Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kiuslik vanainimene!
 
dr 21. september 2008, kl 19.46
juta-nimeline sai verbaalse orgasmi. hurraa.
 
Stanley Kowalski 21. september 2008, kl 19.52
Jutale: Kõrvits @!#$ sulle, katsu siis veel luua seljas püsida
 
juta 21. september 2008, kl 19.58
mul pole sellest sooja ega külma teie emadest, ma vaid igapäev näen neid kuislikkke vanainimesi siin hooldekodus, head ja targad lapsed on siia nad ära unustanud oma kuislikud emad ja isad ja seega punkt.
ärge teie aga muutuge kiuslikuks ja vanaks!
 
mii 21. september 2008, kl 20.14
fui fui fui.
Lugege ka oma tekste, mida te ise kirjutate, see räägib teist KÕIK.
 
Stanley Kowalski 21. september 2008, kl 20.22
Sa Juta vist jalutad seal padjaga ringi ja teed notsh babuljat!
 
Kiuslik vanainimene 21. september 2008, kl 20.47
Olen jah kiuslik. Mind häirib, kui naabri koer mu hoole ja vaevaga tehtud murule s---b või sellesse augu kraabib. Mulle ei meeldi, et lapsed rulluiskudega mööda koridori kolistavad(elan kortermajas). Ma olen vihane, kui naabrimees oma auto mulle akna alla sätib ja mootori tööle unustab, nii et mu magamistuba on väljalaskegaasi täis ja haiseb. Veel kümme-viisteist aastat tagasi see kõik mind ei seganud, ma ei pööranud taolistele asjadele tähelepanugi. Oma lastega tuleb ka vahel ütlemist, kui nad teleka terveks päevaks mängima unustavad või toas suitsetavad näiteks -
Aga loll ma ei ole ja lapsik ka mitte, nii et see jutt kavalusega suunamisest on möga. Ärge pidage vanu inimesi idiootideks, nad on iseärasustega võib-olla, aga nad on üldjuhul targemad ja teadlikumad kui pealt paistab, ja elukogemust on neil kindlasti rohkem. saage vanaks, siis saate aru.
Kole pikk oopus tuli. Aga ütlemata jätta ka ei saanud.
 
to kiuslik vanainimene 21. september 2008, kl 21.07
kuule, need, mis sa siin üles lugesid, mis sind häirivad, need häirivad ju enamust inimeste hulgast.Ega sa sellepärast veel loll ei ole, loomulikult. keegi ei peagi kedagi lolliks ja vanainimesi on mitmesuguseid nagu teisi inimesigi. On küll , kellelt on kohe hulga õppida ja kogemusi saada aga on ka vastupidiseid variante. Ei ole nii, et kõik, kes vanad on väga targad, ega ikka ei ole küll, kas noored on kõik targad või, ei ole, kuidas saab rumal noor vanaduses tark olla? vanaks saades hakkavad kõi rumalused ja kiiksud ja elu jooksul kogutud koormad rohkem välja paistma.kellel siis targad kiiksud ja kellel lollused.
 
leelo 21. september 2008, kl 21.13
kuule, Juta, mida sa õige endast mõtled ja sa julged veel tunnistada, et töötad hooldekodus, kuidas sellise mõtlemisega ja suuvärgiga inimene saab hooldekodus töötada. Kui sa nii primitiivse mõtlemisega oled ja elu nii must valgelt ja nõmedalt näed, siis tõesti, pöördu psühhoneurosse, ehk saad abi oma puudele!
 
kakk 21. september 2008, kl 21.17
juta on vist purjus, ta lõõgastub hooldekodust
 
papp 21. september 2008, kl 21.20
jumal andku andeks teile Juta ja teised ,kas te sööte ka nende suudega, millega te räägite
 
tärnike 21. september 2008, kl 21.20
to kiuslik vanainimene
miks mitte suunata vanainimest kavalusega, kui ta on tark, kavaldab vastu, on mängu ilu ja hea läbisaamine.
 
to tärnike 21. september 2008, kl 21.24
mina arvan ka, et kavalus aitab alati, nii noorte kui vanade puhul. On inimesi, kes otsivadki tüli ja kui neid ülikavalalt suunata, siis on kõik ok.
 
