Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Neitsi Maarja
 
NB!! 01. oktoober 2016, kl 06.42
Paha lugu küll, naisterahvast jalaga lüüa. Tahaks seda inimest kohe näha kes selle välja mõtles. Häbi!
 
Karauul! 01. oktoober 2016, kl 08.25
Igast sääsest on võimalik elevant teha.
 
aus naine 01. oktoober 2016, kl 10.06
Kas meesterahvast võib jalaga lüüa?
 
inimene 01. oktoober 2016, kl 10.54
Niisugune asi ei tähenda head...:(

Tegu ise on sama pööbellik kui oli pildirüüste. Inimesed ülbitsevad ja teevad, mida nad ei tea.:(

Või siiski teavad? Ja madaldatakse meelega kristlust ning sillutatakse teed islamile? Selle teooria pratikasseviimine siis, et kõik on ju üks, vahet pole...?

Igatahes äärmiselt ebameeldiv. Minu Vabadussõjas võidelnud vanaisa niisugust asja ei tunnistakas, tema Jumalat ei pilganud.
 
vaaaal 01. oktoober 2016, kl 12.49
ei maksa tänapäeva kaunishingedel kohut mõista 1520-1525 aastatel toimunud asjade üle, uuri googlist, mida pildirüüste tähendas
 
inimene 01. oktoober 2016, kl 13.25
vaaaal - kui sa mind mõtlesid, siis ma olen ajalugu õppinud ja googlet ei vaja.

Ja just sellepärast on kohutav, et inimesed, kes säilitavad justnagu meie rahvuslikku kultuuri, on oma väärtushinnagutelt ja olemuselt ehmatavalt kultuuritud. Ei midagi rahvuslikku, ei midagi inimlikku.
Kas katoliiklaste poomine ja õigeusklike Emajõkke uputamine on tõesti asjad, mida meie rahvuslus tahab lakkamata meeles hoida ja millega kiidelda? Ja kes need uputajad ja poojad olid? Ja kes ässitasid?

Ning mis puutub siia tegelikult üldse pildirüüste? Jeshua ON vaieldamatult ajalooline isik ja kui on inimesi, kes ei aktsepteeri teda jumaaliku isikuna, siis ajaloolise isikuna on teda võimatu mitte aktsepteerida. On lihtsalt ajalooline fakt, et selline mees elas ja oli hukati.
Ja SELLEL Jeshual oli juhuslikult ka ema, keda tuntakse juhuslikult meie kultuuriruumis Neitsi Maarja nime all. Tegelikult virutab ERM jalaga ju ühele konkreetsele inimesele ja tema mälestusele.
Taoline käitumine ei ole kultuuriigis atsepteeritav.

Selline kunst on võrreldav Mark Soosaare moodsa kunsti sildi all purkiessumisega Pärnus. Antud juhul ei ole aga tegemist ühe kunstniku ja tema veidrusega, vaid asutusega, mis esineb kogu rahva nimel.
Mina distantseerun, ma ei taha olla selle rahva osa, kes ühte ammusurnud naist ja ema naljaviluks jalaga taob.
 
kas katoliiklaste poomine 01. oktoober 2016, kl 14.15
ja õigeusklike emajõkke uputamine on asjad, mis tuleb iga hinna eest meie rahvusteadvusest välja tõrjuda? pealegi, küll jumal juba süütud ja süüdlased välja selekteeris... :D

huvitav küll, kuidas saab kõrgharitud inimene väita, et ajaloolise isikuna on natsareenlast võimatu mitte aktsepteerida? mitte ükski ürik sellest ajast, mil ta pidanuks elama, teda ei maini. ja kui mainibki, siis on ammu tõestatud, et tegemist on hilisema juurdekirjutusega.

kui sul on "piinlik-olla-eestlane", eks hakka siis lätlaseks... :D
 
inimene 01. oktoober 2016, kl 14.42
sa ise ka ei tea kui rumal sa oled...:(
Kui Rooma keisririigi annaalid on sinu arust hilisemad juurdekirjutused siis jaaah...tekib küsimus, kelle palgal sa oled ja mis on su valede eesmärk?

Muide, katoliiklaste poojad ja õigeusklike Emajõkke uputajad olid protestandid, st luterlased, mitte paganatest maarhvas.

