Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
maailmas elamise vastuolulisus
 
abnormne 03. juuni 2016, kl 14.28
mis teid puudutavad/morjendavad/erutavad ja mida te sellel puhul ette võtate?

nagu näiteks lapsepeks ja loomapiinamine, mis on minu jaoks otsekui sünonüümid, kui sellest loen on valu sees selline, et ei suuda midagi teha. seda siis esialgu, pärast otsin võimalusi allkirja saatmiseks, abiidee toetamiseks või millekski muuks.

samas...

häbi tunnistada, aga ma olen lihasööja, ei põlga küll taimset, naudin pigem, kuid ometi ei kujuta oma elu ette ilma puhteestlasliku talutoiduta, mahlakas seapraad koos kuldkollaste krõbekartulitega võib lugeda minu firmaroaks ja laua uhkuseks, aga...

mu lapsed on asunud nii suurte sammudega taimetoitluse poole teele, et pelgan juba järgmisi jõule ... ma ei tea, kuidas neid ilma traditsioonilise toiduta pidada

ning see hull sõna - pagulased. kas te olete aru saanud, et me ei julge sellest tegelikult omavahel rääkida, otse, ma mõtlen, omavahel. kommentaariumides tunneme end otsustavalt enesekindlamalt, aga tuttavaga kokku saades, sellisega, kellega pole ammu suhelnud, tuleb eelnevalt kombata tema meelsust.

tegelikult...

hakkasin praegu mõtlema, et äkki on asi siiski vanuserühmas, minu põlvkonna inimesed, kellega olen rääkinud, on kidlalt massimmigratsiooni vastu, puudutab see siis eestit või tervet euroopat

samas...

noored on oma kontaktidele ja kogemustele toetudes (ei salgagi, et need on neil tõeliselt rahvusvahelised ja mitmepalgelisemad kui minul) kindlalt vaba liikumise ja elukohavaliku poolt. isegi oma laste silmis olen vanameelne konservatiiv kui mitte otse öeldes rassist

esialgu...

jah, selline väjaütlemine tegi haiget, täitsa korralikult kohe, siis püüdsin rahuneda ja järele mõelda... ning teate, leidsin, et ilmselt ongi neil õigus, kui minu põhimõtteid kõrvutada rassismi definitsiooniga, olengi ma sulaselge rassist. kas mingit tähtsust omab see, et minu jaoks ei ole inimeste nahavärv tõesti tähtis (olen töötanud vägagi edukalt näiteks koos aafriklaste ja filipiinlastega), ometi ma ei soovi, et neid tuleks minu koju massiliselt. see on minu jaoks ajuvaba.

aga ajuvaba on minu jaoks ka valitsusjuhtide piiramatu vabadus eestlaste tagant varastada, kartmata mingitki vastutust. ja kui kogu maailmas ringi vaadata - nt aasi- ja araabiamaa rahvaste vaimne püsimine keskaegses mentaalsuses ning probleemide lahendamine ikka ja ainult vägivallaga - see on mulle, ühe tavalise keskealise eesti naise jaoks, absoluutselt mõistetamatu. kuidas see paigalseis kujunes ning miks ometigi?

mul on vahel nii abitu tunne, et ei oska sellele nimegi panna. kui vaatan ümberringi inimesi, vahel tuttavaid, vahel võõraid, üritan nuputada, kuidas nemad tunnevad ja oma tunnetega toime tulevad, milliselt maailma näevad. see, et me eetlased oleme maski- ja kilbikandjad, seda ma tean, enda käest tean. sestap ilmselt küsin ja arutlengi, otsin vastuseid.
vabandust, et seekord nii kohutavalt pikalt, aga selliselt ta tuli.
 
vanem eit 03. juuni 2016, kl 15.19
selle varastamise kohapealt:
minu abikaasa töötab firmas, kus maksud lihtsalt võtavad põlvist nõrgaks, kusjuures kõik saavad ümbrikupalka. nii et maksud on mustalt. firmas pole enam kahe vaid kolmekordne raamatupidamine, muidu ei tulevat firma toime. ja firma omanikud pesevad töötajate ajusid sellega, et kui poleks neid hinge kinnipigistavaid musti maksusid, siis oleks firma pankrotis ja kõik töötud.

