Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Moeabi
Hind vs kvaliteet
 
Riina 15. november 2007, kl 21.00
Riideid ostes, pean tihti tõdema, et mõni asi, mis polegi võib-olla nii odav, kulub ruttu läbi, kaotab oma välimuse.

Millised on need riidefirmad, mille puhul saab kindel olla, et hind ja kvaliteet on ikka õiges suhtes. Rääkige oma kogemusest!
 
A 15. november 2007, kl 22.17
ma võin öelda kus kindlasti ei ole mingit kvaliteeti - Monton, Zara, Terranova. Nendest poodidest ei osta enam midagi endale.

kõige paremini püsivad spordiriided või kaup spordipoodidest:)
 
tt 15. november 2007, kl 22.51
hästi on vastu pidanud benettoni kampsunid-sviitrid, esprit püksid.
väga kalleid riideid polegi ostnud.
 
.. 16. november 2007, kl 00.43
Hästi pidanud vastu Saksa firmad nagu Gerry Webber, Betty Barclay, Taifun, Mexx etc. Teksaseid neilt pole ostnud, aga kõik muu linasest suveriidest kuni villase talvekampsuni välja. Siin võib tõesti väita et kvaliteet on seda hinda väärt.
TH kipub jälle lagunema ja teksad läbi kuluma.
Hugo Boss teksadest pole vist mõtet rääkida, need peavad aastaid muutumatuna vastu.
 
pöhimötteline 16. november 2007, kl 00.58
mina ostan enamus riideid kaltsust - humanast.
kui rõivas on juba 10 pesu vastu pidanud ja imeilus, peab järelikult veel vähemalt 10 pesu vastu!
hästi palju on mul h ja m-i aga targemad räägivad, et paari viimase aastaga on h ja m-i kvaliteet zara tasemele laskunud....
ei oska sind aidata.

ah jaa,
nikkolo ja niidu kostüümid ja mantel juba aastaid kasutuses ja super kvaliteet.
 
leidja 16. november 2007, kl 08.58
Ostan ka kaltsukatest, Humanast enam mitte. Olen leidnud mitmelt poolt nt Nexti, H&M, mis peavad suurepäraselt vastu ka korduvale pesemisele ning nende seas leidub ta mulle sobivat suuremat suurust. Olen kaltsukatest saanud ka lausa hinnalipikutega, seega täiesti kasutamata riideid. Eelistan mõnusaid värvitoone.
Kahjuks ei ole Eestis C&A firmamärki veel esindatud, sellest ketist leidub ka asju igale suurusele ja maitsele ning on vastupidavad.
 
t 16. november 2007, kl 10.03
mul tekib küsimus et mis riided teil ülejäänud veel on, kui next, h&m ja c&a hea kvaliteediga tunduvad..kui ma neid ja sarnaseid kaubamärke nagu zara, mango jne ostan, siis ikka arvestan sellega, et üle ühe korra tihti ei saagi kanda. terranova, reserved jne on veel hullemad, neid ei kannata tihti ka esimest korda selga panna. tõsi, need on odavad, aga kui kvaliteet on 0, siis ei saa ka hinna-kvaliteedi suhtest rääkida.

kui sellest hinna-kvaliteedi suhtest nüüd rääkida, siis on see hea meil saadaolevatest kaubamärkidest näiteks sellistel nagu cK ja DKNY. aga mitte meie hindade juures, vaid USAst peab ostma.
 
leidja to t 16. november 2007, kl 10.14
Mine pealegi USA-sse ostureisile, kes sind keelab, Käiakse ju aletamas hulludel päevadel jmt kohtades ning soomes kah alede ajal.
Vaata, mina ei kanna riideid 5 aastat jutti, vaid mõnda aega. Kui enam ei meeldi, ei sobi, läheb kuskilt katki, siis enam ei kanna või käin kodus. Teistega ka ei taha sarnaneda, pealegi ei lähe mulle mingid zarad ega montonid selga, liiga väiksed numbrid on.
Aga jah, veel reservedist olen ostnud küll riideid, sest ka seal on mulle sobivat numbrit, nt 2 paari velveteid, mis on mugavad ja istuvad hästi.
Viimati ostsin ühest kaltsukast sooja pehme Marks & Spenceri kampsuni 10.-. See firma läks mul enne meelest nimetada. oled käinud ikka M&S ehtsas firmapoes ja näinud originaalhindasid?
 
