Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Vanainimeste veidrused
 
Viiu 23. september 2016, kl 16.34
Millised on esmased tunnused kui vanainimene hakkab peast imelikuks minema?
 
nohh 23. september 2016, kl 16.41
Unustamine, lolli jutu ajamine, üldse rumal ja naiivne käitumine. Nad näivad rumalad sellep et neil on juba kompleks mitte rumal näida. Pingutavad üle. Mõned aga muutuvad lohakaks, see on jõle.
 
kabjaline 23. september 2016, kl 17.13
Mõned kirjutavad foorumites ülipikki ja totraid kommentaare.Suhtlevad ise endaga.
 
mõned 23. september 2016, kl 17.44
vinguvad ja virisevad, näevad kõigis ja kõiges halba.
 
kutsu 23. september 2016, kl 19.39
unustavad, muud midagi.
 
lorena prinzessa 23. september 2016, kl 21.15
hauguvad.
 
varbl 24. september 2016, kl 10.26
Lisan veel, rumalustele itsitamine nagu altpooltnaba ütlemised ja vanad anektoodid, mis on kahemõttelised- nende rääkimine. No dementsus üha nooreneb, pole ime kui 40 aastane käitub juba dementse sarnaselt.Unustamine on loomulik , aju ei peagi kõike meelde jätma, ta selekteerib ka. Kuid inimene, kes räägib midagi ja natukese aja pärast ütleb, et ta polegi seda rääkinud, sageli ei valeta, vaid see on viide haigusele. Nn. ajab segast: kord nii ja siis teistmoodi vastupidi jutt.Räägib teile juttu, mida olete ise talle rääkinud aga ta ei mäleta seda, et just teie rääkisite, kui ütlete, et ma sulle seda rääkisin, nüüd räägid mulle tagasi...hakkab vastu ajama. Puudub enesekriitika....
 
on 26. september 2016, kl 06.29
juhtunud, et seniilistuv vanur kipub toiduaineid pesukappi peitma. eks talle vist meenus aeg, mil toitu nappis ja tuli head-paremat varuks kõrvale panna. haisu järgi leiti kapist linade vahele peidetud singitükid.
 
ooohhh 26. september 2016, kl 21.36
Viimasega täitsa nõus, lisks veel juurde, et nad koguvad wc paberitükke, salvrätte virutavad kui kusagil laual on näha. pakivad endal sahtlitesse leivatükke, saiatükke, igasugu pabeitükke. Sahtlik segamini, täisveekrussi bõib vabat peita pesuderea vahele või tpotu pesukappi ja igasugu pahna madratsi alla. Mis aga demnetsele on kui kui härjale punane rätik on sõna: sahtlite koristamine või koristamine üldse. Minge hooldekodudesse ,mis võitlus käib hooldajate ja elanike vahel, kes ei lase kuivanud leivatükkide kogust ära visata või kotitäite pabersalvrätikute räpast kogust minema visata.Mõtle, elaniku tuppa sahtleid ja kappe koristama minna ei tohi, tema ei lase aga solki koguda võivad enda arust, mille tõttu nad hooldekoju ju pandud ongi, et kodus neid hoida ei saa.
 
hea 26. september 2016, kl 23.30
näide tänases kuuuurijas see hooldekodu elanik, kes päevitab, kimub suitsu, joob ja istub arvutis. sellise elu juures teevad talle veel kõik liiga ja nende peale tuleb pidevalt kaevata. vot see on tõesti üks vastikuks muutunud vanainimene. ise tahab tuus olla ja teistele peab pidevalt käru keerama.
selgusetuks jäi veel, kes talle selle lõbu kõik kinni maksab. vanatoi vahepeal vangis istunud, vaevalt, et tal pensionist selle kõigi mugavustega privaatse toa jaoks raha jätkub. seega maksab kas maksumaksja või poeg, kes oma isa kuulmiskaugusel ka hoida ei taha.
 
kas jutt käib siinsetest püsikatest? 27. september 2016, kl 00.05
kas sa eelmine kirjutad siinsetetst püsikatest Sidist ja Alust?

väga sarnane käitumine ju küll.
 
endine 27. september 2016, kl 00.35
sa oled vist vales fooruminurgakeses. lp kodanikud, kes te elus veidi äpardunud olete, sh ka intiimsuhetes, jätke ometi mõnigi koht oma meeleheiteseisundist välja.
 
jah 27. september 2016, kl 00.58
Ikka kohalik omavalitsus maksb nende hooldekodus olemise kinni ja sugulased . Neil on õigus asju hoida nagu enda koduski, see tuba seal ongi igaühe kodu,kuid reeglid on majas täitsmsieks ja see on igal pool aga kui elanik on juba üle käte lastud ja alla antud, siis istub ta personalile pähe. Kuidas tuletõrje laseb, toas suitsetada ei tohi ja viinushka on juba reeglitega maja sees keelatud või mõneti lubatud aga küll on siis halb personalil,kes selliste segaste järele peavad valvet ja vaesed hooldajad, mis sõimata nad saavad ja see on igal pool nii.Ka vanamutid isegi 80,90 sõimavad ja ütlevad hooldajate kohta pahasti. Seepärast inimesed neis kohtades töötada ei ttahagi, palk niru aga lugu ei peeta.
 
oblikas 27. september 2016, kl 01.48
Ega iga inimene sellist tööd teha suudagi. Peab ikka mammuti kannatus olema, et mitmekümne vanuri kapriisid ja eripärad ära taluda. Kel kodus üksainus kiusupunn, neil juba mõistus otsas, ei kasvata ju enam ümber ka.
 