paar aastat tagasi sattus mu mees tööle ka ühe sahkerdaja firmasse, kaebas töökaitsesse, kaotas. ettevõtjatele on antud luba skeemitada ja kaevata pole tõesti kuskile. ainuke võimalus on ise teha firma ja samamoodi sulitseda. kuid kui veres sellist pisikut pole, siis oledki ori edasi ja jääb üle vaid imestada, kuidas küll tööasjad sellised pöörded on võtnud. või oli ehk alati nii, kuid olid ise noor ja ei osanud tähele panna? nõukaajal ju ka kõik varastasid ja tol ajal oli see lausa auaasi.
 
vanem eit 03. juuni 2016, kl 15.33
mis puutub poliitikasse, siis siin ma olen nõus Hispaanias elava Tiit Madissoniga, kes kusagil artiklis kirjutas, et hispaanlased nagu kõik lõunamaa rahvad on uhked erinevalt silmakirjalikest ja orjalikult lömitavatest eestlastest.
varem arvasin, et eestlane on üks tark rahvas, kes ei ole agresssiivne ja sellepärast pole ka kunagi sõdinud, kuid nüüd tean, et see pole tarkusega seotud.
 
... 03. juuni 2016, kl 16.01
Võtan jutujärje viimase postituse lõpust üle. Ei, mina ei ole mingil juhul nõus, et eestlased on orjameelsed, pigem ikkagi just see, et meie maal on ajaloo jooksul nii palju sõdu peetud, me ei taha sõdida, kuni see veel võimalik on. Aga, kui tõesti olukord sunnib, oleme näidanud korduvalt, et oleme rahvas, kes ei karda raskusi ja mina ei nõustu sellega, et ma ise, mu pere ja rahvuskaaslased on orjameelsed. Mida saavutatakse siis lihtsalt räuskamise ja laamendamisega, ka nagu mitte midagi eriti konstruktiivset. Enda eest tuleb seista, aga läbimõeldult ja mõistust appi võttes. Ja olen noor inimene, aga pole kaugeltki nõus sellega, et rassist= inimene, kes muretseb oma kodumaa käekäigu pärast ja ei taha siia tuhandeid, olgu peale esialgu ehk vähem inimesi, kes võiksid kõigepealt oma kodus oma püüda kätte võidelda see, mis õigusega neile peaks kuuluma. Abi tuleks anda ja minulegi lähevad südamesse pildid ülerahvastatud laevadest, kust tean, et paljud ei pääse eluga. Aga neid asju tõesti ei saa kõike ühte patta panna nagu ühepajatoitu, mina muretsen oma rahva ja riigi püsimajäämise pärast esimese asjana, sama teeb minu loogika järgi iga mistahes teise riigi elanik. Ei, ma ei ole rassist sellepärast, ma lihtsalt hoian asjad rangelt lahus, mille vahele ei käi võrdusmärk, kuigi paljud seda tõmmata tahavad.
 
Soovitan 03. juuni 2016, kl 16.52
neti võimalusel kuulata 02.06.2016 Kuku raadiost järelkuulamisest 20.00 alanud Jukuraadio külalist Sven Grünbergi, kes oskas lihtsate sõnade ja näidetega rääkida pagulusprobleemist.

Põhimõte oli selles, et pagulane ei mõtle, ela, tööta ega söö nii nagu eurooplane ja võtta neid usu-lootusega, et nemad kohanevad ning hakkavad elama euroopalike mõtete-kommete järele on äärmiselt rumal.
 