Uuri veidi seda 1. saj ajalugu, sa ei pea isegi inglis ekeelt oskama, isegi eesti keels on ühteteist kättesaadavad.
 
ma ütleksin veel kord 01. oktoober 2016, kl 14.46
"oo püha lihtsameelsust!" rooma riigi annaalidele andis ju paarsada aastat hiljem midaiganes juurde kirjutada.
kui sina selliseid valesid usud, siis ehk oskad ka ütelda, miks mitte ükski vähegi tõsiseltvõetav ajaloolane neid ei usu?
 
kui ta mõtles 01. oktoober 2016, kl 15.08
Tacituse "Annaale", siis nende see osa on kirjutatud umbes aastal 116, mitu inimpõlve hiljem. teine probleem on see, et originaalkäsikiri on kadunud või hävitatud nendesamade kristlaste poolt. säilinud paari hilisema koopia ümberkirjutuste kaudu.
 
vaaaal 01. oktoober 2016, kl 15.31
inimene - ma imestan, et sa ei suuda suhtuda neutraalselt sellesse, mis SIIS oli ja nüüd muuseumis meeldetuletamist leiab...
 
kahetsusväärne 01. oktoober 2016, kl 16.17
Kõike võib ja peabki muuseumis kajastama, ka luterlaste poolt katoliiklike kirikute rüüstamist. Ainult küsimus on selles, kas lapsed seal peale Neitsi Maarjale (kes sümboolselt esindab ema, Jumalaema, naist, pühakut, usklikele inimestele ülimalt kõrgelt austatud isikut) jalaga äigamise üldse midagi muud mõistavad. Nad saavad sõnumi, et sellist austusobjekti tulebki jalaga äigata. Selle eksponaadi juures oli ju vaid sõna "reformatsioon" - ei muud. Nad saavad täiesti vale sõnumi - selle, et miski pole püha, midagi ei pea austama. Maarjamaa on ju saanud oma nimetuse Neitsi Maarjalt ja nii on see maa antud Neitsi Maarja kaitse alla. Neitsi Maarjat on peetud kõige kõrgemaks pühakute seast, teda peetakse kogu inimkonna emaks, kelle poole oma palvetega pöörduvad inimesed lohutuse ja abi saamiseks. Kuidas see teeb haiget kasvõi meie austatud Arvo Pärdile, kes on just Maarjale pühendanud väga palju oma muusikast. Lugege kasvõi Tõnu Kaljuste näoraamatust tema paarilauselist kommentaari sellele loole ja te mõistate milline sümbol on Maarja usklikele, aga ka neile, kes oskavad lihtsalt austada seda, mis on austamisväärne. Ja muideks Maarja on püha ka protestantidele.
 
vaaaal 01. oktoober 2016, kl 16.28
ja mingi maalapike kuskil on Maarjamaa, selle unustasid kahetsemata :), ja küllap need 'lapsed', kelle selja taha sa poed, lähevad muuseumi koos emaga, õpetajaga ja giid siis seletab. ja ei lasta seal kedagi tundide kaupa eksponaate kolkida. ehk muudetakse midagi...
 
mamsel 01. oktoober 2016, kl 16.29
Mind häirib just see kõige süütuma inimese, ema ja naiselikkuse kehastuse, jalaga löömine - tõeline ebapedagoogilisus kuubis. Paljud praeguse aja lapsed on pärit suhteliselt harimatutest ja matslike väärtustega peredest, kus puudub igasugune õige väärtuskasvatus. Mida ühiskond lapsele õpetab ja ette näitab selle eksponaadiga? Asjal oleks minu arvates jumet siis, kui Maarja asemel oleks näiteks Stalini või Hitleri figuur - sõnumiks oleks, et purustame ja viskame kurjuse kehastuse ajaloo prügikasti vms.
 
inimene 01. oktoober 2016, kl 16.32
vaaaal - Imesta terviseks! Ma mitte ei suuda neutraalselt suhtuda, vaid ma ei taha neutraalselt suhtuda. Siin on kuningas alasti ja ma kavatsegi kooriga koos imetleda kui oeened rõivad tollel üll on.

