Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Gurmaanidele
Spagettide keetmine
 
mina teen nii 08. detsember 2011, kl 10.57
Üldiselt keedetakse spagette soolaga maitsestatud rohkes vees, ilma kaaneta nõus kuni spagetid on pehmed.
Siis valatakse spagetid sõelale ja lastakse nende peale sorts külma vett, et need ei jääks känkrasse. Segate õrnalt läbi. Kui soovite veidi õliseid makarone, siis võite selle tilga õli peale valada, aga mina ei söö õliga salateid ega õliga makarone. Viimasel ajal praen kergelt õliga, sest keeduspagettid e lähe enam alla. Aeg on üle minna kartulitele - JÕULUAEG!!
 
to: mina teen nii 09. detsember 2011, kl 17.49
Mis sul viga on? Sorts külma vett??? Haige värk.
 
:) 12. detsember 2011, kl 17.20
Mitte ükski pastatoode, ka kõige odavamad Manni makaronid mitte(!) ei kleepu kokku, kui neid tarvitada, nagu pastat tarvitama peakski - KOHE tulelt võttes sõelale, KOHE kaste peale ning KOHE lauale. Olgu nad siis keedetud suures või väheses vees, õliga või ilma, keeduvett juurde segades või läbi loputades.
Al dente keedetud makarone ei loputata külma veega, natuke liiga pehmeks keedetuid lausa peab "külmetama", sest külm vesi peatab edasise pehmenemise - ikka ju vahest juhtub, et pott ununeb pliidile paar minutit kauemaks, kui vaja. Pigem sel juhul veega kiirelt jahutada, kui pärast puhast putru süüa.
Pasta haudub edasi, kuni on kuum, ka al dente keedetud spagetid muutuvad paari-kolme minutiga juba palju pehmemaks, seega ikka kiiresti-kiiresti tuleb toimetada, et hüva roog saaks.
Kaste peab olema valmis, laud kaetud ja sööjad üles rivistatud, kui pastat kurnama lähete.
Veidi õli keeduvees hoiab ära suuremullilise vahu tekkimise, siis ei kee ka hooletul perenaisel vaht kunagi üle servade, AGA: õline võib pasta olla vaid siis, kui serveerite seda lihtsalt tavalise lisandina, a-la kartul või tatar liha ja salati kõrval.
Kui on plaan valmistada ikka korralikku pastarooga koorepõhise kastmega, ei tohi rasvainet lisada ei keeduvette ega segada juurde pärast kurnamist, kuna õlikiht ei lase makaronil kastet õigesti siduda, jääbki taldrikule pasta + kaste, mitte ühtlane pastaroog. Ajad kahvliga spagette ja ülejäänud koostisosi eraldi taga, ei kleepu heaks sametiseks suutäieks.
Ükski pasta, mis on tunnikese pajas seisnud, pole enam õige asi, vaid lihtsalt ülejääk, olgugi, et päris maitsev ülejääk.
Kas see viimane jupp on jahtunud peast kleepunud või mitte, polegi ju enam eriti oluline, ka kõige kvaliteetsem makaron kleebib känkraks, kui ta pajaga külmikusse seisma tõsta.
Aga ka jääkidest saab päris head toitu teha:)
 
u 14. detsember 2011, kl 14.06
mina ka pastatooteid ei loputa, see tundub justkui raiskamisena. keeduvettki ei viska minema.
 
u 14. detsember 2011, kl 14.07
aga miks tingimata peab soolases vees keetma? 5 l vee kohta annab ikka seda "valget surma" uhada...
 
Kiisu 15. detsember 2011, kl 02.21
No mina söön neid kõige odavamaid makarone, mida poes müüakse. Ma väga rahul. Ma lihtsalt panen vee keema ja kui vesi keeb viskan makaronid sisse, ma ei tea täpselt, kui kaua need keevad ja siis panen sõelale ja lasen külma veega üle. Tavaliselt ma panen pärast seda need pannile. Võimalusi millega ma neid praen on meeletult: sibul, seened, liha, kana, viinerid,kala, muna, juust, maitseroheline, küüslauk, kodletid, tomat, oliivid. Peale panen veel hapukoort, ketšupit. Alati tuleb väga hea. Makaronid ongi minu lemmiktoit, lihtne ja odav. Ja kui mulle kokk külla tuleb pakun alati neid. Kokk kunagi ei kommenteeri, et ma halvasti olen teinud, kuna järgminekord ma ei anna talle muidu üldse midagi süüa.
 
Idikari 16. detsember 2011, kl 15.23
Loomulikult ei ole vahet, mis hinnaga makarone sa sööd, kui sa need hiljem hapukoore ja ketšupiga üle uhad. Ketšupi-hapukoorega võid keedetud sammalt ka süüa, ikka kõlbab.
 
Kiisu 16. detsember 2011, kl 15.28
Mina pole sammalt proovinud, kuid kõlab huvitavalt.
 
Kuidas teha spagette 28. august 2016, kl 19.56
Kuidas teha spagette? Palun aidake, lastel kõhud tühjad
 
To: no mida 01. juuni 2023, kl 17.36
OMG!? Loodan, et tegid mingit rumalat nalja?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!