Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kustunud ahju ees
 
Sussanin 29. juuni 2013, kl 00.08
Peale sauna ja saunaliste lahkumist on hea olla ja meeleolu kisub mälestustesse ja lüürikasse. Lugesin raamatut neiust, kes elades Pariisis, tahtis kangesti Venemaale tagasi minna, ta oli seal sündinud kunagi. Kuulus kirjanik Nobeli auhinnaga pärjatud I. Bunin hoiatas, et kui sinna lähed, siis saad tööd ainult makaronivabrikus ja jalakannad hakkavad karvendama. Ma ka siis hakkasin arvama, et ehk minu kallil tibul ka kogemused makaronivabrikuga. Teine probleem on lullar, mitte ei saa aru kuidas ta ilma minu abita tihnikusse nii lootusetult eksis, et mitte välja ei saa, muudkui keerleb ja keerleb nagu perpetuaalne vurr.
 
Perpetum Mobile 29. juuni 2013, kl 00.31
Segi oled sussakas. Mis Nobeli laureaat, meil siin igavesti igavikku minev luuletaja. Kuigi veel ei tea kuidas ja millisena, ehk ka tatilärakana aga seda me praegu veel ei tea.
 
sõna sekka 29. juuni 2013, kl 02.50
mulle meeldib väga, et rannaliivad siin hoolsalt kirjutab, sest neid teemasid ei ava - ei viitsi kellegi lobapidamatust jälgida ja siis saab siit võimalikult ruttu huvitamatesse teemadesse minna.
 
Huvitav 29. juuni 2013, kl 10.00
Ega kilgid küdeva ahju juures laulagi vist?
 
tibu 29. juuni 2013, kl 10.35
Ega sa minust ei räägi, sõnade ...kallis tibu...all? Laulu makaronipuurijast mäletan ja neid pikki makarone oli ikka vahva emaga koos katki murda enne suppi panemist.Olin tore väike kahe pisikese blondi patsiga plika, kes ragistas makarone murda, ise tooli peal püsti.:))Reaalis ma keedaksin sulle maitsva makaronisupi praegugi. Eeldusel,kui oled ilus mees.:)))
rannaliivad jäta sa rahule, ta on siin mu ainukene virtuaalne sõber,kelle omapärane luulekeel väljendab tema mõtteid kõige paremini ehkki ma ise ka sageli aru ei saa tema mõttest aga talle see sobib.rannaliivad on mees, kes on kõigest üle , kes jääb alati oma arvamuse juurde ja see on püsiv.kui kedagi häirib, ei pruugi te ju teemat avada, kus viimasena kirjas rannaliivade tekst aga ei maksa niimoodi inimest ahistada.

Mullegi ei meeldi ropendajad, joodikud, varganäod, liiderdajad, teiste turjal elajad ja juhuseotsijad, keda siin rühmade viisi läbi trambib aga ma ei muutu sest mitte hüsteeriliseks,sest siin on vaba internetiruum ja senikaua kui omanik seda laseb olla, peaks olema rõõmus, et niigi on koht,kus omi tarku mõtteid saab aeg-ajalt esitada.
 
rannaliivad 29. juuni 2013, kl 14.17
Sussanin 29. juuni 2013, kl 00.08

Teine probleem on lullar, mitte ei saa aru kuidas ta ilma minu abita tihnikusse nii lootusetult eksis, et mitte välja ei saa, muudkui keerleb ja keerleb nagu perpetuaalne vurr.