Muide, rahvapärimusest rääkides - jalaga inimkuju tagumine ei ole kunst, vanasti õpetati lapsi, et jalaga ei tohi üldse kedagi lüüa - siis kasvab jalg hauast välja ja hing ei saa rahu. Kes varastas, sellel kasvas käsi hauast välja. See uskumus on meie oma rahvapärimus.

Et rahvvapärimuse hoidja ERM propageerib risti vastupidiseid väärtusi rahvapärimusele? See mis toimub on rahvapärimuse lõhkumine, mitte hoidine.

Aga kellele siinsest seltskonnast meeldib jalaga tagumine - laske käia, õpetage oma lapselastele ja julgustage lapsigi. Eks teie silmad peavad neid vilju näha saama, ärge siis ohkige.
 
mamsel 01. oktoober 2016, kl 16.32
Praeguse aja tibiemmed ei oska selle eksponaadi ees miskit tarka seletada, plõksutavad oma naaritsaripsmeid ja naeravad lolluse üle totakalt kaasa. Olen töötanud õpetajana, tean mida räägin.
 
vaaaal 01. oktoober 2016, kl 16.35
takka targemaks
 
nägin 01. oktoober 2016, kl 19.09
seda osa Reikopiga, tekitas kummastust. Rääkides tuttavate, noortega -sama suhtumine. Arusaamatu on eesmärk.
 
et ma ise 01. oktoober 2016, kl 22.26
pole muuseumis käinud ja arvan ainult, et ükskõik kes see ka ei ole, mees, naine, ema, Neitsi Maarja, siis jalaga löömine, ükskõik mis eesmärgil on häbematus, kasvatamatus, ebaviisakus, jõhkrus jne ebapedagoogiline nii kui nii
 
+&- 01. oktoober 2016, kl 22.54
Neitsi Maarja võiks olla ka luteri kiriku kultusisik. Minul naisterahvana tekkiks temaga palju parem side. Mind häirib, et luteri kirikus on kõik kuidagi meestekeskne ja lahja. Aga no mis teha, reformatsioon, siis reformatsioon. Võib ju vahetada usku.
 
nõus 01. oktoober 2016, kl 23.58
+&- Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Neitsi Maarja võiks olla ka luteri kiriku kultusis
> ik. Minul naisterahvana tekkiks temaga palju parem
> side. Mind häirib, et luteri kirikus on kõik kuid
> agi meestekeskne ja lahja. Aga no mis teha, reform
> atsioon, siis reformatsioon. Võib ju vahetada usku
> .
Eks luterlased hakkavad ise ka juba aru saama, et nad on kuidagi vaesemad kui katoliiklased või õigeusklikud. Igatahes on nad oma liturgiat rikastanud katoliiklastelt laenatud traditsioonidega viimasel ajal ja asi on läinud märksa paremaks.

Ave Maria
https://www.youtube.com/watch?v=3d4xXvF2ukY

Ladina- ja eestikeelse teksti leiab siit: https://et.wikipedia.org/wiki/Ave_Maria
 
hahaa 02. oktoober 2016, kl 21.42
"Maarjamaa on ju saanud oma nimetuse Neitsi Maarjalt" - no tule, taevas, appi! Ajupesu on ikka tõhus olnud, läliseme võõraid müüte ja nimetame oma maad kolonistidest kõrilõikajate kombel, alandlikult määgides liivlaste teed minnes.
Keegi laseb lendu väljendi "jalaga lööma" ja kari ulub kaasa.
 
ei ole 02. oktoober 2016, kl 23.52
lihtsalt väljend vaid reaalne tegevus jalaga löömise näol. Ilmselt on kasvatuses väga suur erinevus, olen ise saanud sellise kasvatuse osaliseks, et jalaga lüüa ei ole ilus, sama õpetanud oma lastele. Täna uudiseid vaadates, kus lapsed ja noor neiu oma jalaosavust proovisid, nojah, kurb oli.See ei ole ju spordimuuseum nagu ühes teises kontekstis härrased mainisid, miks siis selline ekspositsioon?Pildirüüstet saab ka muud moodi eksponeerida. Taheti teha midagi noortepärast, haaravat- peab see olema millegi lõhkumine?
 
NB!! 03. oktoober 2016, kl 19.54
Mõistlik otsus. Jalaga enam lüüa ei saa.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!