Urr to t 16. november 2007, kl 11.10
Mina küll ei kujuta ette, millega sina neid riided pesed :O
Mul kõik reservedest, zarast jne ostetud riided vastu pidanud seni, kuni nad on lihtsalt ära tüüdanud :S

Ei leia, et oleks mõistlik riiete alla panna hiigelsummasi, kuna ma tõesti ei soovigi kanda ühtesi teksaseid 5 aastat jutti!
 
londonlane 16. november 2007, kl 12.14
póhiliselt ostan riideid Zarast, H&Mist ja vahel ka Primark ja M&S. olen vahel ka kallimaid asju ostnud, aga kahju on rahast - riided niikuinii kuluvad pesus ja mina pole márganud, et nt kampsun mis maksis £69 púsiks oluliselt kauem ilus kui mingi £10-15 kamps - aga sellest odavamast pole váhemalt nii kahju, kui koledaks láheb ja tegelikult pole mul veel úkski odav kamps nii koledaks pesus láinud et ára peaks viskama, samas úks úsna kallis kampsun, mid aváhe kandnud on ikka jube topiline...
kingad-saapad see eest ostan korralikud ja seega ka kallimad.
 
off-topic 16. november 2007, kl 13.00
Mina kiidan Montonit. Mul on sealt ikka üsna palju riideid ja pole midagi ära lagunenud.
 
lolita 16. november 2007, kl 13.33
minu arvates on nt monton ja reserved täitsa koraaliku kvaliteediga ja nt minu jaoks sugugi mitte üliodavad.samuti ka mango ja zara.
zarast ostetud teksadega olen terve aasta käind peaegu iga päev ja ikka normaalsed..ei arva et nendega peaks saama veel 10 aastat käia.
ainuke pood kuhu ma oma jalga ei tõsta on terranova(kuigi paar aastat tagasi sain sealt teksad, millega käisin ka päris pikka aega) ning vero modast ei tasu osta 100% puuvillaseid asju, sest need venivad ka väga ruttu välja, muudest asjadest võib sealt leida aga hilpe, millega saab samuti käia mitugi head aastat.
 
t 16. november 2007, kl 14.06
ma käingi USAs ostureisidel ja ebay ka aitab. maitseasi, ma ju ütlen et kui ongi jah soov osta asi üheks õhtuks ja siis pärast sellega käia seal, kus inimesed ei näe, siis miks ka mitte need odavpoed. kuigi minumeelest on need asjad ka riidepuul juba nirud. aga näiteks ma ostan jah endale pigem ühe korraliku kostüümi ja käin sellega kolm aastat kui seitse viletsat. või ühe korraliku Nike särgi, mis on mugav ja kannatab pesta, kui kolm imelikku seppälä asja. hinna-kvaliteedi suhe on parem, sellest ju jutt käibki.

ja M&S "ehtne firmapood" on kvaliteedi poolest umbes samal tasemel mis H&M ehtne firmapood.
 
londonlane 16. november 2007, kl 14.20
USAs káies káin alati ka Abercrombie&Fitch'is - UKs on see ebanormaalselt kallis.

aga mul ju vaja iga páev tóól midagi selga panna ja imelik oleks úhe ja sama kostúúmiga iga páev kolm aastat járjest káia :)
ja kostúúmi juurde nike sárk ka ei láhe hásti...

ok, ilma sarkasmita. mulle meeldib uusi riideid osta ja kanda - ei meeldi pidevalt sama asjaga káia, isegi kui see on kalli firma oma. ja kuna mul pole lihtsalt niipalju raha, et tihti endale kalleid asju osta, siis pigem ostan odavaid.
igaúks teeb nii nagu talle meeldib, kui rikkaks saan ja vóin endale lubada kogu gerderoobi chanel'ist osta siis miks mitte,. praegu veel mitte.
 
maimu 16. november 2007, kl 14.25
ma ostsin kunagi ka põhiliselt HMidest ja Zaradest ja muudest sellsitest. sai ju kantud küll, ei olnud hullu midagi. et noh jah läks topiliseks, üks selv venis teises pikemaks, türkiissinisest sai kahe pesuga helesinine, õmblused hargnesid lahti...mis seal ikka. aga nüüd olen ka jõudnud samale arvamusele, et parem vähem ja korralikumiad asju, mida ma saan ju omavahel kombineerida, kui kapitäis kaltse.
 
l 16. november 2007, kl 14.48
ka zara ja montoni jms riided võivad korralikult vastu pidada kui neid mitte liiga kõrge temperatuuriga pesta ja mitte 7 päeva nädalas kanda.
 
pöhimötteline 16. november 2007, kl 17.24
mina kannan neid samu kaltsukast ostetud h ja m-e 10aastat :D
eks igal firmal ole kvaliteetsemalt vamistatud ja mitte nii hästi tehtud tooteid, aga kaltsukatesse need, mis ära kukuvad-toppi lähevad-värvi kaotavad, ei jõua!
pealegi täpselt 10aasta eest ostsin londonist h ja m-ist paarkümmend asja(tõsiselt suure posu) - need on siiamaani vastu pidanud, nii et arvan, et sellel jutul, et paari viimase aastaga on h ja m kvaliteedis alla käinud, on tõepõhi all...ju kaltsukates ka veidi vanem kraam?