to leelo 21. september 2008, kl 21.33
Väike tüli teeb teinekord head, saab välja öelda , mis on hingele jäänud, muidu ehk ei tahagi vanale emale öelda aga siis saab ju. Mina leian ka, et vana inimene ei ole püha lehm, kellele midagi öelda ei või. ise tüli norida ja naerda on kole ja vale aga vanad inimesed on ise tihti tülide põhjustajateks. Mõistusega võttes võib ju neile andeks anda aga kõigil on närvid ja ei suuda kaua välja kannatada.Minu ema näiteks tellib kalleid ravimeid, mina pean need kohe välja ostma ja siis ei tarvitagi neid. Kuigi peab, ma teen talle tihti peapesu selle eest. Kusagilt kuuleb midagi ja loeb ja kohe tegutseb, vahib telekast reklaame ja siis kohe tahab seda, mida näeb. kas see ongi see elukogemus, mida siin eespool rõhutati või. vana inimese aju ei tööta enam nii nagu peab ja see ongi selle põhjuseks. Kahju on ka aga vahel ajab nii jube vihaseks, et peab olema raudne kannatus, et mitte tülli minna ja mina tülitsen ausalt täitsa tihti. Ma ei suuda seda välja kannatada, mõistus ütleb ühte aga reageerin teisiti, vahel näpistan ennast ja ütlen endale, et ära hakka , ole vait ja mine kaugemale, aga siis ma ikkagi küllalt palju ka plahvatan
 
kurjam 21. september 2008, kl 21.50
lugesin teemat ja mina ütleks selle peale, et mina õpin noortelt inimestelt elu. Noored on hakkajad, töökad ja oskavad suhelda, on otsekohesed ja ausad. ma tunnen selliseid noori palju ja ma pean neist lugu. Iga põlvkond saab natuke eelmisest targemaks ja paremaks. Kui mul tuleb tuju kiruda, et tööl on halvasti, siis ma mõtlen kohe, et oot, oot, mis mu poeg selle peale ütleks, tema ütleks, et kõik töö tuleb ära teha ja vinguda ei tohi. ja nii ma teengi. vanadelt mina ei õpi midagi.Mul ei olegi selliseid vanu tuttavaid, kellelt õppida, nad olid aga nad surid juba ammu ära ja praegused ei ole minu meelest väga arukad vanad.need minu tuttavad. Nemad ongi seda tüüpi, et näe, ei saa kuhugi minna, jälle avarii, jälle tuul puhub, jälle vihma sajab ja ma ei taha neid kohe mitte kuulata ka.nii, et riiakate vanadega ei ole sugugi kerge, ma olen seda omal nahal tunda saanud.
 
Rumal 21. september 2008, kl 22.02
Mida tähendab notsh babuljat tegema?
 
kena proua 52 21. september 2008, kl 22.05
See tähendab seda et vanamees, kes nii kirjutab, haarab öösel oma moori babulja kaissu ja pigistab teda, nii et mutt kisab:noootsh, nootsh!
 
leelo toetuseks 21. september 2008, kl 22.06
leelo, mõistan Sind 200% ja veel rohkemgi. Kuisliku vanainimesega on mul kogemusi oh milliseid!
Sa püüad ja püüad, oled madalam kui muru, teed kõike, et mitte tüli ei tuleks ja lihtsalt - ükski asi pole hea.
 
kena proua 52 21. september 2008, kl 22.11
Kas pikemalt ei saanud enam oma "raskest kannatusest" kirjutada,(grafomaanid!:(() mis vanade memmede mahategemine see on, ise olete õelad vanainimesed, nüüd otsite veel ,keda kiusata, moorid! Häbi teil olgu ja püksi teil tulgu. Ei kiusa emasid, kes veel järgi jäänud.
 
pahane 21. september 2008, kl 22.12
mõni siin tahab lõkkesse puid visata.
 
kena proua 52 21. september 2008, kl 22.15
Georgi, too lõkkesse puid!!:)
 
mii 21. september 2008, kl 22.17
Inimesed räägivad ikka oma kogemusi, kes juba praegu kibestunud ja tige, eks see aine hullemaks läbebki.
Ja nende lasele võib vaid kaasa tunda. Kes on ise vanaema helde lahke, küll seda oskavad nii lapselapsed kui lapsedki hinnata.
Oli selline ütlemine, kuidas mina külale, nii küla minule. Nii et seda te just saate mida olete ära teeninud.
 
kena proua 52 21. september 2008, kl 22.19
Ega vanadus ei ole haigus :))))) See kõik loomulik ju.
 
to kena proua 21. september 2008, kl 22.25
Sinu kenadus on nüüd küll kahtluse alla seatud, ise oled sa loomulikult selle põhjustajaks. Nii kui suu avad, siis sealt mädamune välja lendab, vaeseke, tunnen kaasa.Haisu tunnen ka, ei aita siin lõkkesuits ega tuli, mis su georgi sealt teeb
 
noh see 21. september 2008, kl 22.32
proua juba näikse liiga kena olema:(
 
tärnike 22. september 2008, kl 01.53
need vägisi kenad inimesed ei ole suurem asi, tuleb ikka endaks jääda kuid mitte teha teisele seda... jne
võltsvagadus sööb inimest seestpoolt vähina.
 