,,,,,,,,,,,,,,,
ei saa kül aru millisesse tihnikusse – kas 50+siis ,
või siis ERILISTEST koosnevasse tihnikusse ?
kuid siin igüks omaette – üks pulk tihnikus on …

,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Perpetum Mobile 29. juuni 2013, kl 00.31
Segi oled sussakas. Mis Nobeli laureaat, meil siin igavesti igavikku minev luuletaja. Kuigi veel ei tea kuidas ja millisena, ehk ka tatilärakana aga seda me praegu veel ei tea.
…………………….
Sa – perpeetum – oledki üks “per ,,peetum “ !!!!!!
Tatilärakaga said just ise siin hakkama just !
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
sõna sekka 29. juuni 2013, kl 02.50
………
Sinuga oleme nõus – kui ei meeldi,mine mujale !
Sin kõikjal ruumi küllaldaselt !
………….
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Huvitav 29. juuni 2013, kl 10.00
Ega kilgid küdeva ahju juures laulagi vist?
,,,,,,,,,,,,,,
see nii kaunilt jaa luuleliselt öeldud – et meiegi kogusügavust ära ei aimanud . (kuid – kaunis selegi poolest )
,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,
tibu 29. juuni 2013, kl 10.35
,,,,,,,,,,,,,,,,,
oleme meiegi tibust vaid head näinud jaa temas
kõike hesoovlikust märganud – kuigi vahel need ütlused paljudele liiga järsud tunduvad – on pajuski tibul õigus !
kõik peab inimeses kaunis olema :
hing ,süda , välimus ,sisemus ,
eelnevate hulka kaa – kannadki kuuluvad !!!!!!
KÕIK peab ilus olema !!!!!!!!
 
oo jaa 30. juuni 2013, kl 05.53
kannad ikka kaa, jaa jaa!!!!!!
teemaalgatust ei mäletaa, vahet pole, retsensiooni sain lugedaa!!!!!
 
Rozza 03. juuli 2013, kl 20.13
Ega ahi pole "igavene tuli", see võibki vahel ka kustunud olla.:) Eriti suvel.
 
mii 04. juuli 2013, kl 14.19
Olid ajad, olid, olid...
Mis puutub maailmaavastamisse, siis minul on see käsil ja ära ei väsi.
Lugedes teemasid, pole mitte midagi, mida avaks, tuttav vaid Sussanin.
Nii veereb elu, aga mõned asjad on igavesti muutumatud, mõne naise kandade krobelisus...
Kus võtavad inimesed aja, just see rannaliivades-lullar, et niiviisi siin päevade ja tundidega oma aega veeta. Ilmselt liikumispuudega, siis pole valikut.
Ma õnneks liigun, auto, lennuki, laeva jne-ga.
Ilusat suve teile kõigile...
 
valulla 04. juuli 2013, kl 15.26
Sulle ka, MII, ilusat ja muljeterohket suve. Tore oli sind siin ootamatult kohata :)
 
vaaaal 04. juuli 2013, kl 18.34
ma pätsan natuke tuhka, teie vaadake taevast niikaua:)
lollipopu 04. juuli 2013, kl 23.48
kustunud ahju ees
külm hakkab ihul
jahtunud südames
külmetab naer
kindata kesktalvel
külm on su pihul
saabas kaob jalast
kui puudu on pael
sõltuvus ühendab
või siis ... viib lahku
valik on ... vabadus
lootuste teel
vaagides aina
hing üha tahkub
kibestus kõigest

alles jääb
veel
 
luuletaja 05. juuli 2013, kl 15.40
Suurest austusest
Lollipupu vastu
LOEME TEMA RIDADE VAHELT VEEL :


kustunud ahju ees
ISTUB KURB MEES
külm hakkab ihul
KÜLMUMAS KAA PIHUD
jahtunud südames
HINGITSEB KURB MEEL
külmetab naer
KUI HINGE SAEB
kindata kesktalvel
SÜDA SEES VEEL VALVEL
külm on su pihul
KÜLM ON KAA IHUL
saabas kaob jalast
KUI LIND JÄÄND ILMA PALAST
kui puudu on pael
ON LINNUL VEEL KAEL
sõltuvus ühendab
ABINÕU PÜHENDAB
või siis ... viib lahku
KUI KAKS ERINEVAT TAHKU
valik on ... vabadus
ANDA LUBAMATU LUBADUS
lootuste teel
KAA LOOTUSETUSTESKI VEEL
vaagides aina
HING JUBA LAUSA PAINAB
hing üha tahkub
HIND JUSTKUI LAUSA LAHKUB
kibestus kõigest
,LOOTUSE VEEL TÕI SEE