aga mis minu jaoks on ebakvaliteetne? nn. beibepoodide kaup naomi jms.(neil on materjalid juba kunstlikud ja muidu kehvad) või zara ( võimalik, et zaral on ka 10aastat kestvaid asju aga oma kolme kogemuse põhjal räägin)

materjal on oluline, kuidas ese õmmeldud(jakil seelikul ikka vooder jne) - see teeb kvaliteedi.
 
viki 16. november 2007, kl 17.49
sõltub vanusest ja elustiilist ka. nooremana oli tähtis rohkem, praegu pigem vähe, aga head. kuna valmistan suure osa oma garderoobist ise, siis luban üksikuid kallemaid esemeid joopist, bossist ka maxmarast. pole neist ei tüdinenud ega ka kvaliteedi üle kurtnud. kui osta ülimoodsaid esemeid, siis pole neid tõesti mõtet osat kalleid. aga baasriideid, mida saab pikalt tarbida, võib siiski kallid lubada. tavaliselts siiski shoppan allahinduste ajal, aga ostan ainult jes!-tooteid.
 
leidja to t 16. november 2007, kl 19.23
ostureisidel USA-s?! et võtad kätte ja lihtsalt sõidad? uskumatu, mida inimesed hilpude pärast kõik ette võtavad
 
t 16. november 2007, kl 19.59
seal saab hilfigeri sama raha eest mis siin terranovat, seega mis seal imelikku.
 
mimm 16. november 2007, kl 20.26
Ostan kõikjalt, kus meeldib, ka Terranovast.See tasakaalustab mõne kallima asja hinna ja jätab mulje,et rõivaid on palju.ei ole küll peaaegu kunagi midagi ära lagunenud.Pigem on probleem see, et asjad lähevad moest.Vaatasin just kappi ja avastasin 4 paari peaaegu kandmata teksaseid, mis on alt laienevad.Nendega ei julge enam koduski ju olla-out!
 
leidja to t 16. november 2007, kl 21.41
sõit ja hotell jmt kulutused siis tasuta? palju õnne soodsate leidude ja tehingute puhul
 
t 16. november 2007, kl 22.01
ööbimine on sõprade juures tõesti tasuta ja sõidupileti raha saab ostudega võrdlemisi hõlpsalt mitmekordselt tagasi. tegelikkuses on shoppamine muidugi lihtsalt reisimise juures lisaväärtuseks. point oli selles, et meil siin on normaalsed riided väga ülehinnatud.
 
. 16. november 2007, kl 22.01
alt laienev tuleb jälle moodi. küll vist mitte sel kujul, mis vanasti.
 
leidja to t 16. november 2007, kl 22.01
Meelde tuli, sain Hilfigeri kašmiirisisaldusega kampsuni 80.- eest, kaltsukast muidugi, hinnalipik juures. Ei pidanudki USA-sse sõitma, vedas, eks.
 
to . 16. november 2007, kl 22.02
Aga kus siis täpsemalt USA-s shoppamas käid, kuidas üldse neid kohti tead, kus häid pakkumis on või seal ongi riided üldse nii soodsad? Ehk oskad mingeid soovitusi anda, et kui esimest korda minna, mida ja kuhu vaadata tasuks.
 
eelmine postitus 16. november 2007, kl 22.03
eelmine postitus oli siis t-le mõeldud ikka.
 
leidja to t 16. november 2007, kl 22.05
Kust algab ja kus lõpeb nn normaalsus?
 
t 16. november 2007, kl 22.08
ameerika on suur ja lai, oleneb kuhu lähed. tuntumad odavpoodide ketid on Tj Maxx, Filenes basement, Marshall's. Googelda, neil on kodukad asukohtadega olemas. lisaks sellele on igal pool Outletid, firmapoed odavama kraamiga. jälle google aitab, pane outlets ja sind huvitav piirkond otsingusse ja infot tuleb. Eriti tasub muidugi vaadata ameerika kaubamärke, mis on eriti soodsad - odav dollar on muidugi ka tore. Ma reeglina lähen tühja ja tulen täis kohvriga.
 
t 16. november 2007, kl 22.18
leidja,no kui ma ostan ütleme pintsaku, siis ma tahan, et see oleks täies ulatuses õmmeldud kvaliteetselt ja kvaliteetsest materjalist. kui sa võtad ette suvalise terranova, HM või zara asja, siis näed seal lähemal vaatlusel näiteks ebaühtlusi koes ja värvis, viltuseid õmblusi, kehvasti õmmeldud voodrit, korralikult viimistlemata nööpauke ja muid detaile jne. sama asi näiteks spordiriiete juures - tahan et ta oleks seljas mugav ja ma ei peaks neid pidevalt sättima, et ei veniks kohe välja ja kaotaks värvi. samas ma ei leia ka, et väikese särgikese eest on normaalne 1000 krooni maksta, eriti arvestades et see mujal 20 dollarit maksab.eks ta ole kõik suhteline aga ma olen juba piisavalt vana, et tahta asja, mis on tehtud korralikult. ja leian, et eestis on korralikud, vähemalt mulle vastuvõetava kvaliteediga asjad ülehinnatud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!