Nell 22. september 2008, kl 05.15
Leelole: Arvan , et Su tunded on normaalsed, ma ei tea kui vana Sa oled, ehk sama vana kui kui mina olin, siis kui minu ema hakkas abi vajama, minu ema oli alati kontrolliv minu elu yle ja alati olin mina syydi, kui midagi halvasti oli, ta isegi syydistas mind minu mehe surmas (lennuõnnetus oli), vahel ma lausa vihkasin teda, teistele ta oli hea , veetlev vanaproua ja keegi ei aimanud , mis elu meil kodus oli, kannatasin nii mina kui minu tytar. Aeg andis arutust, olen praegu ise targem ja oskan andestada ja nii ka tema, tal olid valud ja see tegi teda tigedaks ja ebaõiglaseks, mina ei saanud siis sellest aru, praegu juba saan. Ema nägi (ta piilub alati kardina tagant, mis tänaval toimub), et viidi vanadekodusse tema sõbranna (oma lapsed viisid), siis ta tuli oma ratastooliga minu juurde (olin arvuti taga oma raamatupidamise asju ajamas), paitas mu selga ja ytles, et kui hea, et sina mu armas laps mul oled ja ei anna mind kuskile. Nii, et inimesed muutuvad, muutume meie ise paremaks ja nii ka meie emad ja minu ema aitas mind saada paremaks ja kannatlikumaks ja arusaavamaks
 
mii 22. september 2008, kl 07.23
Kõigile neile, kellel on tänamatud vanemad.

Olen imetlenud neid lapsi, kes lasevad oma emal oma elu juhtida: kuidas te suudate?.
Tihti on põhjuseks üksikemad, või üksikuks jäänud. Eriti üksikemad, kelle kinnisidee ja eluprojekt on laps. Muretsetakse(just muretsetakse) laps, aga ei anta endale aru, et lapsevanemana tuleb täisealise lapse suhtes ennast kasutuks teha. Õige kasvatuse puhul on kõik eluks vajalikud juhtnöörid kaasa antud ja vaid siis kui küsitakes antakse nõu. Edasi on lapse valikud tema enda teha, ja isegi kui see meile ei meeldi, tuleb seda lubada.
Kahjuks ei saa need tänamatud lapsevanemad isegi aru, kui õnnetuks nad oma lapsed teevad, sest nad ei ole oma elu ise elanud, nad elavad kaksikelu oma lapsega. Justnimelt, ei ela ise ja ei lase ka teisel elada.
Lapsena olen õnnelik, et minul on lastud minu enda elu elada ja emana püüan seda sama.
Minu vanaema abiellus vanas eas üle 50, olles eelnevalt lesk. Ta jäigi väärikaks vanaprouaks, kelle kohta ei saanud iial ölda kibestunud vanmoor, sest tema silmis oli alati see kummaline helk, mis teeb naisest naise. Ja kelle silmis oli elu, mitte elamata elu.
Aga kanntlikkust ja pikka meelt kõigile, kellel ei ole oma elu.
 
c 22. september 2008, kl 07.39
Sellise virisemise ja negatiivsuse vastu aitab vahel hästi ka konkreetne pealekäratamine. Näiteks, kui liiklus ei meeldi kuhugi minema hakates, siis jääbki koju ja jutul lõpp. Küll teab teine kord suu kinni hoida kui tahab kaasa saada. Eriti toimib nende puhul, kes OSKAVAD küll viisakad võõrastega olla, aga omade peale valavad sappi.
 
tagasihoidlik küsimus 22. september 2008, kl 08.38
lugesin hommikul need värgid läbi ,aga painama jäi hoopis muu küsimus: miks istus kenaproua pühapäeva õhtul kella 10 paiku arvuti taga ,selle asemel et kenade meestega klubis või seltskonnas aega veeta ???? selle asemel valis hoopis "lollide muttidega" ,nagu me siin ju oleme ,pläkutamise?????
 
juhe 22. september 2008, kl 09.27
Põruta jalaga vastu maad ja karju koleda kõva häälega,mis sa asjast arvad.Minu oma ehmatas küll ära,vanakesed arvavad,etsa oled nende oma ja käituvadki nii nagu nad heaks arvavad.Võibolla polnud see ,mis tegin just kõge viisakam aga proovisin tema tasemele langeda,mõjus küll mõningaks ajaks.Siis hakkas jälle tuure ülesse võtma,küsisin ,kas tahad käitun sinuga nii nagu sina minuga.jäädi vait.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!