jah 27. september 2016, kl 09.41
Siin pole mdiagi kasvatada, neil mõistusega juba ühel pool nii nagu jumal juhatab,kodus elamine võimatu,kes läheb minema enda teadmata kuhu ja milleks,seab end ohtu. Kes on peaga nii metsas, et ei tea millal sõõb või millal joob ja kas täna anti süüagi.Sellest ka jutud sugulastele, et ta pole "kaks nädalat süüa saanud",kõik kiusavad ja öösiti käiakse akna taga piilumas... eks neid sellepärast hooldekodudesse pannaksegi, üksi too vanur ei suuda end teenindada aga hooldeasutsues hoitakse silm peal, söödetakse, joodetakse, saab suhelda niivõrd kuivõrd ja hoitakse puhta. Neist inimestest on ilmatuma kahju, kes vajaduse sunnil peavad töötama segaste vanuritega , neid kantseldama, end ohtu seadma,kui hullus peale tuleb, paneb vanur kolaka ära suva siis kellele juhtub, mis aga kätte saab, sellega äsab.Siis on ta jõud mitmekordne ja hooldajad peavad teda mitmekesi kinnni hoidma,kuni rahuneb. Õudne.
Teha pole midagi. Ja selline on elu viimane järk nagu kellelegi saatus on määranud.
 
miks.miks, miks 27. september 2016, kl 10.22
Just, miks fooumis 50+ sellised vanurite teemad? Kas te tunnete tõesti ennest sellistena?
 
Vastan miksile 27. september 2016, kl 11.04
Viiekümnendates inimesed peavad hoolitsema oma vanemate eest ja see teema on tuttav.

Väga palju määravad geenid. Üks muutub seniilseks seitsmekümneselt, teine säilitab erksuse ja terasuse sajandini.
 
jah 27. september 2016, kl 14.50
Ka läbielamised ja haigused.
 
Jamaica 06. oktoober 2016, kl 07.08
Osad leiavad üles ammu kadunud kujutlusvõime ja näevad end sugutäkkude ja pandavate neitsidena. Kellena kõrvaltvaatajad neid näevad, seda ei hakka parem ütlemagi.
 
ooohhh 06. oktoober 2016, kl 18.10
kõrvalt on näha, kus ätikene hakkab diagonaalis liikuma üle saali mammukese suunas, vahepeal kaotades orientiiri aga lõpuks on kohal...lõppeb tantsu kahe poole esimene lugu...teise loo alguseks on mammukene end püsti saanud ja nad liiguvad kahekesi üksteist toetades tantsule...ilus on vaadata kui vanad inimesed liiguvad sammutaktis, mille mälestus kaob aastatesse 1965.
Need ongi siinkirjutavad täkud ja neitsid.
 
Alu 06. oktoober 2016, kl 18.40
veidral kombel tõmbavad ligi suured rinnad ja pehme suur kõht. lihtsalt vanaduses tuleb ema meelde jälle.
 
Alu 07. oktoober 2016, kl 13.37
...ja noku on mul sama suur kui emaihust väljudes.
 
HaukuvPeni 07. oktoober 2016, kl 16.24
Alu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ...ja noku on mul sama suur kui emaihust väljudes.

Alu kloonile:
Enamik 50+ naisi ei mäletagi mis asi see noku on ja kui suur peab olema. Midagi on kuskilt loetud ja juhuslikult meelde jäänud! Ärge võtke sel teemal sõna, millest te midagi ei tea.

© Kõik õigused kaitstud... hammastega!
 
urr urr 07. oktoober 2016, kl 20.45
Olen tige karjamuri ja mul on täpne ülevaade, millal see või teine viimati nokut nagi.
 
urr urrile 07. oktoober 2016, kl 21.16
Naudi armurõõme ja tigedus on hoobilt kadunud!
 
pedigree 07. oktoober 2016, kl 21.50
parafraas eelmisele - paku haukuvpenile armurõõme ja ta urisemine on hoobilt kadunud!
 
Noku kaebelaul 07. oktoober 2016, kl 22.02
Olen pisi-noku, nii hale on olla. Peremees kaotas mu ära ja unustas mind otsima tulla (vanadus, mis teha). Nii külm ja pime on õues olla, vihma kallab mulle otse lagipähe. Ma tõuseks küll ja hakkaks astuma, et leida oma peremees üles, aga ei saa, sest mul on viimased 20 aastat tõusmise ja seismisega probleeme :-( Rääkisin peremehele tugiraamist, aga ta ei mõistnud mind.
Kes küll tuleks ja viiks mu peremehe juurde tagasi? Ma väga muretsen ta pärast, sest minu aju on ainuke, mis tal töötab :-( Oh jah, peremees on mu unustanud, ilmselt kirjutab naistenurgas imalat juttu, mis peletab kõik naised eemale. Aru ta sellest ei saa, sest kogu aru on minu peas, mina, aga olen kadunud :-(
 
viimasele 07. oktoober 2016, kl 22.09
Valevorst oled....praegu ei saja vihma mitte kusagil eestimaal.
 
Noku kaebelaul 07. oktoober 2016, kl 22.15
Keegi kuulis mind? Aga ta on kaugel, tema kandis vihma ei saja :-( Kurb ja hale on mu elu. Siia ma ära külmangi.
 
aga 07. oktoober 2016, kl 22.28
võta siis vihmavari pea kohale ja villane tekk ümber. kuidas sa ikka niiviisi ilma peremeheta...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!