alles jääb
HOMNE PÄEV
veel
ME TEEL
 
Stanley Kowalski 06. juuli 2013, kl 00.18
Nii palju tuttavaid rohelisema rohu ajast. Ehk korraldaks kokkutuleku rohelisest rohelisemal virtuaalsel aasal. Mis on vahepeal olnud ja mis oleks olnud teemal. Alustan endast ja ka neist keda tunnen. Külastasin oma lapsepõlve barakki Magadanis, seda barakki enam polnud, oli 7 kordne maja selle asemel. Alina oli mul oma lastelastega külas. Olin ka ise mai kuus Alina juures koos oma õe lastega. Alinal on kavaler-erupolkovnik kuskilt naabersuvilast, liigub ringi nagu elav monument tundmatule sõdurile, õpetas lastekarjale distsipliini ja tegi rividrilli, pisematele see meeldis. Alina naerab teda aga huvitav, et ta ei solvu.
 
keegi ööst 06. juuli 2013, kl 03.22
Veel üks elukas siin rohelise rohu ajast;) Tervitused Alinale ja teistelegi rohelisemal rohul olnutele. Ega sa Stanley Nellist pole midagi kuulnud, et kuidas tal seal eluke läheb ja Murr Alaskal? Tõesti oleks tore kord vanade olijatega siin jälle virtuaalselt kohtuda. Käisin hiljuti Madeiral ja see on ikka täitsa uskumatu, kuidas Hiiumaa suurusel saarekesel 25000 inimest elab ja toimetab külg külje kõrval, aga kõige suurema mulje jättis see nende veevarustus, et siis saar-mägi on umbes 2000m kõrgune, mille otsas on taimestik - põõsastik ja sinna jäävad pilved kinni, mis taimede poolt tühjaks imetakse ja siis taimede juurtest voolab see vesi alla rennidest - levadadest ja mäe otsas on ka mõned basseinid, kuhu vesi koguneb, muidugi vihm ka ja see ongi saare veevarustus. Kliima on muidugi selline, et inimestel on oma pisikesed maalapid, kust 4saaki aastas võetakse ja uskumatumat maaharimist pole tõesti kusagil mujal näinud, et põllulappidele, mis mäe all, laskuti köitega, hariti ära ja siis jälle köitpidi tagasi. Vantsisin seal levadamatkal mägedes (Vantsik ikka vantsib ju;) Veel kolasime seal vulkaanilistes koobastes ja käisime külas, kust inimesed kunagi pealinna Funchali pole jõudnud. Muidugi käisime ka kõige kõrgema mäe tipus jne. ja kolamist oli sellel maalapikesel ikka üksjagu.
 
Alina 06. juuli 2013, kl 06.03
Tere kallis vantsik, tundsin sind kohe kui paar esimest lauset kirjutasid ära. Sina oled selline , kes oskab kirjutada oma reise nii ilusasti. Nellil on ilusasti, mees on hea ja hoiab teda aga see koer suri, kes teda mehega tuttavaks tegi. Murrist ma palju ei tea, Nelli kaudu tean, et tegeleb rohkem koertega ja on asatanud kodutute koerte hoiupaiga, praegast pidavat seal olema 70 koera. Minul ka hea meel, et Stan meid kokku kutsumas on. Mina igatsen Valullat , Rozzat, Madu, Miid ja teisi ka, kes praegu ei meenu, tydruk ka. Stan vist siis kunagi andesta mulle , et mul elus uus mees, ta arvab, et reetsin tema sõbra. See mees ei ole monument, tema on hea inimene. Tema ehitas minule ilusa lehtla ja istutas selle juurde sirelid, valged ja lillad, siis korjas kokku igaltpoolt vanad tellis kivid ja tegi meie ukse juurest tee.
 
vaaaal 06. juuli 2013, kl 07.50
tervitused Alinale ja vantsikule, Nellile ja Murrile.
 
