võime end näidata ilusama parema ja kenamana :(
tegelikult ei ole inimest ilma nende omadusteta või ükskõi milliste inimlike omadusteta nagu pole inimest ilma neerudeta või ajuta, võib küll olla hammasteta aga seda vaid väga varases või küpses eas.
 
Maris 26. november 2010, kl 18.18
kui sind kadestatakse siis see näitab seda, et oled edukas, tubli jne
kõikide positiivsete omadustega, see ei peaks sind kurvaks tegema vaid just jõudu ja indu andma edasipüüdlusteks, jõudu ja jaksu;)
 
nojah 27. november 2010, kl 15.55
Mulle tuleb meelde Oscar Wilde väide:Enamus inimesi on kenad, kui sa neid viimaks tundma õpid.Just nii see ongi.
Ning mida arvas Luule Viilma:teises näed seda, mis sa ise oled.Niisiis, hea aines mõtisklemiseks, kui puutud kokku"kadeda ja õela" inimesega.
 
arumaeisaa 27. november 2010, kl 16.18
Imelik arusaamine - peegeldab Sind ennast. Kas me kõik siis oleme sarnased?
 
to arumeisaa 27. november 2010, kl 16.33
kahjuks oleme me rohkem sarnased kui tahaksime, äratundmiseks pole kõigil veel silmi, see tähendab, nägemisvõimet
 
Georg 27. november 2010, kl 17.04
Mitte ei saa aru inimestest, kes veavad sõrmega rida aforismide kogumikus ja uurivad Luule Viilmat nagu piiblit ja siis kukuvad neid terakesi pühaks tõeks kuulutama.
Minu naaber peksab oma koera, mina näen temas sadisti, kas mina olen sadist?
Naabrimutt on nii õel ja tige, et koerad ja kassid käivad tema ukse all s.ital, kas need teised ja ka loomad, kes teavad tema tigedust ja kurjust on samasugused? Inimese iseloomujooned head ja halvad leiavad väljundi tema tegudes, mitte teise inimese peegelduses.
 
arumaeisaa 27. november 2010, kl 17.07
Kui oleme nii sarnased, siis pole ju põhjust ei kadetseda ega õelustada. Seega kõik on väga hästi.
Ju siis olen veel pime.
Ei oska otsekohe hinnata, kes on vaal või katuskulmudega. Need on välendid kena proua 52 repertuaarist. Tõsi, viimasel ajal on ta end parendanud, kuid väidab julgelt, et inimene ei muutu.
Arumaeisaa
 
Krooks 27. november 2010, kl 17.10
To Georg:
Just, kui lest vaatab buldooserit, siis ma ei usu, et ta ise ka buldooser on.
 
õunasüda 27. november 2010, kl 17.21
:D Kui buldooser vaatab lesta, siis mõtleb - läheb aega, mis läheb, varsti on ta vaal niikuinii:)))
(Krooksule mõeldes)
 
Krooks 27. november 2010, kl 17.30
To õunasüda : Ma tarvitan õhku jaokaupa, pole isu lõhki minna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!