Raivo Kohalik 04. juuni 2016, kl 10.55
abnormne 03. juuni 2016, kl 14.28 03.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
jõudu ja jaksu - edu tegemistes !

erinevalt teistest ,oled va. lgp. abnormne võtnud sarnaselt kui "keeruline teema" ette kaa tõsisemad teemad .
tavapäevast "tavalora" aetud siin küll - aeg vahel kaa midagi tõsisemat välja öelda ka selle üle arutadagi . vaatasin et mitmetele siin püstitatud probleemidele olen justkui eelnevalt juba vastanudki teemas .."Keeruline teema" . pole vist kena neid vastuseid siia üle tuua (copy paste ga) .

kuid meeldiv et leidus veel keegi keda ka asjalikumad asjad huvitavad ,peale igapäevase "muidu jutu"
 
normaalne 04. juuni 2016, kl 14.25
1. Lapsepeks ja loomapiinamine nõuab sekkumist - jah, sellega on muret ja närvikulu ja ahastust ja asjaajamist - aga muud varianti pole, tuleb võidelda kui vaja. Olen ka sekkuja ja sekkun - teisiti ei saa ja ei ole mõeldav.

2. Mis häbiasi on lihasöömine? Meie esiesiesivanemad aeti Eedeni aiast välja - niiet meile ainult puuviljadest ei piisa ja liha on inimesele ometi toiduks antud.
Kes on taimetoiduline, no olgu, aga mina söön kord kaks nädalas ikka liha ja paar korda kala. Sigaliha ei söö oma paar aastakümmet enam, lihtsalt ei maitse. Ja meil on tervislikumad lihad võtta, loomaliha, lammas vürtsidega - hmm, suu hakkab vett jooksma. Kana, kala.
Kui lapsed liha ei söö, siis nad võivad abistada sind ja valmistada oma road ja siis on suur restoran teil kodus, igaüks tellib seda, mis meeldib.

Jõulud ise... - mina võtan jõule kergelt, ütleme nii.

3. Räägin ikka pagulastest oma tuttavatega ja teritan mõnikord ka võõrastega keelt sobival juhul.:)

Ei ole nii, et noored on kõik multikultuursed - minu lapsed ja minu tutvusringkonna noored on kõik rahvuslikult meelestatud.
Rahvuslus ei ole rassisim mingil kombel ja ei pea kartma Reformierakonna ja sotside lapsministrite tolerantsinõudeid ja peavoolumeedia rumalust.

Täna on Euroopa hädas nagu mustlane mädas - ja selle häda on ta ise endale kaela kutsunud. Ei taha me keegi meie koduõuele võimutsema võõrast kultuuri - eriti veel nii, et võõrastele parasiitidele antakse hüvesid meie oma rahva arvelt.

Niiet relax:) - sa ei ole mingil kombel rassist. Su lapsed on saanud ehk ajupesu koolides - tänapäeval on seda koolides palju ja see on salakavalam kui nõukaajal. Aga ka suurtele lastele tuleb tasapisi elu tõsiasju selgitada - küll nad mõistma hakkavad kui nad just noorsotsidega ühinenud ei ole.:)

Et kuidas mina ennast tunnen? Tunnen ennast hästi - mul on mõned põhimõtted ja olen mõned elutõed selgeks saanud. Nii hea on kui tead, mis värk on ja ei pea tuulelipuna keerlema selles arutusele triivivas ilmaelus.

Muide, loe Stefan Zweigi raamatut "Eilne maailm". Räägib elust Austrias enne sõdu.
Ei ole midagi uut siin Päikese all.
 
abnormne 04. juuni 2016, kl 17.37
küll on hästi, et sa tunned end hästi ja see sinu reläx pani mindki tundma end hästi, vähemalt hetkel ja praegu:)
ja seegi on hästi, et sa oled normaalne, tunned ennast normaalselt ega kahtle oma normaalsuses kübetki - annab normivälistele vajalikku kaalu balansiks - tõesti tore:)

teistele sõnavõtnutele: tänan arutlemast, soovimast, soovitamast...

vanem eit, mu kulm on nõutult kortus. oled sa tõesti nii pettunud oma rahvas või on see südamevalu, mis sinus räägib?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!