Rozza 06. juuli 2013, kl 11.14
Kas Sussa ise üldse teab, et oma kustunud ahjuga on ta meelitanud siia kirjutama nii mõnegi vana olija ja sellest lausa virtuaalne kokkutulek tehtud. :)

Tervitaksin siis ka kõiki neid, keda tean, et on ka reaalselt olemas ja muidugi ka neid, kes esinevad vaid siin mitme nime all.:) Hea on teid näha ja lugeda.:)

Ja lisaksin veel vaid seda, et minu arust on mõni lihtsalt uue nime võtnud ja pole tegelikult kuhugi kadunud.:))))
 
Madu 06. juuli 2013, kl 17.47
Tere, mina ka siin. Sussa on sihuke tegelane, et tal juhtuvad igasugused asjad kogematta, seekord ka. Mina olen valmis peolauda katma, kui see seenevana, pimeloom ja kotkas ka tuleks, oleks pidu veel uhkem.
 
Vanamutt mopi ja veepangega 06. juuli 2013, kl 18.56
Kord olid niidud rohelust täis. pilv taevavõlvist vaid harva üle käis....
 
tulija 06. juuli 2013, kl 19.29
nii mõnigi vana olija passib siin, et õigel ajal oma endise nimega kohal olla. juhused on olemas, aga siinsetes hakkan juba kahtlema. õigel ajal kivi alt välja.
 
Sussanin 06. juuli 2013, kl 19.36
Tulijale: No tulid, andsid oma teate ristirahvale edasi, mine siis minema ka.
Seltskonnale: Mul ahi juba peagu valmis, ise vihun tammepakul värskeid vihtasid kokku siduda. Vanamutt mopiga, kaua sa ilutsed, mine sauna koristama.
 
tulija 06. juuli 2013, kl 19.46
kas väitsin valet, et mu minema saadad
 
Krooks 06. juuli 2013, kl 19.46
To Sussa: Miks sa tulija minema ajad, saad ehk väärtuslikku infot saunalistest, muidu ootavad sind üllatused. Kellegi kere jääb ukse vahele kinni ja teised ei saa, ei sisse ega väla, keegi paneb sakuskad nahka ja neelab õlle koos ankruga.
 
Rozza 06. juuli 2013, kl 19.53
Kedagi ei peaks ära ajama, kokkutulek ju nagunii virtuaalne.:)
 
Sussanin 06. juuli 2013, kl 19.54
To tulija: No olgu, jää kui tahad aga paljastused hoia endale
To krooks: Minu eas on on raske kellelgi mind üllatada.
 
tulija petis 06. juuli 2013, kl 19.58
aitäh krooks ja Rozza.
 
Rozza 06. juuli 2013, kl 20.07
Tundub, et tulija on oma arvamusega tõele väga lähedal, aga olen ka seda meelt, et pole vaja kedagi lausa nimeliselt paljastama hakata, sest kõik need persoonid on siin väga andekalt kirjutatud ja seda on põnev lugeda.:)
 
Madu 06. juuli 2013, kl 20.07
Tere Rozza. Keegi on mu leivalabida pihta pannud, aita otsida.
Sul krooks ole sakuskade poolt rahulik, mina ise valvan lauda. Täna pakun saunasuitsu sinki, forelli, värsket kartulit tilliga ja ahjusooja leiba kapsalehel, seda muidugi kui labida üles leian.
 
Hii 06. juuli 2013, kl 20.09
Varsti tulevad luuletaja ja rannaliivad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!